Skocz do zawartości

GSJP

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez GSJP


  1. Trzy lata temu staełem przed tym samym wyborem i wybrałem player (PCH c200).

    Plusy - po 30 min wszystko skonfigurowane gra i trąbi. Podłaczasz dyski (wewnętrzne i zewnętrnze) i masz dostęp do nich z każdego urządzenia w domu również jak player jest w trybie standby. Torrenty również się ciągną w trybie uśpionym.

    Minusy - róznie z aktualizacjami softu - Np ostatnia aktualizacja pozbawiła mnie odtwarzania materiału AVCHD z kamery ;-( Ostatnio z resztą słabo było z aktualizacją softu.

    Słaba "intnetowość" - np tylko wybrane radia internetowe (fakt że dużo, ale ni ma np Spotify czy Tuby).

    Teraz przymierzam się do zbudowania HTPC właśnie ze względu na możliwości rozbudowy i doinstalowywania. A PCH pewnie wyląduje w sypialni podpiete do drugiego wzmacniacza ;-)


  2. Witam

    Przglądam od pewnego czasu wątki na forum, ale nadal mam mase watpliwości.

    Kiedyś trochę bawiłem się w hardware PC, teraz brak czasu i zupełnie wypadłem z obiegu. Zatem prośba o pomoc w skonstruowaniu listy zakupów :-)

    Obecnie mam popcorna C200 i myślę o czymś nowym, co

    Warunki podstawowe to:

    1. HDMI 1.4 - przesył obrazu 3D
    2. Pass-through gęstych kodeków dzwieku (DTS HDMA; DD True HD) do ampli.
    3. Możliwość pełnej obsługi pilotem Harmony One
    4. Cisza
    5. Najlepiej bez ekranu w obudowie albo z możliwością jego wyłączenia (moj syn ma faze na włączanie po kolei sprzetu, żeby zapalały się kolejne wyswietlacze ;-)

    Rozumiem że htpc w trybie standby nie pobiera torentów (tak jak zwykły komp)? Popcorn ma tą funcję.

    Czy XMBC (Elac) odtwarza materiał avchd z kamery?

    A z obrazami płyt Blue Ray daje radę?

    Jaką płytę, jaki procesor i ewentualnie jaką kartę pod takie wymagania wybrać ?

    Z góry dzięki za pomoc


  3. Witam,

    Mam nietypowe pewnie pytanie nowicjusza. W obecnym systemie mam sub Yamachy podłączony kablem z dwiema wtyczkami (wzmacniacz ma również podwójne wyjście - podłączenie jest po pre-out). Chcę zmienić ampli na Denona AVR1910, który jak sobie obejrzałem ma na pre-out wyjscie na sub typu jeden chinch. Czy da się to jakoś razem podłączyć, czy trzeba jakoś kombinować, jakaś przejściówka ?


  4. Mam pytanie do szanownych - czy glosniki do montażu w suficie 8 Ohm będą pracować dobrze z głośnikami przednimi 6 Ohm ?

    satelitki to Canton IN CEILING 500. Głośniki przednie zaś to DB Dynamics DF 834B

    Wzmacniacz to son db 830 obsługuje 4 i 8 ohm,

    ale w planach zmiana na denona AVR 1910

    Z góry dzięki za info


  5. Witam szanownych

    Przygotowuję się powoli do wykańczania nowego mieszkania. W związku z tym pojawił się problem głośników satelitarnych.

    Póki co dysponuję zestawem 5.1 (na tyłach Tonsile, z przodu DB Dynamics, sub Yamachy, center technics).

    Chciałbym jednak zmienić zestaw na 7.1 przy czym interesują mnie jakieś płaskie kolumny satelitarne do powieszenia na ścianie (np. TAGA – grubości około 7cm)

    Ew. drugim rozwiązanie jest wmontowanie głośników satelitarnych w sufit podwieszany. (konkretnie w taką „półkę” z kartongipsu podwieszoną pod sufitem, w której będzie też oświetlenie).

    Czy to drugie rozwiązanie ma jakiś sens ?

    Czy znacie jakieś inne kolumny / głośniki do powieszenia na ścianie (jak najbardziej płaskie – a dające ładny dźwięk – tak do 600 – 700 PLN za parę) ?

    Z góry dzięki za pomoc


  6. Witam, poraz kolejny :) mam nadzieję, że nie zadam teraz głupiego pytania...

    Jak mam odtworzyć coś takiego :)http://picasaweb.google.pl/gokuft/ZrzutyEk...feat=directlink na WD??? Jeśli ktoś wie prosiłbym o pomoc.

    To wygląda na zrzut HDDVD, WDTV nie odtwarza niestety, ale parę stron temu jeden z szanownych forumowiczów podał mi nazwę programu czym to przekonwertować do mkv. vide klik


  7. dzieki za odpowiedz,apowiedz mi jeszcze bo slyszalem ze my book trzeba jakos specjalnie skonfigurowac zeby dzialal z wd playerem ?

    Nie, nic mi o tym nie wiadomo.

    Ja swoje przeformatowałem na NTFS, żeby można było wgrać pliki powyżej 2GB (filmy HD zwykle maja od 4,5 do 12 GB). Domyślnie po wyjęciu z pudełka MyBooki (pewnie jak większość urządzeń zewnętrznych), są sformatowane na FAT32. I to cała "konfiguracja" jaką trzeba zrobić. Z resztą z każdym dyskiem sformatowanym w FAT32 tak musiałbyś zrobić.

    A tak BTW to oczywiście WD widzi dyski FAT32, tylko nie wgrasz na taki dysk filmu HD trwającego półtorej godziny (ograniczenie do 2GB na plik).


  8. a powiedz mi ten dysk ma z przodu takie niebieskie swiatelko, jak wylaczasz wd to te swiatelo gasnie albo swieci dalej?

    Przy współpracy z laptopem, wyłączenie kompa powoduje wyłączenie diody na dysku.

    Niestety na WDTV wyłączenie WD z pilota nie wyłącza diody na dysku (dysk nadal dostaje "zasilanie"). Dopiero odpięcie WD z prądu (lub oczywiście samego dysku) powoduje zgaśnięcie diody. Pamiętaj że MyBook ma zasilanie własne (a nie z USB). Rozwiązaniem jest wyłącznik prądu na pilota (już było o nich tu kiedyś). Z tego co kojarzę MyPassport ma zasilanie wyłącznie z USB (ale nie mam ich więc nie wiem jak sie zachowują).

    Ja mam 3 MyBooki (w sumie 2,5 TB) z czego dwa już od roku i sprawują się świetnie - polecam. No i wyglądają bardzo fajnie znakomicie komponując się z WDTV. ;)


  9. Witam Szanownych,

    Mam pytanie następujące: czy i w jaki sposób na Małej Czarnej Skrzyneczce da się odpalić zrzut z dysku HDDVD - dostałem od kolegi rzecz którą chciałbym się pobawić a mianowicie Digital Video Essentials HD-DVD 1080p VC-1 DTrueHD 5 1, ale WDTV nie widzi żadnego z plików z katalogu HVDVD_TS (tam są pliki *EVO i *.MAP).

    Czy można to jakoś przekonwertować np do obrazu ISO bądź czegoś innego co byłoby rozpoznane przez WDka ? Czy skoro nie rozpoznaje plików to konwersja do ISO dałaby cokolwiek?

    Co ciekawe struktura BD (Vals Im Bashir 2008 1080p Blu-Ray AVC DTS-HD5.1) poszła mi bez problemu (film bez menu) i nawet napisy z srt zewnętrzne zaciąga chyba dobrze (mówią w jidysz - więc nie mogę zweryfikować )


  10. Witam Szanownych,

    Mam pytanie następujące: czy i w jaki sposób na Małej Czarnej Skrzyneczce da się odpalić zrzut z dysku HDDVD - dostałem od kolegi rzecz którą chciałbym się pobawić a mianowicie Digital Video Essentials HD-DVD 1080p VC-1 DTrueHD 5 1, ale WDTV nie widzi żadnego z plików z katalogu HVDVD_TS (tam są pliki *EVO i *.MAP).

    Czy można to jakoś przekonwertować np do obrazu ISO bądź czegoś innego co byłoby rozpoznane przez WDka ? Czy skoro nie rozpoznaje plików to konwersja do ISO dałaby cokolwiek?

    Co ciekawe struktura BD (Vals Im Bashir 2008 1080p Blu-Ray AVC DTS-HD5.1) poszła mi bez problemu (film bez menu) i nawet napisy z srt zewnętrzne zaciąga chyba dobrze (mówią w jidysz - więc nie mogę zweryfikować :) )


  11. Adam- tak, oba są jednocześnie.

    Player był domyślnie jako composite wiec zeby go ustawić na hdmi trzeba bylo composite podłączyć. Ale wyłączenie też nic nie dawało.

    Dzięki, ale już udało się problem rozwiązać. Problem leżał w kablu (jakistam ekranowany bardzo) ze strasznie gruba wtyczka. I poruszanie wpieta wtyczka gora dół. pomogło. Trochę to wygląda tak jakby playerek miał za płytkie gniazdo hdmi. Ta wtyczka nie siedzi tam pewnie tylko jest jakaś tak chybotliwa. Żeby było zabawniej, to sprawdzałem na trzech kablach HDMI i po powrocie do pierwotnego zaskoczyło.

    Niemniej jednak traktuje to jako niedoróbkę WD, a razmusowi i adamowi dzięki za pomoc.

    PS Morał z mej historii taki by sprawdzić czy kabel się nie rusza

    A jeszcze jedno pytanie do Szanownych:

    Czy ktoś ma podpięty palyer do WD MyBook`a i czy wam też wyłączenie playera nie wyłącza dysku? Dziwi mnie to o tyle, że identyczny dysk (połowę mniejszy) mam podpięty do lapka. I jak wyłączam lapka to dysk się wyłącza (gasną światełka). A pod playerkiem światełka dysku są cały czas aktywne. Tak jakby tylko przechodził w stan czuwania i cały czas miał aktywowany HDD.


  12. Rezmus: niestety nic to nie daje - próba wymuszenia rozdziałki odniosła taki efekt, że przez chwilę był obraz po hdmi. po czym było widać jak player przełączał się w composite video (ale obraz zostawał po HDMI). Po wyłączeniu playa znów nie ma obrazu. Co gorsza teraz na wyjściu composite jest tylko migotanie zielone.

    Czy mam odesłac to ustrojstwo i zakończyć swą przygodę z WD TV?

    czy to ma jakis reset (poza wybieranym pilotem - bo bez obrazu trudno mi w cos trafic)


  13. Witam,
    mam "mały" problem doprowadzający mnie na skraj załamania nerwowego. Otóż za nic nie mogę przełączyć odtwarzacza w tryb HDMI. Objawy są takie, że po wybraniu w opcjach HDMI i przejściu na rozdzielczość "Auto" na kanale HDMI pojawia się pytanie czy chcę zmienić rozdzielczość (ok or cancel) cokolwiek zostanie wybrane i tak odtwarzacz przełącza się w tryb wyjścia video "composit". TV jest Full HD <Panas PY85> i radzi sobie z tą rozdzielczością bez problemu (blue ray w 1080p + NTV). A to małe ustrojstwo (WD Player) ni chu chu nie chce się przestawić.
    Oczywiście firmware jest już uaktualniony. Co gorsza przez chwilę udało mi się uzyskać rozdzielczość FullHD, ale po wyłączeniu urządzenia i wypięciu dysku, znów przełączył się na composite i tak mu zostało.
    Może ktoś z szanownych wie jak rozwiązać ten problem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...