Skocz do zawartości
wojo

Playstation 3 :) Pomocy!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ... przymiezam sie do kupna ps3 jako odtwarzacza blu ray (czytalem opinie ze w tej cenie jest najlepszym odtwarzaczem )

I tu prosba o pomoc w wyborze wersji ... raz czytam ze 40 gb jest gorsze i glosniejsze od 60 gb ... gdzie indziej czytam ze 40 gb jest nowszy od 60 gb i wlasnie cichszy!

gdzie tutaj tkwi prawda?

Moze w tej cenie kupic jakis stacjonarny odtwarzacz blu ray ?

Tak przy okazji zapytam czy mozna zapisac film sciagniety z neta na ten dysk w ps3? oczywiscie podlaczajac go do komputera ...

chcialbym aby odtwarzało praktycznie wszystkie filmy (chociaz wiekszosc)

z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz mieć kombajn multimedialny i BD-player w postaci PS3, to poczekaj do 31.10. i kupisz wersje 160GB. Z innych wersji 60GB i tak już nie dostaniesz (chyba, że na aukcji), a wybór między 40 a 80 GB jest oczywisty (ten drugi zużywa dodatkowo mniej energii).
Nie nastawiaj się jednak w temacie filmów na zbytnie szaleństwo - divxy trzeba umieć obrabiać, żeby miec polskie napisy, NICZEGO w postaci filmu z neta (czy innego źródła) nie zapiszesz na dysku konsoli. Tylko fotki i muza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' post='117141' date='08.09.2008, 15:26 ']Jeżeli chcesz mieć kombajn multimedialny i BD-player w postaci PS3, to poczekaj do 31.10. i kupisz wersje 160GB. Z innych wersji 60GB i tak już nie dostaniesz (chyba, że na aukcji), a wybór między 40 a 80 GB jest oczywisty (ten drugi zużywa dodatkowo mniej energii).
Nie nastawiaj się jednak w temacie filmów na zbytnie szaleństwo - divxy trzeba umieć obrabiać, żeby miec polskie napisy, NICZEGO w postaci filmu z neta (czy innego źródła) nie zapiszesz na dysku konsoli. Tylko fotki i muza.[/quote]


no tak ale pewnie juz cena duzo podskoczy ;) a mi chodzi o glownie odtwarzacz Blu ray (jesli chodzi o gry no to jak juz bedzie to moze czasem zagram ale żadko)

chodzi mi o najlepszy stosunek jakosci/ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Dla planujących zakup PS3 może być użyteczny mały test porównawczy. Przesiadłem się z PS3 60GB na nowszą wersję 40GB. Jak wiadomo nowsza wersja jest okrojona, ale za to pobiera już nie 200Watt ale jakieś 130Watt. No i obiecywano że będzie jeszcze cichsza.
Na tabliczce znamionowej nie widnieje już niestety ?Made in Japan? ale ?Made in China?... Oby nie odbiło się to na awaryjności. Twardy dysk wydaje się trochę głośniej pracować głowicami. Najbardziej interesował mnie jednak wentylator, który w starszej PS3 wchodził już po kilkunastu minutach na coraz szybsze obroty i po wygrzaniu się konsoli utrzymywał ten poziom(200W robiło swoje). W nowej konsoli wiatrak jakoś nie chciał się rozkręcić, więc zapuściłem mu na kilka godzin Folding@home. I nic, obroty minimalnie wzrosły, ale niewiele. Nowa PS3 nie jest już cicha, jest rewelacyjnie cicha. Można ją spokojnie zostawić włączoną na noc i ściągać z netu bez szumu. Usprawniono też chyba system chłodzenie bo wyraźnie czuć skuteczniejszy wydmuch ciepła z tyłu konsoli przy zachowaniu niskich obrotów. Zależało mi na ciszy i ten model spełnił oczekiwania. "

zaraz zaraz czegos nie rozumiem ... na stronie producenta pisze ze wersja 40gb pobiera 200w a nie 130 ?:|
butcher napisales ze nic nie zapisze z neta, a ludzie ktorzy posiadaja wlasnie ps3 pisza ze bez problemu mozna wszystko wgrac na HDD ... to w koncu kto ma racje?

AHA i w gre wchodzi wersja z 80gb rowniez bo widze ze niewielka dopłata a wersja duzo nowsza:) Edytowane przez wojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapiszesz na dysku filmy divx także, ale po co zajmować dysk taką jakością filmu??? kupujecie PS3 dla divxów????
już lepiej na płycie DVD...ale kto teraz mając dostęp do płyt BD ogląda divxy??? już wolę poczekać... idę do kina i jak mi się spodoba film kupuję wydanie na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac, niekórzy chcą kupić PS3 za 1500 zł żeby miec tani i dobry BD player, na którym można oglądac divxy... o_0
(zamiast wydać 100 zł na Mantę, która przeczyta każdy plik ;) )
Świat pełen jest niespodzianek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' post='117285' date='09.09.2008, 10:47 ']Jak widac, niekórzy chcą kupić PS3 za 1500 zł żeby miec tani i dobry BD player, na którym można oglądac divxy... o_0
(zamiast wydać 100 zł na Mantę, która przeczyta każdy plik :) )
Świat pełen jest niespodzianek...[/quote]


czyli mowisz ze manta za 100zł czyta Blu ray ... hmmm ciekawe - dziwne ze wszyscy kupuja ps3 , samsungi pd-1400 czy inne podobne a nie mante gdzie za 100zł mamy odwarzacz ktory wszystko czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wojo' post='117159' date='08.09.2008, 16:04 ']zaraz zaraz czegos nie rozumiem ... na stronie producenta pisze ze wersja 40gb pobiera 200w a nie 130 ?:|
butcher napisales ze nic nie zapisze z neta, a ludzie ktorzy posiadaja wlasnie ps3 pisza ze bez problemu mozna wszystko wgrac na HDD ... to w koncu kto ma racje?

AHA i w gre wchodzi wersja z 80gb rowniez bo widze ze niewielka dopłata a wersja duzo nowsza:)[/quote]


zaraz zaraz jakie 130 watt ??? wlasnie kupilem nowa wersje z 80gb dyskiem w specyfikacji jest napisane pobor pradu 280watt,pierwsze modele mialy pobor nawet 360watt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile dales i co miales w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w saturnie jest wersja 80gb z czterema grami za 1499zł. a na allegro widziałem, że już ktoś sprzedaje (albo to zapisy) na wersje 160 lub 200gb :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wojo' post='117340' date='09.09.2008, 18:29 ']czyli mowisz ze manta za 100zł czyta Blu ray ... hmmm ciekawe - dziwne ze wszyscy kupuja ps3 , samsungi pd-1400 czy inne podobne a nie mante gdzie za 100zł mamy odwarzacz ktory wszystko czyta :)[/quote]
Dobrze wiesz o jakie pliki mi chodzi, więc nie czaruj...
To Ty zacząłeś ten temat o zakupie PS3, schodząc przy okazji na temat filmów z netu...
Zdecyduj się więc, co jest priorytetem: BD czy divx, bo ani w Mancie, ani w PS3 nie pogodzisz obu rzeczy...

Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytam specyfikacje ps3 i pisze ze niby czyta divx ... Dla mnie priorytetem jest Blu ray ale przy okazji chcialbym miec mozliwosc odczytywania divx (nie chce mi sie bawic we wlaczanie raz odtwarzacza dvd a raz ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wlasnie kupilem ostatnia sztuke w warszawie ;) bede mial teraz na czym ogladac divx :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy się jeszcze na nie załapie u siebie we Wrocławiu. pewnie przez to, że chce wziąć na raty to nie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi czy wszystkie odtwarzacze blu ray nie czytaja plikow txt. ?? chodzi mi o napisy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojo - jak zauważyłeś w pytaniu odtwarzacze BlueRay - a nie DivX... wiec po co Ci txt??
Ogólnie PS3 może tylko srt obsłużyć, ale mogę być w błędzie - dość dawno czytałem tą informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie txt do divx :) czasem sie zdarzy ze obejrzymy cos w divx sciagnietego z internetu ... poza tym nie wszystkie filmy sa dostepne na blu ray

(pytam bo ostatecznie moge zmienic ps3 na samsunga bd-p1500 ale nie wiem czy przypadkiem on czyta jeszcze mniej plikow od ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos wie jak mozna szybko wrzucic napisy do filmu divx ??

probowalem sub2divx ale niestety nie chca mi sie zapisac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a spróbuj przerobić txt na srt. np subeditem i zobacz czy wtedy Ci przeczyta. pewnie ważne aby nazwa filmy i pliku srt była taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawie sie od wczoraj tym programem i nie wiem jak to przerobic ... klikam przekonwertuj napisy i dalej zapisuje mi sie jako txt.

znalazlem jakies napisy juz zapisane w formacie srt. i niestety nie widzi ich ps3 ... nie wiem moze przyczyna jest w ty,m ze wlaczam to z pendrive?

Ok juz znalazlem przyczyne :)

jeszcze jedno podobne pytanie ... czy ps3 odtwarza filmy x264 ?? i czy w ogole jest mozliwosc jakos wklejenia do takich filmoe napisów?

Edytowane przez wojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w subedycie to chyba nie ma prostszej zabawy. wgrywasz plik textowy i na górze, plik - eksport i srt. koniec zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos moze wie gdzie w warszawie mozna wypozyczyc film Blu ray ? ... byłem w Beverly Hils na bielanach i pierwszy raz slysza o takiej płycie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w Beverly Hills nie maja blue-rejow,to watpie aby gdziekolwiek mieli. Przy tak wysokiej cenie za film i skromnej dostepnosci tytułów raczej mało opłacalna inwestycja. Z drugiej strony kupić PS3 do divixow ! to juz jak dla mnie w ogóle jest jakaś paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...