Skocz do zawartości

Bartosz Żabka

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Bartosz Żabka


  1. W dniu 17.12.2020 o 14:44, VAMET napisał:

    Witam uprzejmie

    Odpaliłem wczoraj XSX na KD-55XF9005, żeby sprawdzić czy działa przed podłożeniem pod choinkę :P Bawiłem się trochę, ale nawet żadnej gry nie zainstalowałem, tylko Netflix i YouTube. Działa DV i Atmos lepiej na XSX niż bezpośrednio z apek z naszego TV, to samo z YT bez zajęknięcia i HDR.

    Mam kilka pytań dla posiadaczy zarówno KD-55XF9005 jak i XSX:

    1. Widziałem, że jest Kodi w sklepie i aż się zdziwiłem. Czy ktoś z Was próbował odpalić Kodi i przez sieć odtworzyć plik .mkv 3840×2160@23.976 HDR BT.2020 10 bit Dolby Atmos/DTS:X z ustawieniem w Kodi przekazywania audio do amplitunera i czy bez problemu sobie radzi XSX, czy to jakaś okrojona wersja? Wcześniej miałem Kodi na NVIDIA SHIELD 2019 Pro i odtwarzał bez problemu. Sam nie zdążyłem przetestować, bo jak się zorientowałem to mi zeszło prawie do 5 rano.

    2. Czy w XSX macie ustawione zezwalanie na 4:2:2 i w głębi kolorów ustawione na 10bit? Przy ustawieniu 10bit w menu XSX widzę YUV 4:2:0 10bit. Jakie jest optymalne ustawienie, by uzyskać najlepszą jakość? Rozumiem, że dla filmów z płyt UHD, to i tak ustawi automatycznie 4:2:0 10bit?

    3. W ustawieniach XSX w audio macie Bitstreaming Dolby Atmos, czy 5.1/7.1 bez kompresji? Wtedy jest na amplitunerze PCM 5.1/7.1 i dekodowaniem zajmuje się XSX. W przypadku Bitrstreamingu Dolby Atmos lub DTS:X już w menu XSX i w każdej apce jest Dolby Atmos lub DTS:X dekodowany przez amplituner, bo cały czas mi wyświetla Dolby Atmos lub DTS:X w zależności od wybrania Bitstreamingu w opcjach audio XSX. Co w przypadku, jak odpalę grę, która nie ma Atmos/DTS:X? Dalej będzie Bitstreaming, ale powiedzmy DD/DD+ itp.?

    4. Do punktu 3 jeszcze, czy jak na głównym koncie w XSX mam zainstalowane apki Netflixa, YouTube, Dolby oraz DTS, to pozostali domownicy na swoich kontach również muszą instalować je ponownie, by móc korzystać z Netflixa, YouTube i opcji w XSX w audio, żeby wybrać Bitstreaming Dolby Atmos/DTS:X?

    Byłbym wdzięczny za podpowiedzi bardziej doświadczonych stałych użytkowników zielonej konsoli.

    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

    Z poważaniem

    Potwierdzam pierwsze spostrzeżenie. Na XSX (podobnie było na XOne X) DV na Netflix czy HDR na YT jest znacznie ładniejszy i głębszy niż bezpośrednio na TV. Różnice są widoczne od razu - gołym okiem. 

    Czytałem o tym i niewiele sensownych opinii znalazłem poza opisami, że biblioteki DV są znacznie nowsze na XSX niż w w oprogramowaniu SONY. SONY praktycznie w ogóle nie aktualizuje bibliotek DV pomimo regularnych aktualizacji swoich TV, a z kolei Dolby całkiem często aktualizuje biblioteki DV...


  2. Cześć! 

    Chcialem od jakiegoś czasu napisać do Was na temat ziarnistości programów i filmów (netflix, stream via PC itp). 

    Próbowałem wszystkich opcji i ustawień i w żaden sposób nie mogę wyłączyć tzw film grain. 

    Bardzo mnie irytuje ten feature. Bawiłem się wyrazistością, rozdzielczością (wszystko ustawiłem na min) i ziarna jak były są. 

    Mam najnowszy sofy z DV. Ktoś pomoże?

    • Haha 1

  3. No więc właśnie. Jeśli zatem filmy będę odtwarzał na TV SONY przez KODI, który będzie pobierała film via DLNA (wifi) z mojego PC (tu również aktywne KODI) - nie po kablu wówczas również nie powinno być żadnego szarpania. Mechanizm jest ten sam co u ADEK - poza jedną różnicą - w moim przypadku bezprzewodowo u niego po kablu.


  4. Dnia 5.03.2018 o 14:58, Etheon napisał:

    To nie jest tak, że nie działa motionflow dla filmów z dysku, tylko nie działa dla aspect ratio innego niż 16x9 (czyli tzw filmy z pasami). Dzieje się to tylko w przypadku filmów odtwarzanych z poziomu androida (jeśli film puścimy z odtwarzacza/laptopa/ps4 czy cokolwiek innego to problemu nie ma) i nie ważne, czy z dysku zewnętrznego, pendrive'a czy z dysku telewizora. Ważne: dotyczy to tylko filmów, które mają te pasy dodawane przez odtwarzacz, jeśli pasy są wbudowane w film, to problemu nie ma. I ja właśnie tak to obchodzę: jeśli film ma inne proporcje niż 16x9 to konwertuję go na 16x9 dodając czarne pasy - w efekcie widzę dokładnie to samo, ale czarne pasy nie są generowane przez odtwarzacz i film przez telewizor jest widziany jako taki na cały ekran. Film po takim zabiegu działa płynnie. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech wykona ten manewr, albo niech sobie rozciągnie obraz dla samych testów na cały ekran - płynność idealna (oczywiście po rozciągnięciu nie da się oglądać, dlatego ja dodają te czarne pasy do filmu). Podsumowując: problem występuje tylko dla proporcji innych niż 16x9, kiedy TV musi sam wypełnić ekran czarnymi pasami.

    Witam,

    Na dniach odbieram 55xe9305 i pomimo wyższego modelu wolę być przygotowany na to jak sobie poradzić z brakiem upłynniaczy w filmach (bardzo tą opcję lubię).

    Jeżeli dobrze zrozumiałem ww. to upłynnianie ruchu nie będzie działać w materiałach 1920x800 np. z dysku HDD podłączonego do TV (USB?) A co w przypadku KODI przez DLNA (film na moim komputerze odtwarzany przez DLNA) ? W tym momencie film jest odtwarzany z mojego PC i sygnałem bezprzewodowym wyświetlany jest w TV.

    Co więcej, jaki program do konwersji z 1920x800 na 1920x1080 polecasz/polecacie/używasz?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...