Skocz do zawartości

emce2

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez emce2


  1. 1 godzinę temu, boreira napisał:

    Czy dziś nadal warto kupić nowego Sony hw65es za 6tys zł netto? Szukałem też używanego JVC RS-49, ale nie znalazłem. Ne oglądałem żadnego z nich na żywo i chętnie posłucham opinii kogoś to więcej widział i więcej wie :) Pozdrawiam Ekipę

    Używam ten projektor od 5 lat i do dziś obraz mnie zachwyca. W ostatnim roku przerabiałem garaż na dedykowaną salkę kinową z prawdziwego zdarzenia, w której chciałem przejść na JVC RS2000 ale budżet na na razie nie pozwala więc pozostałem przy HW65ES i obraz wciąż cieszy. Projektor obowiązkowo trzeba skalibrować, żeby wycisnąć z niego maksa. Ja mam źródło z oppo i oglądam na 3 metrowym ekranie z ok 3 metrów i naprawdę nie ma szansy zobaczyć pixela. Gdybym miał dziś kupić projektor full HD i miałbym maksymalnie te 6 tys. netto? Kupiłbym. Filmy 4K ze streamingu to jest pseudo 4K a płyty kosztują krocie. Więc większość materiału to i tak wciąż full HD.


  2. A ja nie mam parcia na nowości, choć przyglądam im się z zaciekawieniem. Zdecydowanie wolę inwestować w dojrzałe technologie bo wtedy są i tanie i optymalnie dopracowane. Od dwóch lat cieszę się Sony HW65ES (ostatni projektor HD od Sony) i dla mnie obraz jest rewelacyjny. Za parę lat jak 4K będzie jak dzisiejsze HD to kupię sobie wtedy projektor 4K z górnej półki za przyzwoite pieniądze. Płytki UHD będą wtedy po 50 zł i będzie znaczenie więcej materiałów w 4K niż dzisiaj. Jeszcze do niedawna wszystkie projekcje w kinach (poza IMAX) były w 2K.


  3. Kalibracja projektora w środowisku, w którym będzie pracował to bardzo ważna część całej układanki, aby cieszyć się finalną jakością obrazu. W moim przypadku adaptacja pomieszczenia trwała 1,5 roku i zwieńczeniem całości była właśnie kalibracja projektora Sony HW65 przez SkalibrujTV. Przed kalibracją kolory były matowe, przygaszone przez szary ekran a jasność bliżej nieokreślona. Po kalibracji mam wrażenie, że oglądam duży telewizor (135 cali) o wzorowo reprodukowanych, żywych barwach i odpowiedniej jasności. Polecam ekipę SkalibrujTV – pasja, wiedza i profesjonalizm.


  4. Dzięki. Zrobiłem właśnie pierwszy test i to faktycznie działa :) Tylko dialogi, które powinny być pisane kursywą wyświetla normalnie ze znakiem slash (/) przed tekstem. Też tak macie?

    I jeszcze jedno pytanie. W komputerze przed wyciągnięciem pendrive robię bezpieczne usunięcie i tak się zastanawiam czy w Oppo też coś takiego nie powinno być alby czy nie usuwać pendrive dopiero po wyłączeniu odtwarzacza.


  5. Dziś poświęciłem trochę czasu na testy i konkluzja jest taka - lens shift ma wpływ na równomierną ostrość na ekranie. Różnice w ostrości są naprawdę niewielkie trochę zauważalne na planszy do testowania obiektywów a na filmie niemożliwe do zobaczenia. Przy przesunięciu lens shiftu obiektyw zmienia pozycję ale matryca jest stała matryca - stąd to zjawisko. Ja mam projektor troszkę z boku (ale prostopadle) dlatego u mnie ten efekt zauważyłem ale dopiero po 1,5 roku bycia z tym projektorem.


  6. 50 minut temu, burz napisał:

    Na pewno projektor wisi idealnie prostopadle do ekranu?

    Nie, projektor stoi nieco z boku ale w zakresie korekcji lens shiftu. Też pomyślałem, że to może od tego ale wtedy zjawisko, o którym pisze nie byłoby tak symetryczne. Widzę, że masz taki sam projektor - czy u Ciebie też coś takiego występuje? Od razu dodam, że przy filmach czy nawet menu tego nie widać - trzeba puścić jakąś planszę np. całą zapisaną tekstem, żeby to zobaczyć.

    9 minut temu, tomjag6 napisał:

    Aby mieć ostry obraz w każdym punkcie ekranu musiałbyś posiadać ekran sferyczny, a projektor musiałby być oddalony od ekranu w odległości promienia tejże sfery. Tylko wówczas można uzyskać stałą ogniskową obiektywu. Niestety nawet w kinach nie stosują takich ekranów.

    Dzięki! Myślę, że to rozwiązuje mój problem.


  7. Używam Sony HW65ES od 1,5 roku i jestem z tego projektora bardzo zadowolony. Ostatnio dla testów puściłem z komputera cały ekran w tekście, żeby szczegółowo przyjrzeć się ostrości we wszystkich fragmentach obrazu. Zauważyłem, że kiedy ustawię super ostrość po lewej to po prawej jest rozmazane i odwrotnie, kiedy ustawię super ostrość po prawej to po lewej tekst jest rozmazany. Kiedy wypośrodkuję tą ostrość, żeby lewa i prawa strona były równo ostre to wtedy jest ok, ale nie jest to taka super ostrość jak wtedy kiedy ostra jest tylko jedna strona. Mam pytanie do osób, które posiadają ten model lub mają wiedzę na ten temat - czy to jest normalne? Pytam bo projektor mam wciąż na gwarancji.


  8. Dzięki za odpowiedź. Tak, kalibracja jest jak najbardziej w planach tylko zastanawiam się czy przed kalibracją nie przesiąść się na biały ekran. Pomieszczenie nie jest czarną jaskinią ale jest mocno zaadaptowane, powiedzmy w 60% (100% to adaptacja jak w kinie). Na razie mam szary ekran wymalowany w gładzonej ścianie.


  9. Witam!

    W zeszłym roku podczas remontu zaadoptowałem jeden z pokoi na salkę kinową. Obraz jest wyświetlany z projektora Sony VPL-HW65ES natomiast dźwięk na razie jest puszczony przez wzmacniacz 2.0 (docelowo będzie 5.1). Sygnał idzie z komputera PC - obraz po HDMI a dźwięk po złączu optycznym.

    Parametry PC:
    Procesor :i7-5820K
    Grafika: GTX 960
    Płyta: MSI X99S SLI PLUS
    Odtwarzacz Blu-Ray: LG BH16NS55

    Moje pytania są następujące:
    - Czy obraz i dźwięk jaki uzyskuję z płyty Blu-Ray jest tej samej jakości jaki bym uzyskał ze stacjonarnego odtwarzacza Blu-Ray wysokiej klasy?
    - Czy odtworzę na tym odtwarzaczu płytę UHD i uzyskam 10-bitową głębię kolorów (projektor obsługuje)?
    - Czy żeby cieszyć się pełnią dźwięku przestrzennego oferowanego na płytach BD, muszę kupić jakąś ekstra kartę muzyczną czy ta na płycie głównej jest wystarczająca, żeby przez złącze optyczne przepuścić "zera i jedynki" do amplitunera 5.1?

    Będę wdzięczny za wszelkie fachowe podpowiedzi i sugestie.


  10. Witam wszystkich!

    W końcu po wielu latach rozmyślania o własnym dużym ekranie przekułem to w czyn. Przy okazji remontu stwierdziłem, że to bardzo dobry moment na zrealizowanie tego marzenia. Ze względów logistycznych wybór padł na sypialnie, w której miał pojawić się projektor + ekran. Finalnie sypialnie przerodziła się w salkę kinową, w której nie pasuje tylko łóżko - no ale gdzieś trzeba spać :)

    Pokój kinowy jest już prawie gotowy ale pracuję jeszcze nad drobnym wykończeniem. Postaram się o jakieś fotki i zrobię prezentację.

    Na razie ekran jest wymalowany na kilkakrotnie gładzonej ścianie (budżet) i chciałbym zrobić do niego obramowanie. Kupiłem już czarny aksamit do jego obicia ale wciąż nie wiem z czego zrobić to obramowanie - myślałem o czymś lekkim jak np profile z PCV i przyklejeniu na taśmę dwustronną. Myślałem też o deskach sosnowych ale taka konstrukcja wymaga już więcej zachodu z montażem. Szerokość ekranu to 300cm. Będę wdzięczny za każdą sugestię.

    2016-10-15 15.33.23.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...