Skocz do zawartości

Sniper

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    75
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Sniper


  1. A czy Philips z Androidem ma opcję nagrywania?

    Obawiam się, że Sony zapętliło się z problemem. Chcą pewnie zrobić kodowanie uniemożliwiające przenoszenie tyle, że albo nie wyrabia się procesor, albo są jakieś blokady w samym Androidzie.

    Abstrahując od tego, że kodowanie nagrań jest moim zdaniem niezgodne z polskim prawem a przynajmniej pozbawione podstaw prawnych.

    Tak. Nagrywanie na Philipsach działa.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


  2. Oglądałem tylko kanały telewizyjne więc chyba nie było jakiegoś obciążenia dla elektroniki. Kiedy przywiozłem tv do domu, zacząłem poznawanie tego TV i pierwszą reakcją po niecałej godzinie miałem go serdecznie dosc-zawiechy, resetowanie, zamulenie TV sięgało zenitu. Miałem ochotę go oddać następnego dnia do sklepu. Poczytalem fora angielskie Sony i włos mi się zjerzył jakie wady ma ten telewizor. Wyjerzdzalem na tydzień w delegację i powiedziałem sobie że dam mu szansę a Sony obiecało aktualizację firmware'u w październiku. Po powrocie zaktualizowałem tv, zresetowalem i szok-tv zaczął działać lepiej. W mojej opinii firmware został poprawiony i dlatego TV działa lepiej, nie grzeje sie. Mam nadzieję że Sony wyda jeszcze odpowiednie poprawki w najbliższym czasie.

    Ale w środku tego telewizora siedzi procesor X1 (w rzeczywistości Mediatek MT5595), który jest zbudowany w architekturze ARM Big.LITTLE, tj. 2 mocne rdzenie Cortex A17 do obróbki obrazu połączone z 2 słabiutkimi Cortex A7 do obsługi Androida (wykrywane przez system jako Mediatek MT5890). Część odpowiedzialna za obróbkę obrazu pracuje cały czas na wysokich obrotach. Ten drugi też non-stop coś robi, nawet gdy ci się wydaje, że się nudzi. To musi się grzać, zwłaszcza że całość wykonał tajwański Mediatek, który zawsze produkował najtańszy szmelc. Pewnie w parze z kiepsko zbudowanym układem siedzi równie kiepskie chłodzenie i efekt gotowy. Ale póki nic się nie topi, nie śmierdzi i nie wiesza bardziej niż zwykle, w ogóle bym się tym nie przejmował. Bardzo wysokie temperatury dla procesorów to normalka. Zresztą porównaj sobie z telewizorami Samsunga - one całe są gorące i jakoś działają.


  3. Zastanawia mnie czy w przypadku Google Cast winę w całości ponosi Sony, czy jednak Google. Kolega ma telewizor Philips 55PUS7150/12 (też z Androidem) i kilka dni temu zaktualizował go do najnowszej wersji. Bezpośrednio po aktualizacji funkcja Google Cast działała, ale przestało działać parę innych funkcji, więc przywrócił TV do ustawień fabrycznych. I po tym zabiegu Google Cast przestało działać. O podobnej kolejności zdarzeń pisało kilku posiadaczy Sony.


  4. Mam w planach odwiedzenie jeszcze 2 sieciówek więc napisze jaki jest tam stosunek do klienta.

    To najpierw zwróć uwagę na koszulę pana z którym będziesz rozmawiał (logo na rękawie). Sony i LG mocno wpychają tam swoich naganiaczy. Jak trafisz na jednego z nich, to dowiesz się, że taki Sony lub LG jest the best, potem długo, długo nic i gdzieś na końcu jakiś Samsung za 20 tys.


  5. Macie jakiś sprawdzony program do konfiguracji serwera DLNA pod Windows 10?

    Ja nic nie doradzę, ale jeśli potrzebujesz DLNA, pomyśl o tanim jednodyskowym serwerze Synology lub QNAP. Zrobisz na nim DLNA z prawdziwego zdarzenia i wiele, wiele więcej.

    Może być coś takiego:

    http://www.ceneo.pl/32549175#tab=click

    http://www.ceneo.pl/31471642#tab=click

    A jak chcesz bezpiecznie trzymać tam swoje cenne dane, to są urządzenia na 2 dyski z obsługą RAID 1. Polecam, są genialne.


  6. Akualizacja dla telewizorów sony ma być w Polsce dostępna od 13 października dziś dzwoniłem na infolinię sony i uzyskałem taka informacje od nich.

    Już pisałem kilka razy, że Sony kłamie, ale nie wziąłeś sobie tego do serca. Okłamali cię, nie będzie dzisiaj żadnej poprawki. Brytyjczyków też okłamali n-ty raz, bo to oni mieli mieć poprawkę 13 października a nie Polacy. Właśnie ta data została przesunięta na 28 października. Czyli to już prawie pewne, że Sony przesuwa ten termin tylko dlatego, żeby bronić sprzedaży. 28 października przesuną go na połowę listopada i tak dalej... Ale raczej nie mają pomysłu jak ten cały bajzel naprawić.

    Philips 55PFT6550/12

    No i tu mam kłopot - lepszy ten model, czy Sony 55W805C? Czy ktos może korzysta z telewizorów Philipsa do grania?

    Jeden i drugi ma niedopracowanego Androida. Sony jest już poznany na wylot i wiadomo, że jego system chodzi beznadziejnie. Philips to nowość, zdobywam o nim informacje od kolegi i niestety nie jest najlepiej, potrafi wyprawiać jeszcze większe cyrki niż Sony. Jeśli koniecznie chcesz teraz kupić któryś z nich, przejrzyj testy i wybierz ten który oferuje lepszy obraz, bo system w obu jest równie kiepski.

    • Lubię 2

  7. Czy rzeczywiście obraz z takiej odległości będzie słaby na 65 calach FHD? Czy trzeba jednak pomyśleć nad 4k do 65', ale to juz trochę duuuży koszt?

    Słusznie jest moje założenie, że Android na Philipsie jest stabilniejszy i bardziej dopracowany niż ten w Sony?

    Kiedyś nie było telewizorów 4K i ludzie kupowali FHD i nikt na piksele nie narzekał. Owszem, z bliska (20 cm od TV) je widać. Ale 3,3 m to super odległość na FHD. Miałem okazję wiele razy patrzeć na ekran 70" FHD z podobnej odległości i jest rewelacyjnie. Im większy, tym lepszy. :)

    Sony faktycznie ma Androida mocno niedorobionego. Znajomy kupił niedawno Philipsa z nowej serii i jest zadowolony, aczkolwiek opisywał mi już kilka podobnych problemów, które miałem w swoim Sony. Jest ich jednak zdecydowanie mniej i działa kilka przydatnych funkcji, których Sony jeszcze nie ma (nagrywanie na dysku, time shifting).

    Btw, Philips pochwalił się już nową wersją, nie wiem kiedy będzie w sprzedaży:

    http://www.philips.co.uk/c-p/55PUS8601_12/8600-series-4k-uhd-razor-slim-tv-powered-by-androidtm-with-ambilight-4-sided-and-perfect-pixel-ultra-hd/overview


  8. Są to komentarze bardzo rozżalonych użytkowników, którzy mieli pecha z modelem, nie zdziwiłbym się gdyby to był komentarz jednej osoby.

    Bingo! Wszystkie komentarze są moje. I masz absolutną rację - byłem bardzo rozżalony, bo kupiłem telewizor w którym większość funkcji nie działa prawidłowo. Oddałem go bo utwierdziłem się w przekonaniu, że Sony okłamuje swoich klientów a szansa na aktualizacje które rozwiążą wszystkie problemy jest znikoma.

    Ja posiadam ten TV od ponad miesiąca i złe słowo PÓKI CO :) mogę powiedzieć jedynie o aplikacjach zewnętrznych, które można sciągnać z google store - ale jak to android, będą zapewne się rozwijać, także nie jest źle (zaraz do tego wrócę).

    A to ciekawe. Sam poruszałeś tu na forum kilka problemów, a to tylko garstka tego co oferuje Sony.

    Co do Twojego przypadku - problemu odpalenia USB w sklepie. Zdziwiłbym się, gdybyś wiedział jak to zrobić [...] w tym TV używa się aplikacji do czytania urządzenia USB, co znajduje się po kliknięciu menu, czyli aplikacje "video", "music" etc. etc. Te aplikacje czytają wtedy co tam na dysku jest bez żadnego problemu i po chwili staje się to bardziej intuicyjne niż zmiana źródła.

    To ja jestem zdziwiony, że mogłeś mieć z tym problem. Dokładnie tak to działa w każdym Androidzie: chcesz obejrzeć zdjęcia czy film - uruchamiasz odpowiednią aplikację.

    Problem z USB dotyczy polega na tym, że telewizor rozpoznaje urządzenie ale nie potrafi wyświetlić ich zawartości w aplikacjach Video, Photo, itp. Trzeba restartować TV do skutku, aż zadziała. W innym przypadku, jeśli już wykryje urządzenie i zaczniesz z niego coś uruchamiać, potrafi stracić do niego dostęp, co skutkuje zawieszeniem filmu, przerwaniem wyświetlania zdjęć lub restartem telewizora. Testowałem to na 4 dyskach USB i 6 pendrive-ach - problem występuje bardzo często. Na forum Sony USA i UK potwierdziło go również kilkadziesiąt osób. Sony wypuściło już 2 poprawki w USA dotyczące obsługi USB:

    - Improves performance and stability of the USB video playback features

    - Resolves a condition where a black screen may occur during USB video playback

    Co do zawieszania jestem bardzo zdziwiony, w modelu sklepowym jak i moim nic takiego się nie dzieje (nie musiałem wyjmować wtyczki czy resetować na siłę urządzenia). Jedynie raz aplikacja ściągnięta z google store przestała działać (zwiecha na 5-10sec), po czym wyskoczył androidowy komunikat i po prsotu ją zamknąłem. Jak wspomniałem na wstępie - problem dość świeżego jeszcze Androida TV i developerzy jeszcze nie dopracowali w pełni swoich aplikacji.

    To już zależy jak intensywnie i z czego korzystasz. System ma za mało pamięci, za dużo śmieci i zero optymalizacji, dlatego musi się wieszać.

    Wyłączanie - włączanie TV: zacytowany komentarz - użytkownik jest chyba bardzo niecierpliwy :) w instrukcji TV jest wyraźnie napisane, że TV wyłącza się/włącza po 1-2sek od naciśnięcia przycisku, także z tym również nie widzę problemów.

    A co zrobisz jeśli nie włącza się po 15 sekundach? Nadal czekasz, czy naciskasz kolejny raz?


  9. Z ciekawostek jeszcze - szukałem tego TV w kilku sklepach - Media Markt, Saturn i Centrum Sony. W Media cena 5899 PLN, w Saturnie 5999 PLN (zawsze dysproporcje cenowe między Saturnem i MM mnie bawią, skoro to ta sama sieć), natomiast w Sony Centre... 5699 PLN. Co więcej oferowali dostawę tego samego dnia, a w MM czy Saturnie musiałbym czekać do poniedziałku. I najważniejsze - gdyby ktoś rozważał zakup tego TV - w Sony oferują w promocyjnej cenie rozszerzenie gwarancji na 5 lat. Normalnie kosztuje to 700 PLN, ale oferują za 391 PLN. Tak więc dałem się na nią też naciągnąć, choć ostatecznie (odpukać) jeszcze nigdy żaden TV mi nie nawalił.

    W Saturnie średnio co miesiąc jest rabat technologiczny, więc za tydzień-dwa ten TV będzie kosztował 5159 PLN. Dokładnie w tej cenie był jakieś 3 tygodnie temu.


  10. @Sniper - dzięki za info, no to by było rzeczywiście pod górkę z tymi odtwarzaczami, czyli bez wizyty w markecie się nie obejdzie... ciekawe czy mi pozwolą zainstalować odtwarzacz z Google Play ;)

    Jeśli udostępnisz swój internet z telefonu, to pewnie tak, bo rzadko mają net w telewizorach.


  11. Forum przejżałem wzdłóż i wszerz i w sumie jeśli chodzi o Androida to chyba zależy co się komu trafi.

    Nie. Wszystkim chodzi tak samo źle. Tylko niektórzy nie korzystają z wielu funkcji i potrafią z tym żyć, albo zaciskają zęby próbując to jakoś przeboleć. Android w Sony jest okrutnie niedopracowany i jeszcze długo nie będzie. W Polsce można pomarzyć o poprawkach. Brytyjczycy mieli dostać mały update 29 września i właśnie Sony kolejny raz ich wydymało, przesuwając ją na 13 października. Następna poprawka dodająca funkcję nagrywania na dysku została przesunięta na 24 grudnia, z wyraźnym zastrzeżeniem że jej implementacja ze względów technicznych jest bardzo trudna i termin jej wprowadzenia może ulec zmianie. W przypadku Sony to prawie pewne, że w tym roku jej nie będzie. A to oznacza, że nie zostanie poprawionych jeszcze kilkanaście innych, bardzo poważnych błędów. W przyszłym roku pewnie zajmą się już produkcją nowych telewizorów (zapominając o starych) albo w końcu któraś z chińskich firm sfinalizuje zakup działu telewizorów tej marki. Wszak już od roku się mówi, że Sony Bravia idzie pod młotek.

    • Lubię 1

  12. Owszem, Android trochę przeszkadza. Chcesz oglądać ripy, więc będziesz podłączał dysk lub pena USB, a te nie zawsze są wykrywane, więc przed zakupem sprawdź w sklepie jak jest z twoim dyskiem. Zobacz też jak radzą sobie odtwarzacze (fabryczny Video) oraz MX Player, Kodi. Fabryczny nie rozumie polskich napisów, nie potrafi ich powiększyć a MX Player często laguje.


  13. Witam.

    Zdecydowałem się na 55W755C jednak po kilku dniach oglądania mam problem z obrazem którego nie mogę wyeleminować ustawieniami.

    Podczas oglądania meczy piłki nożnej gdy kamera pokazuje w zbliżeniu biegnącego zawodnika w koło niego jest jakby taka poświata / otoczka, rozmazany nieostry obraz.

    Wcześniej na starym samsungu tego problemu nie miałem.

    Proszę o pomoc jeżeli problem jest znany. Jeli tego się nie da wyeliminować to będę chyba próbował zwrócić TV, bo na oglądaniu meczy najbardziej mi zależało.

    Pozdrawiam

    Widziałem ten TV 2 dni temu na ścianie obok 10-12 innych TV 55" i przyznam, że też mi się to rzuciło w oczy. Wyjątkowo trafiłem na moment, gdy wszystkie TV wyświetlały tą samą reklamówkę marketu z dużą ilością poruszających się napisów. Na tym Sony wokół wszystkich czcionek biegały "mróweczki" będące efektem brutalnego wyostrzania. Z bliska była straszna pixeloza, a z daleka wyglądało to jakby podwójna, ruchoma otoczka. Byłem zaskoczony, bo miałem w domu model UHD na którym nigdy nic takiego nie zauważyłem. W sklepie wyglądało to fatalnie, nawet moja żona, która nie zwraca uwagi na żadne wady obrazu, pokazała mi to palcem. Sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć czy da się to jakoś poprawić, dodał że przy słabym sygnale faktycznie przesadza z wyostrzaniem. Może jednak da się to zmienić w ustawieniach.


  14. Czy któryś z twórców z recenzji może odnieść się do opinii z ceneo ?

    Opinia jest moja, poprzedzona 4 tygodniami testów na własnym telewizorze i kilkunastoma modelami w sklepach, wymianą informacji z supportem Sony i doświadczeń z innymi użytkownikami. Wszystkie problemy występują na tyle często, że uznałem je za uciążliwe. Są też potwierdzone i szeroko opisywane na kilkudziesięciu portalach na całym świecie.

    Powiem Ci szczerze, ze sam nie rozumie tych bzdur wypisanych na ceneo. Mam ten TV od 3 tygodni i 95% rzeczy to jakas bzdura. "Slaby procesor"... powiem Ci ze autorski procesor X1 robi niesamowita robote z obrazem.

    Jeżeli 95% tych problemów ciebie nie dotyczy, to znaczy że nie korzystasz z Androida, bo jak łatwo się zorientować, prawie wszystkie opisane przeze mnie problemy dotyczą tego systemu.

    Procesor X1 nie jest dziełem Sony, nie nazywaj go autorskim. To owoc współpracy MediaTek i Google.

    Po pierwsze nie należy mylić procesora obrazu z procesorem dla platformy Android. X1 to specjalizowany układ odpowiadający za odwzorowanie kolorów, kontrast i inne mechanizmy wyświetlania obrazu. Nie ma to nic wspólnego z procesorem Mediatek który po prostu obsługuje system operacyjny tego TV (Androida).Jakość obrazu (bardzo dobra w tym TV) nie ma nic wspólnego z tym że jest to Android.

    Widzisz, problem polega na tym, że tak naprawdę nie wiadomo czym jest procesor X1. W styczniu tego roku MediaTek ogłosił rozpoczęcie współpracy z Google i produkcję układu MT5595 dedykowanego do obsługi Android TV. Układ miał być zbudowany w architekturze ARM Big.LITTLE i składać się z 2-rdzeniowego procesora Cortex A7 i 2-rdzeniowego Cortex A17. Pojawiła się również informacja, że Sony wdroży ten układ w swoich telewizorach jeszcze w tym roku. Co ciekawe, układy MT5595 miały być gotowe dopiero w marcu, a premiera pierwszych Sony w USA chyba na początku maja. Czy Sony dałoby radę zbudować w tak krótkim czasie telewizory z tym układem? Nie wiem. I cały świat poszukuje odpowiedzi na to pytanie. Wszystkie narzędzia diagnostyczne wykrywają 2-rdzeniowy układ MT5890 zamiast MT5595. Być może MT5890 to właśnie 2-rdzeniowy Cortex A7, który jest tylko częścią większego układu MT5595, a niedoskonałość narzędzi diagnostycznych nie potrafi wykryć drugiego procesora A17. Szukam tej informacji od kilku tygodni, nikt nie ustalił z czego zbudowany jest procesor X1. Nawet jeżeli siedzi w nim drugi układ (wspomniany Cortex A17) i odpowiada za samą obróbkę obrazu, to obsługa Androida spoczywa na barkach MT5890, który swoją premierę miał w 2011 roku.

    Jeśli wiesz, że X1 faktycznie ma 2 procesory, podaj źródło tej informacji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...