Skocz do zawartości

Przemysław Dobosz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Przemysław Dobosz


  1. Zaraz... Czy ten Ampli ma opcję podłączenia głośników do Atmos?
    Na zdjęciach widać zaciski do pięciu głośników, czyli standard 5.1 w kd. Instrukcja i opis na stronie Yamahy też milczy na temat Atmosa. Na pewno mówimy o rx-v4a? Chyba dopiero v6a daje możliwość podłączenia głośników do Atmosa(?)

    Wysłane z mojego Lenovo TB-J616F przy użyciu Tapatalka




  2. Mam pytanie jeśli mój xf90 nie obsługuje Dolby Atmos...

    Tu przerwę, bo xf90 obsługuje DA osadzone w strumieniu DD+. Tak działała z np. Netflix. Mój Denon widzi Atmos z telewizora podłączonego przez ARC. Co ciekawe, nie mam głośników DA, ale w Denonie jest opcja wirtualizacji. Z tym, że podobnie jak w przypadku tej wirtualizacji, tak w przypadku belki, ten DA to bzdura. IMO to że belka widzi DA, nie oznacza że go odtwarza.


    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


  3. Nie wiem czy to konieczne, ale czy Twoje urządzenia widzą się przez system CEC?
    Coś kojarzę, że moja Yamaha ruszyła po uruchomieniu CEC w telewizorze. Tzn. nie robiłem niczego specjalnego. CEC i ARC włączone na ampli, uruchomienie CEC w tv i telewizor od tego czasu sam włącza Yamahę, a ta odtwarza dźwięk z tv.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


  4. Kłaniam się!
    Pytanie do użytkowników xf9005 podłączonych do amplitunera Yamaha.
    Czy aktualna wersja systemu nie sprawia żadnych problemów z cec i arc?
    Aktualnie mam 7 i tv potrafi wyłączyć i włączyć v673, dodatkowo po HDMI ARC leci wszystko jak trzeba. Czyli np taki Kodi potrafi wyłuskać core z gęstych formatów i nadal grać poprawnie 5.1, a Netflix poprawnie podaje DD+.
    Najbardziej boję się utraty funkcjonalności CEC, automatycznego włączania ampli z przez Tv.
    Niby jest ok, ale korci mnie przejście na wersję 8.
    Z góry dziękuję za ew. odpowiedzi.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


  5. 43 minuty temu, psq napisał:

    Co do upłynniacza. Na ustawieniu 2 nie mam "błędów obrazu". 

    Nie bardzo chcę to rozwijać, ale o ile pamiętam to małe błędy zauważyłem na dwójce "pod" napisami (tłumaczenie dialogów) w jakimś materiale. Szybko ruszające się piksele w okolicach tych napisów i "pod" nimi  powodowały niewielkie, ale dostrzegalne dla mnie strzępienie napisów. Na 1 tego nie ma, ale oczywiście sam ruch jest mniej płynny.

    Czy to może działać u każdego inaczej? Śmiem wątpić. Jest to imo bardziej związane z samą treścią obrazu i ew. jego jakością. Pewnie mniejsze zaszumienie obrazu wpływa pozytywnie na działanie algorytmu. Nie mam też pojęcia, czy Oreo czegoś nie zmienia. Ja nadal mam andka 7.

    • Zmieszany 1

  6. Dnia 15.10.2019 o 10:05, PeWu napisał:

    "Sony lacks support for the public Android API for switching the refresh rate/display mode, presenting at a permanent 60 frames per second which results in micro-judder for a lot of content here in Europe when being played back within the 3rd party app context (e.g. Kodi, YouTube,...).

    Z tym, że ten juder magicznie znika, gdy opcję "Tryb kliszy" ustawić na "duża", a "Gładkość" ustawić na minimum 1. Artykuł w sumie dobrze opisuje jak to działa.

    Ciekawe jak przełączanie (lub nie) częstotliwości panelu, gdy używane są wewnętrzne aplikacje jest realizowane w innych telewizorach? Jak widzę po recenzjach, jest to temat często pomijany.

    PS: Przy okazji... Już na ustawieniu "Gładkość"=2 dostrzegam błędy obrazu, także mit o doskonałym upłynniaczu w Sony to imo tylko mit, powtarzany w wielu recenzjach. Jest bardzo dobry, ale tylko tyle. Ten w Samsungu wydaje mi się  niestety jeszcze gorszy. Prawdą jest to, że wielu ludzi często tych błędów nie zauważa. Nie znaczy to, że "są ślepi", zwyczajnie im to nie przeszkadza :)

     

    • Plusik 1
    • Dzięki 1

  7. Nie ma ponoć możliwości zmiany koloru napisów w natywnym odtwarzaczu.
    Tak, wiem, że Kodi i inne, ale to mnie w ogóle nieinteresuje...
    W Netflixie można ustawić. Nie jak się chce, bo szału z opcjami nie ma, ale do redukcji HDR bloom wystarczy.
    Swoją drogą... Ciekawi mnie Twoja niechęć do innych niż wybudowany odtwarzaczy. Tego wbudowanego chyba nawet nie uruchamiałem. On jest lepszy niż Kodi? ;)

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


  8. Z innej beczki... Podobny problem z przerywaniem dźwięku DD+ Netflixa występuje na popularnym miboxie. Jaki format "widzi" Twój Onkyo podłączony przez ARC?

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...