Skocz do zawartości
gesioo

Kabel telefoniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem splitter i w zestwaie był dodawnany na wzór kabel telefoniczny płaski o następujących kolorach żył:czarna czerwona zielona żółta(czyli z tego co wiem to standartowe kolory)Jednak gdy poszedłem do skelpu i poprasiłem o kabel telefoniczny to po sprawdzeniu e domu okazało się że ten kabel jest w okrągłej obudowie i kolory żył w nim to(2xbiała,pomarańczowa i niebieska)Czy ktoś się spotkał z takim kablem i wie jak go zaprawić żeby działał w połączeniu ze splitterem??(kabel który na wzór też chce wykorzystać w instalacji) Edytowane przez gesioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

To bez znaczenia. Jeśli jesteś w stanie zarobić końcówki to wybierz takie kolory jakie Ci odpowiadają. Chyba, że masz tego kabla kilkaset metrów? Wtedy musisz wyłuskać pary. Pomarańczowy powinien być skręcony z jednym z białych i tak samo niebieski. Następnie należałoby zapytać producenta jak ma podpięte na gnieździe? Podejrzewam, jednak, że to i tak niesymetryczne sygnały i parowanie nic nie da.
BTW: trzeba było w sklepie mówić, że chcesz kabel telefoniczny płaski do RJ-tek...
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie w jakiej kolejności mam zaprawić ten kabel do końcóki RJ z 4 wejściami?Bo nie rozumiem tego schematu łączenia w pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gesioo' post='98556' date='24.04.2008, 12:19 ']No to w takim razie w jakiej kolejności mam zaprawić ten kabel do końcóki RJ z 4 wejściami?Bo nie rozumiem tego schematu łączenia w pary.[/quote]
Biało-niebieski razem z niebieskim, biało pomarańcz razem z pomarańczem (to są pary i tak je zarób, wg próbki.
pozdrawiam
adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adammm' post='98656' date='25.04.2008, 00:19 ']Biało-niebieski razem z niebieskim, biało pomarańcz razem z pomarańczem (to są pary i tak je zarób, wg próbki.
pozdrawiam
adammm[/quote]
tylko po takim zabiegu trzeba jeszcze sprawdzić czy biała żyła z pary pomarańczowej nie przewędrowała do pary niebieskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Joki' post='98537' date='24.04.2008, 09:56 ']Witam serdecznie.

To bez znaczenia. Jeśli jesteś w stanie zarobić końcówki to wybierz takie kolory jakie Ci odpowiadają. Chyba, że masz tego kabla kilkaset metrów? Wtedy musisz wyłuskać pary. Pomarańczowy powinien być skręcony z jednym z białych i tak samo niebieski. Następnie należałoby zapytać producenta jak ma podpięte na gnieździe? Podejrzewam, jednak, że to i tak niesymetryczne sygnały i parowanie nic nie da.
BTW: trzeba było w sklepie mówić, że chcesz kabel telefoniczny płaski do RJ-tek...
Pozdrawiam.[/quote]
bateria 4,5V, żaróweczka, trzy kawałki drucików z przewodu telefonicznego około 30 cm.
"przedzwaniasz" sobie dwie wtyczki, jak zapali się żaróweczka oznacza przejście.... to tak najprościej i najszybciej można sprawdzić....kolory ukadasz dowolnie.
prościej nie da sie wytłumaczyć...
[quote name='gesioo' post='98422' date='23.04.2008, 15:07 ']Zakupiłem splitter.......Czy ktoś się spotkał z takim kablem i wie jak go zaprawić żeby działał w połączeniu ze splitterem??(kabel który na wzór też chce wykorzystać w instalacji)[/quote] Edytowane przez hiszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zarób RJ 11 tak samo z dwóch stron: biały niebieski pomarańczowy biały.Niebieski i pomarańczowy muszą być w środku
kabel telefoniczny dwu parowy nie jest oznaczony tak jak skrętka i biały nie wiadomo do którego koloru jest przyporządkowany
sygnał ze splitera idzie jedną parą także na samym niebiesko pomarańczowym będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...