Skocz do zawartości

PsiCore

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    87
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez PsiCore


  1. Ja to wyłączyłem na moim C8, bo oglądanie np. właśnie Ozark było bez sensu. Po wyłączeniu zapomniałem, że takie cholerstwo istnieje i w końcu normalnie cieszyłem się każdym ciemnym serialem, filmem czy grą.

    Oczywiście w teorii robisz to na własne ryzyko, ale ja nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Aczkolwiek nie oglądałem testowych plansz i nie zamierzam - jak nie widać niczego w normalnym oglądaniu (TV chodzi codziennie po wiele godzin), to po co sprawdzać coś, czego później nie da się już odzobaczyć ;)


  2. 2 godziny temu, rpzem napisał:

    Ale FZ800 nie obsługuje Dolby Vision, więc  musimy się ograniczać do analizy HDR10 - HDR10+

    Update - zarówno Disney, jak i Netflix nadają tylko w HDR10. jedynie Amazon Prime nadaje w HDR10+.

    Aa, faktycznie, wtedy jeszcze Panasonic nie był dogadany z DV - nowsze egzemplarze chyba już mają DV.


  3. W dniu 10.12.2022 o 13:21, rpzem napisał:

    Disney+ nadaje w HDR10+, a Netflix tylko w HDR10 Może stąd różnice.

    Netflix nadaje też w Dolby Vision.

    Pamiętam, że DV na N podbija trochę jasność, dlatego ja na swoim C8 obniżyłem jej wartość o 1 i jest lepiej.


  4. W dniu 29.11.2022 o 12:05, mati_luk napisał:

    Niestety jest to jeden z elementów zabezpieczających panele oled.

    Tylko że nie rozumiem, na jakiej zasadzie ma to chronić panel? Jak przyciemnianie ciemnej sceny ma pomóc? Rozumiem przyciemnianie, gdy jest bardzo jasny element, szczególnie statyczny, ale tutaj jest to dla mnie nielogiczne.


  5. 20 godzin temu, Damiano85 napisał:

    Minusem C2 dla niektórych urzytkowników może być ograniczenie OLED Motion (wstawianie czarnych kaltek) do 60hz co czyni ten tryb praktycznie bezużytecznym. W C2 inaczej też rozwiązano problem zmiany średniej jasności obrazu APL. W C1 zmiana jasności przy przeskoku między scenami o różnej jasności jest rozłożona płynnie na klika klatek. W C2 zmiana APL jest bardziej agresywna, co niektórym osobom może bardziej przeszkadzać. Osobiści nie doświadczyłem żadnych problemów z APL.

    A jak wygląda kwestia z odwrotnym problemem (ASBL bodajże) - w moim C8, gdy scena była długo ciemna, z jakiegoś powodu ekran ściemniał się jeszcze bardziej.

    Udało mi się to cholerstwo wyłączyć w menu serwisowym, ale pamiętam, że któraś aktualizacja w C8 bodajże wyłączyła możliwość wchodzenia do tego menu (lub tylko wyłączania tej opcji). Gdyby nie udało mi się tego wyłączyć, to byłby to dla mnie totalny deal breaker. Niech mnie ktoś poprawi, ale nie kojarzę, by coś takiego było w oledach innych marek (nie natrafiłem na to w Panasonicu FZ800, ale może miałem go za krótko).


  6. Instalował ktoś apki Apple TV lub Amazon Prime na XSX? U was też macie lekki stutter? Konsola jest podłączona bezpośrednio do TV poprzez HDMI1. Te same apki na TV nie mają takiego problemu.

    Zapytacie zatem, dlaczego nie odpalam bezpośrednio na TV? Bo okazało się, że konsola o dziwo stabilniej ciągnie mój marny Internet (szczególnie ATV), no ale z tym stutterem (mimo że lekkim) to jednak nie da się oglądać.


  7. Marantz SR6010 - na Xbox Series X pokazuje mi wszystko "green", poza oczywiście 120fps, które działałoby tylko przy 1080p.

    Na razie mam podłączone pod wyjście "Game" na ampli i o dziwo płynność jest lepsza jak używam tryb "Kino domowe", bo na rzekomo lepszym dla gier "Gra" momentami mi przycina. Dlatego zastanawiałem się, czy ktoś podłączał bezpośrednio do TV z "Gra" lub innym i uważa, że jest lepiej (nie mam na razie czasu potestować).


  8. To jest raczej kwestia, że jedni są bardziej wrażliwi na motion blur/judder, a inni mniej. Ja po przesiadce na oleda z plazmy Panasonica też miałem z tym problem, ale ostatecznie obraz mi to wynagradza.

    Zobacz sobie poniżej z tru motion off. Niby tru motion on pomaga faktycznie w płynności, ale przy okazji tworzy artefakty.

     

    • Lubię 1

  9. Nie no, nie czarujmy się, upłynniacz u LG jest beznadziejny i kropka. Ba, w kwestii ilości produkowanych artefaktów to mój C8 jest o wiele gorszy od starego EC930. Do tego stopnia, że przestałem używać upłynniacza. Ogólnie lepiej wypadał upłynniacz w Panasonicu FZ800, ale tutaj z kolei to przycinanie było mega irytujące (nie wiem, czy tylko w moim modelu, ale pojawiało się nie tylko w scenach z mgłą - właściwie dość często).

    • Plusik 1
    • Dzięki 1
    • Haha 1

  10. Ja mam Netgear Orbi i u mnie zależało to od wersji firmware routera. Któraś aktualizacja spieprzyła i praktycznie w ogóle nie miałem sieci. Ostatecznie manualnie wróciłem do jakiejś poprzedniej wersji i na sztywno ustawiłem brak automatycznego update'u - od tej pory wszystko śmiga ładnie. A jak już pojawia się obniżka prędkości, to po stronie dostawcy internetu.


  11. 1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

    Ogólnie 'latarki' wykładają ten tragiczny upłynniacz Lg ;) To samo film Prometheus (2012) scena od 6:27 (świecą latarką po ścianach w ciemnej jaskini) już na minimalnych wartościach sypie artefaktami ,że aż oczy bolą , ale to pewnie kwestia każdego jak to odbiera , niektórzy nawet nie będą zwracać na to uwagi , tak czy owak tą scenę(z Prometheusa) widziałem oczywiście u siebie na B8 jak i na C8 kolegi i nie było żadnej różnicy w słabym działaniu upłynniacza.

    Nie tylko latarki, ale również migoczące źródło światła na tle z bardziej "skomplikowaną" powierzchnią. Co dziwne, nie przypominam sobie tego z EC930 (generalnie mam wrażenie, że upłynniacz z modelu sprzed kilku lat działał lepiej).


  12. 21 godzin temu, klaus71 napisał:

    możesz napisac na jakim materiale mógłbym to najprościej sprawdzić?

    mam lcd panasa ale nic dziwnego w ruchu na nim nie widzę

    Pamiętam, że mocno dawało mi to w kość na Netfliksie. Gładko, gładko, drgnięcie (coś jak milisekundowe przesunięcie taśmy), gładko, gładko, drgnięcie i tak w kółko.

    Akurat na Netfliksie C8 również nie jest rewelacyjny, ale dla mojego oka chyba łatwiej przełknąć judder, niż cud, miód i nagle kamień w twarz ;) 

    Możliwe, że tylko ja tak alergicznie reaguję, choć spotkałem się z podobnymi opiniami na innych forach. Nie przypominam sobie podobnego efektu na starej plazmie Panasa (G20), ale to było dawno temu i oko mogło się po prostu wyrobić.

    Jedyne co mi przeszkadza w przesiadce z EC930 na C8 to mimo że ten nowszy skaluje bardzo dobrze do 4k, to jednak color banding i microblocking są dość wyraźnie widoczne na materiałach FHD i poniżej. Takiej Gry o Tron to się w ciemnych scenach praktycznie nie dało oglądać, a było to o wiele mniejszym problemem w poprzednich sezonach, które oglądałem jeszcze na 930. Żeby nie było, FZ800 wcale nie był tutaj lepszy - najwyraźniej rozdzielczość 4k i rozmiar 65 cali robią swoje.


  13. Obecnie mam 65C8, a gdzieś na boku nieużywany 55EC930. I przeskok między tymi TV w jakości obrazu jest gigantyczny. Nie wiem, może kolega zorro faktycznie siedzi na s[beeep]ym sofcie (ja dzięki forum nadal na .20) i wydaje mu się, ze 930 jest lepszy. 

    Przez miesiąc miałem też Panasonica FZ800. Obraz może i jest troszkę ładniejszy, ale 3:2 pulldown (nie, nie pozbyli się tego) był dla mnie nie do zniesienia - to już wolę judder LG.

    • Plusik 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...