Skocz do zawartości

Sydon777

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    56
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Sydon777


  1. Ani specyfikacja producenta, ani testy dotychczas dostępne nie odpowiadają mi jednoznacznie na podstawowe pytanie odnośnie odtwarzania folderów BDMV zawierających strukturę AVCHD/BR, dlatego z uwagą śledzę dzieje waszych przesyłek z PH C-200, mając nadzieję na uzyskanie informacji jak z takim odtwarzaniem jest naprawdę. Czy PH C-200 wprowadza tu jakiś postęp w stosunku do PS3. Jak wiadomo PS3 bardzo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem folderu BDMV, uwzględniając zapisaną tam nawigację po menu. Jest jednak istotne ograniczenie takiego odtwarzania z dysku twardego: musi to być dysk sformatowany jako FAT 32 i folder BDMV musi być umieszczony w folderze AVCHD znajdującym się na ścieżce głównej dysku (root), czyli odtworzyć można tylko jedną strukturę AVCHD/ BR. Chcąc odtworzyć inną, trzeba przepiąć dysk do komputera i podmienić usytuowanie BDMV. Czy C-200 pozwala odtwarzać foldery BDMV dowolnie umieszczone na dysku tylko poprzez ich wskazanie, tak jak to jest w odtwarzaczach programowych? Gdybay tak było, można byłoby mieć na dysku całą kolekcję własnych filmów AVCHD/BR o umiarkowanych rozmiarach. Teraz chcąc mieć bezpośredni dostęp do wielu filmów zmuszony jestem tworzyć bardzo duże struktury, co jest dość kłopotliwe. Myślę, że to zagadnienie interesuje duży krąg potencjalnych nabywców PH C-200, którzy nie mają ochoty (z wielu powodów) zabawiać się z BD.ISO


  2. [quote name='maxiuca' post='69995' date='27.11.2007, 13:55 ']Ani Infitec ani Dolby zapewne nie są zainteresowane tym, żebyś ty czy ja zrozumiał na czym polega ich metoda. Po po co? A nóż ktoś zrozumie i zrobi coś podobnego jednocześnie nie łamiącego patentu?

    A co problemu aktywny/pasywny to ten opis produktu firmy Barco w żaden sposób nie sugeruje, ze technologia Infitec jest zarówno pasywna jak i aktywna (a tym bardziej Dolby 3D, które w momencie promocji tego projektora jeszcze nie istniało na rynku). Jedyne co z niego wynika to to, że ten projektor z racji wysokiej częstotliwości odświeżania może też pracowac w technologi aktywnej.

    Dolby 3D jest technologią pasywną i tyle. Nie wiem dlaczego usilnie chcesz wykazać coś innego.[/quote]

    Bynajmniej nie chcę z tobą polemizować, choć w pewnym sensie wywołujesz mnie do tablicy przypisując mi intencje, których nie miałem. Wymiana poglądów a nawet drobne nieporozumienia w tak nowatorskiej tematyce bezpośrednio wiążącej się z problematyką HD nikomu jednak nie zaszkodzi. Wręcz uważam, że to dopiero początek dyskusji, która w miarę upływu czasu coraz bardziej będzie tematem centralnym na tym i podobych forach o HD. W 2008 r. mają wejść na rynek autostereoskopowe telwizory Philipsa (3D); mamy już pierwsze płyty na laser niebieski z formatem 3DHD - trzeci wymiar już więc wkroczy do wielu domów. Holgrafia też nie zasypia, choć czuję, że to własnie technologia Infitec jest tym symbolicznym kluczem, który otworzy drzwi do świata mediów HD w trzech wymiarach w naszych domach. Pamiętajmy też, że aktualnie jest dostępna ogromna ilość gier komputerowych 3DHD.
    Zostało już wyjaśnine, że jednym z elementów technologii INFITEC (INterference FIlter TEChnology) są pasywne okulary ale dotychczas nie pisaliśmy o technologii aktywnej lub pasywnej. Skoro już o tym piszesz to należałoby przyjąć, że technologia Infitec (w zastosowaniu także Dolby 3D) jest technologią aktywną - choć podkreślam ja do tej pory takiego terminu nie używałem i nic nie chciałem wykazać.
    "3 in 1:Passive stereo, aktive stereo, high-brightness mono with one Galax+ projector incorporating active Infitec+ technology" to jest tytuł pierwszego rozdziału broszury: (http://www.barco.com/projection_systems/downloads/Active_Infitec_brochure_dec06.pdf )
    Symboliczne "3 in 1" oznacza, że system projekcyjny z technologią Ifitec w każdej chwili można przełączyć na pasywne stereo, aktywne stereo i mono. I taka sentencja wynika też z opisu znajdującego się pod podanym przeze mnie uprzednio linkiem. Projektor może być taki lub inny - byle spełniał odpowiednie warunki. W samym tytule znajduje się tam też napis "Active Infitec+" a w wyżej cytowanym tytule mamy "active Infitec+ technology". I ta nazwa jest wielokrotnie używana. Dlaczego zatem mielibyśmy coś nazywać pasywną technologią skoro jej włściciel nazywa ją aktywną - i ma to głęboki sens. To samo można odnieść do Dolby 3D bo sprzętowo i technologicznie niczym się nie różni. A co do okularów to Dolby 3D używa pasywnych - co bynajmniej nie oznacza, że ten system nie można byłoby przełączyć na aktywne okulary czy też na projekcję mono. Pisząc o tym chciałem tylko wyakcentować wszechstronność technologii Infitec i nic więcej. Zupełnie inaczej wygląda nieco wcześniejsza, pasywna technologia Infitec - tutaj używa się dwóch projektorów z dwoma filtrami stałymi, okularów i białego ekranu. No ale mniejsza o formalne nazwy. Ważna jest istota rzeczy.
    Choć sami nie potrafimy zbudować aktywnego systemu Infitec to zapewne wkrótce znajdą się w ofercie rynkowej projektory z wbudowanym wirującym filtrem przeznaczone do użytku domowego. Natomiast już teraz każdy wielbiciel trzeciego wymiaru może za stosunkowo niewielkie pieniądze we własnym mieszkaniu zainstalować sobie system pasywny Infitec. Do tego potrzeba dwa zwykłe projektory i przynajmniej dwie pary okularów, z których jedne przeznacza się na filtry do projektorów. Powinny to być projektory o stosunkowo dużej jasności. Z poglądowych diagramów objaśniających zasadę Infitec filtrowania barw wynikałoby, że każdy filtr blokuje połowę pasma widzialnego ( [url="http://www.barco.com/VirtualReality/en/stereoscopic/infitec.asp:"]http://www.barco.com/VirtualReality/en/ste...ic/infitec.asp:[/url] a także w wyżej cytowanej broszurze). Z dokładniejszych danych, do których dotarłem wynika jednak, że w rzeczywistości odfiltrowywane pasma dla poszczególnych kolorów są zncznie węższe i diagramy bynajmniej nie są prostokątne a nawet mają zupełnie zróżnicowane kształty, więc oznacza to więcej blokowanego światła. Komputer domowy i istniejące oprogramowanie jest wystarczające aby takim systemem sterować. Wiemy już dokładnie w jaki sposób zastąpić skąplikowany system Dolby odtwarzania plików stereo i sterowania projektorami. I nie trzeba już naklejać odpowiedniej folii "srebrnej" aby uniknąć depolaryzacji na ekranie projekcyjnym - ekran biały bowiem będzie odpowiedni. A jeżeli ktoś już ma system polaryzacyjny to przeskok na wyższy poziom technologiczny jest banalny. Projekcja trójwymiarowa w rozdzielczości HD na dużym ekranie bez "ghostingu" jest więc w zasięgu ręki już teraz.
    PS.
    Jak widzisz z własnego doświadczenia widzowi w kinie nie jest tak łatwo ocenić z jakimi okularami ma do czynienia i z jakim sytemem projekcji

  3. Dzięki za radę ale po premierowej projekcji 23 listopada czytałem wszystko co było można znaleźć w sieci o tej technologii łącznie z tym artykułem, do którego podałeś link. Moja wiedza ogólna była już zatem znacznie pełniejsza niż przed owym piątkiem ale dalej nie wiem jednak jaka jest praktyczna strona zjawiska filtrowania przez pasywne okulary. Próby odfiltrowania części barw dla jednego i drugiego oka w okularach stereoskopowych podejmowane są od ponad stu lat i opracowano dzięsiątki różnych kombinacji filtrów ale efekty w zastosowaniu do stereoskopii nigdy nie były całkowicie zadowalające. W czym tkwi zatem tajemnica, że te nowe okulary potrafią przepuszczać dla obu oczu "prawie pełne" RGB a jednocześnie prawie całkowicie blokować przechodzenie obrazu przeznaczonego dla oka drugiego?
    Od strony teoretycznej wiem już trochę więcej. Dwa filtry optyczne dzielą całe spektrum barw na dwie części: dla lewego oka kolor czerwony ma pasmo długości około 629 nm, zielony 532 nm a niebieski 446 nm; a dla prawego oka natomiast odpowiednio 615, 518 i 432 nm. Piki spektralne są więc przesunięte względem siebie. Okulary i filtr muszą być więc wielowarstwowe zbudowane z materiałów dielektrycznych o takiej charakterystyce spektralnej - jak to zrealizować to pewno wyniknie dopiero z opisów patentowych.
    Ponieważ radzisz mi także, aby nie cytować tekstów więc tym razem tylko podam namiar [url="http://www.barco.com/VirtualReality/en/products/product.asp?GenNr=1619"]http://www.barco.com/VirtualReality/en/pro....asp?GenNr=1619[/url] gdzie można przeczytać co nieco o "Infitec's 3D technology", którą stosuje Dolby. Jest ona uniwersalna i bez jekiejkolwiek zmiany wyposażenia w systemie projekcyjnym do obrazowania 3D można używać zarówno okularów pasywnych jak i aktywnych (synchronized shutter glasses). W tym drugim przypadku wystarczy, aby filtrowanie kolorów przy projektorze było wyłączone. To tak na marginesie i dla uzupełnienia obrazu tej nowej niewątpliwie rewolucyjnej technologii.

  4. Sam jestem zaskoczony i chciałbym sobie wyjaśnić funkcjonowanie okularów Dolby. Po dziwnych piątkowych doświadczeniach z projekcją 3D - w necie przeglądnąłem wiele tekstów z wypowiedziami przedstawicieli Dolby i są one zawsze bliźniaczo podobne ale bardzo lakoniczne i właściwie mało wyjasniają. Wszędzie podkreśla się pasywność okularów, brak potrzeby zasilania i ładowania akumlatorków (w odróżnieniu od dotychczas stosowanych w okularach aktywnych). Trochę więcej danych wnosi tekst pt "Digital Cinema At the 2007 NAB 3D Controversy" - Brian's Brain - Blog on EDN gdzie napisano min:
    "Dolby is, it seems from what Schnuelle said Saturday morning, going Back The Future with their under-development 3D technology. Schnuelle put the classic color gamut 'triangle' on-screen and then, in very general terms, explained that in Dolby 3D Digital Cinema, each eye's image would be based on slightly different RGB 'primaries' (presumably filtered by more exotic filtered lenses in the glasses). Unlike with anaglyph, with Dolby 3D Digital Cinema each eye gets a full RGB image, and Schnuelle took great pains to emphasize that the left- and right-view images would be color-indistinguishable from each other when viewed through the glasses".
    Jeżeli ktoś znalazł obszerniejsze wyjaśnienie funkcjionowania okulorów Dolby bedę wdzięczny za podanie namiarów lub własny opis bo jest to coś absolutnie nowego i nie daje mi spokoju.
    A teraz dlaczego wcześniej uznałem, że mamy tu do czynienia z jakąś odmianą okularów aktywnych. Otóż przeczytałem na tym forum tekst napisany przez paw @ 20.11.2007, 20:52
    "Na stronie silverscreena znajdziemy takie info:
    Zapraszamy 23 listopada na pokazy filmu „Beowulf” w trójwymiarowym kinie cyfrowym w Silver Screen Mokotów i Silver Screen Łódź. Po raz pierwszy w Polsce w tradycyjnym multipleksie widzowie przed seansem otrzymają specjalne „aktywne okulary”, dzięki którym „przeniosą się” w jak najbardziej realistyczne centrum ekranowych wydarzeń.
    „Beowulf” to film fantasy, którego bohaterem jest Beowulf walczący z groźnym potworem Grendelem w obronie Duńczyków. Wśród aktorów m.in. Angelina Jolie, Anthony Hopkins, John Malkovich. Film został zrealizowany w najnowszej cyfrowej technologii 3D"
    Mowa jest wyraźnie o okularach aktywnych i to już tworzy pewne nastawienie (choć prawdopodobnie tam wykorzystano technologię New Vision).
    A teraz jak było w piątkowym kinie - ale z większą ilością szczegółów. W czasie projekcji filmu Beowulf w naszych okularach nie było żadnego efektu 3D. Wreszcie po pewnym czasie ktoś się zdenerwował i poszedł interweniować do obsługi kina - po powrocie poinformował nas i najbliższe otoczenie, że okulary należy uaktywnić przytrzymując palcem rodzaj sensora, który się znajduje po lewej stronie okularów i jest wyróżniony rodzajem naklejki. Po zakończonym seansie zgłosiliśmy się z reklamacją u kierownictwa za brak stosownej informacji. Były przeprosiny i nam oraz tym, którzy zdecydowali się na interwencję zaproponowano darmowe bilety na dzisiejszy seans. Byliśmy więc dziś po raz drugi na seansie aby film w 3D oglądnąć w całości. Spodziewałem się, że tym razem ktoś widownię poinformuje o uaktywnieniu okularów - ale nic takiego nie miało miejsca i o dziwo okulary od początku dawały poprawny obraz 3D, mimo że widzowie ich nie włączali. Czyżby obługa je uaktywniała przed seansem? A może jakieś centralne bezdotykowe uaktywnienie? A może okulary są jednak całkiem pasywne a piątkowy incydent wynikał z jakiegoś zaniedbania operatora obsługującego projektor a potrzeba włączenia była blefem? Nie umię tego wyjaśnić. Dzisiaj jeszcze w kinie przeprowadziłem taki ekperyment: wziąłem dwie pary okularów i nałożyłem na siebie szkłami wzajemnie obracając pod światło lampy. W czasie tego wzajemnego obrotu ilość przechodzącego światła malała a gdy układ szkieł został skręcony o 90 stopni nastąpiło całkowite zaciemnienie światła - a więc dokładnie tak jak to ma miejsce w okularach polaryzacyjnych. A może więc jesteśmy na seansie realizowanym w technice polaryzacyjnej ? - pomyślałem. W domu sprawdziłem czym kino dysponuje: cyfrowy serwer i projektor Christie CP 2000X kino 3D rozdzielczość 2048 x 1080 pikseli, Ekran Perlux II - a więc zwykły perełkowy a nie żaden srebrny.
    Trochę przydługi ten tekst ale mam nadzieję, że może ktoś więcej na temat tej nowej technologii napisze bo dla mnie jest rewelacją. Po 114 minutach projekcji filmu nie odczuwa się żadnego zmęczenia oczu co w Imaxie byłoby niemożliwe. Ostrość obrazu zdumiewająca i praktycznie brak "przebijania" obrazu z jednego oka do drugiego co w Imax ma miejsce przy większych konsrastach obrazu. I jeżeli to wszystko można mieć na białym ekranie to Imax jest przegrany. Sądzę, że teraz produkcja filmów 3D ruszy lawinowo a już lada moment będziemy oglądać całą sagę George Luckas - Gwiezdne wojny , Titanic - Jamesa Camerona, Fly on the Moon oraz U23D. A zatem zaczyna się nowa epoka kina a prawdopodobnie i kina domowego też.

  5. Zdecydowałem się napisać kilka zdań o okularach aktywnych w technologii Dolby 3D Digital Cinema, bo miałem okazję być na seansie premiowym Beowulf. Duża sala kinowa zapełniona jak rzadko w ostatnich czasach. Po rozpoczęciu seansu widać było, że większość osób mając świadomość, że okulary są pasywne bezradnie rozglądała się po najbliższym otoczeniu szukając jakiegoś wyjaśnienia dlaczego ten obraz jest taki niewyraźny. Część osób doszła do wniosku, że lepiej oglądać bez okularów. Inni męczyli się do końca z rozdwajającym się obrazem na ekranie. Nikt bowiem nie poinformował widzów, że okulary są aktywne i należy je włączyć. Przekleństw i rozczarowań co niemiara. Niektórzy wyszli z przekonaniem, że poprostu ta technologia to wielki szajs i prawdopodobnie z daleka będą omijać tego typu filmy. Ile w kraju mamy "srebrnych ekranów" na których można wyświetlać z okularami pasywnymi? Dla zdecydowanej większości kin będą to białe ekrany a okulary muszą być aktywne - więc warto było to wyjaśnić. I Wasze wyjaśnienia do wyjaśnienia też były potrzebne. Dzięki.

  6. [quote name='StuG III' post='68484' date='18.11.2007, 10:06 ']Multikino - Był fragment dokumentu o owadach Bugs!, kreskówka Disney' ao muchach lecących na księżyc Apollo 11 i króciutka zajawka Beowulf.
    Dosyć fajne, szczególnie panienki piszczały jak przed oczy zsunął się pająk. Efekty 3d robiły lepsze wrażenie niż to co widziałem do tej pory w IMAX. I okulary jakby wygodniejsze, też pasywne.[/quote]

    Wydaje mi się, że rozpowszechnia się mylne informacje o nowym systemie Dolby 3D Digital Cinema. Przyczynia się do tego też prasa, która powiela źle przetłomaczone teksty. Największą zaleta tej nowej technologii w kinematografii jest wykorzystyanie do projekcji 3D zwykłych ekranów w odróżnieniu od technologii IMAX gdzie stosowane są tzw "srebrne ekrany" a więc takie, które nie dpolaryzują światła. Ten fakt sprawia, że technologia Dolby 3D Digital Cinema może zostać wprowadzona do każdego klasycznego kina tylko w wyniku wymiany projektora a więc ma szansę bardzo szybko się rozpowszechnić - co już w tej chwili obserwuje się na zachodzie. Okulary [b]pasywne[/b] to takie, które zachowują się biernie w stosunku do wyświetlanego obrazu tylko go "przepuszczając". Do takich [b]pasywnych[/b] okularów należą okulary polaryzacyjne stosowane w technologii IMAX. Także stosowane dotychczas w klasycznych kinach przy projekcji 3D okulary anaglifowe są okularami [b]pasywnymi[/b]. Natomiast rozpowszechnione w technice komputerowej do obrazowania 3D okulary migawkowe (ciekłokrystaliczne) są okularami [b]aktywnymi[/b], gdyż przemiennie "przepuszczają" i "blokują" przechodzenie do naszych oczu światła odbitego (lub emitowanego) od ekranu projekcyjnego. Technologia Dolby 3D Digital Cinema wykorzystuje właśnie takie okulary czyli [b]aktywne[/b] bo ściśle (bezprzewodowo) współpracujące z projektorem typu DLP. A ponieważ częstotliwość pracy okularów migawkowych (równa częstotliwości pracy projektora) jest znacznie większa niż liczba klatek wyświetlanych w kinie IMAX więc redukuje to w znacznym stopniu zmęczenie oczu i można wreszcie przejść do wyświetlania filmów pełnometrażowych. Wynika to także z całkowicie stabilnego obrazu osiąganego w projekcji cyfrowej co nie jest możliwe do uzyskania z taśmy filmowej. Jeżeli dodać do tego "zerowy" koszt wykonania kopii filmu (czyli kopiowanie na dysk twardy) i jego stałe parametry niezależnie od liczby wyświetleń - to rzeczywiście mamy tu zupełnie nową jakość, która w krótkim czasie wyprze tradycyjną technologię taśmy filmowej. Nie jest to jednak technologia całkiem nowa bo w warunkach domowych fani 3DHD już od dawna tę technologię jednak stosują. Ograniczeniem jej rozpowszechnienia był brak na rynku filmów 3DHD - te bowiem dostępne to 3DSD. Fani 3DHD mogli zatem oglądać głównie własne produkcje - ale teraz to ma szanse się zmienić, bo przecież filmy takie wyeksploatowane w kinach trafią do obrotu wolnorynkowego.

  7. [quote name='pmcomp' post='64117' date='19.10.2007, 20:24 ']OK, mkv przeczytał ale tylko z MPEG-2. X.264 nie czyta.
    Pozdro[/quote]
    Rozumię, że soft zmieniłeś na 1-2-3. Jeżeli tak to .mkv z 264 też czyta i to niezależnie od długości pliku - nawet te powyżej 10 GB. Zdarzało mi się, że .mkv nie był czytany z dysku wewnętrznego Tvix-a ale ten sam plik był czytany z szufledy podłączonej przez USB lub z szuflady komputera a także z dysków koputerowych - w tych dwu ostatnich przypadkach Tvix z kompem był połączony kablem sieciowym. Nie wiem dlaczego tak było, ale było. Podobny problem był przy niektórych plikach .mkv gdy dysk z Tvix-em podłączony był przez USB. Ale ten sam dysk podłączony przez USB do komputera już umożliwiał Tvix-owi odtwarzać plik .mkv poprzedno nieodtwarzalny (połączenie też kablem sieciowym).

  8. [quote name='HDTV_Fan' post='64102' date='19.10.2007, 18:26 ']Hmm

    A czy napisy do tego mozna wczytac ?

    Ja uzywam swojego media center i nie narzekam :)

    Do tego mam tryb 1080/24p :)[/quote]
    Już było o tym ale skoro pytasz to napisy można wczytać. Jeżeli nie są w tym samym miejscu co film to można je wskazać. Wyświetlają się też polskie znaki (ogonki). I tryb 1080p też jest.


  9. [quote name='pmcomp' post='64044' date='19.10.2007, 08:00 ']Tak, 1.0.43.
    MOże trzeba przenazwać plik na *.avi czy *.ts. *.mkv nie widzi.
    Poza tym nie mogę go zmusić do pracy w sieci. Nie widzi mi dysku (z programem NetShare). Pingi odbiera. Może mam coś xle ustawione w routerze.
    Masz pomysła?

    Pozdro[/quote]
    Zmień soft na tvix_Mx100_1.2.3.fwp i .mkv będziesz odtwarzał bez problemu

  10. [quote name='Piastun' post='61724' date='30.09.2007, 13:11 ']Witam.

    Czy ktos jest posiadaczem tego odtwarzacza (5100 lub 4100). Jak z odtwarzaniem filmow DivX + napisy. Czy napisy musza miec ta sama nazwe co film. Jak z plikami AVCHD z kamer cyfrowych? Jak ogolne wrazenia z tego odtwarzacza? Z gory dziekuje.[/quote]
    Na temat napisów już wiesz a pliki AVCHD z kamery Sony chodzą idealnie i bez jakichkolwiek problemów.

  11. Ostatnio dowiedziałem się, że na stronie producenta Tvix-ów są informacje jak wejść do menu fabrycznego i zmienić ustawienia językowe. I rzeczywiście.
    Chcąc uzyskać polskie litery (z ogonkami) w napisach należy w menu wyjściowym wpisać kolejno 1-3-9-7 i wówczas wyświetli się menu fabryczne, do którego należy wpisać kod 0609. Po zapisaniu zmian i zresetowaniu Tvixa należy wszystkie ustawienia związane z video i audio oraz z siecią powtórnie wklepać ale od tej chwili będziemy mieć w menu język angielski a w napisach polskich literki będą prawidłowo odwzorowane.

  12. Mogę tylko częściowo odpowiedzieć na postawione pytania:
    -do Tvixa można zarówno wmontować do wnętrza dysk twardy jak i niezależnie podpinać dyski zewnętrzne przez USB
    -Tvixy z nowym softem zaskakująco dobrze sobie radzą z matroską zarówno z tymi 4,3 GB jak i powyżej 10 GB
    -kieszeń DVD bez problemu może być podpięta przez USB i odczyt plików nie stwarza problemów
    -każdy materiał video odtwarzany przez Tvixa może być upscalowany do 1080i/p
    -ja mam połączenie z PC-tem kablowe ale istnieje możliwość tworzenia sieci bezprzewodowej

    Nie rozumię natomiast o jaką współpracę chodzi między Tvixem a tunerem. Przecież to są dwie niezależne jednostki, które bezpośrednio przekazują obraz np po HDMI lub component do TV. Chciałbyś materiał z dysku tunera odtwarzać na Tvixie lub odwrotnie? To nie bardzo ma sens i wg mnie nie jest możliwe.
    Z tego co wiem do Tvixa można podłączać specjalny tuner telewizyjny ale chodzi o sygnał cyfrowy, którego w Polsce jeszcze długo nie będzie. Chodzi więc o telewizje cyfrową naziemną a nie satelitarną.
    A jeżeli chodzi o pliki zapisywane na dysku tunera to zapewne są one niedostępne do jakiegokolwiek zewnętrznego wykorzystania - podobnie jak w recorderze n-ki. Nie można je przesłać żadnym łączem np. do PC-ta. Wielu się głowi jak się do nich dobrać i to nie tylko w Polsce. Sygnał HD telewizji satelitarnej aktualnie można jedynie nagrywać na dyski komputerowe poprzez specjalne tunery przeznaczone do takiej współpracy - ale o ile wiem nikomu nie udało się jeszcze przełamać zabezpieczenia n-ki aby uzyskiwać odtwarzalne pliki HD

  13. Ostatnio udostępniono nowe oprogramowanie do modeli 4100/5100, które pozwala odtwarzać matroskę. Sprawdziłem odtwarzanie kilku tytułów w tym formacie i nie było problemów. Oprogramowanie oczywiście ma jeszcze charakter Beta, ale to jest milowy krok w dziedzinie odtwarzaczy multimedialnych.

  14. [quote name='dedej' post='52323' date='02.07.2007, 15:12 ']Mam proste pytanie:

    Czy po kupnie kamery HD Panasonica (myślę o modelu używającym kart SD) lub Sony będę mógł zapisać na DVD nagranie, które będzie można oglądnąć na HD DVD Toshiby?

    dedej[/quote]
    Dołączone oprogramowanie do kamer Sony i Panasonica pozwala dokonać prostej edycji (usuwania nichcianych ujęć lub ich fragmentów) i nagrania materiału w sposób bezstratny na zwykłej płycie DVD (4.7 GB) w formacie AVCHD. Płytka taka może być odtwarzana w playerach BluRay lub PS3 i ma menu nawigacyjne. Nie mapżna jej jednak odtwarzać na odtwarzaczu HD DVD Toshiby bo to zupełnie inny format. Jeżeli natomiast skorzystasz z programu edycyjnego Pinnacle Studio 11 plus to materiał AVCHD możesz poddać bardziej zaawansowanej edycji (przejścia między ujęciami, obróbka dźwięku itp) ale będzie to związane z przekodowaniem materiału (a więc z jakąś stratą jakości). Materiał wynikowy możesz nagrać na zwykłej płycie DVD w różnych formatach w postaci pliku lub w układzie z menu. Tu możesz się zdecydować na format HD DVD lub AVCHD (BluRay). Ten drugi będzie możliwy po wczytaniu do programu dodatkowo odpowiedniego patcha (dostępnego w sieci darmowo), który zamieni studio 11 w 11.1 (beta)

  15. Jestem użytkownikiem Tvix-a od dwu miesięcy i już pisałem na tem temat [url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14029"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14029[/url] ale nikt nie podjął tematu co jest zaskakujące bo np. na AVS Forum (http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=825089&page=40&pp=30) dyskusja o Tvix-ach obejmuje już 51 stron postów.

    Nikt nie podjął tematu bo w wiadomym sklepie klocki będą dopiero w sierpniu :D .
    CZeka na urządzenie do testu.

    Pozdro


  16. [quote name='pawel_71' post='51138' date='21.06.2007, 14:06 ']Z plyt DVD takze? Bo w praktyce uzywanie tylko dyskow twardych do materialow HD jest koszmarnie
    drogie.[/quote]
    Także na płytach DVD "widzi" i odtwarza pliki AVCHD i wiele innych formatów HD - oczywiście w napędzie podłączonym do Tvixa przez USB

  17. [quote name='pawel_71' post='51119' date='21.06.2007, 12:47 ']Jak to nie bylo ;) Hi-Jack na mpcclub jako pierwsze wlasnie testowal filmy krecone w avchd.
    Pewnie dlatego, ze wlasciwie nic innego w h264 (oprocz kontenera mpeg) nie dziala.
    Filmy z kamery wg testow dzialy ale z pewnymi problemami, ale nie pamietam szczegolow,
    nedzne przewijanie czy cos takiego.
    Oczywiscie jest to wielka zaleta dp1600, bo jak na razie to jedyna stacjonarka
    ktora odpala bezposrednio filmy z Soniakow.[/quote]

    Jak to jedyna stacjonarka? - ja mam Tvixa M4100SH i radzi on sobie z odtwarzaniem plików AVCHD wprost bez konieczności zmiany rozszerzenia .m2ts. A obraz nagrany z przeplotem odtwarza znacznie lepiej niż dowolny player PC-ta


  18. No i poco mi było pisać o UX3? Nadal żyłbym sobie szczęśliwie oglądając swoje filmy HD SP
    nieświadom ich kiepskiej jakości i jakim "gniotem" je robię i ile się muszę namęczyć
    "żąglowaniem" płytek no i jak niebezpieczne i niewygodne jest archiwizowanie na płytkach
    materiału HD. No i co mam napisać [u]ZBIGNIEW[/u]-owi , który być może nie zastanowił się i po
    przeczytaniu mojego postu kupił UX3 i teraz żałuje tego - a pisze coś tam o zadowoleniu bo mu
    wstyd się przyznać do naiwniactwa. A może nie jest tak żle i dostał tę kamerę w prezencie od
    żony i ja nie mam nic z tym wspólnego? Kochani forumowicze nie popełniajcie mojego błędu -
    tylko taśma i format HDV warte są zakupu. Te setki GB przechowywane na taśmach są
    bezpieczne jak w banku. Nie martwcie się tym, że trochę czasu trzeba spędzić, aby odszukać
    stosowną scenę - przecież swoich własnych filmów i tak nikt nie ogląda - więc żaden problem.
    Przez kilka lat zgromadziłem niezłą kolekcję kasetek DV - teraz żałuję, że nie będę mógł sobie
    dostawiać kolejnych specjalizowantch pudełek ze szufladkami - tak ładnie się komponują z meblami.
    No i ta satysfakcja odpowiadania na pytanie gości - a co ty tam przechowujesz? Ale ta
    satysfakcja chyba teraz odpadnie skoro wszyscy takie będą mieli w domach. Zastanawiam się
    tylko jak sobie poradzi [u]bluray[/u] - chyba kupi sobie drugą kamerę i będzie zrzucał materiał z dysku
    na taśmę. Chciaż On bardziej preferuje dyski niż taśmy więc będzie kupował zapewne dyski
    twarde - tak, to jest rozwiązanie. Czasem jakiś padnie ale zawsze są większe szanse odzysku
    danych niż np. z połamanej płytki czego przecież trudno uniknąć ( wiem, wiem [u]bluray[/u] - choć
    masz pgardliwy stosunek do kamery DVD to jednak ostatecznie zapiujesz swoje AVCHD na
    płytkach).
    Po tym co napisałem teraz ja a wcześniej inni - UX3 i jej podobne nie będą już kupowane i więcej
    nie będę się musiał tłumaczyć ze swoich błędów.
    Acha [u]ZBIGNIEW[/u] - ja używam Studio 11 plus (też mi wstyd, że tak nisko upadłem, bo dotychczs
    używałem wyłącznie Adobe Premiere) z patch 11,1 i zapisuję materiał wynikowy po edycji w
    postaci plików AVCHD na płytkach 4,7 GB, które odtwarzam w trybie z przeplotem na Tvix
    4100SH w 1080i. Brakuje mi trochę tego szumu komputera i tych rozmytych artystycznie
    konturów (występujących przy scenach podczas ruchu kamery lub filmowanych obiektów), które
    dawał komputer pracujący w trybie progresywnym. No ale to można przeżyć. Najgorsze jest to,
    że Tvix nie ma wystarczajacej ilości przycisków i przy jego użytkowaniu trzeba siedzieć lub
    leżeć z pilotem w pobliżu ręki. Ten bezruch wykończy mnie. A do przechowywania płytek
    AVCHD DVD kupiłem sobie skrzyneczkę aluminiową na 600 szt - ale jej chyba w życiu nie
    wypełnię. To też ciężkie przeżycie - filmujesz i filmujesz a niewiele przybywa. Pewnie zacznę
    używać tych grubych etui na DVD ustawianych na półkach - niech znajomi widzą, że nadal coś
    filmuję. A teraz z przerażeniem obserwuję spadające ceny i rosnące pojemności pamięci stałych
    - to nic dobrego dla filmujących nie wróży. Żegnajcie płytki, dyski i taśmy. Forum HDTV stanie
    się wówczas bardzo nudne.

    PS
    A na poważnie: [u]pmcomp[/u] - akumulatorek podstawowy NP-FH60 (otrzymany wraz z kamerą)
    pozwala na 90 minut ciągłego filmowania - w praktyce to 3x25 min ( nie używam monitora
    bocznego a zoom w miarę potrzeby). Akumulatorek NP-FH100 wg instrukcji (przy złożonym
    monitorku) pozwala na 335 min filmowania - nie mam, więc nie sprawdziłem - 60-tka mi w
    zupełności wystarcza.

    Jeżeli chodzi o "Żąglowanie" płytkami - to tu wręcz widzę zaletę. Jeżeli wyjeżdżam na
    zagraniczną turystykę to wymiana płytki wypada mi przeciętnie raz lub dwa razy dziennie ( jest
    to czynność na ok. 10 - 15 sekund) ale nie muszę się martwić, że dysk mi się zapełni i nie
    będzie co z nim zrobić - bo przecież nie będę ze sobą brał komputer do zrzucania z dysku.
    A gdy jestem w domu to po każdym nagraniu wkładam płytkę wyjętą z kamery wprost do napędu
    PC-ta i oglądam lub eksportuję materiał HD na dysk (nie muszę podpinać kamery i jej "męczyć")
    A jeżeli dysk padnie? - każdy chyba w życiu coś takiego przeżył - a przecież te w kamerze są
    delikatniejsze niż komputerowe.Ta świadomość możliwej awarii dysku, gdy miałbym tam 60 GB
    materiału AVCHD zgromadzonego z ogromnym wysiłkiem, dla mnie jest balastem
    psychologicznym nie do zniesienia.
    Różnica 2 k pln gdy się nie prowadzi działalności gospodarczej wcale lub gdy taki zakup pod nią
    nie podpada - to też znaczący argument.

  19. [quote name='goldi69' post='49028' date='31.05.2007, 13:05 ']oba fajne ale ile to kosztuje?[/quote]
    Oba modele są już dostępne w Polsce i to z dyskami do 500 GB lub bez.
    [url="http://www.pixmania.com/pl/pl/s_action/search/index.html"]http://www.pixmania.com/pl/pl/s_action/search/index.html[/url]

  20. [quote name='KrzyHo' post='39176' date='16.02.2007, 12:53 ']Nie jest to prawda co piszesz. Sony dołącza soft umożliwiający ściągnięcie i oglądanie zarejestrowanego materiału na dowolnym PC a także bezpośrednie kopiowanie na DVD oczywiście w PAL.
    Testowałem przez pewien czas co prawda model UX1 czyli zapisujący na mini-DVD, ale z softu korzystałem i działał poprawnie. Jedyna niedogodność, to brak możliwości edycji materiału AVHCD w tym sofcie ani eksportu do MPEG-2.
    Zresztą w dalszym ciągu nie wiem czym to ugryźć, więc jeśli ktośby miał pomysł i wiedzę, to chętnie wysłucham. Adobe Premiere standardowo nie łyka tak zakodowanego materiału

    Pzdr[/quote]
    To też nie jest cała prawda o sofcie dołączanym przez Sony. Ja kupiłem HDR-UX3E i dołączony program Picture Montion Browser Ver 2.0.04 pozwala zarówno na prostą edycję materiału AVCHD (wycinanie fragmentów) jak i konwersje materiału do MPEG2 a z takimi plikami można już robić wszystko. Tak więc często podnoszony problem, że z plikami AVCHD trudno jest coś robić wydaje mi się zupełnie bezzasadny.

    Nie chcę już zmieniać tego co napisałem ale muszę skorygować końcowy sens tego tekstu. Otuż istotnie jest opcja konwersji AVCHD do MPEG2 ale jak dokonałem takiej konwersji to okazało się, że otrzymany plik MPEG2 ma zredukowaną rozdzielczość do 720x576 - jeszcze będę to testował. Teraz mogę tylko podać, że pliki AVCHD z poszczególnych scen po zmian rozszerzenia z .m2ts na .ts są u mnie odtwarzane także przez Elecard Player.
    Trochę rozczarowany opcją konwersji do MPEG2 w Picture Montion Browser testowałem konwersje AVCHD posługując się programem TMPGEnc 4.0 XPress bo tutaj możliwości są bardzo duże jeżeli chodzi o wybór formatu końcowego. Ja wybrałem HDV i konwersja plików AVCDH o rozszerzeniu .m2ts przebiegała bez problemów. Ciężar plików wynikowych oczywiście bardzo się powiększa.

  21. Każdy może mieć swoje preferencje i na tym polega cały urok różnorodności. Gdzie można kupić w Polsce? - jest wiele firm, które w ciągu kilku dni dostarczą kamerę do domu - wystarczy wziąć www.bazarcen.pl i wpisać model kamery a wyświetlą się wszystkie aktualne oferty.

  22. Nowy model SONY HDR-UX3E w Polsce już można kupić za ok. 3000 zł (choć niektóre sklepy internetowe o zgrozo oferują za 7000 zł) i moim zdaniem jest to znakomita kamera - mogę to powiedzieć bo mam ją od pewnego czasu.
    Film nakręcony tą kamerą w trybie HD SP i wyświetlany na ekranie 55 cali (KDS - 55A2000) wygląda naprawdę rewelacyjnie. Piękne nasycone kolory, wyrazistość najmniejszych detali, żadnych śladów kompresji i całkowita płynność przejść między poszczególnymi scenami.
    Nie zgodzę się z opinią, że płyty DVD w kamerach to nieporozumienie. Przez wiele lat filmowałem na kasetkach miniDV a przez ostatni rok właśnie na mini DVD i nabrałem absolutnego przekonania do tych ostatnich. Są tanie i prawie nie zajmują miejsca (w podróży w specjalnych kopertkach plastikowych można mieć nawet kilka w kieszonce od koszuli). Uważam, że zmiana płytki przy HD po 25 minutach nie stanowi żadnego problemu (można używać płytek DL ale za te trzeba zapłacić już ok. 17zł). Przy SD zmieniałem co pół godziny i to przy wyjazdach turystycznych najczęściej wystarczało mi na dzień. Kupuję płytki po 3 zł i po nagraniu mam gotowy film - w 90% nic w nim nie chciałem zmieniać bo i po co. Wyrosłem już z robienia fajerwerków w filmach (to znaczy przeróżnych przejść, napisów i efektów specjalnych). Jeżeli już coś warto robić to moim zdaniem tylko wycinać rzeczy niepotrzebne a z tym nie ma problemu zarówno w MPEG 2 jak i w MPEG4 (AVCHD). Sony do kamery dołącza program Picture Motion Browser, który umożliwia wycinanie zbędnych fragmentów. Po dokonaniu niezbędnej edycji (usuwanie scen, wycinanie fragmentów) materiał HD można znów nagrać na płytkę DVD w kamerze. Można też ewentualnie robić dodatkową ścieżkę dźwiękową (wyciszenia hałasów, podkład muzyczny, ewentualnie komentarz) klasycznymi programami i w tym celu nie trzeba przekodowywać video. Jest szereg playerów do HD, które umożliwiają odtwarzanie audio z oddzielnego pliku. Np pliki MPEG4 (h264) zaimportowane do komputera z kamery mają rozszerzenie .m2ts. Jeżeli to rozszerzenie zmieniłem na .ts to w sposób absolutnie płynny mogłem je odtwarzać w Media Player Classic a ten player ma możliwość czytania audio z oddzielnego pliku. Czyli aktualnie można odtwarzać własne filmy HD na TV poprzez komputer lub bezpośrednio z kamery. Oczywiście (jak zapewnia Sony) będzie można też wykorzystać do tego celu PS3 czy jakiś odtwarzacz BR. A jestem przekonany, że wkrótce pojawią się na rynku liczne "zwykłe" odtwarzacze stacjonarne umożliwiające czytanie płyt w formacie AVCHD.
    Na kamery DVD z AVCHD można więc różnie patrzeć - a każdy może ocenić co dla niego będzie najlepsze do kupienia. Do zastosowań profesjonalnych to może kasetki miniDV ale dla filmów turystycznych i rodzinnych to już niekoniecznie.
    A tak podsumowując to gdybym przejmował się wypowiedziami "konserwatywnych" znawców problemu na tym forum to zapewne nie kupiłbym kamery HD (a tym bardziej na DVD), ani recordera n-ki czy też KDS. A ze wszystkiego jestem bardzo zadowolony - jestem w zupełnie innym świecie. Widzę to co widzę i innych argumentów nie potrzebuję.

  23. Nastąpiła znaczna zmiana w organizacji i ilości programów na n-ce. Przybyło wiele nowych programów. Najbardziej cieszy pojawienie się programu 3Sat na kanale 518 i ekstra1 na kanale 519. Jest wiele nowych arabskich. Kanały sexi zostały przesunięte w górę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...