Skocz do zawartości
sebik

ITUNES HD

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Dwa dni temu pojawiła się, nowa wersja programu Itunes (z numerem 8). Ciekawostką, nas interesującą, jest fakt obsługi HD oraz dodania seriali w HD w sklepie itunes.
Cena odcinka jest 2,99 U$D i jest o jednego dolara wyższa od jakości SD.
Na dzień dzisiejszy można [b]za darmo[/b] obejrzeć pierwsze odcinki tych oto seriali:
- Battle Star Galactica, sezon 4
- Heroes, sezon 2
- Lipstick jungle, sezon 1
- Monk, sezon 7
- Eureka, sezon 3
- Psych, sezon 3
- The Office, sezon 4
- 30 Rock, sezon 2 (odcinek 8)
- In Plain Sight, sezon 1
- Life, sezon 1

Filmy są kodowane w H264 w rozdzielczości 1280x720 z bitratem około 4600kbs, czyli 45 minutowy odcinek "waży" około 1,5Gb. Dzwięk jest stereo.
Ciekawe jest też to, że przy pobieraniu filmu w HD, automatycznie pobierana jest również wersja SD.

Tutaj można poczytać sobie o wszytkich nowościach Itunes 8: [url="http://www.apple.com/itunes/whatsnew/"]http://www.apple.com/itunes/whatsnew/[/url]

Polecam na allegro karty prepaid do itunes... Są nawet takie gdzie 1U$D = 1,5 PLN. Takiego kursu nie ma nawet w najlepszym kantorze.
[center][img]http://img68.imageshack.us/img68/7383/ipodletsrock24ln3.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to można sobie w Polsce kupić coś na iTunes? Bo kiedyś próbowałem to się pieklił, że nie jestem w USA tylko PL i żebym się pocałował gdzieś. Więc ich olałem.

Dźwięk stereo? W jakiej epoce oni się zatrzymali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja od apple nic nie chce, ich HD jest tak slabe jak ich mp3

niech sie pocaluja w ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='117914' date='13.09.2008, 17:41 ']A to można sobie w Polsce kupić coś na iTunes? Bo kiedyś próbowałem to się pieklił, że nie jestem w USA tylko PL i żebym się pocałował gdzieś. Więc ich olałem.

Dźwięk stereo? W jakiej epoce oni się zatrzymali?[/quote]

Trzeba się zarejestrować. Do tego jest potrzebna właśnie karta prepaid.

Demek... A czy widziałeś tę jakość HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@sebik

gdybym nie widzial to pewnie bym nie pisal o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda, że nie sprzedają muzyki w lossless, mają swój własny *.m4a lossless, mam tam u nich konto, ale praktycznie nic tam nie kupuję poza softem z app store do toucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja lubię sobie czasem wypożyczyć filmy.... Fakt, że nie jest tam, w SD, powalająca jakość, ale już ta w HD jest ok, do popatrzenia sobie na film na laptopie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda tylko ze bitrate to 4Mb/s , wiec do bani...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='117914' date='13.09.2008, 18:41 ']Dźwięk stereo? W jakiej epoce oni się zatrzymali?[/quote]

Nie wiem jak w innych serialach ale w Battlestar Galactica są dwa streamy dźwięku: stereo (AAC protected) i 5.1 (AC3 protected).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='namename' post='118183' date='14.09.2008, 20:05 ']Nie wiem jak w innych serialach ale w Battlestar Galactica są dwa streamy dźwięku: stereo (AAC protected) i 5.1 (AC3 protected).[/quote]
No to luksus. Niestety obejrzałem już 4 serię w 1080p 20 mbit/s ac3 5.1, więc podziękuję za 720p / 4mbit / ac-3 5.1
A swoją drogą ac-3 w Quicktime? Chyba zassam sobie ten pierwszy epizod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='namename' post='118183' date='14.09.2008, 19:05 ']Nie wiem jak w innych serialach ale w Battlestar Galactica są dwa streamy dźwięku: stereo (AAC protected) i 5.1 (AC3 protected).[/quote]

Masz rację... Pierwszy raz widzę opcję zmiany dzwięku.... Co ciekawsze, jak daję info o dzwięku to widzę tylko "stereo", dopiero w opcjach mogę zmieniać dzwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 Mb/s= kompromis miedzy jakoscia a przeoustowoscia łaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...