Skocz do zawartości
Iras

Kamera HD do zastosowań "ciut więcej niż amatorskich"

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mobor']Fantom- skoro wiekszosci nie zależy na jakosci - to po kiego diabła zmieniałem tyle razy kamerę ? :)
Przecież nadal - majac takich jak Ty klientów, podobnie myślących - mógłbym kręcić jaką starą Betą czy nawet SVHS'em :(

Nie przekonujesz mnie. Szczególnie w kontekście tego forum na którym ponad 90% uzytkowników ma duże wyswietlacze > 40"...
Dobre zrodło sygnału jest w takim wypadku koniecznością - prawda ? :)[/quote]

Mobor ja się nie spieram że dobry sprzęt jest podstawą. Nie zrozumiałeś mnie zupełnie :)
Ja sam mam tv 42" full HD, odtwarzacz NMT Popcon Hour i jestem maniakiem dobrej jakości (HD).

Chodzi mi o Twoje podejście do ludzi (dwukrotnie tak napisałeś więc chyba tak myślisz).
Ci którzy mają super wypasiony sprzęt za dziesiątki tysiecy to są PROFESJONALIŚCI którzy śmieją się z AMATORÓW którzy takiego sprzętu nie mają.
O to i tylko o to mi chodzi.

Poza tym posłucha takiego przykładu. Wyobraźmy sobie że jest jakaś niezamożna młoda para która chciała by jednak uwiecznić swoje wesele na filmie.
Jak na złość wokół sami profesjonaliści z super sprzętem wołający po 3-5 tyś za usługę. No i co? Mają obejść się smakiem?
Może nie. Może wynajmą pana Józka który ze swoją prostą kamerką kręci się po weselach już parę ładnych lat i zrobi im zgrabny ciekawy filmik (ok, może nienajwyższej jakości).
Weźmie za to 500 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='reflect' post='108650' date='02.07.2008, 10:44 ']nie przesadzaj z sprzetem tylko naucz sie dobrze krecic i montowac (wyrobisz sobie dobra marke a na sprzet bardzo dobry przyjdzie czas).[/quote]

O, właśnie! Dokładnie tak uważam. Z resztą ze sprzętem za grubą kasę, a bez umiejętności, czułbym się jak... pozer.

Niestety mobor - człowiek z wieloletnim doświadczeniem, przekonuje mnie, że kamera za 23k, karty za 8 i aku za kolejne 2 to w tym fachu niezbędne minimum.

Muszę przyznać, że robi mi to trochę mętlik w głowie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Iras- nie wciskam Ci sprzetu który ma cię spłukać do ostaniej złotówki bo gdybym tak robił- od razu radziłbym XDCAM'a który kosztuje jako kompletny system jakieś 150-200 patyków... Tu byś sie na pewno ugotował. Aczkolwiek jest w Polsce parę osób która jezdzi z takimi gratami po chauturach.
Nie polecam takze czegoś co na starcie jest już kiepskie. Wyrzucisz ciezko zarobione pieniadze a efekt- mimo najszczerszych chęci - w wielu wypadkach bedzie marny co zadziala na twoją NIEKORZYŚĆ.
Co proponuje? Sprzęt na którym popracujesz parę lat, z którego bedziesz zadowolony, bedzie niezawodny i zapewni wysoki komfort pracy...
Mozesz oczywiscie wybrać ekonomiczniejszy wariant ale musisz pamietac że kupujac canona A1 czy sony fx1/fx7 - przy ich odsprzedaży stracisz sporo... pytanie czy warto.. Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest kwestia mieć, a nie mieć. Komp jest, ale oprogramowanie trzeba liczyć 4k. Nie chcę się ograniczać do jednej kamery - raz, że materiał byłby mniej atrakcyjny, dwa - nie zostawiłoby mi to ani odrobiny miejsca na wpadki, wypadki i różne zdarzenia losowe. Na dwa zestawy Sony EX1 + karty + zasilanie zwyczajnie mnie nie stać i jeśli to ma być minimum, to po prostu nie mam się co pchać w ten biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...