Skocz do zawartości

jerzyes

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez jerzyes


  1. [quote name='Sober' post='90819' date='13.03.2008, 11:31 ']Ale czy to stoi stabilnie? Każda kolumna w tym i sub poprawnie pracuje jeśli drga tylko głośnik a po przyłożeniu ręki do obudowy drgania są minimalne. Chociaż u Ciebie pewnie to i tak lepsza opcja niż drganie połowy podłogi ;-)[/quote]

    Przetrwało już wiele imprez z ostrymi tańcami... :-)

    Oczywiście umieszczenie kolumny na subie wynikało z oszczędności miejsca; lepsze byłoby płaskie obciążenie, np podobną płytą kamienną, tylko mniejszą, a kolumna postawiona osobno.

    Jedno mogę gwarantować - ta piramidka zwraca uwagę każdego gościa i to najczęściej pozytywnie - a w końcu o to też trochę chodzi w tej zabawie - przyznajmy się szczerze...

  2. Przyłączam się do opinii powyżej - b.dobry tekst!
    I moje trzy grosze:

    Ładnych parę lat temu kompletowałem zestaw 5.1 z subem JAMO w klasie do 1000PLN ( nie pamiętam typu ). Pierwsze uruchomienie tego, na oryginalnych podstawkach to była masakra (stara kamienica, solidne stropy drewniane). Rezonowało wszystko, a najbardziej żyrandol u sąsiadów z dołu; nie szło słuchać, nawet przy minimalnym wysterowaniu. Nie miałem możliwości wymiany sprzętu i musiałem kombinować inaczej. Po wielu próbach i niepowodzeniach doszedłem do dziwnej konstrukcji, która jednak wg. opinii nielicznych gości - audiofilów spełnia swoje zadanie co najmniej na 4+

    Kolejno - od drewnianej podłogi:
    podwójna warstwa grubego futra
    płyta z granitu - jednostronnie polerowana 30 x 600 x 600 mm
    stożki ze styropianu 100 x 100 mm w miejsce oryginalnych nóżek suba
    SUB
    podkładki z miękkiej gumy - nóżki kolumny
    kolumna głośnikowa - jako dociążenie suba i jednocześnie lewy stereo


    Nie twierdzę w żadnym razie, że to jest idealne rozwiązanie - może być jednak pomocne w podobnych warunkach

    Pozdrawiam

  3. [quote name='Topmek' post='82504' date='30.01.2008, 16:33 ']Ale obraz będzie na obu telewizorach w tym samym momencie czy raz na jednym a raz na drugim?[/quote]
    To zależy: jeśli obydwa będą po takim samym standarcie łącza (obydwa HDMI lub obydwa SCART) to wówczas obraz będzie jednocześnie i tu, i tu (oczywiście łącza z rozdzielaczami). Dekoder N-ki daje niestety albo HD, albo SD i trzeba to przełączać przyciskiem na dekoderze :-(.
    Pozdr.

  4. [quote name='Artsalah' post='59863' date='12.09.2007, 16:28 ']Dziękuje serdecznie, Wasze opinie pomogły mi trochę. Mam jeszcze jedno pytanko, będę go ustawiał gdzieś 3.5 metra od ściany, na wprost ekranu, pawie pod sufitem, więc obraz będzie padać z trochę z góry. Czy jednak ustawić go centralnie na wprost (będę musiał w takim przypadku zrobić małe przemeblowanie i nie bardzo mi to pasuje :). Rozumiem, że nie powinno się kombinować i ustawiać gdzieś pod bokiem, ale jak sytuacja ma się - góra, dół ?

    Myślę o kącie 20-30stopni (centrum obrazu - projektor).

    @ jerzyes. Mógłbyś powiedzieć jak wrażenie z obrazem ? Czy nie jest za płaski i jak odwzorowanie kolorów. Wiem, że nie ma co projektora porównywać np z telewizorem LCD, jednak chciałbym się zorientować jak mniej więcej to to wygląda.[/quote]

    >>dot ustawienia: każdy stopień shift-u szkodzi obrazowi. Oczywiście nie stwierdzisz różnicy przy 2-3 stopniach, ale 20st to już nawet ja widzę, a nie jestem wybredny. Doradzałbym stanowczo jak najbliżej osi dla najczęściej oglądanego rozmiaru. Ja niepotrzebnie sugerowałem się rozmiarem maksymalnym i w efekcie mam mocowanie trochę za nisko. Najczęściej oglądam format 60:70% maksa i w górnym położeniu.
    >>dot jakości obrazu: nie jestem znawcą; mogę tylko stwierdzić że bardzo dużo zależy od jakości sygnału pierwotnego. Reklamówki DiscoveryHD, niektóre reklamy, niektóre obrazy ze studia wręcz zaskakują wiernością barw i głębią. Dla tych materiałów nic nie trzeba kombinować w ustawieniach projektora. Z kolei np. filmy MGM często wymagają przygaszenia "amerykańskich kolorów". Zastrzegam jednak - ze mną o kolorach nie dyskutuj, sorry...-:)

    Pozdr.


  5. Witajcie! - dawno się nie odzywałem

    Używam panasa 100 od grudnia. Czytałem w tym czasie wiele opinii / porównań i utwierdziłem się w przeświadczeniu że b.dobrze wybrałem projektor. Nie potwierdzają się w moich warunkach zgłaszane niekiedy uwagi krytyczne.

    Sprzęt pracuje w dużym salonie z wystawą południową. Na oknach są dość ciemne, ale i dość przezroczyste zasłony. Ekran 3,5 metra szerokości, white z dolnej półki cenowej. W pełnym słońcu w godzinach południowych niewiele się zobaczy - ale kto ma czas w środku dnia? W "normalnych" godzinach nigdy nie miałem problemu z jasnością obrazu. Tryb pełnej jasności potrzebowałem uruchomić może dwa-trzy razy w zupełnie nietypowych przypadkach; poza tym idzie w "economic". Wisi w osi ekranu w odległości ca 7 metrów. Najczęściej nie korzystam z pełnej wysokości i szerokości ekranu - praktyka pokazała, że przesadziłem z rozmiarami. Zakres shift-u jest dla mnie dużo za duży - to jest potrzebne kiedy przenosi się sprzęt w nietypowe miejsca. Do pracy stacjonarnej wystarcza kilkanaście stopni.

    Głośność oceniam na słabą piątkę - b. rzadko można go usłyszeć przy typowych zastosowaniach. Wydaje mi się, że nawet przycichł po okresie paru miesięcy, ale równie dobrze może być to efekt przyzwyczajenia.

    Zakres regulacji: jak na amatorski sprzęt - zbyt duży. Robi wielkie wrażenie na gościach (zwłaszcza zielonych) ale dla normalnej pracy z n-ką to jest 300% potrzeb.

    Nie mam czasu na szczegółowe wyliczanie innych cech, ale twierdzę dzisiaj że w końcówce ub roku to był najlepszy wybór z przedziału do 5000. Dzisiaj oczywiście to już nie musi być aktualne, ale nie słyszałem o rewelacyjnych nowościach.

    Tak więc dla podobnych warunków i normalnego oglądania kina domowego mogę go śmiało polecić.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

  6. Jako potwierdzenie wniosków powyżej:

    na projektorze (Panasonic 100E) jakość obrazu HD przez HDMI z n-recordera jest bezdyskusyjnie lepsza niż przez komponent, nawet na pierwszy rzut oka laika. Z zastrzeżeniem, że pierwszy "próbny" tandetny kabelek HDMI (ok 30zł / 3mb) dawał tylko nieznaczną poprawę. Zainwestowałem 200zł w 10-o metrowy (nie pamiętam marki) i jest lepiej niż dobrze.

  7. [quote name='zibi61' post='39825' date='22.02.2007, 10:25 ']Nikt się nie chce wypowiedzieć w tym temacie, czy jest nas tak mało?[/quote]

    Mam sytuację identyczną, tyle że sam pozbawiłem się możliwości reklamacji bo zachciało mi się szerszego niż typowy (3,5m; inna firma). Po prostu rura ugina się pod obciążeniem (może to być kwestia przewymiarowania długości, albo zastosowanie cięższej tkaniny niż normatywna). Uważam że jeżeli brałeś typówkę z oferty, to musisz reklamować bo to ewidentnie wina dostawcy.

    Daj info jak to się skończy - powodzenia

  8. [quote name='crazy-j' post='38959' date='14.02.2007, 20:13 ']Jak to sprzedawca nie zgadza sie na sprzedaz samego rekordera ? :):):):):):o:o:o[/quote]

    Prawdopodobnie na tzw prowincji dystrybutorzy dostają po parę kompletów i nie chcą tego rozwalać. Odpowiedzi w tym sensie dostałem u trzech sprzedawców (Bydgoszcz - Inowrocław).

    Komentarz chyba zbyteczny...


  9. [quote name='katan' post='38940' date='14.02.2007, 17:27 ']......
    Musze zmieniac antene? A moze sam kabel?[/quote]

    Nbox recorder może być w pełni wykorzystany tylko wtedy, jeśli ma dwa źródła sygnału - dwa kable, dwa wyjścia z anteny. Antena "dwuwyjściowa" jest sprzedawana razem z nboxem i na ogół sprzedawca nie zgadza się na sprzedaż samego recordera. Odbiór na starej antenie z Cyfry jest możliwy (w moich warunkach sygnał ze starej instalacji miał nawet lepsze parametry) ale to trochę bez sensu, bo można wówczas nagrywać tylko ten kanał, który aktualnie jest wybrany, nie działają też niektóre inne dobrodziejstwa recordera.

    Na tym forum znajdziesz na ten temat całą encyklopedię...

  10. [quote name='cioq' post='31925' date='29.12.2006, 22:31 ']Jaki macie Nbox w domu. Zrobilem ankiete i zobaczymy jaki i ile osob z forum ma Nbox.[/quote]

    Wczoraj zainstalowałem nbox recorder. Poza kłopotami z ustawieniem anteny (musiałem wyrzucić starą od cyfry i analogu) jest OK. Możliwości recordera zaskoczyły mnie (zwłaszcza cofanie akcji w każdej chwili). Głośność dysku do przyjęcia. Zdumiewa mnie tylko, że to ustrojstwo chodzi cały czas (w stanby też !!). Czy to normalne?

    Pozdrawiam wszystkich rozwodników z cyfrą.

  11. [quote name='zibi61' post='29636' date='17.12.2006, 09:35 ']
    Witam. W sklepach pojawił się nowy model projektora - Panasonic PT-AX100 ( [url="http://www.fotal.pl/artykul/Projektor_Panasonic_PTAX100__zdjecia_na_scianie_doc12984.html"]http://www.fotal.pl/artykul/Projektor_Pana...e_doc12984.html[/url] ). Proszę użytkowników o opisanie jak się sprawuje, czy jest wart swojej ceny (około 6000zł). Może ktoś go używa z N-ką? W jakiej odległości od ekranu należy zamontować projektor, aby uzyskać najlepszy efekt? Pozdrawiam.
    [/quote]

    Witam!
    Używam ten sprzęt dwa tygodnie; właściwie nie wyszedł jeszcze ze stadium prób.
    Generalnie jestem zadowolony, zwłaszcza z kolorów i ostrości. Nie ma w komplecie kabelków - od razu trzeba o tym pamiętać. Wg mnie trochę tandetnie wygląda obudowa, jasność nie jest chyba taka jak w prospekcie - nie nabierajmy się na możliwość oglądania przy słońcu wpadającym przez duże okna. Bardzo podoba mi się obsługa kolorów i trybów wyświetlania, a najlepszy jest w tym wszystkim pilot - na 5+.

    W sumie polecam, ale nie wolno kupować go w cenie ponad 5300 - proponuję internetowe porównywacze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...