Skocz do zawartości

kowalmisiek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kowalmisiek

  1. Panowie odgrzewam trochę temat. W związku z tym że kończę robić salon w domu chciałem w podwieszany sufit przyszłościowo wsadzić kabel do projektora. Myślę że będzie projektor + ekran projekcyjny. 1. Na pewno będę musiał poprowadzić kabel HDMI między moim amplitunerem, a projektorem. 2. Doprowadzić kabel elektryczny do projektora. 3. Doprowadzić kabel elektryczny do ekranu projekcyjnego. Odległość między projektorem a ekranem projekcyjnym będzie miała około 4,5m i to jest nie do ruszenia. Zbliżyć bardziej nie mogę co najwyżej oddalić do 5m. Czy z tej odległości będzie dobry obraz? Chodzi mi o to że im większa odległość od ekranu od projektora tym gorsza jakość i jasność jest obrazu. Odległość z jakiej będę oglądał to około 4m. Chciał bym żeby jak włączam projektor od razu sam się włączał ekran projekcyjny i jak wyłączam to żeby się chował. Czytałem o czymś takim jak Trigger. Przykładowo projektor który znalazłem z Triggerem to Optoma 4K400x. Rozumiem że muszę poprowadzić jeszcze kabel z projektora do ekranu projekcyjnego którym pójdzie 12V i wyzwoli sygnał żeby ekran się rozwinął? Nie widziałem nigdzie Ekranu projekcyjnego z wejściem Trigger. Czy takie istnieją? Widziałem za to na różnych stronach że są puszki które się podłącza w jakiś sposób pod ekran projekcyjny i posiadają one wejście Trigger. Czy tak robi się taki tandem? Ogólnie polecacie jakiś ekran projekcyjny. Najlepiej nie pod zabudowę bo już sufit podwieszany już jest zrobiony. Oczywiście mówię o elektrycznie podnoszonym ekranie projekcyjnym. Czy takie coś się nada pod Trigger? https://allegro.pl/oferta/kabel-stereo-minijack-minijack-m-m-10m-11111186818
  2. Czyli na tą chwilę najlepszy wybór to Panasonic. Nikt jednak się nie wypowiedział na temat Philipsa?
  3. A ktoś może coś powiedzieć o Philipsie? Jak w nim wygląda sprawa upłynniacza.
  4. Samsunga mogę skreślić z listy bo nie posiada Dolby Vision, ale ogólnie to temat żeby każdy mógł wyrazić swoje poglądy na temat swoich wrażeń z upłynniacza. Ogólnie chcę kupić OLED i myślałem coś między Philips 65 807 a Panasonic 65 LZ1000. HDR10+ niby umarł niby nie. Prime Video nadal go wykorzystuje i jest też na wielu filmach Blu Ray. Wychodzę z założenia że lepiej coś mieć niż nie mieć. mati_luk Ogólnie uważasz że lepiej działa upłynniacz na Sony? Jak byś mógł podać jeszcze jakie modele TV masz?
  5. Witam. Chciał bym się zapytać o taką właśnie kwestię jak w temacie. Ogólnie było by super jak by został zrobiony test na łamach strony HDTVPolska o jakości upłynniaczy. Wiem że zaraz będą słowa krytyki że upłynniacze powinno się od razu wyłączyć bo one tylko psują obraz i nie jest taki jak sobie reżyser zażyczył, ale jednak są ludzie którzy bez nich żyć nie mogą. Są różne marki telewizorów OLED i różne systemy operacyjne. Kiedyś czytałem że najlepszy upłynniacz na rynku mają TV Sony. Gdzieś też czytałem że LG ma największe problemy z upłynniaczem. Ogólnie jest kilka popularnych marek TV OLED. LG Sony Panasonic Philips Samsung Ogólnie mnie interesuje czy są problemy typu artefakty i szarpanie obrazu. Najbardziej mnie interesuje porównanie Philips i Panasonic bo to są jedyne telewizory które mają HDR10+ i Dolby Vision (nie wiem dlaczego Sony zrezygnowało z obsługi HDR10+) ale chętnie poczytam też o innych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...