Skocz do zawartości

radyrad

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez radyrad


  1. Panowie,

    Gdzieś zaginął mi pilot do DX700, normalnie się chyba zdematerializował..

    W każdym razie teraz mam dylemat czy szukać gdzieś oryginalnego (jeśli mógłbym kogoś prosić o podanie jakiegoś nru seryjnego/modelu pilota) czy może ktoś miał do czynienia z jakimiś fajnymi pilotami uniw ersalnymi np. typu logitech harmony, które mógłby polecić,?

    Wtedy pytanie, czy mając pilot uniwersalny jestem w stanie wejść w każdą możliwą opcję i ustawienie tak jak z oryginalnego pilota?

    Ewentualnie może panasonic ma jakieś wypaśne/nowe piloty?


  2. Witam, 

    Mam dziwne objawy/problemy po podłączeniu soundbara Denon S-514 do TV i zastanawiam się czy to wina mojego egzemplarza czy to jest powszechne.

    Opis połączeń - piszę bo może mieć znaczenie:

    TV - Panasonic 50DXU701, podłączone antena TV + karta CI+ z UPC; PS4 na HDMI1, DENON na HDMI2 (Arc).

    Objawy: Przy włączeniu telewizora (domyślnie się włącza tryb TV) diody na soundbarze się zapalają (power i telewizorek - czyli jakby poprawnie rozpoznał źródło). Natomiast dźwięk leci z głośników telewizora. Żeby to zmienić muszę za każdym razem wejść w ustawienia menu , wybór głośników, -> kino domowe. 

    Ale żeby tego było mało, opcja kino domowe nie zawsze jest dostępna, tylko muszę np. się przełączyć na źródło HDMI1 (nawet jak PS4 jest wyłączone) i wtedy mam opcję przełączenia glosu na soundbar i mogę sobie wrócić do oglądania TV.  Zdarza się, że pojawi się komunikat że się nie udało i muszę spróować ponownie. 

    Problem też jest gdy np przełączam soundbar w tryb bluetooth, puszczam muzykę np. z telefonu. Potem gdy chce go przełączyć z powrotem na dźwięk z telewizora, soundbar nie reaguje na polecenia z pilota ani z guzików na obudowie. Generalnie muszę go odłączyć z prądu i włączyć ponownie. 

    Zastanawiam się czy mój soundbar jest do wymiany? Zakładałem że będzie bezosbsługowy - w sensie włączam TV i mam dźwięk z soundbara, bez każdorazowego wchodzenia w ustawienia. 

    Miałem też problemy żeby puścić obraz z komputera przez soundbar na TV (przez ARC). Po parukrotnym zmianie na slocie HDMI2 między trybem 1 i 2 w końcu zaskoczył i teraz już jest raczej ok. 

    Generalnie odczucie mam takie, że soundbar głupieje przy wyborze źródła dźwięku.

    Jak ktoś ma jakieś cenne uwagi to chętnie usłyszę.

    Pozdro

     

     


  3. 2 minutes ago, georgeu said:

    Pod warunkiem, że kryterium nie jest input lag, bo seria Panasonica DX7xx, z tego co wiem miała laga spokojnie powyżej 50ms (nawet 70ms). Dlatego EX7xx w kwestii laga (~25ms), to jest u Panasa nowa jakość. Szkoda, że przycięli na jasności, żeby nie było idealnie.

    Faktycznie, dzięki że mi przypomniałeś.. no to teraz mam problem bo powiedzmy w 20% TV będzie pod PS4 używany. Nie grywam w strzelanki ale jakaś Fifa czy gra typu wiedźmin - teraz się waham czy taki input lag będzie upierdliwy.


  4. 2 hours ago, mmpeg-4 said:

    W tej klasie cenowej w zasadzie pozostają dwa modele do wyboru, tj Samsung MU6442U albo KU też z serii 6400 z poprzedniego roku albo ten nowy Soniak WE750/755 z HDR i triluminos albo inne starsze Soniaki na VA.  Ale Samsung ma więcej do zaoferowania o takie funkcje jak :

    >4K (Sony jest HD)

    >Matryca 10 BIT (Sony ponoć 8 bit)

    >działający regulowany tryb de-Judder (w tym Sony nie ma tej funkcji)

    ---

    A jakie zalety ma Sony ? 

    >dla tych co korzystają tylko z HD, zaletą jest brak skalowania w dół z 4K na HD, bo to powoduje pewne zmiękczenie ostrości obrazu.

    >matryca triluminos, powinna być większa głębia kolorów od typowego VA, kiedyś za czasów W9 triluminos VA porównywałem go (W9) z innymi Soniakami to miał bardziej nasycone kolory od innych soniaków na VA i kolorystycznie był zbliżony do Sony W8 na IPS.

    >Nowa odsłona trybu LED (zwiększa ostrość obrazu w ruchu), w tym modelu nie widać migotania i jasność spada bardzo niewiele (w poprzednich modelach ten system drastycznie migotał i bardzo spadała jasność, nie dało się na to patrzeć), ale jego rzeczywistą skuteczność trzeba będzie jeszcze obadać w testach. Ja tylko chwilę testowałem na szybko poruszającym się plecionym koszyku i po załączeniu tego trybu, plecionka była widoczna (aczkolwiek minimalnie wzburzona) a po wyłączeniu była nieczytelna.

    >Dobra jasność i kontrast/czerń (to widać)

     

    --------------------

    Jeszcze odnośnie Samsungów, nowego  MU6442U i z poprzedniego roku, KU też z serii 6400. Ponoć ich parametry są identyczne ale w nowym modelu nie działa prawidłowo tryb ruchu LED, tj nie poprawia ostrości w ruchu, być może to tylko wina softu (wtedy można by oczekiwać poprawki) a być może znowu przejawiło się to coroczne powolne kastrowanie jakościowe produktów z którym mamy coraz bardzie do czynienia.

    W poniższym teście jest o tym mowa :

    http://hdtelevizija.com/en/2017/05/19/samsung-40mu6400-mu6400-uhd-hdr-led-lcd-tv-review/

     

     

    Dzięki za konkretną odpowiedź. 

    Gdyby ktoś szukał porównywalnego TV do KU/MU6400 lub EX700 - jest jeszcze dostępny DXU701 w rozsądnych cenach (poniżej 3k) - w paru znanych sklepach internetowych (patrz ceneo). Chyba sam na niego się zdecyduję. Nie pamiętam czym się różni od DX700 ale to zapewne szczegóły typu inne nóżki.

     

     


  5. Szanowni Koledzy,

    Przeczytawszy testy DX700 i DX750 + dyskusje, potwierdźcie proszę, czy nie pominąłem jakiegoś istotnego faktu przed zakupem:

    W dużym skrócie

    DX700 - w swojej klasie - daje dobrze radę jeśli chodzi o filmy i umiarkowane granie na PS4 w fifę czy wiedźmina (zakładamy że konsola będzie wymieniona na PRO). Rozumiem, że wyższość DX750 polega na natywnym 120 HZ, ale jeżeli nie oglądam zbytnio sportów to nie robi to dużej różnicy. Czy ewentualnie do grania jest to istotne?

    Rozumiem też, że DX750 ma lepsze parametry względem HDR, pytanie jak bardzo jest to zauważalne.

    Generalnie zastanawiam się czy warto dopłacać ponad 1000 zł do DX750 jeżeli jak wspominałem sportu nie oglądam. Rozważam wersję 50 cali. 

    Dzięki!

    • Lubię 1

  6. Hej widzę, że topic stary ale odświeżam bo podobne pytanie mam.

    Moja shortlista to

    Harman/Kardon SB 26

    Denon DHT-S514

    JBL SB400 odrzuciłem ze względu na liczne opinie o nadmiernym/dudniącym basie z sub'a.

    Swoją drogą ciekawe, że po ponad roku (od założenia tego topicu) w budżecie ok 2000 zł praktycznie nic się nie zmieniło. Chętnie wysłucham innych propozycji w cenie ok 2 tys.

    Grajbelka będzie głównie do filmów. Dobrze by było żeby bar grał ładnie nawet przy relatywnie niskiej głośności - np. oglądając film wieczorem żeby dialogi były wyraźne a gdzie akcja to wiadomo i sub do tego dobrze akompaniował. 

    Przesłuchałem Denona w sklepie (ok. 1700 zł)  i wydawał się całkiem spoko ale zastanawiam się czy warto dołożyć do SB26 (ok. 2200)?

    Wiem, że sporo osób sugeruje lepiej wziąć wzmacniacz + kolumny stereo, ale z różnych względów zostaję przy belce.

    Jeszcze pytanie ogólne mam, techniczne przy okazji. Jeżeli mam w soundbarze kilka wejść HDMI i powiedzmy podłączam do niego konsolę i odtwarzacz blue ray, a belka z TV jest podłączona HDMI ARC, to czy wtedy na TV mam w wyborze źródła po prostu soundbar i potem dodatkowo na soundbarze muszę wybrać konsolę lub blueraya, czy TV w źródłach pokaże mi osobno konsolę i osobno blue ray? Nie wiem czy jasno się wyraziłem :) 

    Pozdro!

    • Lubię 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...