Skocz do zawartości

Montestello

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Montestello


  1. Menu ekranowe tego TV wyświetla tylko w zależności co podłączę: 1080p, 1080i, 720p. Nigdy nie wyświetla rozdzielczości. Czyli według Ciebie nie powinien wyświetlać "1080p"? Przecież to jest najlepszy sygnał? :o


  2. "Domyślam się że tryb "standard" w twoim TV oznacza właśnie aczony overscan."

    I to był strzał w dziesiątkę. Wielkie dzięki, Kolego. Po Twoim ostatnim mailu olśniło mnie, że "overscan", jak sama nazwa wskazuje, robi coś "ponad". Zrozumiałem, że przesunięcie na 0% to podstawa wszelkich dalszych działań. A że obraz stał się teraz zbyt duży, tzn. większy niż monitor, to już nie wina Radeona, tylko telewizora. Pogrzebałem głęboko w ustawieniach telewizora, z tym że nie w trybach, bo tam jak pisałem zmiany nic nie pomagały, tylko w dostrajaniu obrazu - pozycja "Picture adjustment". Jedno z podmenu zawiera przełącznik trybów Video/Photo. Po przełączeniu z trybu "Video" na tryb "Foto" obraz skurczył się dokładnie do rozmiarów ekranu. Kolory wyraźnie przygasły, ale za to jaka czcionka!!! ;) Teraz jest na pewno piksel na piksel. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


  3. Dziękuję za wsparcie i propozycje, do których odniosę się za chwilę. W piątek byłem u kumpla, który ma intuicję do takich rzeczy i to. Po godzinie znalazł funkcję w Caltalist Control Center, która pozwala zrobić overscan, o którym piszecie. Nigdy nie wpadłbym na to, żeby klikać w takim miejscu, tzn . drobna strzałka przy symbolu telewizora. Po przesunięciu suwaka "overscan", ale nie aż do 0%, obraz zajmuje powiedzmy dokładnie cały ekran. Zdjęcia wyglądają teraz naturalnie! Kolorystyka rownież ok. Filmy AVCHD mają lekkie opóźnienie, ale to może być wina innych ustawień Windowsa albo Catalista, bo hardware jest raczej wystarczający (C2D E8400, 4GB RAM).

    Co do TV, to gniazdo HDMI na bocznej ściance jest najlepsze (1080p), pozostałe trzy mają 1080i. Jest jeszcze gniazdo analogowe VGA (nazywane gniazdem PC). W instrukcji nic nie piszą, które z gniazd HDMI jest przeznaczone do PC.

    W telewizorze cały czas mam tryb 1:1, tzn. nic nigdy nie zmieniałem, tryb "standard". Częstotliwość jeszcze sprawdzę, czy można ręcznie przestawiać.

    Podsumowując, co może się przydać innym posiadaczom Radeonów HD:

    W zakładce Catalist Control Center, w której jest ikona monitorka (nazwy niestety nie podam, bo piszę z innego komputera). Trzeba kliknąć znajdujący się przy niej strzałkę i wybrać polecenie "Configure...". Następnie w zakłade dotyczącej overscanningu, przesuwać suwakiem powoli, aż do uzyskania pożądanego rozmiaru ekranu, tzn. z jaknajmniejszą ramką. Prawodpodobnie nie jest to rozwiązanie optymalne, ale jak na razie nie znam lepszego. Dodam jeszcze, że testowałem dla porównania NVidię Asus ENGTS250 1G wyposażone w złącze HDMI. Bardziej intuicyjny interfejs, doskonała jakość czcionki, ale blade kolory i głośny wiatrak. Zostawiam zatem czerwonego olbrzyma <_< Może w międzyczasie wyjdą lepsze sterowniki dla HDMI.


  4. Witam entuzjastów HD. To mój pierwszy post, więc krótko się przedstawię. Technologia HD fascynuje mnie od dawna, właściwie od pierwszego zetknięcia w 2008, kiedy kupiłem pierwszą kamerkę HD 1440x1080 50i. Po drodze było sporo problemów sprzętowych, związanych ze stabilizacją obrazu, katalogowaniem filmów, brakującymi ciągle gigabajtami na dysku, za słabym procesorem (urywające się klatki), obróbką itp. Aktualnie walczę o możliwość wyświetlania i obróbki filmów na telewizorze, co okazuje się w moim przypadku -jak na razie - nieosiągalnym marzeniem.

    Mój problem dotyczy podłączenia komputera typu desktop wyposażonego w kartę Radeon HD 4850 przez kabel HDMI (testowałem 3 różne kable) z TV przez złącze HDMI. Problem polega na tym, że mimo ustawienia właściwej rozdzielczości na karcie Radeon i najnowszych sterowników (również starsze testowałem), cały czas wokół ekranie jest czarna ramka ok. 2cm szerokości, a obraz jest rozmyty.

    Najpierw próbowałem z Gigabyte Radeon HD 4850 (za pomocą dwóch różnych wysokiej jakości przejściówek DVI>HDMI). Dzisiaj spróbowałem z Gigabyte Radeon HD 5850, która ma złącze HDMI, i jest dokładnie to samo :-( Sterowniki najnowsze ze strony www.amd.com. Jeśli chodzi o kabel HDMI, to chyba niemozliwe żeby trzy różne kable różnych producentów były wadliwe (?)

    Jedynym stałym elementem konfiguracji jest telewizor: Sony Bravia KDL-40EX1. Podłączam przez złącze na bocznej ściance telewizora ("Monitor HDMI"), bo tylko ono obsługuje 1080p.

    We właściwościach karty graficznej podawana jest rozdzielczość 1920x1080 60Hz. Telewizor też wydaje się odbierać właściwy sygnał, bo zaraz po uruchomieniu kompa w rogu wyświetla się napis "1080p".

    Sam telewizor działa prawidłowo, również w 1080p. Kiedy podłączam kamerę HD, obraz zajmuje cały ekran i jest doskonałej jakości.

    Jedyne co przychodzi mi do głowy, to wada wszystkich układów Radeon, albo przynajmniej tych od Gigabyte'a. Ale to chyba niemożliwe?

    Będę wdzięczny za pomoc od kogoś kto się na tym zna albo przechodził podobne problemy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...