Skocz do zawartości
REPAIRMAN

EMTEC Movie Cube Q800 250 Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem i trochę nie doświadczony jeśli chodzi o EMTEC Q800. Mam pewien problem odnoście właśnie tego modelu:). Jak dokładnie podłączyć ten sprzęt do lan? Robię wszystko co każe instrukcja i dalej dysk nie jest widziany w sieci. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam kilka pytań dotyczących tego cube`a, otóż jak duże są zakłócenia przy nagrywaniu zu rządzeń zewnętrznych typu pc, czy mówimy o przewodach z zestawu? czy jakość nagrania jest taka sama ?? wykluczając zakłócenia? oraz w jakim formacie nagrywają się pliki?

No i pytanie czy warto ? potrzebna mi jest tylko nagrywarka z dyskiem, chyba, że ktoś słyszał o nagrywarce z wejściem VGA? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na polski rynek wchodzi sporo odtwarzaczy z właśnie tunerami DVB -T. Pięknie to wygląda na broszurce takiego odtwarzacza tzn time shifting itp. Jednak w praktyce niewiele miast ma sygnał Cyfrowej telewizji naziemnej a tam gdzie jest dostarcza on zaledwie kilka programów. Jak to w Polsce rozbudowa tej telewizji idzie w żółwim tempie i w momencie gdy to rozwiązanie będzie w pełni funkcjonalne pojawia się na rynku rozwiązania ciekawsze a na pewno tańsze. . Dzisiaj już prawie wszystkie platformy TV typu nka ,polsat cyfrowy czy C+ mają w swojej ofercie tzw PVR które oferują to samo o ile nie więcej.Także czy warto mieć coś z czego sie będzie sporadycznie o ile w ogóle korzystało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem ten klocek a dzisiaj na stronie producenta w dziale support a dokładnie w firmware'ach znalazłem zapis, że po wgraniu firmwaru o numerze 751 (wersja z 17.03.2009 albo 2010 nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się znowu szukać) do wersji kostki 6.2.1262 działa odtwarzanie rmvb (rozdzielczość max 640x480), jakość filmów taka jak na kompie, pikseloze widać ale się da oglądać z początku troszkę przycina ale dalej już jest ok. Dzisiaj testowałem :) Jeżeli jeszcze nikt o tym nie wiedział to info sprawdzone. Gwoli przypomnienia działa tylko z kostkami w wersji 6.2.1262. Jeżeli już się ktoś tym bawił to może napisze mi jak to podłączyć do kompa przez USB, podłączałem ale komp go nie wykrywa, nie działają mi także radia internetowe. Pozdrawiam

Edytowane przez Goalkeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno kupiłem to urządzenie z dyskiem 750 Gb. Na orginalnym kablu USB działa. Chciałem podłączyc do telewizora jak i do laptopa, więc kupiłem kabel 5 metrowy, bo taka jest mniej więcej odległośc. I niestety niespodzianka , po połączeniu tym kablem okazuje się się że laptop nie rozpoznaje urządzenia. Po testach przeprowadzonych na orginalnym kablu USB o dlugości 1 m dołączonym do urządzenia są następujące : kopiowanie z laptopa na emteca filmu dvd zajmującego 4,3 Gb programem Total commander odbywa się z predkością około 9 Mb/s, czyli skopiowanie filmu zajmuje około 10 minut, natomiast kopiowanie z emteca na laptopa tym samym programem odbywa się z prędkością około 20 Mb/s. Następna próba to skopiowanie tego samego filmu lecz programem Dvd Shrink 3.20 z laptopa na emteca, i tu zostałem zaskoczony ponieważ zaczęło się kopiowac z prędkością około 16 Mb/s a skończyło się na prędkości około 11Mb/s, czyli średnia prędkośc to około 13,5 Mb/s , a czas kopiowania około 7 min, natomiast kopiowanie z emteca na laptopa programem Total Commander to prędkośc około 20Mb/s i czas kopiowania 3 min 50 sec, a programem Dvd Shrink kopiowanie rozpoczęło się z prędkością około 11Mb/s lecz po chwili doszło do 14,5 Mb/s a czas to 5 minut Jak dla mnie jest to zadawalające ale trzeba przenosic laptopa. Kolejna próba to podłączenie poprzez kabel LAN - długośc 6m, problem z zalogowaniem się do urządzenia w systemie Windows 7 : automatycznie nie znajduje nazwy oraz hasła, w trybie ręcznym brak możliwości wpisania loginu gośc ponieważ nie ma polskich znaków typu ś (po przeczytaniu instrukcji tak wynika że trzeba się logowac z tego poziomu) . Jedyne co mi się udało połączyc to poprzez włączony tryb Nas w emtecu czyli utworzenie dysku sieciowego (normalny tryb użytkownika). Następnie mapowanie tego dysku . Wydawałoby by się że wszystko będzie w porządku lecz tu kolejne zaskoczenie, próby kopiowania jakie zrobiłem są bardzo niskie i wynoszą w obie strony około 2,2 Mb/s. Została jeszcze jedna próba na systemie XP który również mam zainstalowany. Emtec bez problemu zalogował się w trybie automatycznym (pobrał nazwę oraz hasło automatycznie ). Niestety prędkośc kopiowania w obie strony też około 2,2 Mb/s. Jedynym zaskoczeniem było odtwarzanie filmu z laptopa poprzez emteca bez żadnych zastrzeżeń, a prędkośc jaką pokazywał emtec to około 15 Mb/s. Niestety mija się z celem oglądanie filmu z laptopa poprzez emteca skoro po skopiowaniu tego filmu można go bezpośrednio oglądac na emtecu. Dlaczego nie można skopiowac z tą prędkością na kablu LAN, może chodzi o jakieś ustawienia . To pytanie kieruje do innych użytkowników. :( . Podjąłem kolejną próbę, kupiłem przedłużacz USB 2.0 Active Extension Cable firmy Gembird za 39 zł o długości 5 metrów. Po podłączeniu go zainstalował się sterownik tego kabla, następnie podłączyłem Emteca przez orginalny kabel do tego przedłużacza , sterownik Emteca zainstalował się poprawnie. Wszystko działa jak należy a prędkości kopiowania są o około 20% niższe jak przy orginalnym kablu o dlugości 1 metra które opisałem powyżej. :lol:

Edytowane przez italo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś rok temu poruszałem ten temat ale bez skutku :)

Wie ktoś jak skonfigurować ten klocek z routrem netgear dg834g tak aby był widoczny w sytemie ? ni cholery nie moge sobie z tym poradzić, ktoś może coś step by step ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już jakiś rok temu poruszałem ten temat ale bez skutku ;)

Wie ktoś jak skonfigurować ten klocek z routrem netgear dg834g tak aby był widoczny w sytemie ? ni cholery nie moge sobie z tym poradzić, ktoś może coś step by step ?

No więc tak można to zrobić na trzy sposoby:

1. Nie ingerując w główny program zarządzający, a do tego posłuży nam program EMCXT2.exe można go pobrać z http://sites.google.com/site/honkihackedfirmware/tools, pobierasz oryginalny soft ze strony emteca taki jaki Cię interesuje (ja akurat mam 751 z RMVB). Odpalasz program i wybierasz w ustawieniach: model urządzenia (dla Q800 będzie pod jedną pozycją dla versji V1 i V2) dajesz next, w następnym kroku wybierasz Run Configuration Wizard, kolejny krok to wskazanie pliku instal.flash z oryginalnego firmwaru i next, dalej pojawi nam się zapytanie o podział w % HDD (fat/ntfs) możemy zostawić bez zmian i kliknąć next, kolejny krok to ustawienia zabezpieczeń czyli hasła i inne sprawy sieciowe związane z logowaniem, kolejne okno umożliwia nam zmianę adresu serwera radia shoutcast i ostatnie najważniejsze okno to właśnie to dotyczące udostępniania, możemy w nim ustawić sobie jaką ma mieć nazwę w sieci nasze pudełko jak i nazwę grupy domowej sieci oraz co ma być udostępniane w raz ze startem kostki czyli partycja REC, HDD partycja 1 i HDD partycja 2, usb i partycja root. Zaznaczamy co nas interesuje i dajemy na next. Kolejne okno służy do dorzucenia do oryginalnego firmwaru interfejsu WWW, przez który można sterować kostką bez używania pilota a za pośrednictwem przeglądarki w komputerze, niestety nie wiem jak dodać interfejs WWW. Dajemy w tym wypadku na next i zapisujemy nowy zmieniony plik instal.flash. Usuwamy oryginalny z pobranego ze strony i na jego miejsce dajemy ten przerobiony. Wrzucamy na pena i robimy aktualizację kostki.

2. Ingerujący, czyli pobieramy z sieci PUTTY, odpalamy, i w ustawieniach wpisujemy IP naszej kostki i pod nim zaznaczamy, że chcemy używać do połączenia TELNET, klikamy ok i wyskoczy nam czarne dosowe okno w którym wpisujemy linuksowe komendy, program automatycznie daje na początek każdej linijki hash # po tym wpisujemy:

nmbd -D

smbd -D

Te komendy uruchamiają sambę na stałe, przez co nie musimy włączać usługi NAS w urządzeniu. Dysk jest wtedy widoczny w otoczeniu sieciowym. Tutaj filmik

3. Ingerujący już w system i polegający na zainstalowaniu przerobionego przez kogoś softu, który można pobrać z tej strony http://sites.google.com/site/honkihackedfirmware/Firmware. Po zainstalowaniu zmieni nam się ekran startowy i zamiast emteca będziemy mieć pingwina linuxowego. Po tym zabiegu w otoczeniu sieciowym pojawią nam się katalogi o których wspomniałem wyżej, dodatkowo doinstalowany zostanie interfejs WWW (http://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxob25raWhhY2tlZGZpcm13YXJlfGd4OjI5ZjI3NGMyYmZlN2ViNz

E tutaj można zobaczyć jak i co będziemy mogli ustawić i tym zarządzać), do tego interfejs WWW do obsługi torentów (u mnie nie działał) nie wiem może coś źle przetłumaczyłem z forum emtece i być może przed instalacją modyfikowanego firmwaru trzeba zrobić format dysku. Ja tego nie zrobiłem wiec wynik był taki, że kiedy chciałem klikałem na link do WWW bittorenta z pozycji WWW do zarządzania kostką to wyskakiwał mi komunikat, że nie można załadować strony. Chciałem więc wrócić do dedykowanego softu, zainstalowałem ale kostka nie widziała dysku, więc musiałem zrobić format i zainstalować go na czysty dysk, po tym wszystko wróciło do normy.

Wczoraj napisałem maila do gościa, który wrzucił filmik który podałem wyżej. Podał mi adres do forum gdzie napisane zostało jak wszystko uruchomić, żeby torrenty i inne [beeep]erele działały lecz jest to forum po hiszpańsku i do tego opiera się na działaniu na linuxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawiła się aktualizacja firmware dla q800 w ver. 906 poprawiono w niej:

[bug fix]

1. fix initernet radio loading issue

2. correct EPG time in Spain

3. to show elapsed time,bitrate..for FLac music

4. correct music information display while screensave starts

[improvement]

1. support 1.5TB and 2TB HDD,correct 2TB and 1TB HDD capacity info

[New feature]

1. Press stop button to stop the music palyback on main and other menu

2. Under Browser-music menu,press PREV/NEXT to start PREV/NEXT music

[Requirement]

1.disable subtitle in DTV by default

Radio internetowe działa jak ta lala :angry: niestety nie ma wsparcia dla rmvb. Nie sprawdzałem czy strona dla torrentów została zaimplementowana.

Edytowane przez Goalkeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym spytac czy faktycznie przy aktualizacji tego pudełka kasuje mi się cały dysk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji nie tracimy żadnych danych, zostaje zmieniony tylko firmware. Dysk formatujemy tylko wtedy gdy urządzenie, po wgraniu jakiego kolwieg firmwaru przeznaczonego dla niego, nie widzi dysku. Miałem tak jak zainstalowałem firmware by Honky i chciałem później wrócić do emtecowego. Wtedy wchodzimy w opcje formatowania dysku i lecimy przez cały proces. Po tym mamy widoczny dysk ale bez jego zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Potwierdzam dane z dysku podczas zmiany firmware nie zostały utracone. Próbowałem 2 sposobu aby widzieć dysk emteca pod windows 7. Udało mi się wprowadzić dane do klocka ale system nie widzi dysku bez włączania uslugi NAS. Nie wiem za bardzo co z tym zrobić ktoś to może wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak zainstalować sterowniki innej karty bezprzewodej niż emteca wi200?Ponieważ wi 200 jest wycofane ze sprzedaży i nigdzie nie mogę go kupić, muszę zainstalować sterowniki do innej karty bezprzewodowej.Będę wdzięczny za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość zgrania na komputer nagranego materiału z TV analogowej lub cyfrowej?

Poprostu czy player to udostępnia?

Jaka jest jakość nagrywanego materiału?

I czy player w jakiejkolwiek wersji firmware'u radzi sobie z materiałem AVCHD?

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak radzi sobie z polskimi napisami - znakami?

Polskie znaki wyświetla bez problemu należy tylko ustawić w setupie jakiego kodowania ma używać i tak samo jak w windowsie wybieramy jak dobrze pamiętam East European no i zmieniony plik z txt na srt.

Czy ktoś wie jak zainstalować sterowniki innej karty bezprzewodej niż emteca wi200?Ponieważ wi 200 jest wycofane ze sprzedaży i nigdzie nie mogę go kupić, muszę zainstalować sterowniki do innej karty bezprzewodowej.Będę wdzięczny za pomoc!!!

A wi300 też zaprzestali sprzedawać ? Ewentualnie poszukaj karty wi-fi z tym samym chpsetem teraz nie pamiętam jaki numer realteka siedział w wi200 z tym, że z nimi może być problem jak będą wysyłać ID producenta czy coś w tym stylu wtedy karta sieciowa pomimo takiego samego układu nie zadziała. Proponuję wieć wejść na stronę www.moviecube.pl i zadać pytanie czy mają jeszcze w ofercie karty wi200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość zgrania na komputer nagranego materiału z TV analogowej lub cyfrowej?

Poprostu czy player to udostępnia?

Jaka jest jakość nagrywanego materiału?

I czy player w jakiejkolwiek wersji firmware'u radzi sobie z materiałem AVCHD?

Pozdrawiam

Tak owszem jest możliwość zgrania tego filmu na komputer ale będzie trzeba go przekonwertować, na youtube są solucje co prawda po hiszpańsku ale wszystko jest obrazowo przedstawione i nie powinno być z tym problemu. Jakość nagrywanego materiału, zależy od jakości sygnału i jaką jakość sobie wybierzesz w ustawieniach. Jeżeli będziesz podłączał kablówkę analogową i będzie miała słaby sygnał to obraz nagra się taki sam jaki będziesz widział na telewizorze. Odnośnie AVCHD czyli materiałów w technologi HDTV a pliki chyba są kodowane H264 to można zapomnieć, urządzenie ich nie odtworzy (takie pliki były obsługiwane bodajże przez model S800H czy V wyposażone były w lepszy procesor), natomiast jeżeli chcesz zgrać materiał HD na kostkę to podłączasz kamerę przez czincze i tak samo jak z telewizją wybierasz sobie jakość nagrywania czyli SP LP i jeszcze jakieś dwa są nie pamiętam jakie.

Edytowane przez Goalkeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby chciał ktoś uruchomić na Q800 możliwość pobierania torrentów to polecam stronkę www.mhdworld.de :) Trzeba się zarejestrować, pobrać soft dla swojej wersji kostki i IPKG 4.10e. (nie wiem czy wpływ na to ma podział dysku na część FAT32 i część NTFS) Instalujemy najpierw zmodyfikowany soft, po restarcie wkładamy pendrive'a z IPKG do USB i próbujemy wbić się na kostkę przez przeglądarkę wpisując IP_kostki:65000. Powinna wyświetlić się różowa strona z zapytaniem gdzie IPKG ma być zainstalowane tzn HDD1 czy HDD2. U mnie po zainstalowaniu zadziałało, mogłem włączyć ściąganie torrentów przez przeglądarkę ale dotarło do mnie po kiego mi to jak nie będę w stanie sprawdzić postępu ściągania na telewizorze. Pomyślałem sobie, że podejmę próbę sprzed pół roku i zainstaluje soft do S800 (fabrycznie posiadał klienta BT). Podjąłem się, zassałem soft, zainstalowałem i torrenty się ściągały przy użyci menu kostki było jedno ale po instalacji softu od S800 kostka nie widziała dysku. Z autopsji wiedziałem (po pewnym czasie to do mnie dotarło), że wyłączę go na kilka minut po czym włączę :) i ot udało się ponowne uruchomienie kostki przyczyniło się do widzenia dysku lecz wcześniej ściągany torrent zniknął, dodałem go ponownie i dzisiaj rano już był zassany w całości. Po zainstalowaniu softu od S800 stracimy możliwość sterowania kostką przez modyfikację z MHDworld dostępną po wpisaniu IP w przeglądarce. W razie co proponuję zrobić sobie kopię filmów na dysku co by nie mieć zagwozdki jak dojdzie do formata.

Na dzień dzisiejszy walczę jeszcze jak zrobić aby po podłączeniu kostki przez usb do tv można było odtwarzać filmy. Raz podłączyłem ale TV widział kostkę tylko jako RECYCLE BIN a plików już nie. Próbuję gdyż jak wiadomo Q800 nie odtworzy mkv a znowu mkv na pena raczej nie da się wrzucić ze względu na wielkość i FAT32. Jeżeli by się udało wtedy Q800 podpinany był do TV jako dysk zewnętrzny. Ostatnio pomyślałem sobie (ale nie zrealizowałem tego) czy nie zadziałało by wyświetlanie plików po podłączeniu do TV po wcześniejszym uruchomieniu trybu NAS, wtedy jak wiadomo udostępniane są dyski w sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest możliwość zmiany adresu MAC karty sieciowej w S800 i S800H ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...