Skocz do zawartości
milaz

Celestion F30+F10+F35c bez suba czy Jamo S606 z subem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zamierzam kupić kolumny do domu: kino 60% muzyka 30%, amp Onkyo 606, PS3, pokój 25m2. W salonie audio zaproponowano mi Celestiony bez suba za 2099 zł, jutro jadę z ampem na odsłuch. Stąd moje pytanie, bo nie mają Jamo na stanie a dużo ludzi sobie chwali, jak Celestiony wypadają do Jamo?? pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, mam taki zestaw, z Onkyo 605 :)
Żeby było śmieszniej.. : jechałem po Jamo S606, ale posłuchałem Celków.. :P
U mnie gra toto bez suba, salon >30 m.kw., głownie KD.. :D Jestem zadowolony z wyboru.. Samo wykonanie to klasa wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyby był podział 60 % muzyka, 30 % kino, to może by się obyło bez suba (nie słuchałem tego zestawu). W druga stronę wątpię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='129077' date='03.11.2008, 15:42 ']W druga stronę wątpię....[/quote]

Aha, czyli 30% kina bez suba da się wytrzymać, ale 60% juz nie ? :P
Co za dziwna logika.. :blink:

Nie wiem jak wy to czujecie "na nosa", ale ja mam to na "żywca".. ;) Po ostatniej zabawie w ustawianie, fronty stoją w rogach salonu, jakieś 30 cm od wewnętrznego narożnika każdy... Bass na +6 (niech nikt kuźwa nie mówi, że bass powinien byc na 0, bo qrna nie po to go daja, zeby był na 0 :D ) i w kinie łomot trzęsie mi nerkami. Ryki trójnogów z "Wojny światów" zaniepokoiły pracującego przy domku obok sąsiada, bo akurat miałem uchylone okno.. :P No ;)

[quote]kup lepsze fronty a suba zawsze mozesz dokupic[/quote]

Cokolwiek kupił, pewnie już kupił... ;)
Ekhm.. Sam myslałem nad Celkami F28 na KIEDYŚ, ale to ma sens przy powierzchni zdecydowanie >30 m.kw. :) No i wtedy nie F10 na tył, tylko większe. Na 3 dychy to F30 z przodu wystarczają w zupełności.

Edytowane przez mrozik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwesta basów jest bardzo subiektywna, ile, jaki charakter, na którym poziomie itd. Mnie OSOBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwesta basów jest bardzo subiektywna, ile, jaki charakter, na którym poziomie itd. Mnie OSOBIŚCIE w ogóle nie odpowiada dźwięk basów z kolumn przy oglądaniu filmów i dźwięk z suba przy muzyce. Oczywiście są wyjątki. Trzeba posłuchać samemu.
Sorki zdublowało się, to to ciągłe przełączenie między językami ;)

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesłuchałem Celestiony i Jamo. Wybrałem Jamo bez suba, idealnie mi podpasywały. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='milaz' post='129930' date='07.11.2008, 16:42 ']przesłuchałem Celestiony i Jamo. Wybrałem Jamo bez suba, idealnie mi podpasywały. pozdr[/quote]
Napisz coś więcej o tych jamo,mam zamiar je kupić.Obecnie mam jamo s408 i nie są złe ale pora już coś zmienic.
U mnie będzie to grało z harmanem avr132 w pokoju 30m/kw.
Moze ktoś inny coś zaproponuje do 1200-1300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='129207' date='04.11.2008, 10:05 ']Kwesta basów jest bardzo subiektywna, ile, jaki charakter, na którym poziomie itd. Mnie OSOBIŚCIE w ogóle nie odpowiada dźwięk basów z kolumn przy oglądaniu filmów i dźwięk z suba przy muzyce. Oczywiście są wyjątki. Trzeba posłuchać samemu.
Sorki zdublowało się, to to ciągłe przełączenie między językami :lol:[/quote]
kwestia basów od oczywiscie jest subiektywną ocena ale tez zależy od głośników , poprzednio miałem magnaty emotion i bez suba sie nie mozna było obyc , teraz mam klipsche rf62 i spokojnie filmy mozna bez suba dac rade , oczywiscie sub zawsze jest wskazany :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...