Skocz do zawartości

hdpower

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez hdpower


  1. Witam.

    Mam zamiar kupić amplituner Onkyo SR-578. Nie wiem dokładnie na jakie głosniki do tego amplitunera się zdecydować.

    Na zestaw pięciu głośników chcę wydać do 1000 zł.

    Zainteresowały mnie trzy zestawy, proszę więc o opinie na ich temat lub inne propozycje:

    - Koda AV-702

    - Rubicon RP-26

    - MAudio HTS700

    Nie wiem także jaki subwoofer do tego dobrać.

    Jeśli chodzi o amplituner decyzja nie jest ostateczna. Zastanawiam się także nad Sony SRT-DH810 i Yamaha RX-V667. Interesowały by mnie więc także opinie na temat tych amplitunerów, oraz tego jak grają z wymienionymi przeze mnie zestawami.

    Dziękuję bardzo za opinie.


  2. Zauważyliście, że po ostatnich aktualizacjach już nie działają napisy w MPL2?

    Z tego co mi wiadomo BD390 nigdy nie radził sobie z napisami MPL2.

    Ja właśnie liczyłem na to że najnowszy firmware to zmieni.

    Ma ktoś może możliwość czy najnowszy firmware pozwala na poprawne wyświetlanie napisów MPL2 (poprawna synchronizacja czasowa) ?

    Zauważył ktoś zauważył co dokładnie zmieniło się po wgraniu nowego oprogramowania ?

    Zastanawiam się czy warto, ponieważ niektórzy piszą o problemach z rozjeżdżaniem się dźwięku z obrazem.


  3. Ja odtwarzałem już sporo filmów MKV i wszystkie były odtwarzane poprawnie.Odtwarzałem z dźwiękiem zarówno DD jak i DTS, w rozdzielczości 720p i 1080p.


  4. Witam. Mam model 55C6000. Chciałbym się dowiedzieć czy u wszystkich podczas oglądania telewizji gdy w pokoju jest ciemno, można zauważyć jaśniejsze plamy na czarnym/ciemnym ekranie. Plamy występują po bokach i w rogach ekranu.

    Czytałem o tej przypadłości w tych modelach, ale na zdjęciach testowych nie wyglądało to aż tak źle. Pomaga zmniejszenie do minimum podświetlenia / włączenie trybu eco, ale wtedy nie widać szczegółow w ciemnych miejscach. Pomaga także ustawinie trybu dynamicznego, ale wtedy obraz jest zbyt ostry ostry.

    Czy jest jakiś sposób żeby zniwelować ten efekt poprzez kalibrację ?

    Zastanawiałem się także nad modelem LG 55LE3300 ale w sklepach bardziej podobał mi się obraz na Samsungu. Czy w nim także występują takie problemy ?


  5. W Auchan dzis widzialem LG 570 za 589zl....To jest ciekawszy model niz 390-ka...Chocby z tego wzgledu, ze czyta NTFS z podpietych dyskow....

    Przecież BD390 czyta partycje sformatowane w systemie plików NTFS (sam mam dysk 1,6 TB podzielony na 3 partycje i sformatowane na NTFS).

    Jak nie wierzysz to zajrzyj do instrukcji obsługi chociażby i nie wprowadzaj w błąd.


  6. Bierz 55", tylko jeśli zależy Ci na 3D to zorientuj się jeszcze w modelach SONY i LG. Ja sam posiadam 50" i oglądam z niecałych 3m i kolejny zakup to chyba jakaś 60".

    Ale pisze Pan o materiale 720p czy 1080p ? Bo ja mam większość w 720p, co prawda jak kupie telewizor to zaczne przesiadać się na 1080p, ale większość filmów mam w 720p.


  7. Witam uprzejmie

    Najlepiej to weź projektor, za cenę 55C7000 spokojnie dostaniesz bardzo dobry projektor 1080p.

    Pozdrawiam serdecznie.

    Z poważaniem

    Nad takim rozwiązabuen też się zastanawiałem, ale projektor w moim wypadku się nie sprawdzi. Przecież nie będę specjalnie kupował nowych zasłon do okien i siedział w środku dnia z zasłoniętymi zasłonami podczas oglądania programów z N i filmów (większość filmów oglądam jak na dworze jest jasno). Poza tym projektor nie ma funkcji multimedialnych na których mi zależy (odtwarzanie po USB AVI i MKV z obsługą NTFS i MKV, oraz DLNA).

    Widziałem u znajomych z projektorami że obraz jest mniej nasycony kolorami i mniej szczegółowy (szczególnie jeśli w pokoju jest jasno to obraz jest koszmarny).

    Nie sądzę że projektor jes czymś złym, przy niższej cenie możemy osiągnąc o wiele wyższą przekątną i jeśli ktoś mieszka w domku i ma możliwość poświęcenia jednego pokoju na "salę kinową" to świetne rozwiązanie. To o czym pisałem, że obraz jest mniej szczegółowy pozwala na wybranie większej przekątnej niż w przypadku telewizora i oglądanie obrazu w akceptowalnej jakości (na telewizorze przy tak dużej przekątnej nie dałoby się oglądać materiału z tej samej odległości).

    Mimo wszystko dziękuje za tak duże zainteresowanie moim pytaniem. Dzięki odpowiedziom skłaniam się ku przekątnej 55", bez waszej pomocy kompletnie nie wiedziałem co wybrać. Bałem się o to, że z odległości 2.5m obraz 720p na TV 55" będzie słabej jakości.


  8. Przy odległości 2,2 m brałbym 46". To jednak zbyt mała odległość od telewiozora, może nie na HD, ale na SD z pewnością tak.

    Zaś przy 3 m i więcej, zainwestowałbym raczej już w 52", 55".

    Ale chodzi mi głównie o materiał 720p. Czy przy 55" z odległości 2-3 obraz będzie w najwyższej możliwej jakości ? Co do 46" to nie mam watpliwości, ale 55" to jest jednak trochę więcej. O 1080p to nawet przy 70" bym się nie bał :)


  9. Witam. Własnie przymierzam się do kupna nowego telewizora. Mam na oku parę modeli. Kusi mnie trochę opcja zainwestowania w telewizor 52" lub 55".

    Jednak zastanawiam się czy przy moich warunkach i potrzebach nie będzie to za duża przekątna.

    Zdecydowana większość oglądanego materiału będzie w 720p (dużo filmów MKV i programy HD z N), jednak mam zamiar powoli przesiadać się na materiał w 1080p. Zależy mi także żeby programy 480p z N nie wyglądały jakoś koszmarnie.

    Odległość z jakiej oglądam telewizor w zależności od miejsca waha się między 2,2 i 3,2 metra.

    Rozważane przeze mnie modele to:

    Samsung 55C6000

    Samsung 46C7000

    Philips 46PFL8605

    Sharp 46LE820

    Boję się trochę o to że 55" to może być za dużo. W dodatku nie wiem czy nie będę żałować jeśli zainwestuje w telewizor bez obsługi obrazu 3D (3D Ready). Mam zamiar zamówić odtwarzacz LG BD390 więc filmy Blu-Ray 3D i tak na razie odpadają.

    Prosiłbym także o jakieś opinie na temat podanych przeze mnie modeli.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.


  10. Niestety nie wiem.

    A czy jest ktoś kto się orientuje ? Bo jeszcze chce być pewny że dobrze robie dopłacając do BD390.

    Czy BD390 ma lepszy skaler ? BD570 ma opcje ripowania muzyki i podawania tytulu utworu podczas ogladania filmu (po naciśnięciu przycisku), ale nie ma dekoderów dźwięku przestrzennego za to i wyjściag wielokanałowego.


  11. Miałem tylko filmy z napisami srt i czyta, txt nie. Innych wiec nie próbowałem. NTFS bez problemu, czyta dysk WD 1T. Dvix/Xvid -OK. Z MKV (mam ich tylko kilka- profil 5.1) różnie. W 720 Piratów z Karaibów czyta jedna cześć a innej nie. Zaś jedyny jaki mam w 1080 bez problemu mimo,że 5.1 (i to bez przycinania).

    A w jakim formacie były zapisane napisy w tym pliku TXT ? TXT to tylko rozszerzenie pliku, format napisów zapisany w tym pliku może być różny, np:

    - MicroDVD - {754}{762} Tekst

    - MPL2 - [754][757] Tekst

    - TMPlayer - 01:13:12:Tekst

    Z góry dziękuję za odpowiedź.


  12. Nadal brak opinii o BD570 ?

    Czy odtwarza poprawnie formaty napisów MicroDVD i TMPlayer ? BD390 już sobie dobrez radzi z tymi formatami.


  13. Nie słyszałem o tym żeby kontener AVI mógł mieć zapisane tylko 1.8 GB danych, to głupota. Dlaczego akurat tyle ?

    Ja mam film w konenerze AVI w rozdzielczości 480p o rozmiarze 2,1 GB i na komputerze oraz odtwarzaczu Philips DVP720SA z 2004 roku chodzi dobrze.

    Mam też kilka filmów AVI w rozdzielczości 720p (okolo 4,3 GB) i na komputerze chodzą dobrze.

    Czy ktoś może potwierdzić te problemy ?

    Jeśli tak to kolejna przewaga BD390 nad BD370 znika, ponieważ dotąd twierdzono że BD370 nie radzi sobie z plikami AVI w wysokiej rozdzielczości a BD390 tak. W takim razie skąd brano filmy AVI w rozdzielczości HD o rozmiarze mniejszym od 1.8 GB ?

    Już zdecydowałem się na zakup BD390, miałem zamiar kupić po powrocie z zagranicy (wyjechałem na tydzień). A po powrocie wchodzę i czytam że rzecz na której mi zależy nie działa, co ciekawe nikt wcześniej takich problemów nie zgłaszał.


  14. Witam. Od jakiegoś czasu w sprzdeaży są nowe modele telewizorów Full HD LCD Philipsa z podświetleniem Edge LED.

    Podaję specyfikację modelu:

    PFL7505:

    - dostępne przekątne: 32", 37", 42", 46"

    - podświetlenie: Edge LED

    - technologia Precise Pixel HD

    - technologia HD Natural Motion

    - częstotliwość odświeżania: 100 Hz

    - złącze USB (po podłączeniu pendrive'a lub dysku twardego możemy odtwarzać filmy AVI i MKV, muzykę MP3 i WMA oraz wyświetlać pliki JPEG).

    - złącze ETHERNET_UTP5 (usługi Net TV i DLNA)

    - 4 złącza HDMI (jedno z boku)

    - wyjście dźwięku cyfrowego (coaxial)

    - system Amblilight Spectra 2

    - czas reakcji: 2ms

    PFL8505:

    - 3D Ready

    - dostępne przekątne: 32", 37", 42", 46"

    - podświetlenie: Edge LED

    - technologia Precise Pixel HD

    - technologia HD Natural Motion

    - częstotliwość odświeżania: 200 Hz

    - złącze USB (po podłączeniu pendrive'a lub dysku twardego możemy odtwarzać filmy AVI i MKV, muzykę MP3 i WMA oraz wyświetlać pliki JPEG).

    - złącze ETHERNET_UTP5 (usługi Net TV i DLNA)

    - 4 złącza HDMI (jedno z boku)

    - wyjście dźwięku cyfrowego (coaxial)

    - czas reakcji: 1ms

    Ciekawe jak telewizory radzą sobie z plikami MKV ? Moim zdaniem jest to ciekawa opcja, tym bardziej że obsługiwany jest system plików NTFS.

    Nie wiem jednak czy wypuszczają sygnał DTS (bit-stream) po wyjściu koaksjalnym (jest to dość ważne ponieważ wiele plików MKV posiada ścieżkę dźwiękową DTS).

    Nie wiem też czy wyświetlają jakiekolwiek napisy do filmów z pliku zewnętrzengo (model PFL7404 nie wyświetlał nawet napisów SRT podczas odtwarzania plików AVI)

    Istotny jest również fakt że to kolejny telewizor wspierający technologie 3D (nie znam jednak szczegółow na jej temat).

    Jeśli ktoś posiada któryś z tych telewizorów lub bardziej konkretne informacje na ich temat, to niech się podzieli informacjami :o


  15. A dlaczego BD570 ma mieć ograniczenie co do wielkości pliku ? Przecież wspiera system plików NTFS, może chodzi o to że przy dużych plikach procesor nie wyrabia. A jak jest z różnymi formatami napisów (MicroDVD, MPL2, TMPlayer) ??


  16. Jesli chodzi o modele BD560 i BD570 to wspierają NTFS (informacje opieram na instrukcji obsługi).

    Nie wiem jednak jak jest z niektórymi rzeczami w porównaniu do BD390:

    - wyświetlanie plików MKV i AVI (czy wyświetlają ich więcej czy mniej)

    - czy skaler jest tak samo dobry jak w BD390 (jest to wyższy model)

    - czy wyświetlają poprawnie wszystkie formaty napisów z którymi radzi sobie BD390

    - czy radzą sobie z wyświetlaniem napisów w formacie MPL2

    Wadą nowych modeli jest brak wielokanałowego wyjścia analogowego (jeśli ktoś w amplitunerze nie ma wejść HDMI i dekoderów Dolby Digital HD i DTS HD to mogą się przydać).

    Trochę dziwne że jak dotąd w tematach nowych odtwarzaczy jest pusto. Nikt ich nie kupił ?


  17. Witam,

    U mnie aktualizacja (zrobiona przedwczoraj) nie pomogła na MPL2.

    Poprawnie działają MicroDVD i SRT, innych nie używałem.

    Pozdrawiam,

    Silver

    Dziękuję bardzo za odpowiedź ;) Kilka razy się pytałem ale nikt nie chciał odpowiedzieć, dopiero Pan podał mi konkretną odpowiedź.

    Jeśli chodzi o napisy w formacie MicroDVD to muszą być zapisane w pliku z rozszerzeniem SUB ? Czy plik może mieć rozszerzenie TXT ?

    Sam nie mogę sprawdzić bo cały czas zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza.


  18. Mam pytanie jakie napisy formatów są poprawnie wyświetlane podczas wyświetlania filmów udostępnionych na komputerze ?

    Skoro nie mogę się doczekać poprawnego wyświetlania napisów w formacie MPL2, to będę wrzucał filmy na dysk twardy komputera i konwertował napisy.

    Wolałbym jednak żeby ktoś w końcu napisał czy ostatnia aktualizacja firmware poprawiła wyświetanie napisów w formacie MPL2, oto linia z tego formatu żeby nie było wątpliwości o jaki mi chodzi:

    [1024][1068]Tekst

    p.s. wie ktoś dlaczego odtwarzacz zaczął troche drożeć, czyżby do sklepów nie przychodziły już dostawy ? może przychodzą już tylko nowe modele


  19. Zauważył ktoś zwiększenie się listy poprawnie wyświetlaych formatów napisów po ostatnej akutalizacji oprogramowania, tak jak użytkownik wideo5 ?

    Interesuje mnie to czy są już poprawnie wyświetlane napisy w formatach MicroDVD i MPL2 z plików TXT.


  20. - ja miałem problemy z synchronizacją mkv z txt w tej chwili jest już ok.

    -bit-reatu nie sprawdzałem lecz po coaxialu jednak rwie fonię na wszystkich filmach które mam w DTS.

    - moje ampli nie ma HDMI więc sprawdzić nie mogę ale powinno być dobrze bo TV mam podłączone po HDMI i jest OK.

    A czy ma Pan możliwość sprawdzić jak jest z dźwiękiem DTS po złączu optycznym, oraz po wysłaniu rozkodowanego dźwięku analogowo.

    Co do napisów, TXT to tylko rozszerzenie pliku tekstowego, a mi chodzi o format napisów jakie są w tym pliku zapisane (do tej pory dobrze były odtwarzane podobno tylko TMPlayer i MicroDVD, jednak w formacie MPL2 brak było synchronizacji z filmem)


  21. Czy ja gdzieś pisałem o DL? a jesli już to DL kupuję po 3-4 zł nie firmowe, lecz większość MKV wchodzi na 1 DVD lub podzielone na 2 płytki więc w czym problem? A tak na marginesie to w nowej ofercie Sellgros płytki BD są już poniżej 10 zł, co prawda to Vacoss ale to już coś.

    Panowie coś się ruszyło, po wgraniu nowego softu jest już synchronizacja napisów w filmach na których w poprzednim sofcie jej nie było. DTS na ampli rwie nadal ale najciekawsze że obraz w 5.1 działa bez pikselozy a na bd370 idzie z pikselozą.

    Czy chodzi o napisy w formacie MPL2 ? O ile mi wiadomo to tylko te nie były odtwarzane z często spotykanych.

    Ktoś jeszcze pisał że napisy w formacie MicroDVD wyświetlają się poprawnie tylko z plików o rozszerzeniu SSA, ale nie wiem czy to jest prawda i czy zostało to poprawione.

    A co do przerywania ścieżek dźwiękowycho formacie DTS. Sprawdzał ktoś może od czego to zależy dokładnie ?

    - może zależy to naprzykład od bit-rate'u ( ja w sklepie testowałęm filmy z różnymi ścieżkami - DD 448 KBit/s, DTS 768 KBit/s, DTS 1,5 MBit/s - wszystkie chodziły dobrze, ale włączałem tylko fragmenty)

    - może jest tak że dźwięk przerywa tylko po jednym złączu (np. coaxial albo optical) - u mnie naprzykład w amplitunerze tak jest że dźwięk z niektórych urządzeń podłączonych optkiem przerywa, natomiast po podłączeniu ich koaksjalem nie przerywa

    - czy dźwięk po przesłaniu do amplitunera złączem HDMI dźwięk też przerywa ?

    - czy dźwięk zdekodowany przez odtwarzacz i wysłany do amplitunera złączem analogowym (multichannel - każdy kanał osobnym chinchem) też przerywa ?

    p.s. na Allegro są już płyty Blu-ray po 7 zł (FORTIS) i 8 zł (EXTREME), ale nie wiem czy są dobre (czy da się z nich po jakimś czasie odczytać dane). Swoją droga jeśli byłyby dobre to teraz taniej wychodzi wypalenie 1 płyty BD-R niż 3 DVD+R DL i trzeba poważnie pomyśleć nad nagrywarka Blu-Ray.


  22. Ale BD370 nie wspiera systemu plików NTFS i nie odtwarza filmów w konenerze AVI w rozdzielczości HD.

    BD390 naprawde mógłby być hitem, gdyby tylko nie posiadał wad w stosunku do BD370 i dodawał wsparcie dla systemu plików NTFS, oraz kartę sieciową WI-FI.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...