Skocz do zawartości

Corrigo

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Corrigo


  1. Jest jeszcze jeden problem z TS , o jakim nie wspomniano , a który powstrzymuje mnie przed jego zakupem ; brak przelotek sygnału antenowego. Mam konwerter Quad ale parę antenową zjada N-BoxRec a druga para idzie do innych pomieszczeń. To i ograniczenia w multi nagrywaniu , to praktycznie jedyne, ale ważne wady TS, w porównaniu do iCorda

  2. Szanowni Dżentelmeni, problem lezy w oprogramowaniu złącza HDMI N-boxa i jest powszechnie opisywany na odpowiednich forach . Zmiana kabla na "droższy" nie jest rozwiązaniem. Jak wykonac połączenie?
    Wizję mozna przesylać po HDMI / zalecane dla HD / a fonię podłączyć do Ampli lub TV po kablu optycznym.
    Wadliwy soft HDMI to główny problem w N-boxie. Narazie nie poprawiony :)


  3. Wg. nieoficjalnych doniesień, 18 grudnia pojawi się oferta Multi Room. Ma to prawdopodobnie związek z planowanym startem wymiany "zwykłych" N-boxów na N-recordery.
    ITI prawdopodobnie będzie chciało promować pozostawienie "starego" dekodera u Abonenta , jako opcji np. "do sypialni". Brak na razie danych, jak oferta będzie się przedstawiała od strony finansowej.

    Problemem będzie zapewne konieczność posiadania kolejnego , trzeciego już konwertera. Podobno oferta sprzętowa / konwerter typu quad / będzie także dostepna dla tej opcji, u dystrybutorów N-ki

  4. Szanowni Forumowicze,
    śledziłem przez kilka dni posty, jako "ojciec" :lol: tego tematu. Mojego pierwszego od lat, na polskim Forum poświęconym Audio- Video. Do tej pory pisałem aktywnie jedynie na globalnych forach. Po tej pierwszej rodzimej aktywności, na jej zakończenie, mam kilka uwag.

    Po pierwszych postach, gdzie respondenci przeczytali uważnie postawione tezy i starali sie odnieść do nich w kazdym aspekcie, przyszło to co prześladuje nasze fora, mimo że na wstępie prosiłem aby tego unikać.
    Pisanie ze swadą na tematy ,na które piszącym jedynie wydaje się że maja wiedzę. Wtórne komunały, oparte o powszechnie przyjęte opinie i powoływanie się na osobiste doświadczenia ze sprzętem "lizanym przez szybę" w MM ,internetowym "salonie" , czy nawet "na papierze".:( .
    Na globalnych, opiniotwórczych forach ,pytanie może zadac każdy :D , ale odpowiadać czują się na siłach eksperci-praktycy lub w 90% UŻYTKOWNICY ! konkretnych rozwiązań i sprzętu.
    Po drugie odpowiadają posiadacze pełnego spektrum cenowego danego sprzetu.
    W rodzimym przypadku, [u]sredniej [/u] klasy cenowej odtwarzacze, jak 2930 czy 3930, troszkę lepszej MASOWEJ marki, traktowane są jak absurdalnie drogie ekstrawagancje.
    Po trzecie, skala ilościowa zainteresowanych.
    Np. skromny temat , jeden z tysiecy na globalnym Forum ;
    [i]Denon DVD-3930 & DVD-2930 w/Realta T2 Chip Coming September [/i]
    doczekał się ponad [b]1600[/b] ! calkowicie [b]merytorycznych[/b] postów, głownie pisanych przez UŻYTKOWNIKÓW ,
    i [b]160.000[/b] wyswietleń !. Taka lektóra pozwala na naprawdę realne zapoznanie sie z tematem. I zachęca lub zniecheca do ew. wejścia w grono posiadaczy.

    Dlatego żegnam się z ogólną tematyka na tym Forum, pozostając śledzić jedynie unikalne, bo rodzime "satelitarne" tematy HD.

    Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów , którzy wnieśli w ten temat merytoryczne elementy.
    Na mailu jestem do dyspozycji , przy ew. konkretnych zapytaniach dotyczacych moich doświadczeń z uzywanym przeze mnie zestawem.
    A na zakończenie tematu , zerknijcie na opinię zdecydowanie bardziej ekspercką , niż ja ośmielił bym się kiedykolwiek napisać.
    [i]http://www.audioholics.com/news/editorials/10reasonsHDDVDsfailed.php[/i]
    Jako że się z nią w wiekszej części zgadzam, do tematu odtwarzacza płyt HD / jakiegokolwiek formatu :lol:/ wrócę ...za rok :lol: (Trzymam kciuki za HD DVD) . A że to temat video, to pewnie będzie to zainteresowanie zwykłą, masową marką , jak np. Denon , a nie moimi ukochanymi klockami z "wyższej półki"


  5. Nic dodać, nic ująć, to najlepszy test.
    To będzie kolejny kamyczek do artykułu który zamierzam napisac na ten temat. A zebrałem całkiem sporo materiału na totalną niekompetencję tego zespołu TVN.
    Szkoda

  6. Niestety nawet wiele oryginałów płyt DVD za pełną cenę ma słaby bitrate i zły postprocessing,np. popularny w US, Powrót Batmana . To znowu marketing i wciskanie ludziom g....za ich pieniądze.
    Co do sprzętu, sadząc z wyboru displaya preferowany poziom cenowy ,to sugerował bym może Denona 2930 dla jego zalet / minusem jest wysoka cena/, lub nagrywarkę Panasonica z serii 65 z dyskiem 250 Gb , za uniwersalność.
    Myślę że zaraz pojawią sie też inne sugestie :(.


  7. Fajnie mi się was czyta :). Co do Toshiby ew. innego HD. NIe mam zamiaru "budowac domu zanim nie dowiem sie gdzie poleci autostrada".
    Juz raz, dekadę temu, postawiłem na dcc w pojedynku z MD i został mi się fantastycznie wykonany klocek , z zerowym zastosowaniem :). Dzisiaj ma przyjść nowy konwerter Quad monoblock, to do N-ki , Polsatu HD i Syfry HD .Może zaspokoją mój głód HD na Discovery, Planete i National Geo. Sport wole sam uprawiać ,niż ogladać. Pożyjemy zobaczymy
    W przyszłym roku mam w planach ; nowe kanadyjskie Canoe z Royalexu, zmianę autka dla Szanownej Małżonki / mam tylko wybrać, kupi sobie sama :)/ i wybudowanie kolejnej specjalistycznej przychodni. To skołacze doszczętnie mój portfel i nerwy :(. No chyba tylko kolejne symfonie i jazzik na SACD z Amazona będą je skutecznie koić :).


  8. Szanowny Marions, dziękuje za pytanie. Jednak inaczej niż spora grupa Forumowiczów , nie czuję się ekspertem w dzidzinnie video. To u mnie jedynie dodatek do najwyższych wymagań wobec audio.
    Dlatego wypowiem się jedynie w kilku zdaniach, oczekując , że eksperci od wizji skorygują ew. niedoskonałości.
    Pogorszenie jakości oglądanych przez HDMI "gazetkowych" płyt i tych z nagrywarki, wynika z duzo doskonalszego przesyłania informacji po tym połączeniu i lepszej jakości wyświetlacza niż CRT. To rozczarowanie jest typowe dla wiekszości porzadnych obywateli :), oczekujacych wyższej jakości ,po przejściu na lepszy sprzęt. Ten temat aktualnie opisałem w innym poście na Forum
    [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3392"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3392[/url]
    Pamietaj jednak, że nawet średniej jakości wyświetlacze HD ready i tym bardziej Full HD ,z założenia przeznaczone są do zasilania żródłami HD, lub co najmniej porzadnie upscalowanym DVD. Prowadzi to do rozczarowania, posiadanym do tej pory materiałem video.
    Wszak producentom chodzi o to, żebys kupił najpierw nowy panel, potem tuner Sat HD, potem HD DVD lub / i / Blu-ray, potem kamerę HD, nagrywarkę HD etc. etc...... ;)
    To czysty marketing. Dlatego nie poddawaj sie emocjom jakie panuja na Forach :P. Czytaj i pytaj. Potem dobiero wydawaj środki.
    Jestem zawsze do dyspozycji, jezeli masz więcej pytań.
    Pozdrawiam


  9. OK, juz to kiedyś zrobiłem. Wtórnie zresztą, bo po konsultacjach z netowym znajomym mieszkającym gdzieś na pustyni na granicy Utah i New Mexico . Ma podobny zestaw i robił to pierwszy. Ciekawostka, ma 300 mil do najbliższego dealera Denona. Dlatego wszystko ściągnął kurierem i oddał 2930 po teście. Inny świat. /a net to jednak dobra sprawa :) /

    Ad Rem; połączenie wizji HDMI / bo upscaling tylko tak chodzi/ . Różne płyty testowe i komercyjne DVD.
    Pierwsza uwaga; oba odtwarzacze bezlitośnie obnażają wady niestarannie masterowanych płyt.
    Czyli nie maskują wad "gazetkowych" wydań, ale je uwypuklają. Niski bitrate widoczny jak na dłoni.
    Przy aktualnym oprogramowaniu czipa Realta , Reon dzielnie stawia mu czoła. Nie widać szczególnej przewagi droższego brata. Ale za to dobrze zrobiona płytka, to czysta przyjemność na tych klockach. Mój poprzedni Sony z serii Esprit jest widocznie słabszy. Nie używam tu języka z gazetowych "testów" . Po prostu obraz wygląda lepiej. Dla 3930 mozna go jeszcze lekko podrasować na korekcji Gamma.
    Za to oba nie są demonami szybkości operacyjnej . 2930 przy "zimnym" rozruchu się wlecze, a większy braciszek jest jak ślimak /ok. 10 sek !/ Widać że czipy mają co mielić. Sony ogólnie był bardziej przyjazny w drobiazgach codziennej obsługi.

    Czyli , jeżeli do napędzania porzadnego ekranu, to na dzisiaj, nie ma znaczenia czy tańszy czy droższy model zostanie podłaczony.
    Audio to inna para kaloszy. Podłaczone do 3806 po Denon Linku 3.0 / duzo lepszy odsłuchowo niz po HDMI lub Coax / oba grają identycznie, bo processing idzie w amplitunerze i ściąga 3930 w dół. Jednak po analogu 5.1 a SZCZEGÓLNIE po 2.0 dodatkowy zasilacz dla toru audio i Advanced AL24 Plus jest lepszy. Przestrzennie i tonalnie. Ale do tego trzeba podłączyć go do porządnych "piecyków" . Amlitunery z wyższych półek nie daja rady. To prawda negowana, ale rzeczywista. Nawet różnica ze starą, doskonałą poniekąd "Integrą" DT YBA jest jak na dłoni. Mowa oczywiście o SACD. CD /Red Book/ i tak gram na dedykowanych do tego klockach.

    Czyli jeżeli audio wysokiej rozdzielczości, to po "analogu". DD, DTS-y itd. po Denon Linku / jeżeli jest sparowany z ampli Denona/.
    Ważna uwaga; aby wycisnąć maksimum z doskonałych przetworników Audio 3930 i w efekcie dostać naprawdę dobrej jakości audio po analogu , trzeba w setup'ie ustawić dźwięk HDMI na 2.0. bo inaczej najwyższe rozdzielczości bitowe / 24/ 196/ po analogu ,są downskalowane.
    Ale to detale, na ew. szczegółową dyskusję dla ew. posiadaczy.

    Gustaw, jak dobrze że jeszcze ktoś pamięta PointSource'y 5.1. i Tioxidy. Z dodanym basem z dedykowanych PS10 to na prawdę perełki. Dodatkowo "lampy" ocieplały odbiór, nie zabierajac nic z analityki tych tytanowych "gwizdków".
    A tą analitykę, precyzję szczegółów , oddech dyrygenta czy klarnecisty właśnie osobiście cenię. Pozdrawiam


  10. Matriksie, miło mi, że są jeszcze ludzie słyszący różnicę pomiędzy CD, SACD itd. O mp3 nie wspominam. Wszak to i inne sieciowe wynalazki to są formaty "ludowe". Za rok , dwa, elitarne będzie posiadanie oddzielnych klocków typu player, recorder, procesor... Zapanuje nam niepodzielnie Windows Media Center, z szumem tła min. 40 db. Ale od czego jest moc obliczeniowa . Skompresuje się , odfiltruje itd.

    BoDeX, jakże miło czytać merytorycznie pełnego posta. Dzięki
    Faktycznie , wspomniana Toshiba to był bodaj model z "1" :).
    Co do "miłości" do Denona... Lubię tą firmę, tak jak Marantza i jeszcze kilka nielicznych kompanii z tzw. "masówki". Jak na ten segment, trzymają jeszcze przyzwoity poziom inżynierii i wykonania. I zabezpieczają mi styk audio i video.
    Mam tylko kilka klocków ; 2390 / żona i sypialnia /, 3930 i 3806 u mnie w bibliotece. Napędzają nowe panele Pioneera 506 / żona i sypialnia :)/ i 5000 dla mojej przyjemnści.
    Jednak do hi-endowego audio, Denon już się u mnie nie załapie. Nawet szczytowe modele za kilkanaście tysięcy . Tu sa lepsze rozwiązania. W innym poście wspomniałem, że tam służy Meridian, YBA signature / 5 szt/ i cała stajnia kolumn JMLaba. Od sławetnych w latach 90-tych w Polsce PointSource'ów 5.1 z subami PS10 po nowsze i niestety znacznie droższe konstrukcje. ( ostatni nabytek to central z najnowszej serii Profile- nie polecam :( /. Lubie francuskie prywatne wytwórnie, bo jeżdzę do nich osobiście i wybrzydzam :)). Mimo prób, ze Szwajcarami i Niemcami od Burmestera nigdy się nie potrafiłem dogadać / vide Goldmund/
    Poza tym stoi jeszcze wiele innych, pośrednich klocków. Przyzwyczajam się do nich jak do przyjaciół, więc ich nie sprzedaję. Na audio nigdy nie pożałuję wysiłku.
    Wspomniany przez Ciebie Goldmund to jednak hi-end video. A w tym segmencie mam raczej węża w kieszeni. Wszak musi zostać jeszcze grosik na kilka innych, także ekstrawaganckich hobby :)

    Pozdrawiam


  11. Dobrze napisane gabi55 :lol:. Choc myslałem że wiecej Kolegów na mnie "naskoczy" za gloszenie herezji :lol:.

    Lista "zgonów" jednak co nieco naciągnięta.
    VHS "umiera" już 20 lat. Szkoda bo to paskudztwo :lol:. Lista tytułów w najblizszym MM to jednak nadal - 520 szt.
    HD - 1 demo :))
    Co do SACD, przed Świetami ściągam ze Stanów kolejne 60 tytułów. Dlaczego? BO pojawiają się świetne technicznie i merytorycznie nagrania dyrygentów-Tytanów / Feuchtwangler, Stokowski itd./ z lat 50-60 zrobione na SACD z wielościezkowych analogów. Kto słucha coś więcej od RMF-ki , ten wie "o co biega" :) i dlaczego pieniązki wydane na 3930 są dla mnie wydane własciwie. I tymi dywagacjami podpowiadam coś forumowiczom o podobnych potrzebach / nie gustach :)/. Ale wracam do meritum, bo zwrocono mi uwagę , że to Forum dla tych co tylko "video" nie "audio" :)).
    W filii mojej Firmy za Oceanem potrzebowałem najlepszego możliwego DVD do odtwarzania filmów szkoleniowych dla chirurgów. Wybrałem, jako maniak HD Hi-End oczywiście rzeczoną powyżej Toshibę z jej "doskonałym" skalerem. Na prośbę "ślepnących" na pokazach doktorów oddalem ją po tygodniu. Teraz stoi tam poczciwy Denon 2930 :) , i jest chwalony.
    Podobny, przywieziony z Niemiec / bo 230 V/ stoi w sypialni. Żona go lubi, bo ma "ładny obraz" po 1080p :).
    Ja też go lubię, ale lubię tez słuchać smyczków w naturze, wiec jednak 3930 dla mnie.

    Co do "potencjału" audio nowych formatów. Zapewniam Szanownego Przedmówcę ze umiem czytać i nawet przestudiowałem tą mitologię.
    Ale wielki, /i prawdziwy /potencjał miał tez DVD-A . I jest ...martwy.
    Bo NIE MA nagrań. W TrueHD znowu praktycznie będą tylko ścieżki dżwiękowe. Czyli komputerowo montowane , dźwiękowe "wodotryski" ze stajni Raya Dolby'iego. Porządnego Audio podobnie jak DVD-A nie będzie.
    Dlatego że przeciętny Kowalski słucha już tylko MP3 I DD, wyciśnietych kompresorem z treści do granic bólu :). I oglada "gazetkowe" DVD !
    To tak jak supermagazyn FAKT i jego ogromny sukces czytelniczy -dużo obrazków , mało tresci :).

    I posumowanie; HD DVD Made in China .....ZA ROK !
    Dokładnie, bo zacznę nagrywać szkoleniowe zabiegi chir. na kamerze HD.
    Ale na pewno "za rok, może dwa" 80 % oglądanych przeze mnie filmów to będzie nadal moja kolekcja DVD i słuchane SACD. Na Denonie 3930.
    A za dwa lata ...kupię pewnie Denona (HD DVD Blu-ray).
    Ale te dwa lata to ....epoka.


  12. Szanowni Koledzy,
    Ponieważ uważam, że wyrażanie osobistego zdania na forum, podpisane jak najbardziej osobistym i nieprzypadkowym Nick'iem, obliguje do dbania o odpowiedni poziom merytoryczny. Dlatego treści tu publikowane są poparte moimi osobistymi doświadczeniami i głębszą analizą problemu , niż np. kilkugodzinny "test" przed panelami w MM lub Saturnie, czy "chęcią zaistnienia" młodego wilczka na forum. Forum to pomaga wielu poważnie zainteresowanym ludziom, w podejmowaniu decyzji związanych często z dużym wydatkiem środków. To zobowiązuje.
    Więc w oparciu o spore osobiste doświadczenie w "posiadaniu" ,a nie tylko "lizaniu przez szybę" :) audio Hi-End i Video HT , pozwolę sobie na otwarcie dyskusji na powyżej opisany temat.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jak można przypuszczać wszyscy entuzjaści Hi Def chcieli by, żeby producenci ,uczestnicy "wojny formatów" , zamiast szarpać się z konkurencją o kasę, oferowali na rynek konsumencki , za nasze spore przecież pieniądze, przemyślane, dopracowane urządzenia i standardy. Tak jednak nie jest.
    Najnowsze odtwarzacze HD DVD i Blu-ray są jaskrawym przykładem. Niekompatybilne ze sobą - mogę zrozumieć, mimo że nie pochwalam.
    Jednak że "słabo kompatybilne" wstecz, do panującego powszechnie przez dekadę formatu DVD i jego przeogromnych zasobów w rękach konsumentów. Tego nie akceptuję ! .
    Entuzjaści nowych odtwarzaczy HD, uczestnicy Forumowych batalii i gorących sporów. Czy na waszych półkach dookoła ,widzicie więcej niż kilka dysków w nowym formacie ? :D Czy myślicie, że za np. rok przybędzie ich w waszym domu więcej niż kilkanaście ?
    A czy nie mylę się, twierdząc za to ,że często posiadacie kolekcje kilkuset, czy więcej płyt DVD ?
    Zerknijcie na ten link;
    [url="http://www.hometheaterhifi.com/cgi-bin/shootout.cgi?function=search&articles=132#DenonDVD-3930CI%20(HDMI)"]http://www.hometheaterhifi.com/cgi-bin/sho...3930CI%20(HDMI)[/url]
    Po jego analizie, zrozumiałe staje się, że nabywca WSPANIAŁEGO odtwarzacza HD ,gnany owczym pędem za NOWOŚCIĄ, pod przewodem wszechobecnego marketingu, będzie musiał , poza cieszeniem się kilkoma nowymi płytami, z założenia ,kontentować się korzystaniem ze swojej kolekcji DVD w jakości , delikatnie mówiąc - średniej.
    Dlaczego ? To jasne, nowy standard, to nowe wydania starych tytułów, nowe pieniądze do wyciągnięcia z klienta. Płyty, często te same , które już mamy, ale w jakości HD !
    Więc dlaczego implementować stary standard DVD do nowych odtwarzaczy w dostatecznie wysokiej jakości ?
    Wszak to podcina sprzedaż "odgrzewanych" filmów, ale już w HD.
    Dlatego, zanim nie skończy się "wojna formatów" , zanim nie znajdziecie w MM czy Saturnie minimum kilkuset NOWYCH tytułów, jeżeli chcecie kupić teraz odtwarzacz, to winien być to DOBRY odtwarzacz DVD z PORZĄDNYM upscalerem, który przez wiele lat obsłuży nasze kolekcję płyt. Szczególnie, że najlepsze, dotąd b. drogie rozwiązania techniczne w tej technologii , wreszcie trafiły "pod strzechy". Odtwarzacze za kilka tysięcy, czy nawet za ok. tysiąc złotych są już perfekcyjnie dopracowane.
    Dla Audiofila, szczególnie tego ograniczonego w budżecie, nie bez znaczenia będzie fakt, że można dobrać odtwarzacz uniwersalny, który jednocześnie, bardzo dobrze obsłuży zasoby DVD Video, jak i kosztowne kolekcje SACD i DVD-Audio . Te akustyczne perełki także skazane są na wymarcie przez "nowocześniejsze" formaty .

    Rozważcie więc ,czy przez najbliższy rok , zmieniając stary "moralnie" lub technicznie sprzęt. Nie wybrać "na długo" ostatniego , porządnego, uniwersalnego odtwarzacza DVD, jak np. prawie szczytowe modele Denona 2930 czy 3930 / mój wybór :) / Pionieera, Harmana itd.. Zamiast harcowników nowych formatów, narażonych dodatkowo na wyginięcie, jak nieszczęsny Betamax w starciu z VHS, DCC z MD itd. :) .Poczekajcie na to kto wygra ,lub kiedy bi-formatowy odtwarzacz będzie w cenie "marketowej".

    Czy to jest kij w mrowisko ? Zapraszam do, mam nadzieję, GORĄCEJ dyskusji :)


  13. Skonczyłem właśnie zarabiac na życie i będąc z tego powodu w szampanskim nastroju, wracam do śledzenia tej pasjonującej dyskusji :).
    Czytając mobora, lekko urazony oceną, że jako szacowny 40-latek jestem dotknięty fizjologicznym upośledzeniem słuchu :P przypomniał mi sie kawał z "brodą", o młodziakach w Golfie, wysmiewających sie na stacji benzynowej z dziadunia w wypasionym BMW, po co mu takie auto. Dziadunio maskrujac im maskę tyłem swojego auta , odpowiedział ; "bo mnie stać" B)
    Ale wracając Ad Rem.
    Mobor ma świętą rację że łącząc jego 2930 z lepszym aplitunerem, czyli np. 3806 / ale juz nie 2807 / po sławetnym Denon Link 3.0, całą obróbkę dźwięku wykonuje amplituner. I to akceptowalne, bo oba dysponuja równorzędnym zestawem rzeczonych przetworników Burr Browna pracujących w trybie AL24 Plus . Jednak nie napisał, jak łaczy swój starszy amplituner z ulubionym 2930. Mam nadzieję że tym razem połączone są po analogowym wyjściu 5.1 bo tylko wtedy usłuszy efekty dobrej dźwiekowej roboty wyzszej klasy przetworników A/C 2930-ki. Niestety amplitunery serii 2... nie maja Denon Linka 3.0.
    Inaczej sie jednak rzecz ma ze wspólpracą 3930 z np. 3806. Oto wspomniany DVD w odróżnieniu od 2930 ma przetworniki Burr Brown'a jeszcze wyższej klasy, pracujące też w jeszcze bardziej zaawansowanym trybie Advanced AL24 Plus. Daltego połączenie go po Denon Linku jest b. wygodne, akceptowalne i sluszne ale raczej jedynie dla kina domowego , z jego kulawym / z audiofilskiego punktu widzenia :o / dżwiękiem. A do słuchania Muzyki / duże M/ łaczy się 3930 z wspomnianym 3806 przez analogowy interkonekt 5.1 i / lub/ 2.0.
    Korzystamy wtedy z najlepszej jakości obróbki A/C w odtwarzaczu i analogowego wzmacniacza amplitunera.
    Lepiej jeszcze podłączenie takie zrobić po analogu, do zestawu Hi-endowych wzmacniaczy, np. YBA Signature :) .
    I zaręczam że mimo "starczego upośledzenia słuchu" dla mnie holografia, balans tonalny i inne zalety tak odtwarzanego dźwięku , oczywiście w zaciszu mojej specjalnie do tego celu przystosowanej biblioteki, w niczym nie przypominają ,najlepszych nawet wysiłków z pod znaku Hi-Fi ,DD 5.1 czy DTS ES. Ale jak na poczatku wspomniałem, na takie zabawki trzeba zarobić. Niestety zwykle po 30-ce :lol:.


  14. Ok Arco :lol:
    Przemyśl jeszcze raz ew. wybor Amplitunera serii 4.... Upskaler tam zastosowany to dość juz stara i taniejąca Faroudja. Ma problemy z tzw. makroblokingiem. Trafił tez ten czip do duzo tańszego, nowego "wszystkomającego" ;) modelu 2807. Jeżeli dżwiek ma byc tylko do kina domowego, to to lepsza, bo tańsza opcja. Jezeli chcesz aby nowy amplituner wspólpracował z 3930, który zrobi samodzielnie dużo lepszy upscaling, a chcesz tez mieć korzyść z jego lepszego dźwięku wybierz 3806. Taki sam wybrałem, a teraz zaczyna mieć "lepszą" cenę :).
    Zresztą , służę konsultacją glosową :). O tyle rzetelną, że nie mam zawodowo nic wspólnego ze sprzedażą elektroniki. 601290506


  15. Szanowni Forumowicze / matrix :lol: /, bądźcie uprzejmi uważnie czytać te jakże nieliczne posty jakie tutaj pisuję.
    2930 opisałem bodaj w temacie "Jaki DVD wybrać?", ale powtórzę ; jest doskonały w obrazie, dorównuje w tym 3930 . Ew. przewaga 3930 to programowalna, otwarta architektura czipa Realta. Co być może w przyszłości przyniesie korzyść po kolejnym upgrade oprogramowania. Reon w 2930 jest "zamknięty". lepszy nie będzie.
    Dźwiękowo różnica na korzyść 3930 jest znacząca, ale JEDYNIE na zestawie który jest w stanie to odtworzyć. Jeżeli to jedynie system kina domowego, nawet z wyższej klasy /circa 60 tyś/ to część audio nie sprosta wyzwaniu.
    Kolega Matrix zapewne nie zwrócił uwagi na jedno określenie użyte przeze mnie w stos. do 3930 - uniwersalny ! Jest to aktualnie najlepsza cenowo propozycja odtwarzacza który jednocześnie obsłuży perfekcyjna wizją / DVD/ najlepsze zestawy kina domowego , oraz zapewni dobrą dystrybucję WIELOKANAŁOWEGO dźwięku DVD-A i SACD np. do drugiego zestawu audiofilskiego. Za cenę jednego "klocka". Nota bene cena 5500 PLN jest "sugerowaną cena detaliczną" dystrybutora i raczej zapłacą ją ci, co w jakiś sposób "mają" pieniądze, a nie ci, którzy jak ja w dość skuteczny przyznam sposób ,muszą je jednak zarobić. ;)
    Andrzeju wspomniany przez Ciebie procesor wizyjny iScan VP30 to dodatkowy koszt 6000 PLN . Czyli nie wypada wpędzać na manowce porządnego Użytkownikowa Forum, / arco / szukającemu tutaj rzetelnej podpowiedzi .
    Co do stwierdzenia " Żaden albo prawie żaden odtwarzacz dvd nie może się równać z cd playerem /tej samej klasy/, dźwięk z cd będzie prawie zawsze lepszy niż z dvd...". zgadzam sie jak najbardziej. Tylko że w przypadku tematu który tutaj wałkujemy , to jest delikatnie mówiąc ,demagogia :).
    Jeżeli chcemy słuchać w jakości hi-end i na odpowiednim do tego zestawie płyt CD / specyfikacja tzw. Red Book/ to rzeczywiście w niuansach brzmieniowych 3930 nie dorówna hi-endowemu odtwarzaczowi CD . Ja używam do tego Meridiana , a czasem stareńkiego Rotela 990 na napędzie Philipsa.CDM9Pro. /Nie mylić z późniejszymi modelami na "unowocześnionym" CDM13Pro/. Ten ostatni do radości z perfekcyjnego odsłuchu dodaje aspekt sentymentalny, bo tylko 300 szt. przeznaczono na Europę , a i to ta "lepszą" / D,N,CH/ , i kosztowało mnie sporo wysiłku aby go zdobyć .
    Ale w 99% zestawów 3930 będzie lepszy dla dźwięku z CD niż cała reszta toru dźwiękowego.
    Lepszy od niezłego Harmana 970. Wiem, bo taki postawiłem w pokoju Córci :).
    3930 będzie najlepszym, dośc ekonomicznym wyborem przede wszystkim w odniesieniu do SACD i DVD-A . Nie znajdziesz odtwarzacza CD SACD który odtwarza jednocześnie DVD-A. I odwrotnie, wiele elektr.. śmieci odtwarza DVD-A , ale już nie SACD.
    3930 robi "wszystko" w b. dobrym stylu za w miarę rozsądne pieniądze.
    Wiec jeszcze raz proszę ; czytajcie proszę uważnie, aby uniknąć niepotrzebnej polemiki.


  16. Powtórzę to co odpisałem na inny temat o tym odtwarzaczu.
    3930-ka jest dla fanów jednocześnie wideo i hi-end audio. Dwa oddzielne systemy za kilkadziesiąt / kilkaset :) / tysięcy i jeden uniwersalny odwarzacz. Perfekcyjny processing DVD z upscalingiem i doskonały tor audio dla wielokanałowego odtwarzania DVD-Audio i SACD.
    Jako że wszystkie te formaty są w najwyższym i ostatnim stadium ewolucji ,to taki szczytowy model Tyranozaura znalazł moje uznanie.
    Jest perfekcyjny.
    Kolejny zakup będzie za ok. 2 lata . Zapewne Denon / bo nie staje w wojnach formatów po jednej stronie/ uniwersalny odtwarzacz HD DVD I Blue w jednym. Po dopracowaniu obu formatów.
    Do tego czasu 3930 wystarczy mi w obu systemach A/hig-end/ i HoTh.

    W tym tygodniu wreszcie wchodzi na rynek polski od oficjalnego dystrybutora / Horn /. Miesiąc po D i dwa po USA :D


  17. Denon 2930 jest doskonały dla drogich zestawów Home cinema / wysokiej klasy display i amplituner/ . Tylko takie pozwolą w pełni wykorzystać jego "kosztowne" zalety. Jednak nazwanie 2930-ki "audiofilskim" jest pewnym ...nadużyciem :D. Dźwięk jest bardzo OK dla kina, ale prawdziwie audiofilski tor audio pojawia się dopiero w modelu 3930. Ten wyzszy ( choć nadal nie "szczytowy") model ,stanowi dopiero prawdziwie "uniwersalne" żródło . Szczegolnie polecany dla odtwarzania wielokanalowych formatów SACD i DVD-Audio. Denon wybrał tutaj prawidłową drogę ( czyli okrakiem ) w wojnie tych formatów i implementował obydwa do swojego sprzętu :). Reasumując; do perfekcyjnego kina domowego wystarczy wydać troche poniżej 3000 PLN na 2930, ale jezeli macie dwa oddzielne systemy dla kina i audio, 3930-ka jest aktualnie najlepszym bo uniwersalnym ( jeden dla obu systemów) i dlatego dość ekonomicznym ,przy jego zaletach , wyborem .
    I wiadomość z ostatniej chwili ; w tym tygodniu pojawiają się wreszcie pierwsze realnie dostępne na naszym rynku egzemplarze 3930 od oficjalnego dystrybutora. Dwa miesiące po USA i ponad miesiąc po D. :)


  18. Pozwolę sobie na wtrącenie swoich 3-ch groszy do tematu.
    Najpierw sprawa źródła sygnału. Jezeli chodzi o perfekcyjny, profesjonalnie przeskalowany obraz z własnej kolekcji DVD to wstepnie warto rozwazyć Denona 2930 na czipie Realta. Mam takowy i efekt 1080p jest perfekcyjny na plaźmie -Pionierze 5000. Cena juz poniżej 2900 pln. Z kolei Denon 3930 na czipie Reon jest best of the best w dziedzinie video ,ale także spełnia swoje zadanie jako uniw. odtwarzacz DVD-audio i SACD w drugim moim zestawie , tym razem Hi -End Audio. I w tym zestawie 'klocków" jego cena poniżej 5000 pln to juz taniocha :o.
    Z kolei nowomodne źródła płyt - HD czy Blue, to mimo ogólnego podniecania się entuzjastów ,dopiero pierwsze kwiatuszki w niezakończonej jeszcze wojnie formatów. Nie patrzac jednak na to kto zostanie zwycięzcą, i tak bedzie to wysoka rozdzielczość , czyli źrodła ktore ..NIE WYMAGAJĄ SKALOWANIA.
    Kolejne źródło tunery n-ki, czy inne HD satelitarne , np. Humax, tez nie wymagaja skalowania.
    Czyli jedyne sygnały które ewentualnie ma skalować Twój nowy amplituner to paskudne, nisko 'bit-ratowe" sygnały SD naszych telewizji. I tutaj cokolwiek z nimi byśmy nie zrobili, może poza ekstremalnie drogimi procesorami wizyjnymi segmentu Profi , efekt skalowania przez np. różnego rodzaju Faroudje wkładane do amplitunerów czy np. Denona 1930 lub innych i tak drogich odtwarzaczy "dla ludu" , pozostawia b. wiele do życzenia.
    Dlatego proponuję; skup swoja uwage i pieniądze, na najlepszym ekranie np. plazmie 50-ce . Wystarczy HD ready, chyba że będziesz siedział przed ekranem na mniej niż 2-3 metry i wpatrywał się w pojedyńcze piksele. Nie biore pod uwagę doskonałego poczucia "wyjatkowości" u ew. posiadacza Full HD
    Amplituner proponuję coś w stylu Denona AVR 3806. Doskonałe możliwości i dźwięk. Nie skaluje , ale za to przekształca "analogowe śmieci SD" na sygnał cyfrowy, z którym doskonale da sobie radę procesor plazmy czy LCD-ka. A przy podłaczeniu dowolnego z powyżej wymienionych "źródeł" HD przez HDMI czy Component ,przepusci je "neutralnie" i bez problemu w rozdzielczości 1080p. I kosztuje ok 3000 pln.
    Przy takim podejściu , kolejny dylemat będziesz miał za kilka lat, kiedy zaczną się podniecania hiper HD lub trójwymiarem na wyświetlaczu.
    Miłego łamania głowy.

    PS> Denona 2930 dostaniesz juz w PL. Ale np. 3930 tylko "katalogowo" czyli "zamów i czekaj" . Fizycznie na juz, tylko np z Niemiec. Horn distr./ przedstaw. Denona na PL/ jest na szarym końcu w kolejce do dziobania :((. Taka jest pozycja naszego wspaniałego kraju i jego rynku, w oczach świata , zresztą w większości aspektów.


  19. Zgadzam sie w pełni z przedmówcą. W tej firmie duch megacwaniaka Rywina jest wiecznie żywy. Kiedyś opiszę w oddzielnym temacie moje problemy z C+ , zakończone pozwaniem przeze mnie tej śmieciowej firmy / konotacje z metodami działania TP sa i innymi "francuzami" w pełni uzasadnione/. Zagrożeni nieuchronną przegraną, wycofali się rakiem.

  20. Poniewaz Pytajacy ma dylemat, chcę dorzucic do dyskusji swoje trzy grosze, oparte na własnych doświadczeniach zwiazanych z podobnym wyborem.
    Kiedy ukazaly się nowe amplitunery Denona z seri 3 i 4 mialem ten sam problem wyboru. Wybrałem serię 3 rezygnując z 4-ki z nastepujacych powodów; skaler zastosowany w 4-ce to Faroudja. Identyczny z tym z DVD 3910 Denona. Uklad ten, calkiem przyzwoity zresztą, ma problemy z tzw. makroblockingiem . W nowym DVD 3930 został zastapiony perfekcyjnym układem Realta.
    Wolałem wiec amplituner "przezroczysty" dla sygnałow cyfrowych HDMI z nowych żródeł / n-ka, najnowsze perfekcyjnie skalowane obrazy z DVD 2930 i 3930, HD DVD czy Blu/. 3-ka przepuszcza neutralnie te sygnały , włacznie z 1080P. Dodatkowo zamienia na cyfrowe sygnały SD w naturalnej rozdzielczości, co pozwala łatwo przyswajać je przez nowe ekrany LCD lub Plasma. Upscaling zwykłego obrazu SD przez Faroudje nie daje moim zdaniem satysfakcjonujacych efektów, w stos. do koniecznych nakładów.
    Wolalem zaoszczędzone środki przeznaczyć na nowy DVD Denona . Mam 2390 prosto Z Niemiec, jest perfekcyjny obrazowo, ale zostanie zastapiony najnowszym 3930, tym razem może krajowym :rolleyes:, bo ten jest lepszy o włos w dziedzinie audio, a potrzebuję go jako uniwersalne źródło DVD Audio/SACD również do mojego systemu Hi-end.
    Co do instrukcji obsługi, Denony sa tak rozbudowane obsługowo że jeżeli weźmiesz wersję niemiecka musisz być biegły w tłumaczeniu :(.
    Podsumowując ; pozostan przy serii 3, dodaj za zaoszczędzone pieniądze DVD 2390 lub 3930. w zalezności czy jestes tylko wideomaniakiem, czy także audiofilem.
    Za rok, dwa lata będzie wiadomo jaki format wygra w pojedynku między HDDVD a BLUE i wtedy spokojnie 3-ka pociągnie nowy format , bez potrzeby upscalingu.
    Ostatnia uwaga, Denon 3xx6 służy jedynie do obsługi kina domowego, egzystując obok równorzędnego systemu High-end. Majac okazję porównywac go wielokrotnie , i w roznych konfiguracjach z zestawem stricte High-end , stwierdzam to co dla słuchacza z wyrobionym uchem jest jasne, a jest zwykle negowane przez fanatyków "efektów" z pod znaków Dolby Digital, -nie jest to High-end audio. Żaden amplituner nie jest. Co nie przekresla jego zlet w dziedzinie jakości dzwęku. Jest doskonała :D i wspomagana przez DOSKONAŁY system Audyssey - kalibracji pod pomieszczenie odsłuchowe. / lepsza od Yamahy. Wiem bo tez mam B)) /
    Pozdrawiam i życzę udanego wyboru / nie koniecznie zgodnego z moimi sugestiami :)) /

×
×
  • Dodaj nową pozycję...