Skocz do zawartości
apsiq

MANTA DVD056

Rekomendowane odpowiedzi

Długo oczekiwana premiera odtwarzacza High Definition, z możliwością odczytu nowego formatu DivX HD. Firma Manta, lider wśród producentów odtwarzaczy DVD, wprowadza wreszcie najbardziej zaawansowany technologicznie model. Jako pierwszy na Polskim rynku obsługuje dopiero wprowadzane formaty przyszłości.

Nowość firmy Manta, dzięki zawartemu porozumieniu z firmą DivX Inc., już dziś wspiera sprzętowo odtwarzanie plików w formacie DivX HD 720p. Podpisanie umowy zapewnia obsługę najnowszych standardów firmy DivX, a co za tym idzie pełne wsparcie najpopularniejszego rozwiązania, jakim jest DivX HD.

Format DivX HD to rewolucyjne podejście, umożliwiające każdemu poczuć różnicę jakości.

Dla modelu DVD056 zaprojektowano specjalny układ, który dzięki swojej mocy oraz elastyczności umożliwia odtworzenie formatów przyszłości. Producent obiecuje wsparcie – wraz z upływem czasu dostępne będą aktualizacje oprogramowania.

Dla urządzeń peryferyjnych zastosowano czytnik kart pamięci (obsuguje pliki w formacie SD, MS, MMC) oraz złącze szybkiego portu USB 2.0 (obsługa przenośnych dysków, pamięci flash, odtwarzaczy mp3/mp4).

DVD056 to dzieło sztuki użytkowej, a za razem technologiczny kamień milowy. Zamknięcie znakomitej wszechstronności w stylowej obudowie pokazuje silną pozycję producenta w tej branży.

Premiera na półkach sklepowych odbędzie się 30 października.

Sugerowana cena detaliczna: 299zł.

Zestaw zawiera: odtwarzacz, pilot, kabel A/V instrukcję obsługi, gwarancję na 24 miesiące.

Specyfikacja techniczna:

Odtwarzane formaty: MPEG4/Divx/XviD/DVD/SVCD/VCD/CD/MP3/Kodak/Picture/Photo CD
Odtwarza: DiVX HD 720p Divx3.11/4.02/5.02/5.03/5.05 oraz późniejsze, XviD.
Obsługiwane systemy TV: PAL/NTSC/MULTI TV
Czytnik kart pamięci oraz port USB
Odtwarzanie przyspieszone oraz w zwolnionym tempie
Funkcja programowania kolejności odtwarzania
Pilot, 8-bitowe menu ekranowe
Wyświetla 32 Rodzaje napisów w 8 językach, Obsługa wielu kątów
Cztery rodzaje przybliżania i oddalania
Tryby obrazu 4:3 & 16:9, Up scalling 1080p
Progressive Scan
Wyjścia: Component video (Y,Pb,Pr), Composite video, S-Video, SPDIF Coaxial audio, 5.1CH Surround Sound Output, HDMI (Ver.1.1, Up scalling do 1080i)

Może by tak ktoś zrobił mały teścik.
Ciekawi mnie też czy ten DivxHd to tak popularny ostatnio mHD.x264
Filmy w mHD.x264 to ok. 1,5GB to tak jak dwópłytowy divx, ale jakość jest dużo lepsza.
(Nie każdego stać na blu-ray, a ciągniecie z sieci 20GB jest problemem nawet majac konto na RS, to i tak 5GB limit powoduje ze trwa to 4 dni.)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow jestem pod wrazeniem cena 299zł, dodaja kabel av aby miec obraz wysokiej rozdzielczosci, i to wszystko technologicznie przyszlosciowe...
Dzis mialem zły humor ale to mnie rozbawilo. Moze by tak do Newsa dodac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- limit 5 GB przy Premium na RS ???
- Divix HD - a gdzie to można znaleźć ?
- a czemu nie HDMI 1.3 1080p ?

Czy Manta nie może wypuścić czegoś porządnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apsiq' post='128023' date='27.10.2008, 23:52 ']Ciekawi mnie też czy ten DivxHd to tak popularny ostatnio mHD.x264[/quote]
Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apsiq' post='128023' date='28.10.2008, 00:52 ']Długo oczekiwana premiera odtwarzacza High Definition, z możliwością odczytu nowego formatu DivX HD.
.................[/quote]


Jak już cytujesz jakiś dłuższy tekst, to należy podać jego źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='128032' date='28.10.2008, 07:36 ']- limit 5 GB przy Premium na RS ??? 5GB dziennie
- Divix HD - a gdzie to można znaleźć ? Nie wiem chyba nigdzie jeszcze :)
- a czemu nie HDMI 1.3 1080p ? nie wiem

Czy Manta nie może wypuścić czegoś porządnego ? Nie wiem[/quote]
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze gorzej. Właśnie przeczytałem, że ten "pożal się boże" producent (czytaj skręcający w PL chiński szrot) wprowadza odtwarzacz BluRay... eh... tylu nieświadomych niczego polaków zrażonych do tej świetnej technologii. Jak zwykle cieszą się tylko serwisanci elektroniki. Im pracy przybywa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zamiar to cos kupic ale poczekam chyba na jakies opinie, a propos tego mHD.x264 to mozna przekonwertowac na divx hd i ma smigac na tym odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adam860' post='128582' date='31.10.2008, 13:02 ']mHD.x264 to mozna przekonwertowac na divx hd i ma smigac na tym odtwarzaczu.[/quote]

hahahahaha :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem moze sie nie znam ale z tego (jesli ten mHD.x264 to mkv) [url="http://allplayer.wordpress.com/tag/divx-hd-ready/"]http://allplayer.wordpress.com/tag/divx-hd-ready/[/url] wynika ze jednak bedzie mozna konwertowac i odtwarzac na tych nowych stacjonarnych dvdz obsluga divx hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie jaki procesor jest w tym odtwarzaczu ?

(może jest to jakiś stary model Sigma np. EM8620L jak w Manta 060)

Pzdr MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na sigmę jest za tani. Może raltek lub coś nowego od sunplusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://cokupic.pl/Szczegolowy_podglad_opinii/Manta-056/146225"]Tutaj[/url] znalazłem kilka słów nt. tej Manty napisanych przez raczej zadowolonego właściciela. Edytowane przez kkmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kkmm' post='132613' date='22.11.2008, 21:20 '][url="http://cokupic.pl/Szczegolowy_podglad_opinii/Manta-056/146225"]Tutaj[/url] znalazłem kilka słów nt. tej Manty napisanych przez raczej zadowolonego właściciela.[/quote]

Dla prawdziwych HD maniaków opinia:
"Odnośnie divx HD to sprawdził się ale nie do końca.Odtwarza obraz w rozdzielczości 1280 x 720 kodowany przez divx ,xwid,
idzie ta roździelczość w MPG-2 {mpg},poszedł mi koncert kodowany w divx z dźwiękiem DTS,niestety ograniczeniem dla niego
jest wielkość bitrate w filmie- divx 5 1280 x 720 23.976 fps 5212 kbps obraz się już w kilku momentach rwał i to jest granica
dla niego.Za słaby procesor obrazu!!!"

dyskredytuje ten odtwarzacz całkowicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dorzucić dwa słowa od siebie. Mam wyżej wymienioną Mantę choćby dla tego iż oglądam trochę filmów w DivX HD/Xvid DH. Fakt faktem, iż jak korzystałem z innych koderów niż DivX Converter, wychodziły mi bardzo wysokie bitrate'y. Natomiast około 80% mojej DivX HD kolekcji chodzi bez problemów. Trzeba sprawdzić czy soft (firmware) który jest w niej - jest rzeczywiście najnowszy, bo po aktualizacji, nawet wyższe niż 4 MB bitrate'y zaczęły mi chodzić, nie mówiąc o obsłudze dwóch ścieżek AC3.

Jako miłośnik HD, udało nam się zrobić mały suport dla tego urządzenia pod kątem konwersji z MKV HD do DivX HD. Więcej można znaleźć na naszym [url="http://allplayer.wordpress.com/category/blog-allplayer/polish/nowosci/manta-nowosci-polish-blog-allplayer/"]blogu[/url]. :D

Edytowane przez Allplayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Allplayer' post='132666' date='23.11.2008, 04:04 ']...
Jako miłośnik HD, udało nam się zrobić mały suport dla tego urządzenia ...[/quote]

jako milosnik HD, nie udalo nam sie nic z tego zrozumiec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaliśmy dedykowaną konwersję MKV HD do MANTA DVD056 w nowej wersji ALLPlayer'a. Pomyślane jest to tak, iż podczas oglądania filmu MKV HD lewym przyciskiem myszki uruchamiamy listę na której znajduje się pozycja MKV HD do Manta DVD056. Nie trzeba zastanawiać się nad dodatkowymi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powie mi ktoś czy to cudeńko odtwarza standardowe filmy, które śmigają na komputerze xvid, divix z pendrive'a??
Wiem, że najnowsze odtwarzacze samsunga sobie z tym radzą...
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zaskoczył mnie ten spręcik kupiłem dla znajomych bo nie wiedzieli co wybrać a po przetestowaniu sam sobie taki sprawiłem i jestem zaskoczony po 2 tygodniowych testach jestem pod wrażeniem

Za tą kase i jaknarazie wszystko działa ale to przecież tylko Manta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MANTA DVD056 nie widzi wszystkich filmów na płycie dvd-rw.np.na płytce są 4 filmy a on pokazuje tylko3 a Przy korzystaniu z pen-driva wszystko jest OK.Dlaczego się tak dzieje i co z tym można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...