Skocz do zawartości
  • 0
kilers9

Dźiwny dźwięk w TV plazmowym

Pytanie

Panowie,sąsiadka kupiła wczoraj Plazmę Daewoo 42" i pyta się mnie czy to normalne że gdy włączy TV i sobie coś tam ogląda słychać takie bzyczenie,gwizdanie coś w tym stylu.
Byłem u niej nie dawno i rzeczywiście dziwnie się zachowuje ta plazma,słychać dziwna gwizdanie tak jakby jakiś układ czy coś nawalało ?!
W sklepie jej powiedzieli że to wentylator pracuje i dlatego tak jest dźwięk
ale gdzie w takich TV wentylator ?
Coś mi tu nie gra ...
Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='kilers9' post='110676' date='23.07.2008, 16:23 ']Panowie,sąsiadka kupiła wczoraj Plazmę Daewoo 42" i pyta się mnie czy to normalne że gdy włączy TV i sobie coś tam ogląda słychać takie bzyczenie,gwizdanie coś w tym stylu.
Byłem u niej nie dawno i rzeczywiście dziwnie się zachowuje ta plazma,słychać dziwna gwizdanie tak jakby jakiś układ czy coś nawalało ?!
W sklepie jej powiedzieli że to wentylator pracuje i dlatego tak jest dźwięk
ale gdzie w takich TV wentylator ?
Coś mi tu nie gra ...
Co o tym sądzicie ?[/quote]
Rozczaruję Cię ale w TV są wentylatory, muszą mieć chłodzeni. Niestety kupując TV takiej marki jak Daewoo trzeba się również liczyć z różnymi "skutkami ubocznymi". Cieżko powiedzieć co się dzieje nie słysząc tego ale wygląda na to, że pracownicy sklepu mogą mieć rację.

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='kilers9' post='110676' date='23.07.2008, 16:23 ']Panowie,sąsiadka kupiła wczoraj Plazmę Daewoo 42" i pyta się mnie czy to normalne że gdy włączy TV i sobie coś tam ogląda słychać takie bzyczenie,gwizdanie coś w tym stylu.
Byłem u niej nie dawno i rzeczywiście dziwnie się zachowuje ta plazma,słychać dziwna gwizdanie tak jakby jakiś układ czy coś nawalało ?!
W sklepie jej powiedzieli że to wentylator pracuje i dlatego tak jest dźwięk
ale gdzie w takich TV wentylator ?
Coś mi tu nie gra ...
Co o tym sądzicie ?[/quote]


To wcale nie musi być akurat wentylator. Mogą gwizdać drgające elementy pobudzane przez pracującą przetwornicę. Cóż.... decydując się na tani brand, musimy liczyć się z takimi niespodziankami. A jeśli to faktycznie przetwornica, a nie wentylatory i dźwięk jest dokuczliwy to zawsze można spróbować reklamować. Przy czym dobrym pomysłem, byłoby wcześniej sprawdzić, o ile to możliwe, jak w tej kwestii zachowują się inne egzemplarze tego modelu.

Co do wentylatorów, to takowe łatwo namierzyć, bo zazwyczaj widoczne są poprzez otwory wentylacyjne zapewniające im cyrkulację powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzięki za rady tak też myślałem,w końcu to nie moja sprawa ale jakoś chciałem pomóc
Też uważam że za małą kasę nic dobrego nie będzie i nie ma co się łaszczyć na różna promocję
Ja jak sobie trochę kasy nazbieram to mam taki uplanowany model : Sony Bravia KDL40D3500
Jeszcze raz dzięki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nawiązując do tych dziwnych odgłosów z plazmy to u mnie też coś bzyczy.Mam Panasonica,kupując go sugerowałem się dobrymi opiniami na forach i jestem rozczarowany bo kiedy mam wyciszony głos to bzyczy jak stary telewizor lampowy.Wentylatora do chłodzenia nie posiada bo to jest 37'',w 42'' widziałem że jest.Zauważyłem,że te dziwne odgłosy nasilają się gdy wskakuje jaśniejsza klatka i odwrotnie.Mam to uważać jako usterkę czy one po prostu tak mają?Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nawiązując do tych dziwnych odgłosów z plazmy to u mnie też coś bzyczy.Mam Panasonica,kupując go sugerowałem się dobrymi opiniami na forach i jestem rozczarowany bo kiedy mam wyciszony głos to bzyczy jak stary telewizor lampowy.Wentylatora do chłodzenia nie posiada bo to jest 37'',w 42'' widziałem że jest.Zauważyłem,że te dziwne odgłosy nasilają się gdy wskakuje jaśniejsza klatka i odwrotnie.Mam to uważać jako usterkę czy one po prostu tak mają?Pomóżcie!

Mam podobny problem z "bzyczeniem" lub "brzęczeniem" w Samsungu LE32B651. Otóż brzęczenie pojawia się w momencie zmiany kanałów lub gdy na ekranie jest czarny obraz (np. ciemne pomieszczenie lub obraz nocą), wtedy tv (z głośników) lekko, aczkolwiek irytująco brzęczy. Problem znika gdy jest jasny obraz...czy ktoś wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystkie wyżej opisywane przypadłości, to "śpiew" elementów przetwornicy. Zasadniczo nic na to nie da się poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...