Skocz do zawartości
studius2

Toshiba - problemy z dostępem

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu zamówiłem Toshibę ZF w Digitalo. Najpierw dowiedziałem się w przeddzień realizacji zamówienia, że Toshiba przesunęła termin dostawy o przeszło tydzień a teraz gdy kolejny termin mija znowu cisza. :)
Kolega z innego forum w tym czasie już dwukrotnie miał dostawę tego modelu o tej samej wielkości matrycy. Wiem, że zaopatrywał sie również w Toshiba Polska.
Jak to jest możliwe, że w jednym sklepie towar może być dostarczony dwa razy a w drugim cisza bo Toshiba znowu przesunęła dostawę?

Może ktoś ma podobne problemy jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może niektóre sklepy nie zaopatrują się u Toshiba Polska:]
W Stanach jest mnóstwo sklepów z elektroniką, które sprzedają sprzęt bez gwarancji niewiadomego pochodzenia, a potem okazuje się, że sprzęt z importu bez opłaconego cła, czyli przemyt ... itd. Sam byłem kiedyś nieświadomym klientem takiego sklepu w Stanach i sie na coś takiego nadziałem. A że w Polsce kombinatorów nie brakuje, to są pewnie i takie sklepy, które maja taki sprzęt i wmawiają Klientom, że faktura jest jednocześnie gwarancją, a ja na to "bullshit".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='studius2' post='98606' date='24.04.2008, 19:23 ']Dwa tygodnie temu zamówiłem Toshibę ZF w Digitalo. Najpierw dowiedziałem się w przeddzień realizacji zamówienia, że Toshiba przesunęła termin dostawy o przeszło tydzień a teraz gdy kolejny termin mija znowu cisza. :)
Kolega z innego forum w tym czasie już dwukrotnie miał dostawę tego modelu o tej samej wielkości matrycy. Wiem, że zaopatrywał sie również w Toshiba Polska.
Jak to jest możliwe, że w jednym sklepie towar może być dostarczony dwa razy a w drugim cisza bo Toshiba znowu przesunęła dostawę?

Może ktoś ma podobne problemy jak ja?[/quote]

drogi studius2,
kolega z forumsklepu zamawia ogromne ilości ZF, czyli trzy na krzyż, i oferuje towar w super promocyjnej cenie jedynie dla abonentów forum, czyli pow. 9 tys,
a niektórzy zamwiają jednorazowo np 50 lub wiecej sztuk, a na takie ilości czeka się niestety przy znanej terminowości toshiby tydzień i dwa, i wtedy cena dla każdego nie dla wybrańców jest w okolicach 8 tys,
czujesz róźnicę ?

a odnosnie uwag i sugerowaniu że towar pochodzi z nie wiadomo skąd pochodzi, to radzę być tu ostrożnym, z takimi słowanami, jeden user już ma za takie oczerniamie tamat na wokandzie,
ale ta uwag oczywiście do B737, warto wpierw zebrac trochę widzy, potem się wypowaidac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='98626' date='24.04.2008, 20:13 ']drogi studius2,
kolega z forumsklepu zamawia ogromne ilości ZF, czyli trzy na krzyż, i oferuje towar w super promocyjnej cenie jedynie dla abonentów forum, czyli pow. 9 tys,
a niektórzy zamwiają jednorazowo np 50 lub wiecej sztuk, a na takie ilości czeka się niestety przy znanej terminowości toshiby tydzień i dwa, i wtedy cena dla każdego nie dla wybrańców jest w okolicach 8 tys,
czujesz róźnicę ?

a odnosnie uwag i sugerowaniu że towar pochodzi z nie wiadomo skąd pochodzi, to radzę być tu ostrożnym, z takimi słowanami, jeden user już ma za takie oczerniamie tamat na wokandzie,
ale ta uwag oczywiście do B737, warto wpierw zebrac trochę widzy, potem się wypowaidac[/quote]
Ależ ja tu nikogo nie oczerniam, tylko wysnułem taka hipotezę, że jeśli w za granicą jest coś takiego możliwe, to i w Polsce też bym się nie zdziwił. I proszę mi tu wokanda nie grozić, bo do nikogo się nie zwracałem. Dla potwierdzenia swoich doświadczeń w stanach podam sklep internetowy, który jest jednym z wielu takich szemranych Nowo Jorskich sklepów www.bwayphoto.com. Takich sklepów na Brooklinie jest w cholerę, a adres na stronie odnosi sie do jakiejś zabitej dechami dziury. wiem bo byłe NYC wiele razy. A tu strona pokazująca jak te sklepy w rzeczywistości wyglądają [url="http://donwiss.com/pictures/brooklynstores/"]http://donwiss.com/pictures/brooklynstores/[/url]
Wiedzę mam i to sporą. Każdy odebrał post na swój sposób, jeśli się ktoś poczuł urażony, to już jego sprawa. Edytowane przez B737 Captain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='98626' date='24.04.2008, 21:13 ']drogi studius2,
kolega z forumsklepu zamawia ogromne ilości ZF, czyli trzy na krzyż, i oferuje towar w super promocyjnej cenie jedynie dla abonentów forum, czyli pow. 9 tys,
a niektórzy zamwiają jednorazowo np 50 lub wiecej sztuk, a na takie ilości czeka się niestety przy znanej terminowości toshiby tydzień i dwa, i wtedy cena dla każdego nie dla wybrańców jest w okolicach 8 tys,[/quote]

Brakuje mi tu logiki. Dlaczego ten co zamawia trzy sztuki czeka krócej od tego co zamawia kilkanaście czy kilkadziesiąt? W końcu większy powinien być traktowany lepiej i być obsłużony priorytetowo. Pracuję w handlu więc znam zasady jakimi kierują sie dostawcy.
Co do ceny to tu wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba toshiba polska musi skierowac zamowienie do własnych przedstawicieli i sprowadzic taką ilośc sztuk, znając nasz rynek mimo wszystko aż tak szybko nie sprzedają takiej ilosci sztuk, a te 5-6 na magazynie zwykle leży.To tylko moje domysły nie zajmuje sie tym na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wynika z błednej polityki TTCE,
niestety pomimo roku działności nadal jest amatorszczyzna, tam nikt nie potrafi przewidziec rynku i zabukowac odpowiednią ilość konkretnych modeli, takich modeli , które są top sprzedażowe, przykład:
kto zawala sobie magazyn w 300 sztuk starego modelu 42C, jednocześnie zamawiając z centrali 20 sztuk 42Z. To świadczy o kompletnej nie znajomości rynku a przede wszystkim własnych produktów, niestety Dyr handlowy nadal nie odróżnia poszczególnych modeli, dla niego LCD TV to LCD TV, odróżnia tylko rozmiar. Niedawno osobiście rozmawiałem z Dyrem, pytając o dostepność na magazynie modelu 42Z3030, odpowiedź mnie zamurowała, podobno to stary model, dawno nie produkowany od 2006 roku. Jeśli guru w TTCE nie wie, że seria Z jest produkowana i wprowadzona na rynek na koniec zeszłęgo roku, to mnie już nic nie dziwi.
A wracając do tematu to niestety od ręki w magazynie to są dostępne małe rozmiary i niskie serie, bowiem praktycznie dział handlowy zajmuje się tylko sprzedażą pod MM i Saturn, a jak wiadomo markety pozycjonują się w modelach małych i tanich, jeśli MM zamawia serii Z, np 47 cali po sztuce na market to są to b. małe ilości, zatem Pan dyr, odbiera to, że nie ma w PL rynku na takie ekrany i nie rozbi stocku na magazynie.
Jak się zamówi dużą ilość, to jest wielkie zdziwienia, że to jakiś żart, a potem się czeka w nieskończoność, ostatnio centrala w UK nie chciała wydac nowszych modeli , bo się działw PL zapchał starociami na magazynie, których nie potrafili sprzedać, a wówczas handlowiec przybiegał codzinie aby coś kupić z magazynu.
i tak jak pisałem wyżej forumsklep sprzedaje w tygodniu 2-3 sztuki, a niektórzy w tym samym czasie 140 sztuk !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='netquest' post='98681' date='25.04.2008, 10:55 ']Zamawiałem miesiąc temu w digitalo 52Z3030 do odbioru była po 24 godzinach.[/quote]

Moja 40zf była zamówiona po południu w piątek a dostałem ja kurierem z rana w czwartek.
Wczesniej chciałem kupic u Kikiego, no ale czekałem i czekałem a żonka zaczeła mnie cisnąć.
Zaczołem o nia pytac na poczatku marca, a oni ją dopiero mieli 22.04 :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wygląda na to, że model 46 ZF jest nieosiągalny w Digitalo. Dostałem informację, że będzie w połowie maja :) . Zadzwoniłem do dwóch sklepów w Łodzi gdzie mają za 8500 zł i będą mieć w poniedziałek na 100% z polską gwarancją.
Tak więc wychodzi na to, że mały może więcej i nie warto oszczędzać te 200-300 zł bo można się nie doczekać.
Najgorsze jest to że sklep obiecuje, pisze, że za tydzień i potem znowu za tydzień a potem okazuje sie, że towaru w końcu nie ma.

Edytowane przez studius2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='studius2' post='99093' date='28.04.2008, 17:05 ']Niestety ale wygląda na to, że model 46 ZF jest nieosiągalny w Digitalo. Dostałem informację, że będzie w połowie maja :blink: . Zadzwoniłem do dwóch sklepów w Łodzi gdzie mają za 8500 zł i będą mieć w poniedziałek na 100% z polską gwarancją.
Tak więc wychodzi na to, że mały może więcej i nie warto oszczędzać te 200-300 zł bo można się nie doczekać.
Najgorsze jest to że sklep obiecuje, pisze, że za tydzień i potem znowu za tydzień a potem okazuje sie, że towaru w końcu nie ma.[/quote]
Jest to najlepszy przykład na to, że logistyka i zintegrowany łańcuch dostaw odgrywają wielką rolę w dzisiejszych czasach. Możesz mieć najlepsze ceny na rynku i obiecywać gruszki na wierzbie, ale jeśli nie masz towaru na magazynie, to ... sorry Winnetou, ale idę do innego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...