Skocz do zawartości
Carbon

Jaka odległość od TV aby mozna było zrezygnować ze 100Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytałem, że przy większych odległościach ważniejsza jest wyrazistość obrazu niż płynność 100 Hz. Np. 3 metry wystarczą, aby spokojnie zrezygnować ze 100Hz na rzecz większej wyrazistości TV (przykład: Sharp 32 X 20 zamiast 32rd2e). Stąd moje pytanie:

-czy 3.5 m wystarczy by zrezygnować ze 100 Hz w przypadku 40" ? Z bliska w Saturnie denerwowała mnie słaba płynność i juddering na Toshibie 40XF. Przez to zrezygnowałem z jej zakupu, ale może to błąd, bo z 3.5 m w jej przypadku obraz będzie płynny i wyraźny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam. Edytowane przez Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma odległość do tego z jaką częstotliwością wyświetlane są ramki obrazu? przy 100Hz będzie to 100 ramek, nieważne czy z pół metra czy przez lornetkę... Jeśli coś wydaje ci się niepłynne przy standardowych 50 Hz to odległość chyba tu niewiele zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartobliwie dodam, że istnieje taka "odległość" z której nie zobaczysz różnicy - szacuję ją na 15 metrów . ;)

ps. zdolności percepcji są sprawą indywidualną, ale jeśli już nauczyłeś się zauważać judering , to chyba nie masz wyboru - nie męcz oczu ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Viollus' post='98202' date='22.04.2008, 13:17 ']A co ma odległość do tego z jaką częstotliwością wyświetlane są ramki obrazu? przy 100Hz będzie to 100 ramek, nieważne czy z pół metra czy przez lornetkę... Jeśli coś wydaje ci się niepłynne przy standardowych 50 Hz to odległość chyba tu niewiele zmieni...[/quote]


jakie 100 ramek?

może jak podłączam komputer, albo OSD to wtedy można mówić o 100 ramkachj. Ale przecież filmy nei są kręcene przy 100 klatkach na sekundę.

W jaki sposób 100Hz daje lepszą jakosć przy oglądaniu filmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie nie , powiedzialem sobie i tak zrobie , nie odpowiem na to pytanie , bo to prowokacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='98211' date='22.04.2008, 14:15 ']nie nie nie , powiedzialem sobie i tak zrobie , nie odpowiem na to pytanie , bo to prowokacja...[/quote]


że niby moje pytanie prowokacja? Sorry, ale mi to nawet przez myśl nie przeszło.

Zastawiam się tylko, że w monitorach komputerowych LCD nikt nigdy się nie przejmował hercami więc zawsze myśałem, że w wypadku LCD to nie ma znaczenia. Rozumiem, jakby sie okazało, zę jest jakiś materiał o 1000 klatkach na sekundę, ale takiego nie ma, a tu nagle od jakiegoś czasu wszyscy zaczynają wychawalać 100Hz telewizory LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7451"]Zerknij na test Tosi Z3030 120Hz[/url] znajdziesz tam odpowiedz na swoje pytanie. Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='psus' post='98208' date='22.04.2008, 14:43 ']jakie 100 ramek?

może jak podłączam komputer, albo OSD to wtedy można mówić o 100 ramkachj. Ale przecież filmy nei są kręcene przy 100 klatkach na sekundę.

W jaki sposób 100Hz daje lepszą jakosć przy oglądaniu filmów?[/quote]

A powiedz proszę, jak rozumiesz działanie technologii 100Hz i po co wg. ciebie się ją stosuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...