Skocz do zawartości

Krystianissimus

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Krystianissimus


  1. W dniu 24.05.2020 o 19:38, jak.tom929 napisał:

    Mam problem z konfiguracją obrazu mianowicie kiedy wchodzę w ustawienia obrazu to jakby przerzuca mnie od razu do HDMI1 w które mam wpięte nc+ i tylko tam mogę ustawić obraz, chciałbym móc to zrobić rownież w samej platformie Android (np dla Netflix czy HBO), ale tak jak mówię, jedyna opcja konfiguracji obrazu jest tylko dla HDMI1. Znalazłem takie ustawienia które są dla różnych źródeł - https://community.sony.pl/t5/android-tv/ustawienia-obrazu-bravia-xf9005/td-p/2571345 , jednak przy ustawieniu HDMI1 nie widzę Tryb obrazu: Dolby Vision / HDR 

    A ten dekoder NC+ to 4K? Bo powinieneś podłączyć urządzenie wypuszczające sygnał 4K do gniazd HDMI nr 2 lub 3 (z ARC). Jest to opisane tutaj: Sony XF90 – TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision - strona 10


  2. Dzięki. Niezłe promo - łączona oferta. Niestety, mówiąc kolokwialnie - nie ja jestem płatnikiem i jeszcze nic nie jest przesądzone, więc nie zdążę skorzystać z promocji. Dzisiaj (a w zasadzie to już wczoraj) otrzymałem informację, że w rozpatrywaliby jeszcze jeden model. Też SONY - KD-55XF9005, czyli są w stanie dorzucić nieco więcej. Czy ten XF9005 byłby lepszym wyborem, niż 55XG8596, jeśli w grę wchodziłyby jedynie modele SONY - bez PHILIPS-a?


  3. Witajcie!

    Moi rodzice od dłuższego czasu zastanawiają się nad wymianą telewizora, a ja co jakiś czas robię przegląd i zapisuje sobie różne modele. Oczywiście po jakimś czasie wchodzą nowe modele, tych, które sobie zapisałem spadają ceny albo wycofują je z produkcji, więc trzeba rozglądać się za czymś nowocześniejszym w rozsądnych granicach cenowych. Obecnie w domu - jako główny telewizor - jest kineskopowy TRILUX 28 cali. Lat ma tyle samo, co cali. Rodzice chcą zmienić na telewizor o przekątnej 2 razy większej, bo 55 cali. Niedawno znowu się do mnie zwrócili, bym poszukał sensownych modeli. Dali mi nawet gazetkę z elektromarketu z zaznaczonymi modelami, które by wchodziły w grę.

    Jest to SONY KD-55XG8596 oraz PHILIPS PUS7334. Z tym PHILIPS-em zetknąłem się już wcześniej - właśnie na HDTV Polska, robiąc przegląd modeli, czytając ich testy i zapisując sobie symbole producentów. KD-55XG8596 od SONY to dla mnie niewiadoma, mimo że przejrzałem nieco forum. Jako, że TRILUX przez te lata spełniał swoją rolę z nawiązką (nawet jak na obecne czasy jest dobrze wyposażony - ma PIP, w sumie 4 wejścia AV, wyjście stereo i możliwość przekierowania dźwięku z kanału AV na słuchawki) chciałbym kupić sprzęt wszystkomający, który przez najbliższych (przynajmniej) 10 lat nie będzie odstawał technicznie, ale jestem też w stanie pójść na kompromisy jeśli okaże się, że bez tego, czy tamtego w telewizorze da się żyć.

    Telewizję oglądają z kablówki VECTRA z tunerem HD. Podłączyłem im również przystawkę NVIDIA Shield TV przez przejściówkę HDMI na Euroscart.

    Technicznie lepiej wyposażony jest SONY: nowszy procesor, więcej gniazd USB (w tym 3.0), pełne złącze komponent, WiFi w standardzie ac, DLNA po sieci, HDCP 2.3 z eARC, gniazdo CI+ w wersji 1.4. Okupione jest to wyższym zużyciem prądu (według tabelki porównawczej SONY KD-55XG8596 z PHILIPS PUS7334 w serwisie displayspecifications.com) 110W dla SONY w stosunku do 90 PHILIPS-a w normalnym trybie i nawet ponad 150W dla SONY'ego w pracy przy maksymalnej wydajności.

    Za to jeśli chodzi o obsługiwane formaty (również według wspomnianej tabelki) to lepiej wypada PHILIPS. Więcje formatów plików wideo, dźwięku i obrazu. No i ma HDR10+. I fajny pilot sterowania ;) O ile widziałem w artykułach pochwały HDR10+ to na żywo nie wiem jak to się prezentuje. Najlepiej wypadało Dolby Vision - więcej szczegółów. Ale skoro i SONY to ma to chyba podobnie wyświetla? Z takich nieprzyjemnych rzeczy na temat SONY to pamiętam historię, że blokowali w Android TV możliwość instalowania niektórych aplikacji. Mam nadzieję, że im przeszło. No i że przez HDMI nie da się popchnąć obrazu z wyższym odświeżaniem ze źródeł zewnętrznych.

    Serce jest za PHILIPS-em, ale rozum podpowiada: SONY. Ciężki wybór. Czy jakość obrazu jest porównywalna? Warto dokładać te 500-600 złotych więcej do SONY?

     

     

     


  4. Ja znalazłem, na innym forum i jest to skopiowany test od Luciow

    I jest to jego opinia o EGreat R200

    (...)

    Przeciw:

    Brak pełnej obsługi menu Blu - Ray

    Brak montażu dysku 2,5"

    A nie da się przez jakąś przejściówkę i sanki podłączyć w środku mniejszego dysku?


  5. Kupiłem sobie E6A i specjalnie założyłem tu konto żeby Ci odpisać :)

    No wielkie dzięki, amielcar :) A już myślałem, że się nie doczekam żadnej odpowiedzi. Przedstawiciel HumanMedia też w tym wątku nie dał znać. Kupowałeś sprzęt w Polsce? Na razie temat odtwarzacza zewnętrznego multimediów HD u mnie trochę przycichł. Miałem kupować go w grudniu, ale może nastąpi to w styczniu. Skłaniam się jednak ku EGreat, ale teraz nie wiem, czy będzie to model R6A czy też EG-R1. Pilot wygląda na bardziej funkcjonalny, no i sam odtwarzacz ma trochę więcej wyjść i wejść.

    Zmartwiłeś mnie trochę tymi napisami, że tylko w formacie SRT łyka, no ale nic to. Na napisy z rozszerzeniem TXT nie liczę ;) Rozumiem, że jeśli dyski podłączone przez USB są podpięte w trybie tylko do odczytu, to w dostępie poprzez sieć, nie da się z komputera przenosić na nie filmów przez to pudełko. Docelowo i tak planuję zakupić jakiś dysk twardy do wewnątrz. Ciekawe, czy komputer bez problemów zobaczy go jako dysk zewnętrzny po USB. Na razie jednak przydałby się sam odtwarzacz.


  6. Witajcie. Rozglądam się za jakimś niedrogim odtwarzaczem plików multimedialnych. Mam monitor FullHD z wejściem HDMI, który ma zawisnąć na ścianie i służyć także za telewizor do oglądania filmów. Nie mam amplitunera do dźwięku przestrzennego, chciałbym jednak móc oglądać pliki wideo (np. z BD) i nie być pozbawionym dialogów i efektów.

    Wyselekcjonowałem sobie 3 odtwarzacze, które umożliwiają downmix cyfrowego dźwięku (wielokanałowego) do analogowego stereo na wyjściu z odtwarzacza i teraz pytanie do Was, który z nic będzie lepszy:

    • PATRIOT Memory Box Office Media Player HD
    • EGreat R6A
    • ASUS O!Play HDP-R1

    PATRIOT jest dość dobrze opisany na różnych forach i generalnie nie sprawia problemów przy odtwarzaniu (tyle zdołałem wyczytać na forach w postach osób, które mają ten sprzęt), za odtwarzaczem EGreat R6A przemawia dodatkowe gniazdo eSATA i pasywne chłodzenie przez metalową obudowę, ale za to o EGreat R6 jest mało informacji w Internecie, mało testów i opinii i chyba też nie ma on polskiego menu (to akurat niewielki problem jak dla mnie). Czy ktoś może jakieś różnice wyłapał między tymi dwoma odtwarzaczami (żeby nie było jak z IcyBox MP3011HW a Arivą: niby to samo oprogramowanie, a jednak się różnią). No i jeszcze jest ten ASUS, ale poczytałem trochę na forach, że zdarzają mu się problemy z wyświetlaniem filmów.

    Serce przemawia za PATRIOT-em (ładnie wygląda, nie ma problemu z polskimi znakami w filmach, downmix działa na wyjściu analogowym automatycznie), rozsądek zaś za EGret R6A (więcej wejść do podłączania dysków i pamięci masowych). A ASUS to tak dla porównania z tymi dwoma. Tak naprawdę to interesują mnie testy i opinie kogoś, kto ma EGreat R6A i chciałby się podzielić swoimi uwagami. A może ktoś z Human Media by tu swoje uwagi zamieścił?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...