Skocz do zawartości
tomekfff

Onkyo TX-SR605/S + głosniki

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna głośników i ampa, tak żeby do obrazu HD dołożyć tez dźwięk HD  Do tej pory nagłośnienie szło z głośników Logitech Z-5500. Ze względu na wielkość pokoju nie szukam nic potężnego, dlatego wybrałem głośniki Mordaunt Short Genie i do tego amp Onkyo TX-SR605/S. Będę to robił fazami w miarę możliwości finansowych, już wymieniłem sobie kable na znacznie lepsze, teraz zastanawiam się nad dokupieniem wtyków bananowych. Przeglądając instrukcje do amplitunera trafiłem na ciekawą kwestię. Otóż jest tam napisane, że w Europie podłączanie kabli do ampa za pomocą bananów jest zakazane. Czy ktoś mi powie dlaczego? Posiadacze tych ampów - jak macie je podłączone??

Pozdrawiam
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawostka. Faktycznie taki zapis występuje w instrukcji :P
Aż poszukam jakie to przepisy złamałem przy podłączaniu mojego TX-SR604 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i]Unfortunately, banana plugs are now illegal in Europe. 4mm just happens to be the same size as most European power sockets (though not British ones) and the bureaucrats decided that the risk of someone plugging their speaker cable into the power socket was too great. Many manufacturers still provide banana plug connections in disguise, usually meaning the end user has to remove a small piece of plastic to use them.[/i]

No i już wiadomo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='W.F' post='94624' date='03.04.2008, 15:03 '][i]Unfortunately, banana plugs are now illegal in Europe. 4mm just happens to be the same size as most European power sockets (though not British ones) and the bureaucrats decided that the risk of someone plugging their speaker cable into the power socket was too great. Many manufacturers still provide banana plug connections in disguise, usually meaning the end user has to remove a small piece of plastic to use them.[/i]

No i już wiadomo :)[/quote]
Łehehehehehhe, dobre :P Co za czasy... Anyway... :)
Rozumiem, że masz kabel wpiety bananami. Czy podłączenie wygląda tak jak w instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...