Skocz do zawartości

windmill

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 292
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez windmill


  1. Panele SXRD ...Zapewniają świetną ostrość obrazu (bardzo wysoki współczynnik wypełnienia piksela), dzięki czemu nie widać siatki na ekranie. Działanie LCoS jest podobne do DLP...

    Nie tak do końca z ostrością, pomijając jakość optyki duży wpływ na ostrość ma także ilość chipów obrazowych (problemy z konwergencją). ;)


  2. Nie , nie ma takiej możliwości bo suma pojemności partycji MBR w jednym napędzie nie może przekroczyć 2TB ze względu na ograniczenie MBR. [/size]

    OPPO 9x nie zobaczy na jakimkolwiek dysku więcej niż 2TB bo nie jest kompatybilny z GPT, z tego co się orientuję to chodzi o ograniczenie sprzętowe ale nie potrafię odnaleźć w tym momencie konkretnego miejsca na forum Oppo. [/size]

    Oficjalna wiadomość ze strony Oppo to max 2TB dka BDP-9x.[/size]

    Dwie partycje po 1,83 TB w NTFS to był patent na obsługę dysku 4TB dla Oppo 10x do czasu ostatniej aktualizacji oprogramowania. [/size]

    Osobiście używam odtwarzacz Netgear NTV550, który nie widzi dysków powyżej 2,2TB i nie wspiera GPT.

    Niedawno zakupiłem dysk WD Elements Desktop 3TB, odtwarzacz oczywiście go nie widział. W Zarządzaniu Dyskami (Win XP na blaszaku z 2003 roku) utworzyłem na tym dysku dwie partycje (1,8 i 0,9 TB jak pamiętam) i wszystko gra i buczy. A przy zakładaniu partycji nie bawiłem się w żadne mecyje typu konwertuj na GPT. ;)


  3. Jedna uwaga - tworzenie dwóch struktur BD (czy dwu plików .mkv) dla przykładowo wersji kinowej i wersji reżyserskiej konsumuje nam dwa razy więcej miejsca na dysku.

    Czy jest jakiś freeware pozwalający na stworzenie struktury BD z dwiema wybieranymi do odtwarzania playlistami i z możliwością wmuksowania w każdą z nich innego pliku napisów (przykłądowo .srt)? W takim wypadku nie dublujemy wspólnych dla wersji podstawowej i rozszerzonej plików .m2ts.

    Co do .mkv - co poniektóre odtwarzacze mają problemy gdy w tym kontenerze odtwarzana jest ścieżka Dolby TrueHD oraz błędnie dekodują przestrzeń barwną. Te kwiatki akurat wynikają z wad w SDK Sigmy. Tak więc ja osobiście wolę BDMV.


  4. Najprościej: głośniki podłączasz do wyjść wzmacniacza stereo, a wyjścia amplitunera do wejść wzmacniacza. Najlepiej, gdyby ampli miał pre-out a wzmacniacz pre-in. Można też połączyć wyjście ampli z wejściem liniowym wzmaka, lecz wtedy musisz też pokręcić gałą we wzmaku dla ustawienia głośności podczas seansu (jakiś poziom referencyjny używany w kinie).


  5. Panowie, eksperyment kol. wojtek194710 chyba wyraźnie pokazuje o co biega z Cinavią; wspomniał o tym wcześniej HumanMedia.

    Zabezpieczenia działa w przypadku licencjonowanego odtwarzacza BD, podczas odczytu struktury BD. Nie ma znaczenia czy odtwarzamy z płyty, czy z HDD (BDMV / ISO).

    We wszystkich odtwarzaczach inne procedury odpowiadają za odtwarzanie struktur, a inne za odtwarzanie plików. Tor USB nic nie robi z plikiem, po prostu odtwarzanie .mkv uruchamia inną procedurę.

    Jest to też jedna z przyczyn występowania starego błędu dekodowania przestrzeni barwnej podczas odtwarzania plików bez znaczników użytej przestrzeni.

    Inna procedura działa podczas odtwarzania struktury BD (błąd nie występuje) a inna podczas odtwarzania samego pliku, nawet .m2ts z katalogu STREAM (błąd się pojawia).

    Podobnie jest z Cinavia - oczywiście Sony et consortes może naprawić ten "błąd" w przyszłym firmware, rozszerzając jej działanie także na odtwarzanie plików video.


  6. Kurczę, a mój projektor marki Mitsubishi nie ma lokalnego serwisu w Gdańsku.

    Gdy reklamowałem usterkę na gwarancji to zawiozłem paczkę z maszynką do centrum dystrybucji firmy kurierskiej, z naprawy w polskim serwisie wróciła (maszynka) działająca nie do końca właściwie, kolejnym razem paczkę kurier odebrał ode mnie z domu (nota bene za pierwszym razem też tak mogło być). Z kwitów i naklejek na kartonie wynika iż naprawa odbyła się w Holandii.

    Jakoś cztery lata temu brak serwisu "za rogiem" nie stanowił problemu. ;)


  7. I jak w tym przednim rzędzie oglądało się film? ;)

    Moje porównanie bitrate'ów nieco naciągane (różne techniki kompresji), ale to w opozycji do stwierdzenia że w kinie taka chała. A co by nie było, to znacznie szerszy gamut i 12 bitów na barwę podstawową zamiast 8 znaczy IMHO znacznie więcej, niż 1 cm piksel. Nie neguję przy tym, że 4k jest lepsze od 2k.

    Czuję pewne zażenowanie dyskutując o widoczności wielkości piksela w oderwaniu od innych parametrów; zawsze sądziłem iż rozdzielczość, wielkość piksela (plus jego apertura), rozmiar ekranu i odległość oglądania są ze sobą nierozerwalnie powiązane jeśli rozważamy widoczność pikseli. ;) Z mojej strony EO(off)T, bo wątek nie o tym... ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...