Skocz do zawartości
arsenal

Lista 10 największych kłamstw o HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Ethan' post='100151' date='05.05.2008, 23:22 ']Aha, czyli autor testu specjalnie sobie uknuł, że zrobi test, dzięki czemu powstanie hierarchia cena=jakość w kablach HDMI i wszyscy będą robieni w bambuko? Tym bardziej, że ten test był na konkurencyjnym forum (wiadomo o jakim mowa).[/quote]
Tamten test w ogóle jeszcze jest dostępny na sąsiednim forum, bo jakoś nie mogę go znaleźć? Czy też może testujący zreflektowali się, że jego wyniki były dosyć "nielogiczne" i został on usunięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Ethan[/b] - nie ma się co denerwować....(test nie był wiarygodny i raczej dałeś się właśnie tak "zmanipulować")

Nie ja jeden uważałem że tamten test (a właściwie fotki) tylko wprowadzały mniej obeznanych z tematem w ewidentny błąd.
Było opisane i tam i tutaj.... .

....i oczywiście (nie 1wszy raz) nie zostało to skorygowane. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Do tej pory szukałem plazmy.

Chciałem zakupić model panasonic TH-42PZ85 .

Niestety tej marki dotyczą punkty 5, 6 i 7.

Mój zapał do zakupu znacznie opadł

Czy punkt dotyczący wielkości ekranu dotyczy również wielkości 42 cali?


Dzięki autorowi za ten tekst :(

Edytowane przez Blutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[size=1][i]Numer 5 - Telewizory 1080p poniżej 42cali. Większość kupujących nie zdaje sobie sprawy jak blisko ekranu będzie musiała usiąść by na takim małym "32 calowym Full HD" zobaczyć te wszystkie szczegóły za które się zapłaciło. [/i]
[/size]
Zgadzam się, że na LCD 32'-37' przy oglądaniu materiałów HD (tv, blu-ray) i SD (tv, DVD) nie będzie różnicy między HDfull, a HDready, ale..... co powiecie o sygnale z komputera (np: internet z ps3) ? Czy w takim przypadku obraz na HDfull będzie jednak różnił się na korzyść od HDready? (odległość: od 1,5m do 2,5m).



[size=1][i]Numer 2 - 120 Hz kable HDMI (czyli u nas 100Herzowe). Amerykanin to sprytna bestia i czyjąś niewiedzę w każdym temacie potrafi przekuć na swój interes i zysk: 100 razy droższe kable HDMI od tych z Tesco mogą podobno obsłużyć transmisje o "większej prędkości" aby podołać wymaganiom stawianym przez 120Hz sygnały. To czyni je "gotowym na przyszłość".
[b]My wiemy, że max tego co może przyjąć telewizor 1080p z układem 120/100Hz to 1080p/60Hz -[/b] a frajerów nie sieją.[/i][/size]

Chyba nie zrozumiałem autora... Czy to znaczy, że układ 100Hz i tak pracuje w 60Hz i nie ma różnicy (np. w płynności obrazu) między LCD zaopatrzonym w 100Hz układ???


Kwestia jakości obrazu z kabla HDMI za 5pln i 500pln jest bezdyskusyjna. Tak jak ktoś powyżej celnie porównał to do jakości filmu zapisanego na płycie DVD. Jedyne czego można spodziewać się po kablu HDMI za 5pln to, że zamiast obrazu wyświetli "ciemność" :-) Edytowane przez klata99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klata99' post='102153' date='16.05.2008, 12:11 ']Chyba nie zrozumiałem autora... Czy to znaczy, że układ 100Hz i tak pracuje w 60Hz i nie ma różnicy (np. w płynności obrazu) między LCD zaopatrzonym w 100Hz układ???[/quote]

Sprawa prosta ........ do TV [b]przez kabel[/b] idzie co najwyżej 50/60 fps(Hz). To TV przerabia 50/60 ramek na sekundę w 100/120.
Więc reklamowanie kabla że "przenosi 120Hz" jest marketingową bzdurą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wyjaśnienie sprawy kabli.

A co z kwestią HD-full w LCD 32'-37' w przypadku korzystania z komputera lub playstation3 ? Czy także nie będzie różnicy w jakości wyświetlanego obrazu w porównaniu do HD-ready? Obraz z komputera (np: internet, office, zdjęcia z SD, itp) będzie jakościowo taki sam z HD-full i z HD-ready? Aż mi się wierzyć nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak 1280x720px moze byc takie samo lub lepsze od 1920x1080px ?

chyba na to pytanie możesz odpowiedzieć sobie sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak siadasz 3 metry od ekranu 50 cali to czy kupisz go w wersji 720p czy w 1080p - oglądasz tyle samo szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='102429' date='17.05.2008, 19:35 ']Jak siadasz 3 metry od ekranu 50 cali to czy kupisz go w wersji 720p czy w 1080p - oglądasz tyle samo szczegółów.[/quote]

Mam 42'' full HD. Oglądam go z odległości 2 m i 80 cm.
Jest podłączony pod komputer.
Możesz mi wierzyć albo nie ale jest KOLOSALNA różnica gdy przełączam go z trybu 1280x720 na tryb 1920x1080.
Zgodzę się że z takiej odległości nie widać pojedynczych pixeli ale na boga ... widać mniej detali. Obraz jest mniej szczegółowy, co za tym idzie mniej ostry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak FullHD w LCD 32' i 37' ma sens....
Przynajmniej w przypadku kiedy do LCD podłączymy komputer lub ps3.

Dzięki za odpowiedź, bo informacje o tym, że FullHD warto kupić dopiero od 42' wzwyż trochę mnie 'zakręciły'. Teraz wiem, że jednak warto wydać troszkę więcej kasy i zapomnieć o HD-ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...