Skocz do zawartości
Gęsior

Philips 32 PFL7862

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Może ktoś z Was wie, gdzie dostanę ten model w Warszawie lub okolicy?
Od razu zaznaczam, że w hurtowni Szron-Bis nie ma.

Swego czasu SławekR zrobił test, który wypadł fantastycznie.
A może jest już jego następca, który jest równie dobry?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips 32 PFL7862 to starsznie stary model HD Ready 1366x768 1200:1

Teraz powinieneś szukać jego następców czyli:

Philips 32PFL7603 D - 1366x768 30000:1 cena ok 2300
Philips 32PFL9603 D - 1920x1080 55000:1 cena ok 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki strasznie stary to on chyba nie jest. Może ma rok, ale co z tego skoro wszyscy zachwycają się jego parametrami. Ten TV ma służyć w 90% do kablówki, tak więc....
O nowych modelach kompletnie nic nie wiem, nie znalazłem testów 32 calaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tych nowych modeli, o symbolach podanych wyżej. Oczywiście że 7862D stary nie jest, ale marketing lubi ruch w interesie i wymiana modeli następuje bardzo szybko.
W kategoriach marketingowych to jest on już z ery kamienia łupanego, ma już dobrze ponad pół roku :(.

I to nieważne czy zmiany są rzeczywiste, czy też pozorne. Ważne żeby symbole na obudowie były nowe. Wszystkie firmy tak robią od czasu do czasu stawiając na głowie oznaczenia modeli, a to po to żeby klientom było "łatwiej".

Obydwa modele zacytowane wyżej to równoległa linia produktowa pod względem jakości. Różnią się zasadniczo między sobą rozdzielczością matrycy. Na szczęście pod względem oprogramowania i dostępnych funkcji kontynują pozytywne aspekty 7862D.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100Hz w oznaczeniach telewizorów LCD to tak naprawdę marketingowa nazwa pod którą mogą kryć się różne rzeczy. Zazwyczaj odnosi się to do układów kompensacji ruchu wszelkiego autoramentu. Akurat sam układ 100Hz z nazwy, zaimplementowany w 7862D znaczenie miał marginalne, a jego działanie raczej trudno było dostrzec w jakikolwiek istotny sposób. Ważniejszą kwestią była obecność funkcji HD Natural Motion i jej działanie.A tzw. układ 100Hz, tak naprawdę był częścią HD Natural Motion, wydzieloną dla potrzeb marketingowych.

Łatwo to było sprawdzić, wyłączenie HD Natural Motio,n powodowało dezaktywację w menu także układu 100Hz. Obecnie w nowych modelach Philips odszedł od dostępności tej funkcji w menu. Tak czy inaczej, HD Natural Motion, czy też w wyższym modelu Perfect Natural Motion, nadal są i działają. Do tego jest też i działa funkcja Pixel Plus w zaawansowanej wersji i to są najważniejsze cechy nowych telewizorów.

Brakiem znaczka 100Hz się nie przejmuj, bo i w 7862D to był trochę pic na wodę, szczególnie porównując z czymś co bardziej można nazwać prawdziwym 100Hz w LCD, czyli układem modulacji podświetlenia matrycy, który ewoluował z nazwy Clear LCD do nazwy CLear LCD 100Hz, później zmienił się w 100Hz, po czym prawdziwy Clear LCD zaniknął praktycznie zupełnie. Pozostała tylko marketingowa nazwa 100Hz, jako część składowa HD Natural Motion. A obecnie przeszła kolejną ewolucję i zaniknęła zupełnie. Pozostało samo HD Natural Motion jako marketingowo lansowana nazwa.

Prawda że ślicznie? Niech żyją chłopcy od marketingu :)

A jako ciekawostka, Philips ponownie wrócił do nazwy Clear LCD i deklaruje występowanie tej funkcji w modelach 32PFL7403D i 32HF9385D. A jak jest naprawdę, tego nie niestety nie wiem. Nie miałem styczności z tymi modelami, więc nie wiem czy znowu zaczęto stosować modulację podświetlenia matrycy, czy to kolejny zabieg marketingowy.

Konkludując, nie przejmuj się brakiem deklaracji 100Hz w nowych modelach. Ważne jest że mają odpowiednie opcje Natural Motion i Pixel Plus.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wytłumaczenie wszystkiego.
Zamówiłem 32PFL7403D.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='123387' date='30.09.2008, 20:53 ']Zamówiłem 32PFL7403D.[/quote]


No to jak już kupisz to liczymy na relację, szczególnie czy w tym modelu zaimplementowano faktycznie prawdziwy Clear LCD, bo jakoś nie chce mi się wierzyć.

Clear LCD wymaga matrycy ze specjalnie spreparowanym podświetleniem, zdolnym migotać co 1/50s. A to koszty, koszty. A jego działanie zauważysz na pewno jak coś.
Obraz stanie się wyraźnie ciemniejszy a podświetlenie, patrząc kątem oka, zacznie migotać :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nie strasz? Jakie migotanie? :)
Na czym to najlepiej sprawdzić? Sygnał SD czy DVD?
Opisze TV w akcji jak go tylko dorwę. Nie jest co prawda dla mnie a dla ojca, ale jak zwykle przyjrzę mu się uważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszę, bo nic strasznego w tym nie ma. A już szczególnie, że tę funkcję można wyłączyć jak komuś nie pasuje. Ale zawsze to lepiej ją mieć niż nie mieć w opcji.

Clear LCD, a dokładniej BFI czyli Black Frame Insertion, jest jedną z metod mających poprawić postrzeganie płynności ruchu w obrazach wyświetlanych na ekranach LCD.

Metoda polega na dodaniu czarnej klatki pomiędzy klatki obrazowe. Zazwyczaj jest to realizowane poprzez bardzo szybkie włączanie i wyłączanie podświetlenia matrycy.

Jest ono na tyle szybkie, że oko ludzkie tego nie dostrzega jako nieciągłość, za to płynność ruchu wyświetlanego na takiej matrycy subiektywnie ma być większa i zbliżona do tej znanej z odbiorników kineskopowych.

Tyle teorii, a w praktyce oko ludzkie spokojnie to dostrzega, to raz. Dwa, obraz jest ciemniejszy. Aczkolwiek potencjalne zalety tego rozwiązania mogą przeważyć nad wadami i włączenie tego układu przy oglądaniu dynamicznych scen, może przynieść pozytywne skutki.

Piszę "może" bo praktycznie wszystkie monitory z zaimplementowanym BFI, z jakimi miałem do czynienia, realizowały tę ideę powiedzmy tak sobie :).

Philips jako jeden z nielicznych producentów telewizorów zaimplementował tę technologię w swoich niektórych matrycach. Ale było to lata temu i w nielicznych modelach. 7862D miał w menu opcję Clear LCD 100Hz, aczkolwiek z BFI nie miała ona nic wspólnego.

Ciekawe że w dwóch nowych modelach ponownie jest zadeklarowanie występowania "Clear LCD". Przy czym prawdopodobieństwo że będzie to układ BFI, jest dość znikome.


A tutaj mały opisik działania układu BFI w monitorach Benq (język angielski):
[url="http://www.behardware.com/news/8273/a-glimpse-of-the-first-lcd-with-bfi.html"]http://www.behardware.com/news/8273/a-glim...d-with-bfi.html[/url]

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV dotarł już jakiś czas temu do mojego ojca, ale dopiero teraz miałem okazję go zobaczyć w akcji.

Po pierwsze Philips prezentuje się bardzo ładnie, ma wokół obudowy taką przezroczystą ramkę z tworzywa sztucznego (pleksa?), która dodaje mu lekkości i nowoczesnego designu.

Ale przejdźmy do odbioru.

Testowany był oczywiście sygnał SD z Astera bo do tego został zakupiony.
Krótko mówiąc obraz wygląda bardzo ładnie, kolory są naturalne, nie są przesycone, nie ma żadnego smużenia (mecz Polska-Czechy wypadł znakomicie - nie ma efektu komety zamiast piłki).
Mi się bardzo obraz podobał i nie miałem większych zastrzeżeń. Jedyne co mi trochę przeszkadzało to brak zdecydowanej ostrości, ale to się może zmienić po podłączeniu cyfrówki.
Ktoś wcześniej pisał, że jak zobaczył obraz z kabla na tym TV to kopara mu opadła i, że obraz porównywalny z DVD. No bez przesady...

Miałem porównanie z Samsungiem 32"A455, który zawisł u mojego kumpla. Matko Boska Częstochowska!!!. Nie kupujcie tego Szajsunga!!! Powinni ludziom oddać pieniądze za tak zpierdzielony sprzęt. Nie da się oglądać kabla na tym w ogóle.
Philips miażdży go pod każdym względem.

SławekR@: przyglądałem się uważnie tej funkcji Clear LCD, ale żadnego migotania nie zauważyłem. Nawet nie jestem pewien czy tam można to w ogóle wyłączyć lub włączyć.

Generalnie ojcu, który przesiadł się z 29" Soniaka, który miał obraz fantastyczny, pudło się strasznie podoba.
Zamówił też podłączenie cyfrowej telewizji z kanałami HD, ale wczoraj pogonił montera bo obraz był tragiczny.
Monter stwierdził, że nie wie o co kaman...i sobie poszedł. Brawo. Nie ma to jak fachura.

W związku z tym relacje co do obrazu cyfrowego zdam później.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...