Skocz do zawartości

x666

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    220
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez x666


  1. Mam to dopiero od kilku tygodni. Wczoraj się zawiesił i to nie w trakcie jakiejś czynności a na menu, kilka minut wcześniej był włączony film.  Obraz  był taki jak w kompie w trybie awaryjnym. Nie dało się nic zrobić wyłączyłem z sieci, ale nie chciał ponownie odpalić. Znalazłem jakies filmiki i udało mi się odpalić przez wciśnięcie przycisku umieszczonego w porcie AV i jednoczesnym wsunięciu zasilania. Dwa razy tylko zapaliła się dioda ale nie było obrazu, raz się nawet odpalił  system  ale zanim coś zrobiłem znowu się zawiesił. Teraz zupełnie nie reaguje na taki reset.
    Sprzęt kupiony z krajowego  sklepu, czy pozostaje tylko wysyłka z reklamacją, czy może coś nie tak robię przy resecie?


  2. Trudno dziś uznać gdzie mieszkają bogatsi, z tym bym nie szalał. Na wsi jest też satelita, tam też jest VOD. Troszkę nie przekonuję więc takie niepełne informacje, może jest ktoś mający troszkę większą wiedzę techniczna?

    Zgadzam się, że na chwilę obecną trudno sobie wyobrazić jeden kanał dystrybucji i odejście w jeden dzień od nośników fizycznych, ten proces potrwa penie kilka lub nawet kilkanaście lat.


  3. Fantom, czy Ty przypadkiem nie piszesz głupot? Nie chciałbym wywoływać kłótni, ale może ktoś znający się lepiej wyjaśni jak to jest, że w byle kablówce jest kilkadziesiąt kanałów 1080i i sporo ponad 100 kanałów 480p (nawet jeżeli przy niskim bitrate to i tak sporo), dodatkowo kilka kanałów POV oraz VOD. Przecież to oczywiste, że żaden internet na świecie tyle nie przepuści, tyle, że to nie jest internet tylko sieć kablowa, którą dystrybucja materiałów 4K może się odbywać przy najwyższym bitrate. Problemem nie sa możliwości ale strategia dystrybucji. W sieci lokalnej (a taką mają prawie wszyscy w Polsce) szybkośc transerów jest wielokrotnie wyższa niż w sieci glogalnej (internet).

    Może ktoś wyjaśnić jak z tym jest?

    Ostatni argument:

    "A płytę BR czy jej następne kupić sobie może każdy"

    totalnie zabawny. Dystrybucja bez płyt jest za to przyjazna niepełnosprawnym, gdyż mają film bez wychodzenia z domu. Przepraszam za głupi argument ale jest odpowiedzią na wcześniejszy równie głupi.


  4. Opcji jest wiele, przecież nie musi to być internet. Wielu dostawców internetu ma jednocześnie kablówkę i satelitę z ofertą kilkuset programów z tym kilkudziesięciu HD., jest tam VOD. Nawet jeżeli transfer 4K spowoduje zabranie miejsca dla kilku programów HD czy kilkunastu SD to nie jest problem. Problemem jest decyzja, uzależniona też od tego czy klienci ją zaakceptują. Sama zmina nośnika z VHS, na DVD potem na BR powodowała duże koszty i lata na akceptację większości klientów. Tylko z tego powodu obawiam się, że będzie trudno, a nie z powodów technicznych.


  5. Nie było by fajnie ... byłoby super!

    Tylko, że ty twierdzisz, że to już jest możliwe.

    A nawet sugerujesz, że oglądasz skądś nieskompresowane filmy.

    Dziwisz się, że traktujemy cię niepoważnie?

    Chyba nie twierdzisz, że istnieje jakiś film którego nie ma w internecie w BR.iso? Jeżeli można piracko to czemu nie można legalnie? Koncerny nie umieją, czy nie widzą dziś interesu?


  6. Ja nie piszę o "średniej" ani o "teoretycznej" wydajności łącz. Poczytaj sobie uważnie wątek.

    Są ludzi którzy mają łącza 60-100Mbitowe. Często próbą płynnego odtworzenia jakiego super dema 30Mbit z youtuba kończy się czkawką.

    Jak myślisz dlaczego?

    Lagi sieci, przytkania łącz szkieletowych, lokalne przytkania w godzinach szczytu, mała wydolność źródeł itd.

    Utrzymanie maksymalnej prędkości łącza przez cały czas jest utopią.

    Przepustowość bardzo często spada kilka(nasto) krotnie.

    Sieci szkieletowe już trzeszczą w szwach. W ameryce (gdzieś to czytałem) była nawet akcja ograniczania transferów. Poproszono grzecznie aby firmy oferujące streaming video ograniczyły jakość przekazu.

    Na pewno za jakiś czas będzie lepiej ale na chwilę obecną "życzenia" kolegi x666 są tylko "pobożne". Nic z nich nie wyniknie.

    Nie teraz.

    No jednak można, nie będę się upierał, że moje życzenia są pobożne, mam nadzieję, że nie, ale jakby się spełniły byłoby fajnie?


  7. ad1 Nie 5-10 a 200GB, to temat o 4K

    ad2 To już zależy od dystrybutorów, na dzisiaj coś już na świecie jest, a płyt BR 4K nie ma ani jednej.

    ad3 Sto razy szybsze niż szykanie wypożyczalniach fizycznych

    ad4 Jakbyś włożył troszkę wysiłku i przeczytał wypowiedzi to byś załapał,że chodzi o legalną formę dystrybucji 4K.

    binary

    Ściągnięcie jednego filmu zajmuje nicałą sekundę, klik i jest, reszta w tle jak np. aktualizacje windowsa.


  8. Dużo rozsądku jest w tej opinii. Przyznaję Ci wiele racji, płyta ma w takim (kolekcjonerskim) spojrzeniu przewagę. Wiele osób, może nawet większość ogląda filmy 1 raz. Istnieje jednak duże ryzyko, że osoby, które chcą mieć legalny film bez płyty, będą siłą rzeczy zdane na nieoryginalne kopie. Może najlepszym rozwiązaniem jest udostępnić klientom oba kanały. Co do nielegalnych kopii to na razie najlepszym ich źródłem są płyty, to z nich powstaje najwięcej kopii.

    Rynek audio wskazuje jednak, że osoby wymagające najwyższej jakości coraz częściej wybierają jednak legalne pliki hi-res niż płyty SACD czy DVD-A. W prasie audio często można spotkać się z opiniami, iż pliki hi-res zapewniają lepszą jakość dźwięku. Największe audiofilskie firmy już często rezygnują zupełnie z napędów CD np. Linn który uzasadnia to wprost gorszą jakością dźwięku z nośników optycznych.


  9. To tak jakbyś nagrał na kamerę film, potem wypalił ją na płycie, a na końcu zrobił obraz płyty. Bez sensu. Lepiej nagrany materiał z kamery od razu zgrać na twardy dysk. Płyta jest zbędnym ogniwem.

    Identycznie jest z dystrybucję. Najpierw jest film (zresztą ten w kinach nie idzie z płyt), potem zgrywa się go na płytę i ewentualnie można zrobić obraz. Tu też można pominąć płytę, sprzedawać film, a od kupującego zależy nośnik na którym chce kupiony film zapisać.


  10. Dobra skończmy ten temat bo zaczynasz sam sobie zaprzeczać.

    Poproszę tylko na koniec o to o co prosiłem na początku czyli zaprezentowanie skanu z informacją o tych Twoich mitycznych plikach z filmami które są bez kompresji.

    Może zaprezentujesz płytę BR 4K? Mam nadzieję, że takiej nigdy nie będzie lub będzie marginesem. Na szczęście 4K już jest i bez płyt BR. Trzymam kciuki by dystrybutorzy nie nastawili się na napęd optyczny, ale jak czytam forum "HD" to mam wątpliwości czy klient jest już przygotowany.


  11. Ciągle piszesz o czym innym niż ja. Na płycie BR też można nagrać plik w większości formatów nawet DivX-y i nie da się części z nich odtworzyć. To nie wina nośnika tylko formatu zapisu. Ja nie jestem przeciwko standardowi zapisu BD.iso tylko przeciwko nośnikowi. Wskaż jakiś plik o którym napisałeś jakoby ludzie błagają co zrobić, który odtworzy BD, a nie odtworzy komputer.


  12. Po co piszesz rzeczy oczywiste?

    Wszystko co napisałeś wynika tylko z tego, że dystrybutorzy to tak uzgodnili. 50000kbit dla twarde dysku to drobiazg, a kodeki są takie same jak na płytach. Wystarczy , że dystrybutorzy przyjmą jeden standard. Zresztą to właśnie odtwarzacze BR mają większe ograniczenia w ilości kodeków, często stary odtwarzacz nie odtwarza nowych płyt, nie mówiąc już o tym, że odtwarzacz DVD nie odtwarza płyty BR, a komputer z twardego dysku? Wystarczy odpowiedni player i już.

    Tylko z jednym się zgadzam, z winy dystrybutorów, w chwili obecnej jesteśmy skazani na BR i przyjmuję krytyką. Podkreślam jednak, że to widzimisię dystrybucji, na które nie do końca mamy wpływ.


  13. To znaczy co... 1080p w najwyższej jakości dostępnej dla domowego użytkownika to już jest teraz dno ?

    Niestety nadal rozmawiamy o 2 różnych sprawach. Twoim zdaniem BD to super jakość po FullHD 1080p itp. Ja natomiast, że BD to dno do odczyt z nośników optycznych wiąże się z wieloma wadami psującymi jakość, użyteczność, problemy z przechowywaniem i utylizacją itp.

    Na BD można zapisać muzykę w MP3, filmy w rozdzielczości 320/240, to nie nośnik powoduje jakość. W komputerze bez problemu już dziś można zapisać pliki 4K, 8K 16K. Argument o wyższej jakości płyty BR od pliku z uwagi na rozdzielczość jest nonsensowny.


  14. Te argumenty mnie przekonują. Masz nieco odmienne potrzeby od moich (nigdy nie oglądam 2 razy tych samych filmów), więc nie interesuje mnie przechowywanie na stałe filmów. Co do kosztów, to już nie takie oczywiste, choć przyznaję, że koszt czystej płyty stał się już konkurencyjny.

    Nie zgadzam się natomiast z ostatnim akapitem, że przemysł filmowy robi wszystko by pozostać przy nośnikach optycznych.


  15. Obstawiam, że do końca tygodnia dobijemy do 10 stron, pytanie tylko czy jest sens bicia piany na daremno ?

    a wcześniej:

    Raz jeszcze przypominam wątek sprzed prawie dwóch lat traktujący o tym samym z forumowiczem x666 w roli głównej.

    http://hdtvpolska.com/topic/28019-koniec-odtwarzaczy-bd-juz-kombinuja-przy-tym/

    Przeczytaj uważnie sam swoje słowa "wątek sprzed prawie dwóch lat" i wszystko w temacie. Wiele się zmieniło, wchodzi 4K, a jak mówi przysłowie "lepsze jest wrogiem dobrego".

    Jeszcze jakbyś rozróżnił jakośc filmu i nosnika to byś zrozumiał sens wypowiedzi. Jeżeli wypowiedzi wydają Ci się sprzeczne z sobą to nie znaczy, że takie są. Mogłęś źle je zinterpretować, mogłem też napisać w sposób niezrozumiały.

    Mam też prośbę, nie rób wycieczek osobistych, i wyrywaj zdań z kontektu, to po prostu niekulturalnie. Z góry przepraszam za sposób w jaki zwracam Ci uwagę, tym bardziej że wcale nie czuję się "świętym" i nie raz zdarzały mi się w rozpędzie gorsze wypowiedzi za które przepraszam, jeżeli tu kogoś uraziłem.

    Czemu przeszkadza Ci 10 stron dyskusji, w każdej można się czegoś nowego dowiedzieć.

    djrobus

    Już slimak wskazał serwisy, nawet gdyby ich nie było to co? Nie wynika to z braku technologii, tylko z potrzeb rynkowych.

    Podobnie jest z muzyką, przez wiele lat CD zochydził wszystkim muzyke zapisaną cyfrowo, do tego stopnia, że audiofile wrócili do czarnych płyt. Dopiero pojawienie się plików hi-res p[ozwoliło na dobry dźwięk cyfrowy. Okazało się też, że nie ma problemu z dostępnoiścią, w tej chwili już masę nowości wychodzi w wersji 24 bitowej i co ciekawe, jest nawet nieco taniej niż na CD (a przynajmniej niż było na CD przed pojawieniem się plików). Można?


  16. Wystarczy przeczytać kilka z postów z ostatniego dnia, przyznaję, że nie moich np. slimak o "BD Bridge" czy też powyższy, by stwierdzić, że nie ma ograniczeń technicznych. Nawet jeżeli nie On-line, to i tak szybciej niż z wypożyczalni fizycznej. Decydujące jest to, jakie rozwiązanie przyjmą dystrybutorzy, ale nie ma tu ograniczeń technologicznych. Okazuje się jednak, że mało kogo to obchodzi. Najlepiej napisać, że ktoś jest z onetu,tym bardziej jak się od kilkudziesięciu lat tak robiło i nie rozumie po co ten postęp. Różnica polega na tym, że ja byłem już na poziomie nośników fizycznych przez co najmniej 30 lat i pewnie, że miałem opory, ale da się przełamać, naprawdę warto. Jak większość będzie na siłę upierać się przy zacofanej technologii BD to zapewne dystrybutorzy na się zdecydują. Mam jednak nadzieję, że zwycięży postęp i jakość.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...