Skocz do zawartości
Mozart 18

Jaki wybrać subwoofer???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam zamiar "zbudować" sobie kino domowe do mieszkania w bloku (pokój ma 20m2). W związku z tym chciałbym aby subwoofer miał ok. 100W mocy. Na razie wytypowałem kilka sub-ów:
1.Yamaha YST SW225
2.Yamaha YST FSW100
3.Koda SW1000 v.2
4.Koda SW100B
5.Wharfedale Powercube 8A
6.Yamaha YST SW216
7.Quadral SUB 51 DV active
8.Jamo E8SUB2
9.Koda SW3500
10.Wharfedale WH210
Proszę Was o pomoc. Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje w cenie do 1000zł. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
PS.Subwoofer będzie grał z amplitunerem Yamaha RX-V661, kolumnami Quadral Quintas 500 i z odtwarzaczem DVD Toshiba HD-E1 lub Samsungiem P1080P7.
Pozdrawiam,
Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Quadral SUB 51 DV skreśl z listy. Kupiłem go do tych samych kolumn, ale już (szczęśliwie) się go pozbyłem. Dopisz do listy Magnat Monitor Sub 300A. Parametrami (przynajmniej na papierze) bije wszystkie inne w cenie ok. 1000 zł. Sam kosztuje trochę ponad 600 zł. No i jest w kolorze buk, co nie jest bez znaczenia jeśli resztę kolumn masz w tym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... ten Magnat wygląda ciekawie... , a co myślicie o Magnat Omega 250 ?
Pozdrawiam,
Mozart 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja proponuję Tannoy TS 8 SUB (cena 1000-1200zł)
[url="http://www.top-audio.pl/kategoria_subwoofery.html"]http://www.top-audio.pl/kategoria_subwoofery.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrea' post='99940' date='04.05.2008, 20:23 ']ja proponuję Tannoy TS 8 SUB (cena 1000-1200zł)
[url="http://www.top-audio.pl/kategoria_subwoofery.html"]http://www.top-audio.pl/kategoria_subwoofery.html[/url][/quote]
Za mocny ten Tannoy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki subwoofer ? Dobry głośnik niskotonowy musi miec dużą średnicę, duży magnes i metalowy kosz - krótko proponuję wstępną selekcję zacząc od wagi kolumny i srednicy głośnika. Jeżeli bas ma brzmiec nie jak z plastikowej beczki walonej drewnianym kijem to obawiam się, że trudno będzie zmieścic się podanej cenie. Oddzielną kwestią jest zgranie zestawu kolumn z subwooferem (faza, częstotliwośc odcięcia), aby całośc grała dobrze.
Miałem kiedyś podobny dylemat i postanowiłem zainwestowac w lepsze przody - trójdrożne z dobrymi głośnikami niskotonowymi o dużej średnicy, a zrezygnowałem z subwoofera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie jaki sub wybrac???
posiadam ampl 1909 plus jbl e80... chcialbyl dobrac sub,zastanawiam sie nad jbl e150p, e250p lub tannoy ts8...
czy ma ktos wyrobione zdanie co do tych modeli,prosze o pomoc,dzieki

w 100 % sub bedzie wykozystany do kina domowego... muza rzadko,wylacznie na koncertach dvd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dude0666' post='118822' date='17.09.2008, 00:48 ']no wlasnie jaki sub wybrac???
posiadam ampl 1909 plus jbl e80... chcialbyl dobrac sub,zastanawiam sie nad jbl e150p, e250p lub tannoy ts8...
czy ma ktos wyrobione zdanie co do tych modeli,prosze o pomoc,dzieki

w 100 % sub bedzie wykozystany do kina domowego... muza rzadko,wylacznie na koncertach dvd...[/quote]

Ja mam jbl 150 .Bardzo dobrze się sprawdza w kinie domowym jak i w audio. W pomieszczeniach powyżej 30 m polecałbym jbl 250. Kiedyś też miałem z tym problem wybrałem jbl i jestem z tego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='agat' post='118893' date='17.09.2008, 13:41 ']Ja mam jbl 150 .Bardzo dobrze się sprawdza w kinie domowym jak i w audio. W pomieszczeniach powyżej 30 m polecałbym jbl 250. Kiedyś też miałem z tym problem wybrałem jbl i jestem z tego zadowolony.[/quote]
moj pokoj ma 25 m kwadratow,boje sie czy jbl E150 nie bedzie za maly... jest w dobrej cenie teraz,moge go wyrwac ponizej 1000 zl,ach te wybory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie posiadam Tannoy sub10... czy warto go wymienic na jbl e150 lub e250... wlasnie kupilem fronty jbl E80 i moze warto do kompletu ???

prosze o doradzenie,tannoy ma juz kilka latek,moze jbl sa bardziej dynamiczne,ma ktos wyrobione zdanie na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam JBL e250 w otwartym pomieszczeniu ok30m2 i spisuje się bardzo dobrze.
Ach te wszystkie wybuchy, przeładowujące się pistolety itd. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kmac' post='119057' date='18.09.2008, 00:18 ']Mam JBL e250 w otwartym pomieszczeniu ok30m2 i spisuje się bardzo dobrze.
Ach te wszystkie wybuchy, przeładowujące się pistolety itd. :lol:[/quote]

a jak sobie radzi przy muzyce ???
jaki masz amplituner i fronty ???
ja mam pokoj 25m2...

Edytowane przez dude0666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...