Skocz do zawartości
pit24316

Przesył sygnału z 2 anten jednocześnie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jednoczesnym odbiorem z 2 anten. Jedna antena jest logarytmiczna ze wzmacniaczem (odbiór przekazu analogowego z Katowic-jest OK), druga do odbioru DVB ze Skrzycznego i Ostrawy to Yagi + wzmacniacz 10dB (sygnał nawet 10,czyli max, w Plazmie Panasa PX80). Taka sytuacja jest w przypadku przesyłu sygnałów przez osobne kable. Chciałbym przesłac sygnały jednym kablem, próba z sumatorem powoduje praktycznie całkowitą utratę sygnału z anteny Yagi (DVB), mimo różnych kombinacji z płytkami wzmacniacza i zamianą wejść, natomiast sygnał z logarytmu jest tylko minimalnie osłabiony. Nie mogę wykorzystac zwrotnicy gdyż logarytm pokrywa całe pasmo (kan. 8, 21, 22, 32, 47 i 60) natomiast Yagi kanały 38 i 39, a takowej zwrotnicy nie znalazłem. Czy ktoś może podpowiedzieć jakieś rozwiązanie? Edytowane przez pit24316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pit24316' post='115459' date='29.08.2008, 20:13 ']Mam problem z jednoczesnym odbiorem z 2 anten. Jedna antena jest logarytmiczna ze wzmacniaczem (odbiór przekazu analogowego z Katowic-jest OK), druga do odbioru DVB ze Skrzycznego i Ostrawy to Yagi + wzmacniacz 10dB (sygnał nawet 10,czyli max, w Plazmie Panasa PX80). Taka sytuacja jest w przypadku przesyłu sygnałów przez osobne kable. Chciałbym przesłac sygnały jednym kablem, próba z sumatorem powoduje praktycznie całkowitą utratę sygnału z anteny Yagi (DVB), mimo różnych kombinacji z płytkami wzmacniacza i zamianą wejść, natomiast sygnał z logarytmu jest tylko minimalnie osłabiony. Nie mogę wykorzystac zwrotnicy gdyż logarytm pokrywa całe pasmo (kan. 8, 21, 22, 32, 47 i 60) natomiast Yagi kanały 38 i 39, a takowej zwrotnicy nie znalazłem. Czy ktoś może podpowiedzieć jakieś rozwiązanie?[/quote]

Witam
Męczę się z podobnym problemem (sygnał z kablówki i sygnał z anteny naziemniej). Sumator u mnie też spowodował zanik sygnału cyfrowego, próbowałem prostych mechanicznych przełączników (czasami na Allegro) i też nie działało (sygnał cyfrowy nie docierał). W końcu przekładam kabel ręcznie, żeby nie zniszczyć gniazda w TV, do telewizora podpiąłem krótki kabel antenowy i na jego gnieździe przełączam obie anteny. Kabel może szlag trafić, ale telewizor jest zbyt cenny. Może jednak ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie.... Edytowane przez andrzej_an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...