Skocz do zawartości

Cezar395

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Cezar395


  1. 23 godziny temu, KARTON napisał:

    Poniekąd się zgodzę  że nie ma idealnego telewizora ale z tego co kojarzę to LG55SK9500 w dniu premiery kosztował tyle samo co OLED od LG albo 1000 zl taniej, 65 cali to już był kosmos. Więc jeśli producent tak wysoko ceni swój produkt to nie powinno być aż takich kwiatków na NETFLIX jeżeli chodzi o działanie   Local Diming, nie doświetlone narożniki przy normalnym użytkowaniu, czy widoczne strefy podświetlenia przy poruszającym się kursorze. Wiem, bo miałem i oddałem i nie żałuję, nie było to normalne i w mojej ocenie za tak drogi pierwotnie produkt  było to nie do zaakceptowania.  To moja opinia bez urazy. Niech dobrze służy.

    Zaraz po premierze w tych kosmicznych cenach to telewizory kupują tylko bogaci napaleńcy. Reszta ludzi kupuje telewizory od pół roku do roku po premierze jak ceny spadną do rozsądnych granic. Ja swój LG65SK9500 kupiłem w październiku za około 7tyś. OLED-y od LG 65' w tym czasie kosztowały od 9,5tyś wzwyż więc różnica była spora.

    W EuroAGD trafił mi się z wystawy 65B7 w cenie LG65SK9500 cena była atrakcyjna bo przy puszczaniu testu było widać wypalone powidoki, w normalnym użytkowaniu prawie niezauważalne. Naczytałem się i nasłuchałem, że jak się to zareklamuje to LG wymienia takie telewizory bez problemu na nowe. Kupiłem, zareklamowałem i była odmowa, o czym pisałem powyżej. Na szczęście w sklepie dogadałem się, że go kupię internetowo przez telefon, żeby w razie czego móc go oddać. Co też zrobiłem.

    Różnica w jakości obrazu B7 a SK9500 oczywiście była na korzyść B7, jednak tylko w nocy mając przyciemnione lub zgaszone światło, w dzień niezauważalna. Patrząc na rzeczywiste działanie serwisu LG w temacie wypalania matryc OLED (nie jakieś opowieści ludzi, którzy tylko słyszeli, że nie ma z tym problemu) nie zdecydowałem się na zakup 65LGB8, który pierwotnie planowałem, bo co mi po telewizorze, który przy moim sposobie użytkowania na pewno się wypali, a reklamacja nie wiadomo czy zostanie uznana.

    Jeśli chodzi o treści w HDR to ten telewizor ma trochę z tym problemu, o dziwo w Dolby Vision już jest dużo lepiej, a przy normalnym HD super. Można jednak bawiąc się ustawieniami mocno to zniwelować. Ja mam ustawione podświetlenie na 50 i  Local Diming na średni. Wynika to z tego, o czym pisał Maciek Koper, że jest tu dosyć agresywny algorytm wygaszania i  przy Local Diming wysokim w HDR mamy w niektórych scenach mrugającą choinkę.

    • Plusik 1

  2. Jeśli ktoś z wypowiadających się tu reklamował osobiście telewizor OLED chętnie poczytam o jego doświadczeniach.

    Moje było takie, że po zgłoszeniu reklamacji LG odmówiło mi naprawy/wymiany na gwarancji ze względu na użytkowanie telewizora niezgodne z instrukcją. Czego dowodem były dane sczytane z telewizora przez technika, który przyjechał do zgłoszenia.


  3. 56 minut temu, Ketsurui napisał:

    A o wypalenia nie ma co się martwić, ponieważ jeżeli pojawią się w ciągu 2 lat (okres gwarancji) to matryca jest wymieniana i gwarancja leci od nowa na wymienioną cześć. 

    Z tą wymianą na gwarancji to nie jest tak prosto jak się niektórym wydaje. Telewizor ma soft, który zapisuje jak użytkujemy telewizor. Jeśli w serwisie wyjdzie, że niezgodnie z warunkami określonymi w gwarancji (czyli godzinami jeden kanał albo granie) to tylko pozostaje się sądzić. Czyli niepotrzebna strata czasu i nerwów. Jeśli ktoś kupił telewizor na firmę to jest jeszcze trudniej, bo serwis dopiero szuka dziury w całym :-(.


  4. Niestety nie ma idealnego telewizora, każdy ma swoje wady i zalety. Do oglądania filmów w ciemności to tylko OLED, który też nie jest idealny bo jak ktoś dużo używa telewizora tak jak ja to będzie miał po pewnym czasie wypalone na stałe znaczki rożnych stacji jak np.TVN24  o czym można poczytać na tej stronie: https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

    lub samemu sprawdzić idąc do Media Markt i puścić test matrycy z Youtube na jakimś telewizorze OLED (obojętnie jakiej firmy), który stoi tam na wystawie włączony od około pół roku.

    Myślę, że profesjonalna kalibracja na pewno sporo pomoże na twój problem Desan.

    • Plusik 1

  5. Dnia 15.12.2018 o 17:05, Festan06 napisał:

    I znalazł się znawca.Pseudo fachowiec.Oczywiście to Ty a nie ja siedzisz wieczorem przed moim telewizorem i oglądasz film z dobrej płyty 4k z dobrego odtwarzacza BD 4k (o którym możesz tylko pomarzyć) i wyrażasz opinie o moim obrazie . Śmiechu warte.Zajmij się swoją Mantą na niej masz preferencyjny obraz.Jeżeli jesteś taki "znawca" to powinieneś wiedzieć że Netflix w Polsce nie daje filmów w "pełnym 4k" niestety.Pofatyguj się trochę i poczytaj w necie to tam znajdziesz info o Netflix . Ale lepiej się TU wymądrzać bo ....jest łatwiej . I na tym kończę udział na tym forum. Niewiele mi pomogło w doborze telewizora.Tylko dwie osoby były kompetentne żeby ich poczytać. Bez obrazy dla innych.

    Niektórym to słoma wychodzi z butów ?

    Jeśli udało Ci się odkryć jakieś magiczne ustawienia tego telewizora jako jedyny człowiek na świecie to podziel się z nami a najlepiej wrzuć zdjęcia ocenimy ?

    Jakoś wszystkie profesjonalne testy tego telewizora w tym na HDTVPOLSKA opisują jaki efekt występuje w materiale HDR przy ustawieniach LD w trybie wysokie.

    • Lubię 1

  6. 48 minut temu, Festan06 napisał:

    I puszczam na HDR i jest OK. Już kilka filmów poszło w tym formacie. Najlepiej widać to na Planecie małp. Tam jest dużo ciemnych scen. Próbowałem na niskich, średnich i wysokich. Najlepszy obraz jest na tych ostatnich. Myślisz że kaleczył bym sobie oko? Filmy 4k idą z bd 4k nie z yt. Czytałem co pisali inni ale te problemy  chyba były związane z puszczania filmów z YT. 

    Kolega chyba nie rozróżnia pojęć, więc wyjaśnię. Nie pisałem o puszczaniu filmów w opcji ustawienia telewizora w trybie obrazu na HDR, tylko o puszczaniu filmów z Netflix (o tym była mowa kilka postów wyżej) w HDR/Vision. W takiej sytuacji przy LD ustawionym na wysoki będzie efekt, o którym wszyscy piszą. Nie ma innej opcji.


  7. 1 godzinę temu, Festan06 napisał:

    Ja mam  cały czas na "wysokie". Gdy zrobię na "średnie" czy niskie to mam jasne przebarwienia  na czarnym obrazie. Obraz jest mniej wyrazisty. Twarz ma dziwne przebarwienia. Z ustawieniami  bawiłem się przez tydzień. Ale teraz jest super. 

    Wszystko super ??? Tylko jak puścisz film 4k w HDR przy LD ustawionym na wysoki to będziesz miał taki obraz jak opisany parę postów wyżej. Czyli prześwietlony na jasnym i czarny w ciemnych miejscach. Czyli nic nie zobaczysz w tych ujęciach kamery ?


  8. 7 godzin temu, Chris144 napisał:

    I mam zagwozdkę :(

    Kilka dni temu w tym poście https://hdtvpolska.com/forum/topic/43527-lg-sk9500-test-55-4k-lcd-z-serii-super-uhd-z-dolby-vision/?do=findComment&comment=468939 

    zamieściłem poniższe zdjęcie stop-klatki filmu 4K z YT:

     

    b6c442e7a7c4.jpg

     

    Jak widać na wyświetlanych na ekranie parametrach transmisji, materiał ma rozdzielczość 3840x2160@60.

    Tymczasem od kilku dni ten sam film podczas wyświetlania ma rozdzielczość FHD, czyli 1920x1080px!

    13c3672a1c51.jpg

    Ten sam problem pojawił mi się przy wyświetlaniu wszystkich filmów 4K z YT!

    I teraz zachodzę w głowę:

    Czy YT przestał transmitować filmy 4K w pełnej rozdzielczości i teraz transmituje je w rozdzielczości FHD, czy też ja mimowolnie w jakiś sposób zmieniłem coś w ustawieniach telewizora, że teraz telewizor ściąga mi filmy tylko w rozdzielczości FHD, a nie w pełnej?

    W jakiej rozdzielczości Wam się wyświetlają filmy 4K z YT?

    Zobacz jakie masz domyślne ustawienia jakości wyświetlania. Jeśli masz "automatyczna jakość" to teoretycznie powinna iść w 4K chyba, że masz problem z przepustowością łącza internetowego to się może ustawić na niższą jakość.

    Jeśli masz ustawione na "automatyczna jakość" i nie idzie w 4k to ustaw 4k ręcznie to wymusisz taką jakość filmu, jeśli łącze internetowe nie wydoli to najwyżej będą slajdy ?

    • Dzięki 1

  9. 32 minuty temu, Lukasz L napisał:

    Druga sprawa, że takie rozjaśnienie to raczej dziwny efekt przy HDR i local dimming. Takie sceny chyba właśnie były robione pod HDR.

    Taki efekt jest tylko przy local dimming ustawionym na wysoki. Wynika to z tego, że film HDR/Vision ma już podbity obraz (kontrast i jasność) jak jeszcze dołożymy kolejne maksymalne podbicie przez soft telewizora to wyjdzie nie najlepszy efekt.  Jeśli dla treści HDR/Vision ustawimy local dimming na poziom średni to przynajmniej na 65sk9500 wszystko wygląda super. Dla pozostałych treści bez HDR/Vision ustawiamy local dimming na wysoki i też powinno wyglądać super.

    Warto jeszcze wyłączyć w ustawieniach wszelkie tryby ECO i komfortu dla oczy bo też potrafią popsuć jakość oglądanego obrazu. Ja miałem to włączone fabrycznie i prawie przez to zwróciłem telewizor po zakupie bo obraz mi się nie podobał.


  10. 2 godziny temu, KARTON napisał:

    Panowie koledzy użytkownicy jak te same ujęcia w 65?

     

    U mnie na 65 calach przy trybie obrazu kino (średnie ustawienie lokalnego wygaszania) obraz wygląda sporo lepiej niż na załączonych wyżej zdjęciach.
    Poczytajcie sobie test tego telewizora tam jest napisane aby ustawić lokalne wygaszanie  na średnie przy treściach HDR.

    Minus telewizora w teście:
    Agresywny algorytm wygaszania, powodujący problemy przy treści HDR.


  11. Mam telewizor 65sk9500 od nieco ponad miesiąca i z tego co zdążyłem zauważyć smużenie i cienie za piłką zależą od jakości sygnału(materiału), który się ogląda na telewizorze. Jak jest dobrej jakości to nie ma żadnych problemów ze smużeniem (wszystkie kanały sportowe z oferty UPC) przy kiepskim materiale efekt występuje, np. niektóre dziwnie nagrane mecze na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=S-Zy6HkIFgg. Chociaż zabawa suwakiem upłynniania ruchu zdecydowanie pomaga to naprawić.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...