Skocz do zawartości
empas

Sharp X20 i dźwięk po HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie dla użytkowników takiego modelu Sharpa i nboxa: czy telewizor odbierze i odkoduje dźwięk po HDMI jeśli w ustawieniach nboxa będzie dźwięk DD (oczywiście dotyczy to kanałów, które DD nadają) - bo u mnie na wejściach HDMI ext5 i ext6 jest cisza, a na wejściu ext4 "cyfrowe zgrzyty". Nie wiem, czy to wina egzemplarza telewizora, kabla HDMi (2 sprawdzone), czy tak ma być i już.

Pozdrawiam,
Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim X2Le też tak mam - myślę, że to problem nboxów (ja mam biały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam biały.
Dziwne, bo i w instrukcji telewizora i na przodzie obudowy jest logo DD, dodatkowo w instrukcji są przykłady połączeń przez HDMI z np. odtwarzaczem BD - ciekawe, czy w nim też można wyłaczyć dźwięk DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej teraz już w ogóle nie mam dźwięku z nki nawet bez DD. Zanikł on w momencie przestawiania n dekodera z 720p na 1080. Dlatego też domniemywam, że jest to wina nboxa. Cały problem na razie mam rozwiązany bo audio mam z kina domowego, ale będę jeszcze wrócę do tematu bo sluchanie "Faktów" przez kino domowe to lekka (dla mnie) przesada :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maccc' post='109491' date='10.07.2008, 16:16 ']Co więcej teraz już w ogóle nie mam dźwięku z nki nawet bez DD. Zanikł on w momencie przestawiania n dekodera z 720p na 1080. Dlatego też domniemywam, że jest to wina nboxa. Cały problem na razie mam rozwiązany bo audio mam z kina domowego, ale będę jeszcze wrócę do tematu bo sluchanie "Faktów" przez kino domowe to lekka (dla mnie) przesada ;) .[/quote]

Witam
Widać, że nie czytałeś instrukcji obsługi nboxa. W ustawieniach w menu nboxa ( ustawiena telewizora) należy włączyć lub wyłączyć dżwięk cyfrowy (dolby digital). Dolby digital tylko podaje sygnał na kino domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='musso' post='109534' date='10.07.2008, 22:07 ']Witam
Widać, że nie czytałeś instrukcji obsługi nboxa. W ustawieniach w menu nboxa ( ustawiena telewizora) należy włączyć lub wyłączyć dżwięk cyfrowy (dolby digital). Dolby digital tylko podaje sygnał na kino domowe.[/quote]

Musso, może źle się wyraziłem albo źle mnie zrozumiałeś - "nie mam dźwięku z nki nawet bez DD" - tzn; że przy wyłączonym DD w nboxie też nie mam audio w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='musso' post='109534' date='10.07.2008, 22:07 ']Witam
Widać, że nie czytałeś instrukcji obsługi nboxa. W ustawieniach w menu nboxa ( ustawiena telewizora) należy włączyć lub wyłączyć dżwięk cyfrowy (dolby digital). Dolby digital tylko podaje sygnał na kino domowe.[/quote]

Mocno ciekawe, ale chyba nie do końca logiczne: HDMI przekazuje sygnał CYFROWY i obraz, i dźwięk.

Mam podłączone do tv po HDMI (problemy powyżej), ale dźwięk (DD) muszę podawać do amplitunera optykiem, żeby był DD 5.1, 2.0 itp, a w tv dla tego wejścia muszę zaznaczyć audio po analogu i wyprowadzić z nboxa dodatkowe 2xcinch stereo idla tego wejścia HDMI - i na tym plega problem.
Reasumując, albo coś nie tak z nboxem, albo ten model tv nie potrafi rozkodować DD podanego przez HDMI, co by było dziwne w porównaniu z obrazkami z jego instrukcji, na które powoływałem się nieco wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest dokładnie tak samo. Sygnał po HDMI z nbox recordera z najnowszym softerm nie jest rozkodowany w TV.
Na ekranie mam info "Odebrano niekompatybilny sugnał audio. Sprawdź ustawienia urządzeia wyjściowego". Edytowane przez dkd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, od kilku dni mam problem z dźwiękiem w Sharpie z nbox recordera, po prostu go nie ma. Kiedyś konsultant pomógł mi w wykonaniu tej operacji, ale teraz nie pamiętam w jakiej kolejości co trzeba było wykonać. Czy ma ktoś patent na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...