Skocz do zawartości

elCamillo

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez elCamillo


  1. Miałem kilka lat temu klona Oppo. Poprzednika M9201. Super sprzęt do filmów BD, ale nie do końca.

    Dwóch rzeczy nie mogłem zdzierżyć: marnego wyboru koloru napisów (niepotrzebne wszystkie kolory tęczy 🤮praktycznie nie do używania) oraz brak obsługi kontenera mkv z DV.

    Zmieniłem go na Zidoo Z9X i mimo że ma też swoje wady, to posiada duży wybór czcionek oraz odcieni szarości w napisach. Co jest za[beeep]...ą sprawą jeśli chodzi o filmy z HDR, bo białe napisy za bardzo po oczach świecą.

    Dodatkowo w filmach BD oprócz położenia wysokości wbudowanych napisów, można także zmieniać ich... jasność! Nawet odtwarzacze Dune tego nie mają do dziś. Super sprawa, gdy ktoś ogląda filmy z napisami 🙂


  2. A wracając do klona. Za pewne w każdym modelu tak jest, chyba że coś u mnie Chińczyki pomylili i gdy jest na czuwaniu żadna dioda się nie świeci, a jak włączam... to zapala się i świeci cały czas czerwona dioda... WTF?? Coś chyba nie tak. Nie taka zasada działania powinna być 😜

    Ja kupiłem Orbsmarta R81 (niemiecki odpowiednik Zidoo Z9X) i totalnie urzekła mnie jedna opcja: przyciemnianie napisów SUP (PGS) w Blu-ray. Co przy oglądaniu OLED po ciemku jest jak... miód na moje oczy 😋

    Tak więc będę wystawiał swojego klona model M9702 v3 na sprzedaż. Jakby ktoś był zainteresowany kupnem to zapraszam na priv, bo będę go chciał wystawić na jakimś portalu sprzedażowym.


  3. 1 godzinę temu, misfit napisał:

    Nie wiem jak w klonie (pewnie jest tak samo), ale na OPPO 203 są do wyboru różne odcienie szarości dla napisów - ostatni rząd. Z tym, że dotyczy to trybu SDR i Dolby Vision. W HDR10 nie wiedzieć czemu dostępne kolory napisów są inne. Ale można treści HDR10 konwertować do DV i wtedy nie ma problemu, o tyle o ile w Twoim wyświetlaczu taka konwersja nie przynosi skutków ubocznych.

    Dzięki za info, sprawdzę. Choć właśnie do HDR10 by się przydały szare napisy. Nie będę raczej się spinał z tymi konwersjami do DV.


  4. 12 godzin temu, Barnaba napisał:

    W tej konkurencji klon przegra z każdym "kombajnem". Nie zapominaj, że jest to KLON, czyli kopia kultowego, uważanego za jeden z lepszych odtwarzacza UHD BD, a nie network player, jak cała reszta. Masz za ułamek ceny oryginału, maksymalną jakość odtwarzania kopii płyt. Wszystko inne to dodatki, ale z założenia nie będą nigdy tak rozbudowane, jak w innych dune czy shield.

    Komu są potrzebne pliki mp4? ;) Na pewno nie czytelnikom tego wątku. Tu się pospieramy o jakość Dolby Vision na UHD lub jakim kiepskim czy wspaniałym odtwarzaczem SACD lub DVD-Audio jest klon :)

    Masz rację. Choć ciężko na niego inaczej spojrzeć, gdy się już doświadczyło urządzeń, które mogą więcej 😉

    Ja i tak uważam że cena za oryginał od Oppo to jest dużo za dużo przesadzona.

    Pliki MP4 czy MKV z DV odpuściłem, bo mi MKV z mniej problematycznym HDR10 też starcza. Natomiast BD z DV to jest już to 😀


  5. 3 godziny temu, somerset napisał:

    Przychodze do domu , odpalam Kodi i oglądam kopie BD wagi 40-80gb ze streamu po trzech kliknięciach co zajmuje max 3 minuty..Oczywiscie nie mówimy tu platformach oryginalnych streamingowych .tylko materiałach ,które Ty musisz ciagnąć i modlic się by akurat było jak najwiecej seedów.......

    Ja cię rozumiem, ale uwierz mi że jakbyś o tym powiedział przeciętnemu Kowalskiemu to by się puknął w łeb i powiedział: Ale po co takie wielkie filmy ciągnąć? Na NF tak samo przecież wyglądają ;) No i weź tłumacz.

    Kumpel mówi: "Ty nowa wersja Diuny się pojawiła w sieci w zaje... jakości (chodzi mu o Rip z HBO Max zajmujący 12-15GB). Ja mówię że poczekam na BD UHD. A on zdziwiony bo przecież już ta wersja za[beeep]iście wygląda... na komputerze i głośnikach pierdziawkach ;) No a ja czekam by na OLEDzie w swoim KD obejrzeć. I dla takich ludzi jestem freakiem, ale mi nie zależy na jak najszybszym obejrzeniu, bo mam co ogladać.

    Ja też oglądam VODy ale i tak jak ty, podobnie oglądam kopie BD. Tylko mi się co jakiś czas zapychają dziesiątki TB na przenośnych dyskach bo nie nadążam zwalniać miejsce i dokupuję 😜 Niektóre pewnie będę chciał też zachować.

    Faktycznie zrobił się trochę OT.  To kończąc mój wątek z klonem, zapomniałem dodać, że na klonie w plikach MP4 z DV, super wyglądają czarne pasy... taka namiastka LCD, bo świecąca czerń się robi, nie wiem czemu, ale to chyba znany problem w klonach. Opisywany na hiszpańskim forum klona.


  6. Ja tam ubolewam nad tą erą VODów i odsprzedawania filmów do nich bo jednak Blu to Blu. Lecz dużo filmów, fajnych pod względem obrazu czy audio nie wyjdzie na fizyczny nośnik BD ☹️

    Ja wiem że to wygodne dla większości społeczeństwa, bo wchodzisz do domu, zakładasz ciepłe kapcie, odpalasz TV, apkę i oglądasz... a teraz często już na NF film/serial 4K DV... i bitrate obrazu 5Mbps. Wprowadzili nowy zaje...ty kodek AV1. Yhyyy. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i te mydlenie oczy nowymi kodekami mogą sobie włożyć w pupę.

    No ale nie każdy zwraca uwagę na obraz i dźwięk i później takie osoby,  nie mogą zrozumieć nas, pasjonatów dobrego kina z porządnym Audio i Video 😉


  7. 17 minut temu, Groszek napisał:

    Super dodatkiem jest możliwość korzystania z engin'a DolbyVision VS10. Niektóre materiały SDR odtwarza tak w HDRe, że można się pomylić i przyjąć że oglądamy UHD/HDR ;). Świetna funkcjonalność.

    Słabością odtwarzacza jest kiepska obsługa serwisów streamingowych (Netflix. PrimeAmazon, itp). Mi na tym nie zależy (korzystam z appek w tv), ale dla niektórych może być to istotne.

    Moim zdaniem i tak filmy Blu-ray 1080p, bardzo dobrze wyglądają nawet na ekranach UHD 65". Wysoki bitrate robi różnicę. Aczkolwiek żeby nie było, dobre UHD jest ostrzejsze, no i HDR na wyższy poziom jednak go wysuwa 😊

    Zidoo czy Dune chyba nigdy nie otrzymają licencji na VODy jak NF czy Prime, więc o 4K można raczej zapomnieć.


  8. 15 minut temu, somerset napisał:

    Kodi 20 Nexus i masz nie tylko do wyboru pełną paletę barw dla napisów ale również kolor i przezroczystość obramowania, ,dokładanie cienia ,etc.- pełna konfigurowalność wszystkich parametrów , nie ma takiej mozliwości by sobie ich nie dopasować idealnie pod swoje potrzeby.

    Nvidia shield pro-  obecnie wszystko dostepne jest poprzez stream ,epoka torrentowania to internetowe średniowiecze.Nvidia ma wszystkie cerftyfikaty pozwalajace na korzystanie z usług wszystkich platform streamingowych w pełnej jakosci (prócz Prime Video w HDR10+).

    Dzięki za info. Sprawdzę tego Kodi.

    Co do Nvidii Shield Pro to też się nad nią zastanawiałem, ale wybrałem jednak Apple TV 4K. Mam w sypialni Fire TV Cube i ma trochę mniejszą ilość ustawień/personalizacji jak w Apple, które ma ich dużo więcej. No i poza tym Apple praktycznie we wszystkich apkach jak np. ich Apple TV+, Netflix, Prime, ma możliwość ustawienia w zależności od wyświetlanej treści video, zmiennej ilości klatek fps. Amazon Fire Cube ma taką opcję tylko w swojej aplikacji Prime. Reszta aplikacji VOD chodzi na sztywno w 60Hz.

    Dune czy Zidoo przebiją te powyższe urządzenia pod względem wyświetlania pełnych filmów Blu-ray wraz z menu, jeśli komuś na tym zależy, więc mają też sens.


  9. 5 minut temu, kenczorf napisał:

    Co wg Was obecnie jest warte zakupu do odtwarzania filmów? Mam egreat a5 i aktualizacji to tam już dawno nie bylo. Stary android. Trafił się już nawet film którego nie odtworzył choć nie pamiętam tytułu no i nie poradził sobie z justice league wersja 4h. Dzielił mu Obraz jak przy 3d choć to było 2d. Na komputerze jedt wszystko w porządku 

    Wspomniany z9x to koszt 1100 i byłby do zaakceptowania. Dune HD pro 4k II to już coś 1500-2000 więc za dużo. Co polecacie? 

    Ja dziś na Amazonie zamówiłem właśnie Orbsmarta R81 za 941zł. Trochę jakby miał lepsze opinie niż Zidoo Z9X. Chodzi o wsparcie, bo słyszałem że Zidoo często olewa uwagi klientów. Będę sprawdzał jak działa. Justic League też mam na BD 4K w wersji Zacka Snydera , więc zobaczę jak chodzi.

    7 minut temu, pmcomp napisał:

    Nie ma odtwarzacza idealnego. Posiadam przegląd od 20 lat od kiedy pojawiło się HD w 1080i na amerykańskich satelitach. Dla przypomnienia zaczynało się od Snazio i Buafflo :) , moje testy tych urządzeń powinny gdzies tu jeszcze być.

    Odniosę się do powyższych "zarzutów" i dopisze swoje.

    ad 1. Zarządzam plikami na serwerze wyłącznie z poziomu komputera. Tak jest najbezpieczniej, żeby przez przypadek nie wywalić sobie czegoś w kosmos. Jak się upre to mogę ze smartfona.

    ad 2. Bez użytkowego znaczenia

    ad 3. Wybierz sobie żółtą czcionkę. Tak mam. Na HDR nie świeci po oczach, nawet lekko blednie.

    ad 4. Rzeczywiście pewenie raz na 1000 pokazuje problem z regionem dla BD. Musze sprawdzić jak jest w moim przełączaniu sprzętowym w OPPO 203. Jak napisałes w kolonie z jailbreakiem trzeba to zrobić ręcznie.

    ad 5. Nie wiem. Są dwa takie filmy. Wspomniany przez Ciebie i Gemini Man. Na OPPO 203 oba chodziły na oryginalnym sofcie i chodzą na jailbreaku. Na klonie akurat wczoraj sprawdzałem Gemini Man i chodzi.

     

    Dodam moim zdaniem największy i jedyny jak dla mnie problem: brak możliwości wyboru rodzaju sortowania wyświetlanych plików np. po dacie.

     

    Pozdro

    ad.1 Też mam NASa i z tymi plikami jest to jakieś połowiczne rozwiązanie, bo nie każdy musi mieć serwer w domu i jak się jedzie na przenośnych dyskach podłączanych bezpośrednio do urządzenia to wtedy [beeep]a blada 😉

    ad. 2 Chodzi tylko by się trzymać jakiegoś ogólnego standardu.

    ad. 3 Sprawdzę, ale naprawdę myślę że szara czcionka nie powinna być wielkim problemem dla producentów softu i byłaby najwygodniejszą opcją.

    ad. 4 To i na Dune czy to starym Smart B1 czy nowszym HD Pro 4K, zdarzało się mi, że czasami nie mógł odczytać jakiegoś pełnego BD, ale na klonie częściej.

    ad. 5. Gemini Man w 4K z HFR odpala się bez problemu z pełną strukturą BD, ale Billy Lynn już nie. Tak jak mówię, pewnie Remuxowanie pomoże.

    Co do plików MP4 z DV czy MKV z DV to sobie odpuściłem, bo DV jest generalnie bardzo problematyczny. To nie HDR10 czy HDR10+.

    A MKV z HDR10 też wyglądają bardzo dobrze. Nie zauważyłem wielkiej różnicy na korzyść DV.

    Natomiast jak chcę już oglądać typowe produkcje z DV z AppleTV+ czy NF, to oglądam na Apple TV 4K.


  10. 11 minut temu, Eleonor napisał:

    I dlatego zmieniłem na Z9X i mam to co chcę i jak chcę :)

    Właśnie na dniach będę testował odpowiednik tego Zidoo w postaci Orbsmart R81 z Amazona i porównam sobie z klonem 😉

    Klon chyba jest dla mnie jednak zbyt ograniczony w opcjach. Do tego brak wsparcia, aktualizacji i jeszcze te powyższe niedociągnięcia.

    Ciekawi mnie jak sobie poradzi Zidoo/Orbsmart z plikami mkv czy mp4 z DV. U mnie klon uruchamia filmy poza pełnymi BD w 4K z HDR10+ i DV oraz pliki MP4 z Dolby Vision.

    Niestety w MP4 o fajnych napisach można zapomnieć, to nie MKV, więc praktycznie dla mnie nie do oglądania. No i płynność działania plików mp4 na klonie też nie jest najlepsza.

     


  11. Chciałem spytać o wasze opinie na temat tego chińskiego urządzenia. Jak je oceniacie?

    Generalnie wszyscy chwalą, ale uważam że ma sporo niedociągnięć. Do ideału trochę niestety brakuje 😉

    Używam M9702 v3 od ponad roku. O ile do jakości puszczanego obrazu nie ma co się przyczepić.  To z tego co ja zauważyłem i porównując np. do Dune HD Pro 4K, moim zdaniem słabe strony to:

    1. Brak możliwości kasowania plików z poziomu odtwarzacza. Przydałoby się obejrzane pozycje skasować lub chociaż zmienić nazwę plikom. Pewnie przez to, że to klon Oppo to tego nie zrobili.
    2. Przy przewijaniu, prędkość przewijania podawana jest w jakiejś dziwnej, tylko sobie znanej skali: 1, 2, 3... zamiast standardowych: 2x, 4x, 8x, która jest stosowana od wielu lat w praktycznie każdym odtwarzaczu.
    3. Słabe ustawienia czcionki. Jej jakość i kolory. Chyba nigdy nie doczekam się szarych napisów w żadnym odtwarzaczu poza komputerem, aby normalnie oglądać na TV OLED filmy z HDR. Ponieważ do wybory są białe, które świecą niczym latarka, albo kolory fioletowe, zielone, niebieskie dla freaków.
    4. Niby najnowsze oprogramowanie (UDP20XCN-65-0131). Zresztą chyba innego, nowszego nie ma i na wsparcie nie ma co liczyć, a są problemy z blokadą regionalną, której miało nie być. Natomiast zdarzają się filmy, że trzeba za pomocą zmiany języka w ustawieniach odtwarzacza, ją zmieniać, aby odpalić niektóre filmy BD.
    5. Zdarzają się filmy, których odtwarzacz po prostu nie puszcza, gdyż albo go nie ładuje (BD 4K HFR Billy Lynn's Long Halftime Walk), albo wywala błąd (nasze wydanie BD - The Girl in the Spider's Web). Zapewne będzie trzeba zrobić Remuxy z samym filmem by obejrzeć.

    Najnowsze modele wydane w zeszłym roku jak np. M9201, M9203, zapewne mają te same problemy, bo siedzi w nich to same oprogramowanie. Nie widzę sensu zmiany, bo niczym się nie różnią, poza dodatkowym portem USB 3.0.


  12. Dnia 19.09.2019 o 09:50, efel napisał:

    Artefaktów nie unikniesz, dopóki w telewizorze nie będzie siedział procesor obrazu dorównujący mocy karcie RTX 2080 i generował interpolowane klatki za pomocą sieci neuronowej., więc każdy wie, że artefakty być muszą.

    Nie przesadzajmy. Bo przypomina mi to coś z stylu słynnej gry Batman: Arkham Knight na PC. Gdzie w grę nie dało się płynnie grać na PC. Mówiono wtedy by PC-ciarze kupili sobie mocniejsze karty graficzne za kilka tysi i będzie ok.... Super podejście. Natomiast na konsolach PS4 czy Xbox One nie było problemów.

    Często wiele zależy od optymalizacji. Tylko że producentom musi się chcieć. Ale jeśli potencjalnych klientów ma się w d... i ma się wyje... bongo na rozwój tej technologii, to tak to później wygląda. Skupiają się na fajnych ulotkach i wpisach w nich ze sztucznymi liczbami i hasłami, które ładnie brzmią, a nic konkretnego nie wnoszą. Oby tylko klient łyknął i wydał 7000-10000zł za nowy TV. Uważam, że mimo wszystko to nie jest "super przystępna" cena za OLEDa i przy takim wydatku ma się prawo pewnych rzeczy wymagać.

    Nie kupuje tego że matryca 4K jest większa od FullHD i jest już z tym problem, że nawet poprawiacze płynność w 1080p zawodzą. Nie brońmy producentów.

    Te 7 lat dla rozwoju elektroniki to mega w chuk dużo czasu. Wystarczy zobaczyć jak się zmieniły przez ten czas np. smartfony i z czym sobie teraz potrafią poradzić w porównaniu do smartfonów z 2012.

    • Plusik 2

  13. Obejrzałem wydanie Monolith'u filmu "Furia".

    Heh. Wszyscy rozpisują się o jakości obrazu, jego czerni, a nikt nie zauważył / usłyszał, że bynajmniej w oryginalnej ścieżce dźwiękowej, pojawia się kilka razy "flanger" podczas rozmów bohaterów. Nie jest to fajne i jest to do wychwycenia :angry:

    Lecz z tego co czytałem gdzieś na forum opinie ludzi, to chyba wydanie EU ma tą samą wadę.


  14. Mnie ciekawi chińskie wydanie Blu-ray tego filmu. W sieci znalazłem BDInfo tego wydania, ale nie ma chyba skąd go sprowadzić. Widać, że w porównaniu do wydania europejskiego i USA, ma wyższy bitrate obrazu i dźwięku. No ale jak jest w tym wydaniu z jasnością obrazu, to już nie wiadomo.

    DISC INFO:

    Disc Title: Fury.2014.HK.Blu-ray.1080p.AVC.DTS-HD.MA.5.1-TTG
    Disc Size: 47,188,162,054 bytes
    Protection: AACS
    BD-Java: No
    BDInfo: 0.5.8

    PLAYLIST REPORT:

    Name: 00001.MPLS
    Length: 2:14:40.489 (h:m:s.ms)
    Size: 38,365,406,592 bytes
    Total Bitrate: 37.98 Mbps

    VIDEO:

    Codec Bitrate Description
    ----- ------- -----------
    MPEG-4 AVC Video 27953 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

    AUDIO:

    Codec Language Bitrate Description
    ----- -------- ------- -----------
    DTS-HD Master Audio English 3610 kbps 5.1 / 48 kHz / 3610 kbps / 24-bit
    (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
    Dolby TrueHD Audio English 2681 kbps 5.1 / 96 kHz / 2681 kbps / 16-bit
    (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)

    SUBTITLES:

    Codec Language Bitrate Description
    ----- -------- ------- -----------
    Presentation Graphics Chinese 22.200 kbps
    Presentation Graphics Chinese 21.734 kbps
    Presentation Graphics English 30.702 kbps


  15. Jak w temacie. Spotkałem się już z trzecim filmem na Blu-ray, którego Dune nie chce odpalić, bo pokazuje się info na ekranie, że trzeba zaktualizować oprogramowanie odtwarzacza by film uruchomić.

    Problem mam z naszym wydaniem "Trance", "Percy Jackson: Morze potworów" i ostatnio "Devil's Due".

    Nadmienię że oprogramowanie odtwarzacza jest oczywiście najnowsze. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

    Jedynym obejściem jest puszczanie filmu opcją "Lite", ale nie o to chodzi. :angry2:


  16. No tak palcowanych płyt się nie zareklamuje bo powiedzą że to Pan/Pani mógł dotknąć. No chyba żeby nagrał film (najlepiej kamerką HD) przy rozpakowaniu z firmowej folii i sprawdzeniu płytki. Niech się wtedy bujają.

    Wydaje mi się też, że można zareklamować film gdzie np. Parker na Blu ma napisane z tyłu okładki, iż ma format obrazu 2.35:1, a tak naprawdę jest 1.78:1. To jest chyba podstawa do reklamacji, bo zostaliśmy wprowadzeni w błąd opisem wydawcy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...