Skocz do zawartości

Tede123

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

Reputacja

0 Neutral

O Tede123

  • Tytuł
    VHS
  1. Ok! Znalazłem 3 modele Panasonic, które są chwalone za bardzo dobry upscaling: TX-55LZ1000E 55", TX-55MZ800E 55", TV55Z85AEG 55" (Nowość), wszystkie w rozsądnych cenach. Ale na jakiej podstawie twierdzisz że są one lepsze od LG C45 55". A jeżeli chodzi o Sony to który model (w cenach "rozsądkowych") ma ten system najlepszy? To może w takim razie zdecydować się na rozmiar 48", 50", wtedy ewentualne zauważalne "braki" w odbiorze DVD będą mniej widoczne? (A już prawie byłem zdecydowany na LG C45 55" - zdaję sobie sprawę, że im więcej ocen tym większy mętlik w głowie!!!). Odnośnie wypalania się OLED-ów od kanałów info to także zdania są mocno zróżnicowane! Pozdrawiam wszystkich.
  2. Ostatnie (chyba) pytanie: w czym LG G4 jest lepszy od LG C45. Czy LG G4 swoją jakością "powali" mnie na kolana, że na LG C45 nigdy więcej nie spojrzę? Od razu zaznaczam, że cena dla mnie też jest ważna i jeżeli kupię LG C45 "bardzo" będę żałował, że nie kupiłem G4? Jeżeli to są tylko niuanse to czy odczuję to przy tradycyjnym oglądaniu, tj. programy telewizyjne - informacyjne, filmy, seriale, sport i od czasu do czasu jakiś film z płyty DVD. Pozdrawiam
  3. No prawie mnie przekonałeś. Dzięki za szczegółowe informacje. Jeszcze jedno pytanie: jak ten LG C45 sprawuje się przy odtwarzaniu programów gorszej jakości, tzn. np. programów telewizyjnych nienadawanych w FullHD, odtwarzania płyt DVD (mam pokaźny arsenał filmów na takich płytach). Kiedyś zrobiłem eksperyment, zabrałem płytę DVD i w sklepie RTV (nieważne jakim) kazałem sobie odtworzyć ten film na telewizorze 4K ale to nie był OLED, chyba tylko LED - obraz z tej płyty na tym telewizorze to była masakra - nie dało się tego oglądać. Wiem że nowsze telewizory mają już bardziej udoskonalone układy (procesory) do interpolacji (upslacingu, czy jakoś tak) treści gorszej jakości do zbliżonej do 4K. Słyszałem, że Philips 819 ma niezły ten układ, a najlepszy to mają chyba telewizory Panasonica (te w miarę najnowsze), ale cena zbyt wygórowana. A jak w tej kwestii wypada LG C45?
  4. OK Eleonor. I chyba tak będę podchodził do OLEDa, czyli bez paniki. A jak wg Ciebie wypadają telewizory innych firm, wymienione powyżej - Sony, Philips - w porównaniu do LG proponowanego przez Ciebie. Kiedyś czytałem, że w Philipsach zdarzają się "pofałdowane" panele, czy jakoś tak - cokolwiek to znaczy. Taką wiadomość czytałem odnośnie Philipsa sprzed kilku lub kilkunastu lat, być może nowych modeli to już nie dotyczy.
  5. Dzięki za podpowiedzi. Też czytałem dużo pochlebnych opinii na temat tych modeli. Czy ten model LG ma dużo lepszy układ poprawy jakości obrazu z HD do 4K od np. Telewizorów SONY (np. XR-55A95K, XR-48A90K, BRAVIA 8 K55XR80PAEP) lub Philips (OLED819). Następna sprawa dotycząca możliwości "wypalania" się matrycy w tych modelach. Telewizor u mnie użytkowany jest około 14 godzin dziennie (ja, żona, dzieci), około 2/3 tego czasu to są programy informacyjne typu TVN24, TVP INFO, Polsat itp., z tymi nieszczęsnymi paskami. Oczywiście maksymalny czas oglądania danego programu to około 1 godz., ale po tym drugi program informacyjny - i tak na przemian z np. filmami, programami rozrywkowymi itp. Czy mam się w związku z tym obawiać problemu wypaleń matrycy? Może lepiej zdecydować się na QLED, ale czy są z podobnymi układami poprawiającymi jakość HD do 4K?
  6. Aktualnie posiadam Panasonica Full HD ale od jakiegoś czasu na matrycy pojawiły się niebieskie zabarwienia (duże plamy) w różnych miejscach ekranu (szczególnie widoczne na jaśniejszych tłach). Dlatego też planuję wymianę TV na nowy 4k, najlepiej OLED. Telewizor jest użytkowany przede wszystkim do oglądania programów telewizyjnych, filmów i to zarówno z telewizji jak i z płyt DVD. Chodzi mi o znalezienie nowego telewizora 4k, na którym jakość oglądanego filmu z DVD nie będzie odbiegała od tej z telewizora HD(FullHD), tzn. który będzie miał dobry (a nawet bardzo dobry) układ (procesor), do interpolacji (upscalingu?) jakości HD (czyli chyba 2k) do jakości 4k. Który z aktualnie dostępnych TV ma ten układ najlepszy? Czytałem, że bardzo dobre układy tego typu mają LG i Philipsy oraz Sony a także Panasonic. Telewizor ma być o przekątnej najlepiej 48(50”). Ostatecznie może być 55”, jeżeli miałby lepszy układ interpolacji (Upscalingu?) od tych mniejszych. Kwota do wydania: 5000 – 8000zł. Proszę o konkretne typu takich telewizorów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...