Skocz do zawartości

kamilprezes

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez kamilprezes


  1. nie oczekujesz chyba wiecznego wsparcia dla low-end'owego palyerka ?

    Rok- półtorej i finał

    A za moment wyjdzie nowa dystrybucja javy i odtwarzacz do smeici (nowych filmów nie odtworzy)

    Jak to? To znaczy, że mój obecny player BDP-S370 też będzie bezużyteczny z powodu nowej javy? Chyba, że źle zrozumiałem. Proszę o wyjaśnienie :)


  2. Witam wszystkich.

    Posiadam następującą konfigurację kina:

    Amplituner Denon AVR-2308

    Kolumny: wszystkie Paradigm, front: Monitor 7 v.5, center: CC-190, surround: Atom v.6.

    Planuję uzupełnić zestaw o subwoofer Paradigm DSP-3200.

    Czy warto na niego polować? Słuchał go ktoś? Czy spisze się w pokoju 23 m2? Pomyślałem najpierw o Paradigm bo chciałem mieć komplet i myślałem, że takowy najlepiej się zgra jak będzie "wśród swoich".

    Dziękuje za odpowiedzi.

    Pozdrawiam :)


  3. Pomimo ostrzeżen od użytkownika wieslawef postanowiłem wykonać aktualizację sieciową bo płyt AVCHD i tak nie odtwarzam. Zaryzykowałem, zaktualizowałem i... poprawił się obraz z niektórych plików MKV! Mam taki jeden słaby materiał o rozdzielczości 720p bitrate wideo waha się w granicach 0,9 - 2,2 Mbps (nie wiem jak sprawdzić dokładną średnią). Wcześniej strasznie poklatkowany. Zaczęła się jedna scena a poprzednia jeszcze była w części obecna na ekranie. Jednym słowem kicha straszna. Po aktualizacji problem zniknął!

    WERSJA SOFTU - 473 (najnowsza)

    Filmów na Blu-ray póki co nie testowałem bo ich nie mam :)

    Dodano parę serwisów internetowych.

    Na chwilę obecną większych problemów brak.


  4. A czy wie ktoś może czy S370 odtworzy SACD w wersji wielokanałowej czy nie? Słyszałem, że do odtworzenia wielokanałowych płyt odtwarzacz musi być wyposażony w wyjścia analogowe 5.1 a ten nie ma takich wyjść. Czy odtwarzając SACD da się przesłać dźwięk wielokanałowy poprzez HDMI bądź złącze optyczne do amplitunera czy tylko zostaje mi analog?

    Zależy mi na tym ponieważ mam dostęp do kilku płyt i bym ich chętnie wysłuchał. Nie mam jak sprawdzić - blu-ray jeszcze nie przyszedł.


  5. Nowe odtwarzacze wychodzą bardzo szybko a starych się raczej nie wspiera aż tak bardzo. żeby kluczowe problemy tych odtwarzaczy poszły w niepamięć. Mowa właśnie o tym NTFS w Sony 370. Jeśli nie to zostaje dzielenie plików MKV i powinno to latać jakoś. Wiem, że to półśrodek ale zawsze jakieś rozwiązanie. Odtwarzacza idealnego jeszcze nie było. Zawsze któryś będzie miał coś więcej/lepiej ;)

    Co do LG - zapytaj jeszcze w dziale LG tam może dostaniesz szybką i rzetelną odpowiedź.


  6. Witam.

    Dzisiaj będąc na prezentacji Blu-ray w centrum Sony sprzedawca powiedział mniej więcej coś takiego: "bardzo dobrze, że 370tka ma złącze usb przez które odtwarza się DivX'y bo szkoda męczyć lasera Blu-ray".

    Czy jak będę często odtwarzał tradycyjne płyty CD bądź DVD to padnie mi całkowicie laser? A może to tylko taka "gadka" sprzedawcy? Proszę o rzetelną odpowiedź :rolleyes:

    Pozdrawiam,

    Kamil


  7. 370tka wreszcie wykorzystuje USB do właściwych celów. MP3, WMA, AAC MP4 JPEG, DivX także HD, MKV odtwarza wreszcie także przez złącze USB. DivX z napisami a o takim udogodnieniu w 360 możesz zapomnieć. Niestety 370tka obsługuja tylko FAT i FAT32. NTFS niestety nie. Nowszy model ma też Bravia Internet Video. 370tka obsługuje DLNA.

    Byłem dzisiaj w Sony Center. Oglądałem 370tke. Faktycznie bardzo szybka. Co do prądu - niewielka chyba różnica między modelami.

    360tke sobie raczej odpuść chyba, że nie zależy Ci na w/w funkcjach

    Pozdr :P


  8. Jest dokładnie tak jak mówi mobor. Nie ma reguły. Jedna wielka układanka i papka elektroniczna. Teraz wszystko jest robione jak najmniejszym kosztem. Słynna naklejka MADE IN JAPAN obecnie do niczego nie obliguje. Każdy chce jak najwięcej zarobić a po gwarancji producenta nie interesuje co tak naprawdę się dzieje z ich produktem. Może nawet iść na śmietnik. To tak jak w niektórych nowych samochodach - wymiana oleju zalecana - 30 tys. km. Na okres 2 czy 3 lat nic się nie dzieje. Tylko parę lat później tak eksploatowany samochód nadaje się tylko i wyłącznie do huty...

    Wracając do telewizorów. Kiedyś dawno temu właśnie Sony uchodziło za takie bezkonkurencyjne jeśli chodzi o materiały, bezawaryjność itp.. Nie twierdzę, że tak jest czy było. Nie wypowiadam się, nie chcę powtarzać obiegowych opinii bo z reguły mają niewiele wspólnego z prawdą. I takie Sony dobre jest? Nie prawda - została tylko ładna nazwa zupełnie jak w przypadku Mercedesa, które dzisiaj z bezawaryjnością też mają niewiele wspólnego. Sony ma nawet te same matryce co Samsung (tak gdyby ktoś mówił że Samsung beeee bo i takie "rzetelne" opinie słyszałem)

    Proszę wybaczyć to tylko przykład. Nie chcę urazić posiadaczy sprzętu w/w marki. Sam posiadam tv od Sony i akurat póki co nie narzekam, oby służył długo i bez problemów.

    Wybierz taki TV, który będzie dobry dla Twoich oczu, dokonaj takiego wyboru, abyś był zadowolony. Sprzedawcy w sklepie też Ci będą wciskać kit, że na ten nie było a na inny są reklamacje - bywa, czysta loteria. Pamiętaj, że nawet najlepszy i najdroższy sprzęt może się po prostu zepsuć :unsure:

    To takie moje skromne zdanie na temat obiegowych opinii.


  9. Witam

    Dyskutuję na ten temat w dziale o telewizorach SONY w wątku o 46HX700 ale zdubluje temat tutaj ponieważ jest to problem techniczny.

    Mam od tygodnia telewizor SONY KDL-46HX700 i połączyłem go ze starym DVD też SONY DVP-NS52P połączeniem typu Component

    Zauważyłem że nie działa automatyczne przełączanie na sygnał typu Component w sytuacji gdy włączam DVD przy działającym telewizorze. Z poprzednim telewizorem połączonym kablem Scart nie było problemu. Tutaj muszę ręcznie zmieniać źródło sygnału i po obejrzeniu filmu ponownie przełączyć na sygnał z anteny. W ustawieniach telewizora jest włączone automatyczne włączanie, a nawet jak wybieram opcję wybór źródła to gniazdo komponent jest podświetlone i to nawet przy wyłączonym odtwarzaczu DVD. Tak wiec telewizor "wie" że ma "coś" podłączone do gniazda ale jak pojawia się tam sygnał to nie chce przełączać. mad.gif Dwudziestokilkuletni Sony miał to na gniazdach Scart a tutaj takie faux paus.

    Sony 46 HD ready sprzed 3 lat u mojego teścia bez problemu rozpoznaje różne źródła sygnału C+, DVD czy kino domowe i sam się przełącza na to co ostatnie został włączone.

    Nie powiem mały kłopot ale jest denerwujący. Przy starym TV 5 letnia córka samo potrafiła uruchomić DVD i włączyć film ponieważ telewizor sam się przełączał a tu nowszy model i takie coś.

    Reklamować?

    Pozdrawiam

    A może zastosuj stary i poczciwy kabel EURO. Z tego co mi wiadomo to ten DVD nie ma HDMI... Zostaje chyba tylko Euro. Komponentem to automatycznego włączania chyba nie zmajstrujesz...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...