Skocz do zawartości
martinezz

jakie musi miec wyjsce laptop zeby podlaczyc go pod amplituner?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
mam pytanie jakie wyjscie w laptopie musi byc zebym mogl go podlaczyc pod amplituner ( w ampltunerze mam wiadomo cinch i optyczne wejscie) jestem na etapie wyboru laptopa wiec nie chial bym bledu popelnic , nawpeno musi miec hdmi do obrazu to 100% ale co z dziwiękiem ? czy zwykle sluchawkowe bedzie dobre ( czyli kable jack stereo - cinch)- ( jaka jakos dziwku wtedy mozna uzyskac ?)

che odpalac z tego laptopa fimy HD 720p i 1080p (mkv)

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam
Martinezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem laptopów z dobrym wyjściem audio.Standardowo jest to mini-jack i SPDIF.Musisz zaopatrzyć się w zewnętrzną kartę dźwiękową podłączaną przez PCMCIA lub EXPRESS CARD (w zależności jakie masz wejście - to drugie jest szybsze).Tutaj wybór jest już dosyć duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='122990' date='29.09.2008, 09:16 ']Nie widziałem laptopów z dobrym wyjściem audio.Standardowo jest to mini-jack i SPDIF.Musisz zaopatrzyć się w zewnętrzną kartę dźwiękową podłączaną przez PCMCIA lub EXPRESS CARD (w zależności jakie masz wejście - to drugie jest szybsze).Tutaj wybór jest już dosyć duży.[/quote]

Wydawało mi się (może rzeczywiście tylko wydawało), że S/PDIF jest wystarczająco dobrym wyjściem cyfrowym audio. Dobre Dolby przez nie pójdzie i chyba trudno więcej oczekiwać jeśli się nie ma płyt BR. W przeciwnym razie już tylko HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem,o co Ci chodzi.Piszesz w pierwszym poście,że musi mieć HDMI,bo chcesz odtwarzać wilmy HD w formacie .mkv,oraz dodatkowo dobre wyjście audio.HDMI przesyła nieskompresowane wielokanałowe audio oraz video.Co do wejścia audio w amplitunerze,to pozostaje optyczne,a tego nie widziałem w laptopach.
BTW Filmy blu-ray można odtwarzać w laptopach.Trzeba przekopiować plik z obrazem płyty,zamontować w wirtualu najnowszego DaemonTools i idzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli do MKV i 720p to całkowicie wystarczającym będzie S/PDIF
( wyjście optyczne - z reguły ukryte w gnieździe słuchawkowym,
musisz organoleptycznie sprawdzać światłowodem MiniJack->Toslink )

np. [url="http://allegro.pl/item440339145_kabel_optyczny_toslink_mini_jack_digital_0_5m_719.html"]http://allegro.pl/item440339145_kabel_opty...l_0_5m_719.html[/url]

Może być HDMI, ale są także z wyjściem DVI , wówczas przejściówka .
No i koniecznie sprawdzić czy działa z telewizorem ( HDCP )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...