Skocz do zawartości
dulas

problem z n-ka i HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki prosze pomozcie!!

kupilem n-ke i nie dalo rady podlaczyc jej na kablu hdmi, wiec wymienilem sprzet na nowy i wszystko dzialalo przez 2 dni ale niestety potem wszystko sie popsulo i wyskakuje blad chyba HDCP czy cos takiego(chodzi o to ze telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem .....) i czasem mam obraz przez kilkanascie sekund,lub sam dzwiek :-)

i nie wiem co mam zrobic bo sprawdzalem juz 3 rozne kable i jest to samo!!

moze wiecie co mozna zrobic zeby to dzialalo??

posiadam smsunga LE37S6

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj przycisnąć i przytrzymać na 10sek przycisk RES, wtedy eNka powinna przejść w tryb DVI.W tym momencie musisz również podłączyć kable do dźwięku pomiędzy Nką a TV, zwykłe chinch'e.Jeżeli to nie zadziała zostaje ci wyjście "component"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie: Możesz podłączyć kablem HDMI przełączając nbox'a w tryb DVI (trzymamy 10 sekund przycisk RES ustawiony na 1080i) i osobno podłączyć dźwięk (chinch'e lub optyk). Jeśli to nie zadziała, to używasz kabla YPbPr - 3xchinche i znów osobno dźwięk.

Jeśli masz nbox HDTV a nie nbox HDTV recorder, to w zupełności Ci wystarczy takie połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='109821' date='14.07.2008, 10:59 ']Dokładnie: Możesz podłączyć kablem HDMI przełączając nbox'a w tryb DVI (trzymamy 10 sekund przycisk RES ustawiony na 1080i) i osobno podłączyć dźwięk (chinch'e lub optyk). Jeśli to nie zadziała, to używasz kabla YPbPr - 3xchinche i znów osobno dźwięk.

Jeśli masz nbox HDTV a nie nbox HDTV recorder, to w zupełności Ci wystarczy takie połączenie.[/quote]


zmienilem na DVI i wyskakuje obraz na 10 s moze 20s i znika :-( i tak jak wczesniej pokazuje sie blad HDCP na na moim nbox-ie wyskakuje czerwony trojkat-czyli nie da rady tego obejsc??i musze kupic kabel component-jak tak to jaki mi polecacie??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dulas' post='109816' date='14.07.2008, 10:24 ']chlopaki prosze pomozcie!!

kupilem n-ke i nie dalo rady podlaczyc jej na kablu hdmi, wiec wymienilem sprzet na nowy i wszystko dzialalo przez 2 dni ale niestety potem wszystko sie popsulo i wyskakuje blad chyba HDCP czy cos takiego(chodzi o to ze telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem .....) i czasem mam obraz przez kilkanascie sekund,lub sam dzwiek :-)

i nie wiem co mam zrobic bo sprawdzalem juz 3 rozne kable i jest to samo!!

moze wiecie co mozna zrobic zeby to dzialalo??

posiadam smsunga LE37S6

pozdrawiam[/quote]

Tylko przełączając w tryb DVI nie będziesz miał dźwięku po jednym kablu HDMI. Będziesz musiał podłączyć dźwięk osobno no i jeśli zależy Ci na dźwieku 5.1 to będeisz musiał nakombinować....ale jest jeszcze inny sposób, który ja wydumałem mając jeszcze Philipsa CRT 551 . , dokładnie opisałem to dwa lata temu w tym poście [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666&st=620"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666&st=620[/url]

w skrócie chodzi o to aby nie do końca wcisnąć kabel HDMI do Nboxa i wtedy będzie wywołana błęda autoryzacja po HDMI a w menu Nboxa będziesz miał znaki zapytania zamiast wyświetlanych rozdziałek przez TV i będzie i obraz i dźwięk. :P pokombinuj zatem z "niedociskaniem kabelka HDMI" włóż go na pół gwizdka albo mniej i zobacz co się będzie działo

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='109879' date='14.07.2008, 22:16 ']Tylko przełączając w tryb DVI nie będziesz miał dźwięku po jednym kablu HDMI. Będziesz musiał podłączyć dźwięk osobno no i jeśli zależy Ci na dźwieku 5.1 to będeisz musiał nakombinować....ale jest jeszcze inny sposób, który ja wydumałem mając jeszcze Philipsa CRT 551 . , dokładnie opisałem to dwa lata temu w tym poście [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666&st=620"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666&st=620[/url]

w skrócie chodzi o to aby nie do końca wcisnąć kabel HDMI do Nboxa i wtedy będzie wywołana błęda autoryzacja po HDMI a w menu Nboxa będziesz miał znaki zapytania zamiast wyświetlanych rozdziałek przez TV i będzie i obraz i dźwięk. :P pokombinuj zatem z "niedociskaniem kabelka HDMI" włóż go na pół gwizdka albo mniej i zobacz co się będzie działo[/quote]


no niestety nic nie pomaga!! caly czas wyskakuje trojkat na nboxie i na ekranie tv blad hdcp

czyli jedyna szansa na lepsza jakosc to component??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak, choć ciężko mi wyobrazić sobie, że nawet sposób @adamo nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Objawy ma identyczne jak u Ciebie.
U mnie pomaga tylko ciągłe wachlowanie kablami [b]w konkretnej kolejności[/b].
1.Wyjęta wtyczka zasilania TV z gniazdka i wyjęty kabel HDMI,
2.n-box włączam na Discovery HD,
3.przełączam Przyciskiem RES w N-boxie na S2 (RGB),
4.wyłączam n-boxa i po kilkunastu sekundach włączam go ponownie,
5.przyciskiem RES w n-boxie ustawiam rozdzielczość i dopiero wtedy,
6.wkładam do TV kabel HDMI a następnie,
7.wkładam kabel sieciowy TV do gniazdka,
8.włączam TV i wszystko chodzi - nie ma błędu HDCP.

Czasami się zdaża, że cały cykl trzeba powtórzyć dwukrotnie, ale rzadko.

Wszystko jest OK, ale tylko do czasu wyłączenia n-boxa lub TV, albo przęłczenia na cyfrę +. Przy ponownym przełączeniu na n-ke całą operację z kablami muszę powtarzać od początku.
Mam nadzięję, że wkońcu poprawią to w następnych wersjach softu. Z tunerem PVR cyfry+ błąd HDCP nie wystąpił nigdy ( ale za to zawieszanie się przy jednoczesnym nagrywaniu na dysk i próbie skorzystania z buforowania oglądanego programu oraz problemy z przewijaniem nagranego programu dyskwalifikuje ten sprzęt całkowicie, a czas uruchamiania skrzynki cyfry i jej wyłączania to już chyba absolutny rekord świata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to mozliwe-probowalem 3x i nic!! tak samo wyskakuje BLAD:-(


[quote name='chilicki' post='109929' date='15.07.2008, 18:26 ']Objawy ma identyczne jak u Ciebie.
U mnie pomaga tylko ciągłe wachlowanie kablami [b]w konkretnej kolejności[/b].
1.Wyjęta wtyczka zasilania TV z gniazdka i wyjęty kabel HDMI,
2.n-box włączam na Discovery HD,
3.przełączam Przyciskiem RES w N-boxie na S2 (RGB),
4.wyłączam n-boxa i po kilkunastu sekundach włączam go ponownie,
5.przyciskiem RES w n-boxie ustawiam rozdzielczość i dopiero wtedy,
6.wkładam do TV kabel HDMI a następnie,
7.wkładam kabel sieciowy TV do gniazdka,
8.włączam TV i wszystko chodzi - nie ma błędu HDCP.

Czasami się zdaża, że cały cykl trzeba powtórzyć dwukrotnie, ale rzadko.

Wszystko jest OK, ale tylko do czasu wyłączenia n-boxa lub TV, albo przęłczenia na cyfrę +. Przy ponownym przełączeniu na n-ke całą operację z kablami muszę powtarzać od początku.
Mam nadzięję, że wkońcu poprawią to w następnych wersjach softu. Z tunerem PVR cyfry+ błąd HDCP nie wystąpił nigdy ( ale za to zawieszanie się przy jednoczesnym nagrywaniu na dysk i próbie skorzystania z buforowania oglądanego programu oraz problemy z przewijaniem nagranego programu dyskwalifikuje ten sprzęt całkowicie, a czas uruchamiania skrzynki cyfry i jej wyłączania to już chyba absolutny rekord świata).[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...