Skocz do zawartości

doopan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez doopan


  1. Zobacz, czy masz standard czy extended w HDMI range. To czesto daje szarawy obraz jak jest ustawione zle do zrodla. Durga sprawa, zobacz obraz testowy (patern na pilocie) czy tam tez masz poswiaty. Mi sie wydaje, ze to jednak troszke za mocne jest.

    W dniu 23.02.2020 o 15:15, doopan napisał:

    Trudne pytanie - jaka jest obciazalnosc gniazda USB w tym modelu? Jaki prad moze zapodac stale? Przydaloby mi sie z 1,5-2A.

    0,4 A, dziekuje, prosze.

    Pewnie nie macie pojecia, jak i czy mozna odczytac jakies dane ze zlacza szeregowego w tym rzutniku?


  2. 2 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

    Dobrze. 
    Widzę że sami znawcy mierzenia hałasu tu się zebrali.
    Nikt jednak nie założył że takie parametry mierzy się w sposób ustandaryzowany i dla określonych częstotliwości, w końcu ludzkie ucho najlepiej słyszy dźwięki w zakresie do 4kHz więc i w takim przedziale wypadałoby robić pomiar.
    Inaczej jakiekolwiek podawanie takich parametrów i ich porównywanie nie ma sensu...

    No i z pewnej odległości. Natomiast i tak te pomiary robią jak chcą.

    2 godziny temu, artomoher napisał:

    Mnie nie ciekawią jakieś pomiary. Zastanawia mnie tylko to, czy skupiamy się na filmie, czy wentylatorku. Wielu "wielkich fachowców/znawców" chodzi do kina i mlaskanie, smród popcornu, gadanie i świecące smartfony jakoś są OK?! Tu nagle w e n t y l a t o r e k, taki malutki to zło! No znów majty opadają. :D:D Dajcie spokój i posłuchajta Bary Łajta. :P:D;)

    Właśnie po to mam kino w domu, żeby nie chodzić w takie miejsca i nie denerwować się takimi atrakcjami.


  3. 1 minutę temu, artomoher napisał:

    No dobra, wybacz mi gafę, skojarzyłem po piesku w avatarze, bo tamten użytkownik na nick związany z pieskiem. Dawno tam nie zaglądałem, dlatego pomyliłem nick. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i jeszcze raz przepraszam. Mea culpa, mea mxima culpa. ;)-_-

    Nie gniewam się, tylko nie wiem po co takie głupoty piszesz ? :)Już myślałem, że mam schizofrenię :)


  4.  

    6 godzin temu, kamon napisał:

    Witam.
    Podłączę się pod temat o EH-TW5300 bo mam pytanie o jego głośność w trybie ECO.
    Przez dwa tygodnie byłem właścicielem Optomy HD27 ale oprócz niewielkiego zakresu zoom rzeczą która mi bardzo przeszkadzała była głośność jego pracy w najcichszym trybie eco. Obecnie testuję Epsona EH-TW6700W i choć jestem zachwycony jego głośnością a raczej cichością w ww. trybie to jego rozmiary budzą sprzeciw mojej żonki. Czy EH-TW5300 lub 5350 jest równie cichy w trybie eco ?

    Powiem tak, jest irytujący w trybie eco pod sufitem, jesli go postawisz na nożkach to jest nieco ciszej. Nie mialem czasu rozkminic z czego to wynika, ale tak jest.

    Tak czy siak oglądanie wieczorem niestety wiązę się ze stalym szumem.


  5. Dnia 21.02.2017 o 16:54, artomoher napisał:

    Nie wiem jak poruszają się osoby w brazylijskiej telenoweli, nigdy takiej nie oglądałem :P , efektu teatru nie zauważyłem, nie podłączam też komputera. ;)

     Aha.

    Dnia 21.02.2017 o 13:16, finchers napisał:

    Już nawet niewielki efekt jest dla mnie drażniący także chyba bym sobie nie wybaczył kupując ten projektor;P

    Te delikatne jakby przyśpieszenie obrazu działa na mnie jak płachta na byka. 

    Ta funkcja chyba nazywa się  interpolacja Ramki? Możecie napisać jak ona faktycznie działa?

    Czy przy oglaądaniu filmów z pc macie ją włączoną? i czy wtedy ostrość ulega poprawie względem "teatralnych ruchów"

    Czy nie ma potrzeby jej włączenia?

    Te "sto dwieście czysta herców" to jest marketingowy bełkot i nie ma nic wspólnego z odświeżaniem - to de facto jest interpolacja ramki i działa przez interpolację dwóch ramek tak by powstała po środku. I moim zdaniem jest to coś za[beeep]iszczego, bo dzięki temu odbierany obraz jest ostrzejszy dla mózgu. Więc nie, po wyłączeniu tej funkcji nie jest ostrzejszy, jest wręcz przeciwnie.

    Mam to w TV, mam w projektorze i wyłączyłbym tylko grając w bardzo wymagjące gry (żeby zmniejszyć opóźnienie) lub jakby były dziwne artefakty (tzn. obraz by się kaszanił).

    Ale to ja - skoro Ciebie drażni, to sobie to wyłączysz i tyle :D.  Po wyłączeniu obraz wygląda dla mnie gorzej, bo jest mniej płynny i przez to nienaturalny. Ale ja akurat lubię teatr ;-)


  6. 1 godzinę temu, miruna napisał:

    Pomijając fakt co producent miał na myśli stosując takie rozwiązanie to jest to chyba dosyć cenna informacja dla ewentualnych nabywców tego projektora bo chyba nikt nie chce mieć takiej warczącej niespodzianki nad głową.

    Szumiącej, nie warczącej. Przy trybie eko jest to powiedzmy nieco denerwujące ale da się zapomnieć przy normlanie ustawionym dziweku w fimie, w normalnym trybie już dość przeszkadza.


  7. 4 godziny temu, miruna napisał:

    Niestety nie posiadam tego projektora, może producent z góry założył (całkiem słusznie) że pod sufitem zawsze jest kilka stopni więcej i po wybraniu projekcji odwróconej automatycznie podkręca wentylatory ?

    Raczej podejrzewam, ze cieple powietrze gdzies tam sie moze gromadzic w zakamarkach ktore normalnie sa na dole projektora (a sa na gorze, jesli projektor jest do gory nogami) i ciezej je przepchac i stad ta decyzja.


  8. 1 godzinę temu, phillip napisał:

    Jak chcecie tam wcisnąć większy wentylator - wycinając dziurę w obudowie?

    W środku są co najmniej sztuki.

    Najpierw trzeba by się upewnić, który jest najgłośniejszy.

    Może w menu serwisowym wystarczy zmniejszyć obroty i ewentualnie lekko podnieść dopuszczalną max temp.

     

    A jest jakiś taki dostęp bez specjalnych kabli ?

    Mnie najbardziej interesuje, czemu po zawieszeniu pod sufitem on zaczyna głośno chodzić.


  9. Dnia 10.02.2017 o 16:53, miruna napisał:

    Prędkość obrotowa wentylatorów jest kontrolowana przez oprogramowanie procesora, niestety metodą "garażową" nie można jej bezkarnie zmniejszyć pomimo tego że czujnik temperatury będzie przekazywał właściwe parametry pracy to i tak procesor wyłączy projektor i zgłosi błąd wentylatora.

    IMHO układ scalony reguluje napięcie przez PWM, dostosowując ją do temperatury, a jak ta jest za wysoka, to wtedy wyłącza. Czemu uważasz, że jest inaczej?


  10. 7 godzin temu, artomoher napisał:

    Oczywiście, że tak ma być. Podczas czterogodzinnego seansu, włączył się na chwilę. ;) Ja tam lubię Epsona za kolory i ogólnie za obraz. :)

    @doopan - nie ma sensu wymiana wentylatora, raz - po co, dwa - gwarancja. O ile sie nie mylę, siedzą dwa wentylatorki. ;)

    Po to, żeby przy tym samym przepływie powietrza mieć ciszej. Osiąga się to przez założenie większych wentylatorow, ale dzialajacych wolnej i reduktorów (takich "lejków"). Ot po co :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...