Skocz do zawartości

Wojtasek1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Wojtasek1


  1. Dzięki. Wpadłem na taki pomysł, gdyż tak się składa, że będę w tych Stanach za niedługo i mógłbym tam kupić kamerę w celu uwiecznienia wyjazdu (taniej), zamiast tu kupować i zabierać ją z Polski. Ale jak ma być po powrocie problem z oglądaniem nagranego materiału w domu, to chyba nie ma to sensu.


  2. W Europie obowiazują standardy

    720x576/50i - w DVD, TV, Sat, CATV...

    1280x720/25p - SAT, kamery (głównie JVC), aparaty foto

    1920x1080/50i - zdecydowana wiekszosc najnowszego sprzetu HD, SAT

    1920x1080/25p - najlepsze kamery i aparaty

    w stanach jest podobnie tyle że zamiast 25p jest 30p, zamiast 50i jest 60i a z uwagi na specyfikacje NTSC - format SD ma tam 640x480/60i

    Witam. Podobnie jak koledzy przymierzam się do kupna kamery HD do zastosowań amatorsko-rodzinnych ;) (a może aparatu z nagrywaniem HD? - jeszcze nie postanowione). Będę miał możliwość ściągnięcia kamery ze Stanów (ponoć jest taniej), ale mam pytanie, czy w związku w przytoczonymi przez kolegę różnicami w standardach kupowanie kamery w Stanach ma sens. Nagrane "produkcje" będę chciał oglądać nie tylko na komputerze, ale też na plazmie Panasa G10e z poziomu czytnika kart lub poprzez BD (DB80).

    Edit.

    Dopiero teraz znalazłem osobny wątek, gdzie problem był poruszany (ślepota nie boli :P ). Mimo to będę wdzięczny za opinie.


  3. Włączam wczoraj telewizor i widzę, że pozmieniali kolejność kanałów. Wchodzę więc w przewodnik i oczom nie wierzę - jest TVP HD! Do tego TVP Sport! Jestem w szoku, bo UPC była już chyba jedynym operatorem bez TVP HD w ofercie. Były plotki, że włączą na zimową olimpiadę, okazało się, że nic z tego, ale postarali się na mundial. Szkoda że tak późno, ale mówią, że lepiej późno, niż wcale :P A najciekawsze jest to, że dosłownie dzień wcześniej dzwoniłem do nich i usłyszałem od pani z infolinii, że nic nie wiedzą czy i kiedy TVP HD oraz TVP Sport zostaną dołączone do oferty.

    No fakt, miałem na myśli platformy sat (Cyfra, N-ka), rzeczywiście w sieciach kablowych TVP HD raczej brak. Z drugiej strony UPC nie jest najtańsze w porównaniu z innymi kablówkami (może z wyjątkiem Aster) i jeśli się płaci 100 PLN miesięcznie za telewizję, to chciałoby się mieć takie kanały jak TVP HD, czy Eurosport HD (nadal go brak w UPC niestety :( ) Ale mimo tego oferta kanałów HD w UPC zaczyna wyglądać całkiem OK, jak policzyć również te dodatkowo płatne (Canal+, HBO itp), to okazuje się, że jest 18 kanałów HD, a ponoć mają jeszcze dojść nowe. Niestety, podobnie jak inni operatorzy za nowe kanały HD trzeba będzie dodatkowo płacić. Ale przynajmniej są dostępne.


  4. Włączam wczoraj telewizor i widzę, że pozmieniali kolejność kanałów. Wchodzę więc w przewodnik i oczom nie wierzę - jest TVP HD! Do tego TVP Sport! Jestem w szoku, bo UPC była już chyba jedynym operatorem bez TVP HD w ofercie. Były plotki, że włączą na zimową olimpiadę, okazało się, że nic z tego, ale postarali się na mundial. Szkoda że tak późno, ale mówią, że lepiej późno, niż wcale :) A najciekawsze jest to, że dosłownie dzień wcześniej dzwoniłem do nich i usłyszałem od pani z infolinii, że nic nie wiedzą czy i kiedy TVP HD oraz TVP Sport zostaną dołączone do oferty.


  5. Być może wybrałeś już telewizor, ale może przyda się komuś innemu.

    Też miałem dylemat przy wyborze modelu plazmy Panasonica. V10 odpadła niestety ;) (nagroda EISA 2009) ze względu na cenę. G15 odrzuciłem bo to w zasadzie to samo co G10, a różnica na korzyść G15 polega na możliwości podłączenia TV do internetu, co daje automatyczną aktualizację softu i gadżet w postaci VieraCast (np. można przeglądać You Tuba, zdjęcia Picasa i na razie tyle, może w przyszłości TV internetowa, ale to w przyszłości, z resztą i tak mam Viera Cast z poziomu Blue Ray Panasa).

    Pozostało więc porównanie S10 z G10. Różnica w cenie jest znaczna, bo coś około 500 zł. Niewiele dokładając do 42G10 można mieć 46S10. Ale co do różnic. Pierwsza sprawa to skalowanie sygnału SD. Z testu porównawczego i wypowiedzi użytkowników na konkurencyjnym forum wynika, że S10 (mimo, że niższy model) nieco lepiej radzi sobie z sygnałem SD. Oczywiście nie ma to znaczenia, jeśli sygnał skalowany jest przez urządzenie zewnętrzne (DVD, BR, dekoder cyfrówki). Ja osobiście porównywałem te dwa telewizory w MM, dostałem do ręki pilota, więc mogłem pobawić się ustawieniami. W warunkach sklepowych nie zauważyłem różnicy na sygnale SD (może dlatego, że i tak był fatalnej jakości, więc subtelnych różnic nie dało się zauważyć). To co było na pewno widać, to nieco lepszy kontrast na G10. Na przykład obraz trybun na stadionie był na S10 jakby za lekką mgiełką, czego nie było na G10, dodatkowo obraz na tym drugim wydawał się odrobinę jaśniejszy. Niewiele dawało manipulowanie ustawieniami kontrastu i jasności, różnica nadal była widoczna, więc jest jednak jakaś różnica jeśli nie w samym panelu to na pewno w elektronice (G10 ma już oznaczenie neoPDP, S10 nie). Zastrzegam jednak, że to były bardzo subtelne różnice, widoczne po dłuższym przyjrzeniu się i to tylko na niektórych ujęciach. Polecam porównać samemu w sklepie, tylko koniecznie wyłączyć tryb dynamiczny, bo przy takiej "żarówie" (a tak w 99% są ustawione telewizory w sklepach) na pewno subtelnych różnic widać nie będzie.

    Ja wybrałem w końcu G10 w 42 calach, ale każdy musi wybrać sam, bo różnice niewielkie, a różnica w cenie jednak zauważalna :o

    Pzdr


  6. Od kilku dni mam ten dekoder Cisco. To, że raz zdążył się już zawiesić to szczegół, bo to dla dekoderów od UPC norma. Zauważyłem inny problem. Po ustawieniu na wyjściu rozdzielczości 1080i (czyli dla panelu full hd chyba najbardziej odpowiedniej) obraz w SD jest bardzo kiepski - rozmyty, słaba ostrość. Już myślałem, że z moją nową plazmą jest coś nie tak, ale okazuje się, że po przestawieniu na 576p obraz jest znacznie ostrzejszy. Podobnie po podaniu sygnału przez SCART. Dowodzi to chyba bardzo słabego skalera w tym Mediaboxie, bo mimo, że plazma panasa G10e słynie z raczej przeciętnego skalera (tak mówią testy choćby w Audio-Video), to jednak radzi sobie ze skalowaniem syglału SD dużo lepiej niż dekoder UPC.

    I jeszcze jedno - brak wyjścia koaksjalnego, jest tylko optyk (w boxie Philipsa są oba). Dla mnie to spora wada, bo w amplitunerze mam tylko jedno wejście optyczne, zajęte przez DVD.


  7. Dzięki!

    Co do wyjść analogowych chodziło mi o wyjście stereo (chodzi mi o wrażenia przy słuchaniu muzyki z płyt CD), nie o wyjścia wielokanałowe, bo tych oczywiście oba modele nie posiadają. Różnica w DTS Master audio ma dla mnie małe znaczenie, bo przez złącze optyczne lub koaksjalne (nie mam HDMI) pójdzie i tak tylko rdzeń DTS. Dzięki jeszcze raz.


  8. Dzięki. A jak wygląda jakość dźwięku z tego Panasa w Twojej ocenie: jakość dźwięku w filmach - scena dźwiękowa, separacja kanałów itp oraz jak jakość muzyki z CD. Mam "stary" amplituner bez HDMI, więc będę korzystał z wyjścia optycznego (filmy, muzyka) lub wyjść analogowych audio do muzyki. Nie jestem audiofilem, wielkich wymagań nie mam, ale w recenzji w Audio Video zjechali trochę tor audio w Panasie, za to chwalili w LG. Z kolei LG rzeczywiście gorzej wypadło pod względem skalowania z DVD. Testowałeś dźwięk przez wyjście optyczne oraz analogowe? Priorytetem jest dla mnie obraz, więc jestem prawie zdecydowany na BD60, byle tylko dźwięk nie był zupełnie kaszaniasty. A tak swoją drogą, to ciekawe, na ile różnicę w dźwięku między BD370 a BD60 faktycznie słychać.

    Pozdrawiam


  9. Witam. Przyszedł czas na zakup plazmy.

    Oto wstępne założenia:

    - odległość od ekranu 2.5 - 3.5 m

    - pokój nawet w słoneczny dzień jest zacieniony

    - źródło sygnału: cyfrowe UPC z HD, filmy z DVD oraz w niedalekiej (nam nadzieję ;) ) przyszłości BR

    - przekątna 42 cale

    - budżet 3500 PLN

    - preferowana technologia: tylko plazma, żadnych LCD, najchętniej Panasonic

    - preferencje obrazowe: kąty patrzenia (stąd odpada LCD), jak najlepsza czerń, naturalne, nie "cukierkowe" kolory, poprawne wyświetlanie obrazu SD z Mediaboxu UPC oraz DVD.

    W zasadzie wstępny wybór padł na Panasonica TX-P42G10E. Jednak spotkałem się z opinią na jednym z forów (popartą nawet zdjęciami), że G10 gorzej wyświetla obraz SD niż model teoretycznie niższy, czyli S10. Trochę nie chce mi się w to wierzyć, ale jeśli to prawda, to po co dopłacać min. 500 PLN do droższego modelu. Czy ktoś z Was miał możliwość porównania tych dwóch modeli? Czy różnią się istotnie w praktyce, czy tylko na papierze. G10 ma dobre recenzje w testach, ma teoretycznie lepszy panel NeoPDP, teoretycznie lepszy kontrast i teoretycznie lepszą rozdzielczość obrazu ruchomego, ale czy coś z tego w praktyce wynika? Proszę, poradźcie co wybrać.

    Pozdrawiam


  10. http://www.euro.com.pl/product-comparison....0006480&p3=

    Według porównywarki na stronie EuroRTV model 42PZ85 zużywa mniej prądu niż 42PY85 (324W wobec 385). Ciekawe, bo to w zasadzie identyczne telewizory. Błąd, czy może Panasonic celowo inaczej podaje moc dla modeli dedykowanych na rynek i polski i niemiecki (bo ponoć właśnie z Niemiec pochodzi ta partia PZ85).

    Jeszcze inaczej podają moc dla rynku amerykańskiego, ale o tym była już mowa w wątku dotyczącym tego modelu.


  11. Na zawieszanie się tych boxów narzeka dużo ludzi, ale jak już pisałem nie mam już tego problemu (Mediabox bez HD). Pozostaje mieć nadzieję, że kolejna wymiana rozwiąże problem także u Ciebie. Swoją drogą, to po ponad pół roku od uruchomienia usługi w Warszawie, mogliby uporać się już z "chorobami wieku dziecięcego".

    Zawsze możesz zażądać rozwiązania umowy powołując się na niezgodność towaru (usługi) z umową, lub obniżenia ceny usługi za okres, kiedy działała nieprawidłowo. No chyba, że w umowie UPC zastrzegło, że dekoder będzie się co chwilę wieszał, a Ty, żeby z niego korzystać będziesz go na okrągło restartował :rolleyes:

    To niestety typowe dla UPC, że wprowadzają na rynek produkty niedopracowane. Podobny problem miałem na początku z telefonem stacjonarnym i internetem od UPC. Modem wieszał się na okrągło, co owocowało brakiem dostępu do internetu i nie działającym telefonem. Dodatkowo na początku przez kilka tygodni nie działała prezentacja numeru telefonu, zaczęło działać dopiero po wymianie oprogramowania centrali (tak mówili na infolinii). Co do modemu, to w końcu napisałem pisemną reklamację w której napisałem, że je jeśli jakość usługi nie ulegnie poprawie, będę zmuszony rozważyć rozwiązanie umowy. Nie wiem, czy to pomogło, czy to zbieg okoliczności, ale modem przestał się zawieszać (twierdzą, że poprawili "coś" w sieci).

    Teraz wszystko działa super, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Szkoda tylko, że za wadliwie działające usługi każą sobie normalnie płacić, ale to też można negocjować na drodze reklamacji. Ja wywalczyłem zwrot części abonamentu za telefon (bo w końcu nie od tego jest telefon, żeby permanentnie ludzie nie mogli się do mnie dodzwonić).

    Powodzenia w walce z UPC <_<

    Pozdrawiam

    Wojtek


  12. U mnie po wymianie dekodera kilka miesięcy temu nie istnieje już problem wieszania się (poprzedni wieszał się niemal codziennie). Trzeba więc wymieniać do skutku...

    Co do restartowania - jeśli dzieje się to na czuwaniu, to jest to ponoć normalny objaw związany z automatyczną aktualizacją softu.


  13. Domagaj się wymiany Mediaboxa. Ja też miałem problem z permanentnym zawieszaniem się jak u Ciebie, oczywiście też przerobiłem przywracanie ustawień fabrycznych, aktualizacje softu i nic to nie dawało. W końcu po kolejnych interwencjach wymienili sprzęt i od tego czasu (będzie kilka miesięcy) nie zawiesił się chyba ani razu.

    Natomiast moim rodzicom miesiąc temu wymienili dekoder po pierwszym zgłoszeniu tego samego problemu. Z tego co widać UPC ma poważny problem z jakością oferowanego sprzętu, ale na szczęście wygląda na to, że nie robią już problemów z wymianą.

    Co do restartowania - to ponoć normalne na czuwaniu - automatyczna aktualizacja softu. Mój też to robi codziennie (chyba) i głównie w nocy.


  14. Te telewizory różnią się głównie tym, że PY85 posiada układ IFC, czyli "inteligentne tworzenie ramki", mające na celu poprawę płynności ruchomego obrazu oraz "24p Real Cinema".

    Oba modele mają (z tego co wiem) takie same głośniki, więc specjalnej różnicy w dźwięku bym się nie spodziewał, ale żeby wiedzieć na pewno musisz sam to sprawdzić w sklepie. Ulepszony tor dźwiękowy ma dopiero model PY800.

    Co do różnic między PY80 a 85, zajrzyj jeszcze tutaj:

    http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PZ85B/

    oraz tutaj:

    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-t...20080514109.htm

    Co prawda są to testy telewizorów serii PZ, ale to to samo co PY, tyle, że doposażone w tuner DVB-T. Ja osobiście (wbrew sugestii testującego) wybrałbym PY85 i właśnie zakup tego modelu (lub PY800 jeśli budżet pozwoli ;) ) planuję. Ja osobiście lubię płynny obraz, więc jestem skłonny dopłacić do IFC. A za 600 PLN kina ani blue-ray raczej nie kupisz.

    Pzdr


  15. Hey.

    42PY85 jest dostępny w EuroAGD, 42PY80 również, ale tylko na zamówienie. Oto link:

    http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-pl...nic,g2,i1.bhtml

    Poza tym tego pierwszego widziałem w zeszłym tygodniu w MM na Ostrobramskiej w Warszawie.

    Co do zamiany plazmy na LCD - to krok w zupełnie innym kierunku. Plazma i LCD to trochę dwa różne światy, inna prezentacja obrazu. Nawet najlepszy LCD różni się jednak zasadniczo od plazmy pod tym względem (a co jest lepsze, to już sprawa preferencji i upodobań, obie technologie mają swoje plusy i minusy). Ja zaplanowałem zakup plazmy Panasonica na wiosnę (będzie to PY85 lub PY800), jak nie będzie już obecnych modeli w ofercie, to zaczekam na ich następców. A w razie zupełnej klapy z dostępnością Panasoniców, rozważę może też Samsunga, ale plazmę... Plazmy Samsunga mają trochę gorszą czerń, ale za to mniejszy tzw. greeng ghosting, większą możliwość kalibracji, czyli coś za coś. Ogólnie ludzie chwalą plazmy Samsunga. A LCD nie kupię, decyzja już zapadła :)

    Co do PY8, to sam nie wiem, teoretycznie mniej kolorów niż w wyższych modelach (ale czy to widać?), brak slotu na karty SD (w PY80 też chyba nie ma). Widziałem ten telewizor w chyba dwóch sklepach i obraz był bardzo dobry (HD), ale bezpośrednio z PY80 ani 85 nie porównywałem. Wprawdzie w jednym sklepie stał PY8 i PY85 w wersji 46-calowej, ale niestety nie dało się podłączyć do nich tego samego sygnału, więc bezpośrednie porównanie nie było możliwe. Nie wiem, czy warto kupować najniższy model (na czymś przecież musieli zaoszczędzić).

    Pozdrawiam


  16. Z mojego MediaBoxa bez HD (Thomson) dźwięk DD śmiga bez problemu przez coaxial (o ile takowy jest nadawany, bo sama obecność ścieżki oznaczonej jako DD 5.1 w menu danego programu jeszcze nie oznacza, że faktycznie nadają DD). Amplituner nie ma problemu z jego wykryciem i zdekodowaniem. Inna sprawa to kiepska jakość tego dźwięku, nawet jak na standard DD (jakość zdecydowanie gorsza niż z DVD - marny bitrate?) oraz problemy z synchronizacją dźwięku z obrazem, czego nie ma przy zwykłym stereo. Niestety box bez HD (w przeciwieństwie do tego z HD) nie ma regulacji synchronizacji obrazu z dźwiękiem.


  17. Oglądałem PY8 (tylko ten był) w MM, leciał jakiś materiał reklamowy Panasonica (w HD), jedna ze scen - jakieś latające meteory na tle czarnego kosmosu i na tym materiale (tylko na tym), green ghosting był widoczny, ale naprawdę trzeba było wpatrywać się w krawędzie tych meteorów i o niczym innym nie myśleć. Poza tym zjawisko nie występuje stale, tylko pojawia się co jakiś czas na ułamek sekundy. Czyli widzę to (niestety), ale tylko jak się wpatruję i o niczym innym nie myślę. Nie wiem jak na innych materiałach, ale to co widziałem, jest jak dla mnie do zaakceptowania.

    @SlawekR

    Pisałeś, że widzisz to zjawisko i że Ci ono niestety przeszkadza. Mógłbyś napisać, czy dotyczy to Panasonica, bo ile pamiętam masz/miałeś Samsunga. Podobno ta przypadłość jest znacznie mniej widoczna na plazmach Samsunga, więc mam pytanie, czy widzisz to również na Samsungu?

  18. Dzięki za opinie. Niby jedni to widzą, a inni nie, ale jeśli ma to tak wyglądać jak np. tutaj:

    [url="http://www.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U"]http://www.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U[/url]

    to chyba ślepy by zobaczył i nie wierzę, że ktoś czegoś takiego nie widzi. Jeśli miałoby to tak wyglądać przy oglądaniu jakiegokolwiek filmu czy innego programu TV (nie gry, bo te mogą dla mnie nie istnieć :) ), to ja chyba wolę już LCD ze wszystkimi swoimi ułomnościami. Zastanawiam się jednak, czy oby na pewno te filmiki oddają rzeczywistość, to znaczy czy oko kamery nie jest bardziej czułe na to zjawisko niż oko ludzkie.
    Pozwolę więc sobie zadać pytanie, czy tak nasilony GG jak w prezentowanym filmiku można zaobserwować w rzeczywistości
    Drugie pytanie, może trochę odchodząc od tematu wątku, jak to wygląda w plazmach innych producentów porównywalnych cenowo (np. Samsung). O Kuro nawet nie pytam, bo to poza moim zasięgiem niestety :)


  19. W moim CRT wielkiej różnicy w jakości w stosunku do analogu nie ma, ale już z kabla był sygnał b. dobrej jakości, nie było szumów, a dodatkowo jak wiadomo CRT maskuje niedoskonałości sygnału. Jedno co widać na plus, to lepsze, jakby żywsze kolory (połączenie przez scart). Ale już na przykład u moich rodziców kilka bloków dalej analog był słaby i po przejściu na cyfrę różnica jest znacząca, dodatkowo telewizor jest LCD, więc tym bardziej widać różnicę, po prostu nie ma szumów (dekoder z HD, połączenie HDMI), niestety jest problem z nieprawidłowym formatem obrazu na programach SD nadawanych w formacie 16:9.

  20. Witam. Chciałbym zapytać o występowanie zjawiska green ghosting w modelach serii PY (w szczególności PY85 i PY800 w wersjach 42 cale). A może nie tyle o występowanie, bo w jakimś stopniu ponoć występuje to na każdej plaźmie, ale o to, na ile jest zauważalne i czy przeszkadza to w oglądaniu. Panuje opinia, że dolegliwością tą są dotknięte w szczególności plazmy Panasonica, większość filmików ukazujących to coś na You Tube ukazuje właśnie panasy w roli głównej. Ponoć te z serii PV są tym szczególnie dotknięte. A jak jest z serią PY. Lepiej? Tak samo? Pytam, ponieważ po prawie rocznej przygodzie z LCD dojrzewam do zakupu plazmy Full HD i jakoś Panasonic chyba najbardziej przypadł mi do gustu. Przyznam, że jak oglądełem te plazmy w sklepie, to green ghostingu nie widziałem, ale wiadomo, że w sklepie prezentowany materiał jest tak dobrany, żeby podkreślić zalety modelu, a ukryć wady.
    Będę wdzięczny za opinie.
    Pozdrawiam
    Wojtek

  21. [quote name='enter' post='128442' date='30.10.2008, 18:33 ']U mnie na mojej plaźmie Samsung PS50A656 był bardzo ładny obraz w analogowym.Teraz w cyfrowym jest trochę lepiej.Mediabox HD jest bardzo fajny do nagrywania i odtwarzania programów.Telegazeta jest kiepska w porównaniu z odbiorem na TV.Pozostawiłem też podłączony analog ,to jakoś sobie radzę.
    Mam pytanie czy w tym Miediaboxie nie można sobie zmienić i zaprogramować kanałów w takiej kolejności jak w telewizorze na analogu/tj.np Tvn24 miałem na 6 a tu trzeba wbijać 333/.Jak się do niego dobrać aby go przeprogramować kolejność stacji.W ulubionych też raczej kiepsko,bo można ustawić tylko dla jednej osoby i nie można ustawić kolejności po swojemu.
    Czy w Samsung PS50A656 można zmienić kolejność w ustawieniach przycisku search.Obecnie włącza mi się jako pierwsze złącze 1 ,złącze 2,PC,i dopiero jako czwarte złącze HDMI gdzie mam podpięty Mediabox UPC.Co zrobić aby złącze HDMI było jako pierwsze.
    Pozdrawiam entersc ze Szczecina.[/quote]

    Niestety nie ma możliwości zmiany kolejności kanałów. Możesz sobie ustawić listę ulubionych, ale i tak kolejność ich będzie taka, jak ich numery narzucone z góry przez UPC (z resztą na Mediaboxie bez HD jest kak samo, numery kanałów też te same).

    Pozwolę sobie nawiązać do mojego poprzedniego posta, a mianowicie zapytam, czy nie masz problemów z formatowaniem programów SD nadawanych w formacie 16/9 (np. Rozmowy w Toku na "zwykłym" TVN, czyli nie na TVN HD)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...