Skocz do zawartości

jurekhd

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez jurekhd


  1. Zabawa - byś kupił i myślał, że masz dokładnie "jak w kinie", pamiętajmy jednak o specyfice obrazu TV i dlatego stosuje się układy wspomagające oszukiwanie wzroku 100Hz, 200Hz itp bajery. Blue-Ray rzeczywiście rzuci slajdy w trybie 24p czyli bez przeplotu, oczywiście odbiornik nie musi nic skalować, poprawiawiać etc. W przypadku TV sat czy cyfrówki naziemnej są problemy z szerokością pasma i nadawcy dają max 1080i, czyli przeplot, stąd ww. wynalazki. :D


  2. W kinie rzeczywiście wyświetlane są 24kl/sek, można sobie wyobrazić, że są to pojedyncze slajdy rzucane na ekran z taką właśnie prędkością. Zatem każda klatka niesie 100% informacji o obrazie. W przypadku HDTV istnieją "naleciałości" pokutujące od czasów klasycznych odbiorników telewizyjnych. Synchronizacja wyświetlanych obrazów (a w zasadzie półobrazów) odbywała się z użyciem nominalnej częstotliwości prądu w sieci elektrycznej czyli 50Hz. Przy stosowaniu techniki analogowej dawało to 25Hz na jeden półobraz - 25kl/sek. Naturalnie nie ma to wpływu na długość trwania filmu. Film "kinowy" jest skanowany i przetworzony do postaci cyfrowej na potrzeby HD.
    PS w USA było to 60Hz dla systemu NTSC.

  3. Wiem, że to nic specjalnego, nie mam tez wygórowanych wymagań... ale samsung HT-TZ212R, ma jak dla mnie zbyt ubogie (a właściwie nie ma) możliwości zaawansowanej korekcji dźwięku. Czy można jakoś obejść problem. Mimo gwarancji zdecydowaney jestem nawet rozebrać pudełko playera. Czy np. może dołożyć "gwizdki" do tych smiesznych kolumienek? Czekam na opionie fachowców :-))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...