Skocz do zawartości
Cezy001

Zdjęcia na full hd TV z taniego dvd z hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już było, ale nie mogę nigdzie znaleźć.

W jakiej rozdzielczości maksymalnej wyświetli zdjęcie odtwarzacz dvd z HDMI na TV full HD(np. Viva, Manta, itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w 576p ;) , a jak spróbujesz w 1080p to sprzęt typu MANTA się zawiesi . Z odtwarzaczy DVD wraz z USB wyświetlających pliki JPEG np.3000 na 2000px to w przystępnej cenie polecam TOSHIBĘ SD 580 .

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='126538' date='19.10.2008, 08:03 ']Niestety w 576p :( , a jak spróbujesz w 1080p to sprzęt typu MANTA się zawiesi . Z odtwarzaczy DVD wraz z USB wyświetlających pliki JPEG np.3000 na 2000px to w przystępnej cenie polecam TOSHIBĘ SD 580 .[/quote]
Czy weryfikowałeś wyświetlanie w większej rozdzielczości przez tę Toshibę? Chciałem ją kupić i poszedłem dziś do Euro, gość odłączył do jakiegoś LCDka 1080 po HDMI i zdjęcia wyglądały bardzo marnie. Wg mnie poziom szczegółów był taki jak w standardowej rozdzielczości PAL. No chyba, że coś źle było skonfigurowane ale wyjście ustawione było na 1080p. Zdjęcia w rozdzielczości 2272/1704px

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam podejrzewać, że opis o odtwarzaniu HD jpeg informuje o możliwości odtworzenia plików zakodowanych w nowym standardzie HD jpeg a nie wyświetlania w pełnej rozdzielczości zdjęć zapisanych w zwykłym formacie jpg. Przy okazji, jak wygląda odtwarzanie zwykłych zdjęć jpeg na odtwarzaczach BD? Edytowane przez jaculek66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jak ma wyświetlać
[quote]... pełnej rozdzielczości zdjęć zapisanych w zwykłym formacie jpg[/quote]
jeżeli rozdzielczość HD to 1920x1080 ?
A wracając do tematu - Pioneer DV-410 wyświetla JPEG-i w rozdzielczości HD, cokolwiek miałoby to znaczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adam_2K' post='133062' date='25.11.2008, 14:36 ']Przepraszam, ale jak ma wyświetlać

jeżeli rozdzielczość HD to 1920x1080 ?
A wracając do tematu - Pioneer DV-410 wyświetla JPEG-i w rozdzielczości HD, cokolwiek miałoby to znaczyć :)[/quote]
Właśnie o to mi chodzi, że to co zobaczyłem wyświetlone z tej Toshiby to wyglądało na 576 linii przeskalowane do 1080. Muszę porównać gdzieś to co robi Toshiba z Pioneerem o którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jaculek66' post='133109' date='25.11.2008, 19:38 ']Muszę porównać gdzieś to co robi Toshiba z Pioneerem o którym piszesz.[/quote]
I pooglądałem sobie w Euro także tego Pioneera. No i cóż niestety także obraz daaaaleki od oczekiwań. Piksele straszne, szczególnie na krawędziach obiektów. Albo skalowanie w dół tak strasznie kuleje i zdjęcia powinny być przygotowane tak by mieć taką rozdzielczość w pionie jak ilość linii w TV albo nie umiem ustawić tak odtwarzacza, żeby krawędzie były gładkie jak należy. Obraz oglądałem na jakiejś Bravii 52" ale piksel w takim TV ma ok. 0,7mm a to co widziałem na ekranie miało chyba ze 3mm.
Ponawiam pytanie: jak to wygląda na odtwarzaczach BD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Złożyć sobie jakiegoś małego PC'cika :)
Opartego na procesorku Atom 1.6 (płyta główna ma 17x17 cm). Do tego malutka obudowa z cichym zasilaczem (całośc nie wymaga więcej niż 40W), napęd slim DVD i gotowe :)
Odtwarzacz DVD idealny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...