Skocz do zawartości

Mirek_T

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez Mirek_T


  1. 14 godzin temu, szewi napisał:

    Abstrahujac od roznicy w kolorach miedzy dwoma ekranami / aparatami i jakoscia zdjec / kalibracja lub jej brakiem to wydanie 4K Casino wyglada tak sobie w porowaniu z jakoscia najlepszych nosników 4K, mimo ze sam film genialny ;) 

    Czyli szału na UHD nie ma... warto zmieniać z BD?

    Pierwsze 3 z Craig'em mam na BD i rozważałem wymianę na UHD,

    od której odsłony widać wyraźne różnice?


  2. Fanem JBL'a nie jestem, belki tej firmy pewnie też bym nie kupił, ale trzeba przyznać, że część ich produktów- choćby te przenośne "pierdziawki" złe nie są.

    Z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby po przejęciu przez Samsunga ich topowe marki zjechały mocno w dół z jakością.

    Ostatnich klocków Levinsona nie słuchałem, ale wcześniejsze odsłuchy wspominam pozytywnie.

    Zresztą żyjemy w świecie globalizacji, zapewne podobnych przejęć czeka nas jeszcze więcej, czy będą one ze szkodą... czas pokaże, większa kasa na rozwój może też przynieść korzyści.


  3. Dnia 29.09.2019 o 16:00, pmcomp napisał:

    odsyłam do płyty Rogera Watersa Amused to Death gdzie w dobrze ustawionym systemie nawet niskiej klasy można usłyszeć jakie cudeńka dźwiękowe wydobywają się z dwóch kolumn w zwykłym stereo, gdzie scena buduje się w zakresie 0-180 stopni przed słuchaczem, zgodnie z zamierzeniem realizatora.

    Świetna płytka, zresztą po Watersie ciężko spodziewać się czegoś słabego ;)

    W tym albumie bardzo ważną rolę odgrywa drugi plan, sporo się tam dzieje, co podkreśla wrażenie "trójwymiarowości".

     


  4. Na podstawie fotek i tego o czym napisałeś, to osobiście proponowałbym największy rozmiar TV, na jaki cię stać.

    Sam jestem "fanem" projektorów i TV robi u mnie jedynie za element dekoracji, ale pomieszczenie mam po części zaadoptowane .

    Pamiętaj, że odbicia od sufitu i ścian bardzo mocno wpływają na jakość projekcji.


  5. 22 minuty temu, southorn napisał:

    Sygnał (a dokładnie dane) cyfrowy jest niezmienny i jaki "wejdzie" do przewodu to taki sam, identyczny "wyjdzie" (o ile przewód nie będzie uszkodzony). Jeśli jest test, który wykazuje zmianę sygnału cyfrowego podczas przesyłu różnym kablami to proszę o link.

    Ja się wyłączam z tej dyskusji, przerzucanie się linkami i teoretyzowanie nie mają dla mnie większego sensu.

    Napisałem wyraźnie- sprawdź osobiście, jeśli nic nie usłyszysz, to ok. 

    W życiu nie brnąłbym dalej, gdybym faktycznie zmiany nie doświadczył, nie należę do grona osób, które łykają papkę marketingową, a wolę osobiście do pewnych wniosków dojść.

    Pozdrawiam

     

    • Plusik 1
    • Lubię 1

  6. Widzę, że ta dyskusja nie ma kompletnie sensu, w świecie audio nic nie jest do końca "zero-jedynkowe", a to co na papierze nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

    Kolego,  jeśli nie jesteś ignorantem w kwestii audio, to proponuję abyś jednak pokusił się o takowe porównanie- np. coax czy usb - i podzielił się spostrzeżeniami, w przeciwnym razie możemy tutaj "cały internet" skopiować i kompletnie zaśmiecić ten wątek.

    Miłego dnia :)

     

     

     

    • Plusik 1

  7. 10 godzin temu, southorn napisał:

    Nie mogą bo to nie jest możliwe i nie chcę być nieelegancki ale takie wypowiedzi uruchamiają poważne wątpliwości w rozumienie zasad działania systemów cyfrowych.

    Proponuję najpierw sprawdzenie "organoleptyczne" i możemy wrócić do dyskusji- mówimy oczywiście o audio, wizja to inny temat...

    W świecie audio nie wszystko da się przenieść na papier-  pomiary, teoria, dane techniczne to jedno, a nasze postrzeganie/odbieranie dźwięku, znalezienie optymalnych ustawień - "akcesoriów" pasujących (nam) do naszych systemów- to drugie.

    • Plusik 1

  8. 1 godzinę temu, klaus71 napisał:

    skoro pytasz to zakładam że ty zadałeś sobie trud. i jakie wnioski?

    W innym przypadku nie włączałbym się do dyskusji.

    Dosłownie mógłbym co do kropki zacytować powyższy  post @Groszka ;)

    Tak, testowałem, porównywałem, ściągałem do domu przeróżne kable z pułapu cenowego, na który mógłbym sobie pozwolić przy ewentualnym zakupie.

    Mam to szczęście, że mogłem pozwolić sobie na pożyczanie kabli czy sprzętu bez wpłacania kaucji bądź korzystając z "dobrej woli" kolegów.

    Wniosek jest jeden- kable mają znaczenie i są w stanie naprawdę wiele wnieść do naszych systemów.

    Nie nazwałbym siebie audiofilem czy "kablofilem" ale z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że nawet kable przesyłające sygnał cyfrowy mogą wnieść poprawę.

    Sam kiedyś byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale konfigurując sprzęt już z tzw. średniej półki warto zadać sobie trud i kilka eksperymentów przeprowadzić.

     

    A wracając do tematu nowego Technicsa, to czytając tylko i wyłącznie specyfikację wydaje mi się, że po raz kolejny ktoś odleciał, ponad 4 tyś za gramofon, który powinien znaleźć się wśród sprzętów do 2 tyś zł?

     

     

     

    • Plusik 1

  9. 41 minut temu, southorn napisał:

    Jeśli ktoś mówi, że wymieniając normalne kable na jakieś bardzo drogie i w domu słyszy różnicę a nie jest tego w stanie udowodnić publicznie (na tym samym sprzęcie) w losowym, ślepym teście to po prostu kłamie.

     

     

    Które kable wg. Ciebie są "normalnymi'?

    Co masz na myśli pisząc bardzo drogie?

    Czy kiedykolwiek zadałeś sobie trud aby zestawić kilka kabli i ich "posłuchać"?

     

    • Plusik 1
    • Lubię 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...