Skocz do zawartości

Barufaruku

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Barufaruku


  1.  3 lata zbieralem sie do zakupu TV - pierwsza opcaj to byl Samsung KS7000 w 55 calach. Potem przez 2 lata bylem pewien ze jednak wezme Oleda C7, potem C8 w 65". Przeczytalem jakis pierdyliard postow, przesiadywalem w roznych sklepach i gadalem z roznymi ludzmi i kupilem... 65" Q9FN (nie do konca jestem zadowolony - TV ma dwie wady ktore dosc mocno rzutuja mi na przyjemnosc z ogladania ale to w innym temacie. Ciagle bije sie z myslami ze moze lepiej tego Sony Z9F bylo wziac...) ale ogladam spokojnie. Nie stresuje sie po maratonie Kuchennych Rewolucji mojej zony na TVN style, nie boje sie zostawic gre zapauzowana na 2-3h etc, etc.

    Prawda jest taka ze OLED jest lepsza technologia wyswietlania obrazu ale juz nie koniecznie lepsza technologia do smart-TV gdzie nie tylko oglada sie filmy, ale tez gra, slucha muzyki i przeglada YT/WWW. Dla kogos kto oglada TV 2-3h, nie korzysta z PC czy nie gra w gry nie ma nawet co sie zastanawiac - oled bedzie idealny.

    No i druga sprawa - strasznie duza loteria z OLED'ami - zarowno w kwestii jakosci matrycy jak i degradacji jakosci obrazu z czasem - i tak naprawde te serie 7/8/9 i ich wytrzymalosc zobaczymy za 3-4 lata. Bo jesli seria 6 wypalala sie po 6-12 miesiacach, a seria 7 czy 8 jest dwukrotnie odporniejsza na wypalenia to nadal mamy... 3-4 lata.

    Jesli stac Cie na wymiane TV co 3-5 lat lub TV sluzy Ci glownie do ogladania filmow to OLED jest dla Ciebie. Jesli jestes tak jak ja Januszem, ktory 5 lat zbiera na TV i wie ze musi to byc zakup na 7-10 lat i dodatkowo jest przewrazliwiony (tzn. stresuje sie ze cos moze sie wypalic) to LCD.

    • Plusik 2
    • Lubię 2

  2. 5 minut temu, escapers napisał:

    to na tym filmiku (...)

    Jakim filmiku? Podlinkował Pan coś?

    Macie może jakieś demówki w SDR i HDR? Tak żebym mógł pobrać na dysk, podpiąć i sprawdzić dokładnie. Szukam konkretnie tego samego klipu w wersji SDR i HDR.


  3. 4 minuty temu, escapers napisał:

    a w konsola wykrywa Ci prawidłowo podłączony TV? sprawdź w konsoli w informacjach o wyjściu wideo czy masz obsługiwane HDR (wrzuciłem screena) 

    (...)

    dodatkowo mi TV wykrywa automatycznie  że to ps4 i pokazuje nawet specjalną ikonę (screen) i ja gram na trybie gry - standardowym, rewelacyjnie to dać wszystko.. 

    Ale mi TV wykrywa HDR content i PS4  - mam problem taki, że po wykryciu i ustawieniu w grze po prostu nie ma efektu wow. RDR2 mam wrażenie że lepiej w SDR wygląda, God of War czytałem że ma rewelacyjny HDR a ja widzę dosłownie minimalną różnicę między SDR a HDR i ciężko mi stwierdzić które lepiej wygląda. Na Netflixowej appce z TV niby HDR content wygląda fajowo ale nie mogę porównać z tym samym filmem w SDR.

    Dlatego poszukuje konkretnych scen (do pobrania z neta, albo w grze na PS4) w których mógłbym sprawdzić czy jasność w HDR jest na poziomie oczekiwanym od tego TV. Mam wrażenie, że mój Q9FN nijak nie osiąga tych 1000+ nitów w HDR...

    I tak uczepiłem się tych gier, ponieważ większość oferuje możliwość płynnego przełączenia się między HDR a SDR. W przypadku apki Netflixowej albo YT albo nie wiem gdzie to jest taka możliwość albo jej po prostu nie ma...

    Eco mode wyłączone, płynny ruch LED też (bo to znacząco przyciemnia ekran). 

    Mam po prostu wrażenie, jakby mój panel nie był w stanie wyciągnać wartości jasności szczytowej (peak brightness) tak jak powinien. 

    Jak wróce z roboty to jeszcze sprawdzę informację o wyjści wideo na ps4.


  4. Adam - dzięki za szybką odpowiedż. To że tryb HDR sam się włącza to wiem, to że kolory mogą być przygaszone to też wiem. Problem w tym, że te mega jasne punkty typu słońce, reflektory etc mam wrażenie że są jaśniejsze w SDR.

    Co do sprawdzenia - miałem na mysli np jakieś dwa fragmenty filmu w SDR i HDR żeby porównać. Coś co utwierdzi mnie w przekonaniu, że ten HDR jednak działa tak jak powinien. Z tego co wiem to powinienem szukać ciemnych scen z punktowym światłem. Można gdzieś porbrać jakieś demo 4k SDR i HDR?

    Czy na appce netflixa wbudowanej w TV mogę wyłączyć HDR? Bo wtedy bym sobie porównał. Tylko mi z automatu HDR włącza i w sumie nie wiem jak wyłączyć...


  5. Panowie, 

    mam duży problem - wydaje mi się, że coś jest nie tak z HDR'em w moim egzemplarzu TV. Mam wrażenie, że obraz po prostu nie jest jasny - w większości przypadków nie jestem w stanie stwierdzić czy jestem na SDR czy HDR. Mówię tutaj głównie o PS4 - w takim God of War róznica jest bardzo mała.

    Czy jest jakiś sposób abym mógł sprawdzić czy HDR działa poprawnie u mnie? Możecie podesłać jakieś fotki gdzie różnica powinna być wyczuwalna? UHD na źródle mam ustawione ofc.

    Nie wiem czy wymieniać panel czy po prostu moje oczekiwania są zbyt duże (chociaż wczesniej miałem 10letni budżetowy telewizor). Przed zakupem byłem pewien, że HDR dosłownie z kapci mnie wysadzi w tym TV.

    Na czym najlepiej porównywać sprawdzać jakość HDR? Jakieś plansze do porównania, cokolwiek?


  6. 1 godzinę temu, tonybcc napisał:

    @Barufaruku zacznij od opisania jak masz skalibrowany tv. Sam sobie kalibrowałeś? Czym? Masz sprzęt i program czy ktoś ci to zrobił. Bez takich informacji nie sposób odpowiedzieć na twoje pytanie o kalibrację HDR. 

    Profesjonalna kalibracja nie tylko "suwaczki", zrobiona przez kogoś. Z tego co wiem to przy użyciu sprzętu a nie na "oko". 


  7. I jakieś tipy jak skalibrować HDR? Pod SDR mam rewelacyjne skalibrowany natomiast pod HDR nie do końca wiem jak powinienem ustawić to. I macie ogólnie jakieś fajny tipy co do tego TV? Mam go od 4 dni i jest tam pare ciekawych opcji...

    Panowie chciałem poczytać temat i poszukać jakiś rad ale poległem, strasznie dużo przepychanek z Hubio.

    Jakieś ogólne rady co do TV z UHD/HDR i konkretnie tego modelu? Przesiadam się z ponad 10-letniego FHD z początku ery PS3. Ogólnie w "teorii" już trochę obeznany jestem, od 2 lat aktywnie interesuje się tematem obrazu video ale wiadomo... teoria a praktyka...

    Skąd mogę pobrać jakieś materiały demo/testowe w UHD 4K HDR aby sprawdzić czy wszystko jest ok albo ogólnie "podjarać się obrazem"?

    Mam skalibrowany TV do kontentu bez HDR. Potrzebuje rad jak skalibrować HDR i ewentualnie ustawienia pod MotionPlus. Nie ukrywam, że jestem mega-pozytywnie zaskoczony działaniem motion-plus ale obraz staje się zdecydowanie ciemniejszy. Wstępnie poustawiałem wszelkie "dopalacze" typu contrast enhancer na High etc. i mam wrażenie, że osiągnąłem efekt zblizony do obrazu bez MotionPlus, jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy nie tracę detali.

    Jak to jest z tym HDR w grach - RDR2 rzeczywiście wygląda na przygaszony kolorystycznie, ale czytałem że tam ogólnie ten HDR jest jakiś dziwny i że najlepiej ustawić jasność na 10 000 nitów (czyli max) aby nie tracić nasycenia. Po mimo testowej planszy (w menu RDR2) pokazującej całkowity zanik detali w bielach przy takiej jasności, podczas samej gry patrząc w jasne punkty widzę dokładnie detale obiektu (np słońce nie jest okrągłą plamą a zdefiniowanym okręgiem). Mam też takie wrażenie, że gra w dzień i generalnie jasne sceny nie wyglądają jakoś bardzo miażdząco (względem mojego poprzedniego super-starego TV) ale sceny nocne i ciemne są absolutnie rewelacyjne.

    Co z tym Netflixem i HDRem i napisami? Problem powszechny i nie ukrywam że dla mnie to jest absolutna masakra z rozjasnianiem ekranu podczas wyświetlania napisów? Macie jakieś rady jak temu zaradzić? Czy możemy liczyć na jakąś aktualizację?

    Macie może do podesłania jakieś plansze na których mogę przekonać się o tym jak poważny jest problem z zanikiem detali w czerni? Tak żebym mógł zobaczyć jak wyglądać powinno i potem odpalić na moim Q9FN i zobaczyć.

     


  8. Panowie potrzebuje rady jak poradzić sobie z HDR'em na netflixie gdy wyświetlane są napisy. Przy bardzo ciemnych scenach gdy pojawiaja sie napisy TV rozjaśnia całą scene (zgaduję, że robi to Local Dimming) aby "napisy nie wypalały oczu".

    Jest jakaś rada na to? Próbowałem róznych kolorów napisów ale efekt występuje nadal, nawe przy Local Dimming ustawionym na Nisko.

    I jakieś tipy jak skalibrować HDR? Pod SDR mam rewelacyjne skalibrowany natomiast pod HDR nie do końca wiem jak powinienem ustawić to. I macie ogólnie jakieś fajny tipy co do tego TV? Mam go od 4 dni i jest tam pare ciekawych opcji...

    Panowie chciałem poczytać temat i poszukać jakiś rad ale poległem, strasznie dużo przepychanek z Hubio.

    Jakieś ogólne rady co do TV z UHD/HDR i konkretnie tego modelu? Przesiadam się z ponad 10-letniego FHD z początku ery PS3. Ogólnie w "teorii" już trochę obeznany jestem, od 2 lat aktywnie interesuje się tematem obrazu video ale wiadomo... teoria a praktyka...

    Skąd mogę pobrać jakieś materiały demo/testowe w UHD 4K HDR aby sprawdzić czy wszystko jest ok albo ogólnie "podjarać się obrazem"?

    Mam skalibrowany TV do kontentu bez HDR. Potrzebuje rad jak skalibrować HDR i ewentualnie ustawienia pod MotionPlus. Nie ukrywam, że jestem mega-pozytywnie zaskoczony działaniem motion-plus ale obraz staje się zdecydowanie ciemniejszy. Wstępnie poustawiałem wszelkie "dopalacze" typu contrast enhancer na High etc. i mam wrażenie, że osiągnąłem efekt zblizony do obrazu bez MotionPlus, jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy nie tracę detali.

    Jak to jest z tym HDR w grach - RDR2 rzeczywiście wygląda na przygaszony kolorystycznie, ale czytałem że tam ogólnie ten HDR jest jakiś dziwny i że najlepiej ustawić jasność na 10 000 nitów (czyli max) aby nie tracić nasycenia. Po mimo testowej planszy (w menu RDR2) pokazującej całkowity zanik detali w bielach przy takiej jasności, podczas samej gry patrząc w jasne punkty widzę dokładnie detale obiektu (np słońce nie jest okrągłą plamą a zdefiniowanym okręgiem). Mam też takie wrażenie, że gra w dzień i generalnie jasne sceny nie wyglądają jakoś bardzo miażdząco (względem mojego poprzedniego super-starego TV) ale sceny nocne i ciemne są absolutnie rewelacyjne.

    Co z tym Netflixem i HDRem i napisami? Problem powszechny i nie ukrywam że dla mnie to jest absolutna masakra z rozjasnianiem ekranu podczas wyświetlania napisów? Macie jakieś rady jak temu zaradzić? Czy możemy liczyć na jakąś aktualizację?

    Macie może do podesłania jakieś plansze na których mogę przekonać się o tym jak poważny jest problem z zanikiem detali w czerni? Tak żebym mógł zobaczyć jak wyglądać powinno i potem odpalić na moim Q9FN i zobaczyć.



     


  9. Panowie potrzebuje rady jak poradzić sobie z HDR'em na netflixie gdy wyświetlane są napisy. Przy bardzo ciemnych scenach gdy pojawiaja sie napisy TV rozjaśnia całą scene (zgaduję, że robi to Local Dimming) aby "napisy nie wypalały oczu".

    Jest jakaś rada na to? Próbowałem róznych kolorów napisów ale efekt występuje nadal, nawe przy Local Dimming ustawionym na Nisko.

    I jakieś tipy jak skalibrować HDR? Pod SDR mam rewelacyjne skalibrowany natomiast pod HDR nie do końca wiem jak powinienem ustawić to. I macie ogólnie jakieś fajny tipy co do tego TV? Mam go od 4 dni i jest tam pare ciekawych opcji...


  10. Dnia 17.12.2017 o 22:44, CzarnoZielony napisał:

    Hmmm czyli takie wypalenie może nastąpić po prostu szybciej? Załóżmy, że odbieram go w idealnym stanie ze sklepu to po prostu po takiej ekspozycji ma mocno skróconą żywotność? Rozumiem, że jeśli wypali się w trakcie gwarancji będą zmuszeni go wymienić na nowy.

    Najgorsze co możesz zrobić OLED'owi to katować go tym samym obrazem/sekwencją na mocno podbitych ustawieniach - czyli wszystko to, co zachodzi w warunkach ekspozycji. W sklepach często jest puszczone zapętlone tech-demo na MAX kontraście/podświetleniu etc. żeby zrobić jak najbardziej oczo[beeep]ne wrażenie na klientach + mocne oświetlenie w marketach powoduje, że jasność ekranu musi być podbita. Jak wejdziesz to sprawdź co leci na TV i na jakich jest ustawieniach - pamiętaj tylko, że jeśli w pobliżu jest pilot którym można zmienić ustawienia czy wyświetlany materiał to takie sprawdzenie nic Ci nie da bo każdy mógł to zmienić w każdej chwili. Jeśli leci jakieś tech-demo z mocnymi kolorami (czerwień zwłaszcza) a ustawienia podświetlenia OLED/Konstrast/Jasność etc. są ustawione powyżej 50 to radzę sobie darować. Możesz zawsze dopytać się obsługi jak długo był na wystawie ale nigdy nie będziesz miał pewności czy powiedzą Ci prawdę (nie zakładam że będą kłamać, po prostu mogą nie posiadać takiej informacji).

    Generalnie B6 cierpią na wypalenia, a w warunkach ekspozycyjnych o takie bardzo łatwo. Jest to nielada gratka cenowa ale radzę dobrze posprawdzać na planszach etc.


  11. Zakup B7 na ostatniej prostej i przemyślałem wszystko poza jednym "drobnym" szczegółem... jak ja podłącze dźwięk. Mam oldschoolowy amplituner, który posiada jedynie analogowe wyjścia. Jak do B7 będę mógł to podłączyć i czy będę mógł korzystać z dobrodziejstw Dolby Atmos etc.? Zgaduję, że ze względu na wiekowość sprzętu nie bardzo ale kto pyta nie błądzi. Wiem, że są przejściówki analog -> digital ale czy jakość dźwięku nie pogarsza się? Mam jeszcze wyjście na słuchawki/telefon ale są one na froncie i nie chciałbym TV mieć przez front podłączony, poza tym nie wiem jak z jakością takiego dźwięku no i B7 chyba nawet nie wejścia na taki kabel 512x384_product_media_1-1000_kabel_polac   


  12. Panowie kilka pytań - planuje zakupić już od dłuższego czasu TV 4k. W zeszłym roku interesowały mnie serie KS od Samsunga, ale okazało się, że zbyt długo zwlekałem z zakupem (nie wiedziałem, że teraz nowe wersje TV wychodzą co roku, a stare już nie są produkowane) i okazało się, że ciężko kupić nowy nie-powystawowy telewizor z serii KS. Tegoroczna seria MU jest o wiele gorsza, natomiast QLED są po prostu zbyt drogie na to co oferują.

    Wybór padł na LG B7 ale nie ukrywam, że wolałbym kupić albo teraz na jakiejś super czarno-piątkowej promocji albo po świętach, ponieważ ceny na święta rosną. Tylko mam dwa pytania - czy znów nie obudzę się z tzw. ręką w nocniku tzn LG absolutnie miażdży jakością obrazu konkurencję, i nie chce aby było tak jak z serią KS z 2016 - że wejdą nowe modele LG które będą trzymać cenę serii 7 ale jakość będzie gorsza bo LG tak zdominuje rynek i będzie mogło sobie na to pozwolić.

    Druga sprawa - ja osobiście dużo nie korzystam z TV. Raz w tygodniu film, czasami maraton serialu jakiegoś, czasami w weekend albo wolny dzień 5h grania na raz. Za to moja narzeczona zawsze ma włączony TV - po prostu jak wraca z pracy to TV odpala "żeby jej coś grało". Lecą jakieś bzdury na TVN etc. Zazwyczaj taki TV działałby max 5h dziennie, (od 18-23) chociaż też nie zawsze. Czy to nie sprawi, że na OLED B7 coś wypali się nader szybko lub powstaną jakieś defekty obrazu? Nie ukrywam, że chciałbym aby ten TV służył mi minimum 5 lat...

    No i jeszcze jedno pytanie ale zgaduje że raczej nikt mi nie pomoże - lecę do Holandii 29.11 - czy ktoś się orientuje jak tam wyglądają promki z okazji czarnego piątku? Jest szansa coś złapać? No i jak z przetransportowaniem w samolocie takiego TV? Da się jakoś?


  13. Poszukuję TV dla rodziców - najważniejsze (wiem, dla mnie to też nie ma znaczenia) jest aby był ... biały. Myślę, że nie zauważą nawet różnicy między FullHD a 4k - a jeśli nawet to i tak nie mają żadnego contentu w 4k i raczej to się nie zmieni - także nie widzę sensu przepłacania. Najważniejsze aby TV miał przyjazny i łatwy w obsłudze interfejs z możliwością rzucania materiałów z telefonu i oglądania YT (LG i WebOS spoko?) no i aby był biały. Parametry obrazu nie są dla Nich istotne ale wiadomo, że chciałbym aby mieli jak najładniejszy obraz (pomimo tego że i tak pewnie nie zauważą różnicy).

    Szczerze powiedziawszy mam problem ze znalezieniem spoko TV FullHD a co dopiero białego/z białą ramką. Co polecacie?


  14. 10 minut temu, Arcto napisał:

    Również  planuje  zakup tv pod koniec roku i uważam,  że warto poczekać  ponieważ  pod koniec roku ze swoim  oledem  startuje  Toshiba  i ponoć  ceny ma mieć  konkurencyjne.

    Wow, świetne info. Jeśli chcą wbić się na rynek to będą musieli rzucić coś naprawdę konkretnego (zarówno jakościowo jak i cenowo). To może być naprawdę niezła okazja. Dzięki za informacje.

    @edit - ponoć seria OLED'ów od Toshiby - X97 - nie będzie posiadać wsparcia dla... HDR, co z miejsca skreśla te modele u mnie. HDR to absolutny must-have. 


  15. Do rzeczy: planuje zakup TV na kilka dobrych lat. Aktualnie posiadam starusieńkiego Samsunga LE40B530 kupionego specjalnie do PS3 jeszcze jak 1080p było nowością. TV nadal działa bardzo sprawnie (co robi wrażenie po prawie 10 latach) ale jakość obrazu jest... no wiadomo. Aspekty wizualne obrazu mają dla mnie bardzo duże znaczenie więc chciałem kupić nowy TV.

    Na pewno 4k bo to już standard i w sumie przyszłość. Do tej pory byłem nastawiony na LCD Samsung serie KS lub tegorocznego Sony900. Jednak po naczytaniu sporej ilości materiałów doszedłem do wniosku, że oledy będą przyszłością. I pytanie - póki co ceny są dość wysokie (dla mnie). Jestem w stanie odłożyć 9000 zł na TV (mam na myśli tutaj LG 55C7) ale... wolałbym zamknąć się w kwocie 6000 zł. LG 55B6 mógłbym nabyć w tej cenie ale pojawia się pytanie - warto teraz brać oleda czy czekać? Jak duża jest szansa że w niedalekiej przyszłości OLEDY będą w cenie dzisiejszych LCD'ków? Dodatkowo standardy jak HDR10+, DolbyVision etc. (nie ukrywam że szukam TV, który dobrze w HDR się sprawdzi) powoli wkraczają i nie chciałbym zakupić TV, które po roku czasu będzie znacząco w plecy.

    Tylko pytanie - wchodzi wiele nowych standardów + OLEDY dominują LCD w kwestii jakości obrazu... kupić teraz TV czy czekać? Aktualnie nie mam zbyt wielu źródeł matieriałów 4k HDR, ale w niedalekiej przyszłości z pewnością to się zmieni. Dla biedaka który musi rok odkładać na TV opłaca się dopłacać i brać teraz OLED'a czy lepiej chwilę poczekać? TV musi mi starczyć (tzn. nie ulegać większym awariom i być mniej-więcej na bieżąco ze standardami audio-video - bardzo dbam o sprzęt) przynajmniej na 5 lat, ponieważ - jak już wspominałem - nie stać mnie na wymianę TV co 3-4 lata. Wolę zainwestować więcej jednorazowo. Jak w ogóle wygląda żywotność dzisiejszych telewizorów? I kiedy jest najlepszy moment na zakup telewizora? Tzn. po świętach, albo kupić starszy model chwile po zapowiedzi nowszych modeli? Jak patrzę na to jak cena OLEDów spadła w ciągu tego roku to muszę przyznać że jestem zaskoczony. 

    A więc - brać OLED'a teraz czy czekać? Wydaje mi się, że niebawem pojawi się masa nowych standardów, HDMI2.1, HDR10+, Dolby Atmos, Dolby Vision etc. i chciałbym zrobić jak najbardziej przyszłościowy zakup...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...