Skocz do zawartości

wrk84

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez wrk84


  1. 6 godzin temu, cheeba napisał:

    Przypominam, że tylko XH90 ma HDMI 2.1 (4K120, VRR) ale to informacja dla tych co będą kupować nowe konsole.

    Tak tylko ile treści wykorzysta faktycznie te 4k120 a ile będzie płynnie ogarniać 4k60)? 


  2. Proszę o informację nt wypaleń, powidoków. Czy ewentualne ich pojawienie jest bardzo widoczne podczas normalnego oglądania bez kolorowych plansz testowych. Na obecnej plazmie też mam lekkie wypalenie na dole ekranu z paska windowsa ale nie widać tego w ogóle podczas użytkowania. 

    • Zmieszany 1
    • Smutny 1

  3. 23 minuty temu, efel napisał:

    Ja mam takie robo-ramię, dokładnie tak to wygląda:

    NB F500 sprężyna gazowa 50 60 cali telewizor led uchwyt monitora ...

     

    Generalnie operowanie tym nie jest łatwe, ale można się przyzwyczaić. Chwytasz telewizor tam gdzie jest elektronika, tam jest sztywniejszy i odsuwasz, przysuwasz. Większy problem jest z regulacją góra-dół. Nie radzę naciskać TV na górną krawędź żeby go obniżyć - trzeba się nauczyć chwytać uchwyt od dołu.

    Ciekawe, mi zależy tylko na oddalaniu tam i z powrotem. 

    Co to za model? 


  4. 1 minutę temu, efel napisał:

    Wszystkie obecne telewizory są przystosowane do tego żeby powiesić je najbliżej ściany jak się da. Samsungi mają nawet uchwyty no-gap które w ogóle eliminują odstęp od ściany. W OLEDach LG wentylacja jest nad częścią z elektroniką.

    Dzięki za info.

    Ktoś z użytkowników stosuje uchwyty/wysięgniki ? Jak ten OLED sprawdza się w codziennym użytkowaniu bo jest bardzo cienki i czy nie ma jakichś większych problemów z odsuwaniem TV od ściany i z powrotem przynajmniej raz dziennie?


  5. 1 minutę temu, efel napisał:

    Kupiłeś coś i nie wiesz co? Hmmm chyba powinieneś to sprawdzić przed wyłożeniem kasy? Poczytaj sobie OWU tego ubezpieczenia, ale i tak się nie dowiesz, bo te zapisy są skonstruowane w taki sposób, żeby dawać możliwość interpretacji w zależności po której stronie biurka siedzisz.

    Fakt jest taki, że na forum jeszcze nikt nie skorzystał z sukcesem z takiej gwarancji w przypadku wypaleń. Był bodajże jeden taki użytkownik który pisał że będzie próbował, ale albo mi to umknęło, albo przepadł bez śladu...

    Nie kupiłem. Miałem zamiar ale się wyleczyłem :)


  6. Witam. Pytanie dotyczy uchwytu. Zależy mi na jakimś dobrym uchwycie który stabilnie utrzyma LG B9 55 cali, oraz który posiada wysięgnik na odległość minimum 50 cm.

    Pytanie również o to jak TV LG OLED sprawdza się w codziennym użytkowaniu bo jest bardzo cienki i czy nie ma jakichś większych problemów z odsuwaniem TV od ściany i z powrotem (matryca).


  7. W dniu 18.04.2020 o 04:40, PABLOV8 napisał:

    Panowie te modele różnią się tylko głośnikami!

    LG OLED55B9PLA jest na rok 2019 i ma 2 x 10 W + 2 x 10 W
    LG OLED55B9SLA przedłużyli produkcję na rok 2020 i ma głośniki  2 x 10 W bez głośników niskotonowych.
     
    Niczym innym się nie różnią, matryca ta sama, jasność itp. 
    Sprzedaję te telewizory na co dzień w euro i oba są na polską dystrybucję.
    Pzdr.

    Gwarancja taka sama w obu przypadkach door to door LG lub zgłoszenie w sklepie, wcześniej należy mieć podbitą kartę gwarancyjną przed wizytą serwisanta.

    Na stronie LG jest przy opisie SLA informacja że głośniki 40W. 

    https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-oled65b9sla


  8. 1 godzinę temu, IcePonder napisał:

    Witam.

    Właśnie jestem przed zakupem telewizora.Od kilku tygodni czytam,szukam i powoli dostrzegam faworyta.Właśnie GZ950 jest teraz u mnie na 1 miejscu.Nawet nie wiedziałem jak trudny może być teraz wybór - tym bardziej,że nie mam telewizora od 2011 :)

    W pełni zdaję sobie sprawę jak wygląda sytuacja w przypadku technologii OLED - wiem,że należy zachować pewną dozę ostrożności.Pytanie jakie mi się nasuwa,to jaki okres czasu można uznać za względnie bezpieczny w przypadku grania na konsoli lub PC?TV dla mnie nie istnieje,nie interesują mnie platformy typu Netflix czy HBO GO - 60% grania i reszta to kino.

    Byłem zdecydowany na Samsunga Q85 lub Sony XG9505,ale przypadkiem było mi dane zobaczyć w akcji Panasa.......wcześniej mówiłem,że nie chcę ryzykować wypaleń i liczyć czasu grania,ale obraz przez niego wyświetlany trochę zmienił moje podejście.

    Obraz oglądałeś w sklepie na prezentacji? 


  9. 12 minut temu, Gemi napisał:

    Zapomniałem dodać bardzo istotną kwestię odnośnie 2.1. Obecnie nie ma kart graficznych zgodnych z HDMI 2.1. Tak więc wspominanie o 2080Ti, który potencjalnie mógł by się zbliżyć do 4K w 120 klatkach jest kompletnie bez sensu... 

    Co do DV to tylko mogę potwierdzić, że robi ogromne wrażenie. Problem w tym, że kontent w formacie DV jest dosyć ograniczony i są to głównie produkcje Netfixa - niestety. Pozostałe znane produkcje są już bez HDR co bardzo boli.

    Co do QLED, to oczywiście w jasnym pomieszczeniu w dzień sprawdzi się znacznie lepiej ze względu na jasność matrycy. Wszystko zależy od priorytetów, warunków, godzin w jakich głównie planujemy oglądać/grać itp. Ja z uwagi na to że czas mam głównie w nocy lub późnym wieczorem zdecydowałem się na OLED chociaż mam bardzo jasny salon.

    Dodatkową zaletą QLEDów jest to, że mają lepszą powłokę anty refleksyjną. Chociaż niektóre OLEDy też mają ją bardzo dobrą, ale są często dużo droższe od LG.

    Nie powinno to jednak być czynnikiem decydującym. Jeśli się siedzi naprzeciwko TV i okno jest z boku (nie za...) i dodatkowo je zasłonami roletami, to jasność 700-800 nitów jest w zupełności wystarczająca.

    Oczywiście w nocy OLED rozwija skrzydła i żaden cudowny NanoIPS czy QLED nie ma startu choćby nie wiem jak się pocił.

     

    PS. Reasumując mój trochę przydługawy wywód LG OLED B8/C8/B9/C9 to obecnie najlepszy kompromis biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Jest to po prostu najbardziej uniwersalny TV na rynku. Nie bez przyczyny wygrywa w wielu testach z droższymi konkurentami innych marek.

    Moim faworytem też jest LG B9, gdyby nie kwestie wypaleń już bym go kupił. TV jest użytkowany do wszystkiego przez kilka osób w ciągu dnia. 


  10. 2 godziny temu, dawidm86 napisał:

    Z idealną czernią jaką daje OLED mogę się pogodzić, ze jej nie będę mieć. Najbardziej martwi mnie w tym xh95 brak hdmi 2.1, a czekanie kolejny rok na nowy model....nie wytrzymam tyle na starym tv 😅 kurde, jestem w kropce. XH90 ma hdmi 2.1 ale parametrowo gorszy od XH95 😕

    Mam dokładnie taką samą zagwózdkę jak Ty i podobny profil użytkowania TV.  Z LG myślałem o B9/C9 Oledzie natomiast z LCD Sony XH9505. Teraz na tapetę wszedł Samsung i seria 70R, 80R lub nowość coś pomiędzy nimi czyli 80T. Też rozważam brak hdmi 2.1 ale może się przydać do nowych konsoli. 

     


  11. 12 minut temu, Gemi napisał:

    Oczywiście, że obsługuje :). 

     

    Zasada jest prosta. jeśli siedzisz od ekranu 2m i więcej to musi to być przynajmniej 65". W innym wypadku po kilku dniach tygodniach stwierdzisz ze smutkiem, że jednak warto było wziąć większy panel. 

    Ja kupiłem 55", a mam właśnie około 2m do TV i niestety bardzo szybko uświadomił sobie, że był to błąd. Szczęśliwe miał być to, w pewnym sensie, TV przejściowy, który w razie jakiś braków miał bym zamienić na nowszy/większy, a ten pójdzie do sypialni. Jeśli kupił bym go z myślą, że jest to mój wymarzony TV na lata do salonu, to niestety, ale strasznie bym był teraz zwiedziony swoją decyzją. Ekran jest zwyczajnie za mały. W zupełności wystarcza jedynie do kablówki, która nadaje obraz w niskiej jakości przez co siedzenie blisko przypomina, że często to nie jest nawet FullHD...

    Przejście z FullHD na 4K wiąże się z tym, że albo musimy być bliżej, albo mieć znacznie większy ekran aby w pełni cieszyć się z dobrodziejstw tej rozdzielczości.

     

    Co do różnic to są opisane na wielu stronach w internecie np. tu. Z istotnych jest to:

    • 120 klatek w 4K (w zasadzie nie osiągalne obecnie w topowych grach z najlepszą grafiką). 
    • VRR (zmienna częstotliwość odświeżania) - technologia poprawiająca płynność obrazu (coś jak FreeSync albo G-Sync). Na razie nie wiadomo jak i czy będzie to działać w praktyce. Dodatkowo TV LG od serii 9 oferują G-Sync nie jest bezpośrednio związane z HDMI 2.1, ale przy podłączeniu TV do PC obraz będzie na pewno płynniejszy. Do tego jednak trzeba mieć naprawdę mocny komputer z grafiką min 2070 SUPER/5900XT - bo G-Sync ma sens od 60 klatek na sekundę :).
    • Dynamic HDR - to jest chyba jedyna sensownie zapowiadająca się nowość, która ma wprowadzić znacznie lepsze doznania z HDR. Problem w tym, że producenci gier/filmów muszą najpierw to zaimplementować do swoich dzieł. Jak za tym będzie nie wiadomo. Czas pokaże.

    Jest jeszcze eARC (lepszy dźwięk), ale na tym bym się nie skupiał jeśli ktoś nie planuje budowy zaawansowanego kina domowego.

    Reasumując HDMI 2.1 wprowadza kilka nowości, których z dniem premiery TV 99% użytkowników nie wykorzysta w ogóle. Po premierze nowej generacji konsol być może cześć z nich (dHDR/VRR). Ale jaki to będzie miało wpływ na realne odczucia z gry/odbioru obrazu to możemy tylko gdybać. 

     

    Natomiast odczucia z oglądania filmów lub grania w gry na 55" (HDMI 2.1) vs 65" (HDMI 2.0), to już teraz mogę Cię zapewnić, że będziesz miał znacznie większe na 65". I zdziwił bym się, jeśli ktoś z tego forum doradził by Ci inaczej :D

     

    Dzięki za wytłumaczenie. Mam 2.6 m do ekranu więc zakupie 65 cali na pewno. 

    Kilka modeli jest na tapecie tj. LG B9, Sony XG9505 (albo czekam na XH 9505 bo będzie hdami 2.1) oraz Samsung 80T który już posiada jedno złącze 2.1. W Samsungu obawiam się braku DV zwłaszcza że oglądam netflixa. 


  12. 7 minut temu, Gemi napisał:

    Ciężko powiedzieć. Wszystko zależy od wykorzystania takich technologii jak VRR i Dynamic HDR. Bo to że gry nie będą chodzić w 120 w 4k to raczej każdy wie :). No może poza jakimiś indykami albo gierkami na pokaz z biedną grafiką.

    60 klatek to i tak będzie krok milowy w stosunku do obecnych konsol, które ledwie zipią przy 30 klatkach. Na PS5 producentom będzie zależeć na mocnym pierwszym wrażeniu więc nie wyobrażam sobie na siłę 120 klatek kosztem grafiki. Najmocniejsze karty graficzne typu 2080ti nie wyciągają płynnych 120 klatek w 4k a co dopiero nowe konsole.

    Reasumując jeśli miałbym kasę to bym wolał połacić do większego panelu niż 2.1. Taki B8/C8 w zupełności wystarczy, a i tak większość gier/programów nie będzie w pełni wykorzystywać potencjału tych paneli i samego standardu HDMI 2.0.

    Chyba, że to zakup na lata to warto się zastanowić nad 2.1. Nadal jednak wielkość panelu powinna być priorytetem.

    Cześć. Chciałbym tv co najmniej na 5-6 lat. Wielkość ekranu max 65 cali.

     

    Standard 2.0 też obsługuje 4k? W ilu klatkach? Czym konkretnie różni się od 2.1? 


  13. 13 minut temu, oeemx napisał:

    Panowie, nie rozumiem po co namawiacie @wrk84 na OLEDa mimo, że w jego wymaganiach jest LED... Z tych, które są dostępne na rynku, które z czystym sumieniem bym polecił do kwoty 6500 zł wybór jest bardzo mały, właściwie żaden. 65Q80T (ma hdmi 2.1) można wyrwać za ~7000zł więc jeżeli jesteś skłonny dołożyć kilka stówek to bierz jego. Sonówka XH95 to już cenowo ok ~8000 więc mamy duży przeskok.

    Ten 65Q80T to model na rok 2020? Jest jakościowo odpowiednikiem 70R?   

    BTW. Czy ja dobrze widzę że Sony XH95 ma odświeżanie tylko 59Hz? 

    • Zmieszany 1

  14. 3 godziny temu, Mariobull napisał:

    Z czym?

    LG OLED ma wszystko czego autor oczekuje.

    B9 można znaleźć w tym budżecie, tyle że coraz trudniej.

    Najlepszy LED to OLED, nieprawdaż? :)

    Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

     

     

    B9 SLA jest dostępny. To był mój typ ale nie chce się martwić wypaleniem matrycy a tv będzie użytkowany przez wszystkich domowników do wszystkiego :)


  15. 1 godzinę temu, klaus71 napisał:

    lg i najlepsze ledy? niestety chyba nie w tej dekadzie - zwłaszcza w rozsądnej cenie - bo tylko ich topowy jako tako daje radę

     

    hdmi 2.1 ma sony xh90 i samsungi q80r i w górę - to z tych niby dobrych/lepszych

    Samsung 80R ma hdmi 2.1. Nie ma natomiast Dolby Vision. Czy to duża wada biorąc pod uwagę oglądanie netflixa? 


  16. W dniu 16.05.2020 o 12:10, borzy napisał:

    Z filmiku Vincenta wynika, że nie ma to znaczenia, bo panel i tak jest 10bit. Ograniczając hdmi 2.1 na 40 daje to i wynik 10bit, 4:4:4. Jeżeli jest pełne 48 to daje to obraz 12bit. 

    Panowie czy to hdmi 2.1 jest tak istotne, czy wykorzysta się na codzień do konsoli ? Będę kupował Ps5 jak się pojawi. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...