Skocz do zawartości

maxiuca

Moderator
  • Liczba zawartości

    3 999
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez maxiuca


  1. Przeraża mnie brak reakcji forumowiczów na taką wiadomość. Przeraża mnie "branża" (chodzi o komenatrze pod artykułem Pawła Okopienia) broniąca tego posunięcia LG i Filmboxu.

    Czy już tak nas przyzwyczajono do tego, ze jesteśmy konsumentami piątej kategorii, że zaakceptowaliśmy ten stan? Czyżby ostatnie lata karmienia fatalną jakością i obrzydliwymi uspcalami spowodowały, że akceptujemy taki stan rzeczy?

    • Lubię 1

  2. Tak to wygląda po skonfrontowaniu z IMDB:

    1. 11:11:11 LICZBA PRZEZNACZENIA (Alexa 2K)
    2. ARBITRAŻ (DI 4K)
    3. ASTERIX I OBELIX W SŁUŻBIE JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI (Alexa 2K)
    4. BLISKI WRÓG (35 mm DI ??)
    5. BLITZ (DI 2K)
    6. CASANOVA PO PRZEJŚCIACH (35mm DI ??)
    7. CO KRYJE MIŁOŚĆ (DI 2K)
    8. CZAROWNIK I BIAŁY WĄŻ (DI 2K)
    9. DELIKATNOŚĆ (DI 2K)
    10. DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM (DI 2K)
    11. GRUBSZA SPRAWA (??, ale na 99.99% HD)
    12. JEDEN DZIEŃ (DI 2K)
    13. KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA (16mm, DI 2K)
    14. KRUK - ZAGADKA ZBRODNI (DI 2K)
    15. MAGIC MIKE (RED 5K, DI 4K)
    16. MALI AGENCI 4: WYŚCIG Z CZASEM (Alexa 2K)
    17. MIĘDZY WIERSZAMI (Alexa 2K)
    18. NIEME WAKACJE (Red One 4K, DI 2K)
    19. OCZY SMOKA (??)
    20. RZEŹ (DI 2K)
    21. SKOK HENRY'EGO (DI 2K)
    22. SPISEK (35 mm, DI ??)
    23. ŚWIAT WEDŁUG BARNEYA (DI 2K)
    24. TAJNA AGENTKA (Alexa 2K)
    25. TEDI I POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO MIASTA (??, ale na 99.99% 2K)
    26. TERRORYSTA (35mm, DI ??)
    27. UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ IV: DZIEŃ ODRODZENIA (Red One 4K, Red Epic 5K, DI 2K)
    28. ZAGINIONA (Red Epic 5K, DI 2K)
    29. ZAGUBIONY CZAS (??, ale na 99.99% 2K)
    30. ŻÓŁWIK SAMMY 2 (??, ale na 99.99% 2K)

  3. Streaming w HD jest poprawny w niektórych serwisach (Netflix, Amazon, Vudu), ale na 65" rewelacji nie ma (z drugiej strony na 50" oglądanych z 3 metrów jak to często bywa, jest zupełnie OK) cały czas jest to daleko od jakości Blu-ray. Z 4K zakładam, że wiele nie jest, tylko TV na razie za małe żeby to zobaczyć. Ale to, że rok trzeba będzie czekać jeszcze to porażka.


  4. Ja za to z przerażeniem myślę o dniu w którym mi padnie Onkyo 905. Co prawda żaden audiofilski high-end, ale jak dla mnie gra rewelacyjnie a teraz tyle tego na rynku (głównie badziewia) że nie wiadomo czym zastąpić.


  5. Dzięki za linki, ale niestety żaden z tych odtwarzaczy nie odczytuje BD/BD3D ISO z menu i całym dobrodziejstwem inwentarza. A fakt, że ten Asus to jednocześnie też po prostu odtwarzacz Blu-ray 3D (mam PCH-200 i Oppo BDP-83 aktualnie) spowodował, że się nim zainteresowałem i chciałem dowiedzieć czy andsie1 go zakupił i jest zadowolony (a jak andsie1 jest zadowolony to znaczy, że produkt jest dobry :) ), ew. czy ktoś kto posiada i używa będzie w stanie mi odpowiedzieć czy da się po HDMI włączyć tryb 480i/576i.


  6. To ja pozwolę sobie odgrzebać ten wątek

    Andrzeju,

    czy zakupiłeś w końcu jakiś player, który łyka zarówno BD/BD3D ze struktury katalogów jak i z ISO z dysku USB?

    Bo tak samo jak Ty szukam takiej funkcjonalności aby uzupełnić możliwości staruszka PCH-200.

    No i jeszcze najważniejsze dla mnie pytanie: czy można go ustawić w tryb 480i i 576i - istotne przy odtwarzaniu obrazów płyt DVD i przepuszczaniu sygnału przez zewnętrzny procesor video.


  7. Wydajność każdego z tym kodeków jest zależna od encodera. H.264 na początku było, w wyższych rozdzielczościach, niewiele bardziej wydajne niż h264. Też obiecywano 2x wyższą wydajność, ale na początku w wielu konfiguracjach MPEG2 kopał tyłek (np. referencyjny h.264 12 mbps vs. zoptymalizowany MPEG2 24 mbps).

    Do czasu oczywiście. Zaczęły pojawiać się zoptymalizowane implementacje (pamięta ktoś jeszcze dyskusje dlaczego Star Wars z 13 mbps z Premiere jest lepsze od 18 mbps ze Sky?) i dość szybko h264 pokazało pazurki a dzięki najlepszej implementacji, czyli x264, mam wrażenie, że wydajność tego kodeka może zadziwiać nawet twórców. H.265 też czeka długa droga, trzeba mieć nadzieje, że inicjatywa x265 nie okaże się niewypałem.

    Przygotowywałem niedawno ponad półgodzinne demo 4K i robiłem testy (na tym co się dało, bo encoderów h265 na razie jak na lekarstwo). Przy 50 Mbps, kodowanych trzyprzebiegowo z odpowiednimi optymalizacjami, x264 absolutnie daje radę. Biorąc pod uwagę, że specyfikacja Blu-ray 3D podwyższyła bitrate do 60 Mbps to h265 nawet w aktualnej formie powinno pociągnąć 4K bez problemu.


  8. @Luke4Me

    Przekadrowanie zostało wykonane i taka wersja istnieje. Kadrowanie zawsze jest zbronią na filmie, podobną (chociaż mniejszą) jak kolorowanie filmów czarno-białych. Chociaż i to drugie w niektórych przypadkach ma sens i wygląda fajnie. Z drugiej strony pokolorowanie filmu ze stylistyki/gatunku Film Noir byłoby idiotyzmem.

    @Bodex

    W prawie autorskim nie ma czegoś takiego jak czyjaś własność. Są majątkowe i osobiste prawa. Operator ma niezbywalne autorskie prawa osobiste do dzieła (filmu), które gwarantują mu m.in. prawo do nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania. Tak więc nie jest to kurtuazja, operator ma decydujące słowo zarówno w kwestii korekcji jak i kadrowania.

    W USA czy nawet Francji wygląda to zupełnie inaczej, ale to temat na osobny wątek i raczej inne forum.


  9. Kwestia kadrowania na potrzeby emisji w TV jest i zawsze będzie kwestią sporną i problematyczną. Niestety w przypadku telewizji najważniejsze jest to co sądzie tzw. przeciętny widz i to pod niego "robi się" telewizje. To jest chyba dla każdego oczywiste, wystarczy popatrzeć na ramówki kanałów ogólnotematycznych (TVP1, TVP2, TVN, Polsat).

    W ten teoretyczny przeciętny widz tak samo jak lubi oglądać kolejne "Tańce z gwiazdami", "Klany", "W-wy non stop" i inne żenujące pozycje, tak bardzo nie lubi jak ekran jego nowiusieńkiego TV HD 47 cali nie jest pokryty w całości obrazem.

    Dlatego stacje telewizyjne (zwłaszcza te przeznaczone dla mas, czyli "przeciętnych widzów") zamawiają mastery z przekadrowanym obrazkiem.

    Napisy początkowe bardzo często nie są możliwe do przekadrowania, dlatego zostawia się je oryginalnym formacie 4:3 (a dokładnie to 1.37:1). Przekadrowania , tak samo jak korekcja barwna, robione są za zgodą i pod nadzorem operatorów (danego filmy lub jeżeli operator nie żyje to przez innego operatora wyznaczonego przez Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych). Jeżeli operator nie zgodzi się na przekadrowanie to wtedy nie jest ono wykonywane. Przy czym chyba nie zdarzył się jeszcze żaden, który by oponował. Zysk (zarówno materialny jak i kulturowy) z dotarcia do większej ilości widzów jest tutaj istotniejszy niż strata części obrazu.

    "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" było bodajże pierwszym filmem Barei emitowanym przez TVN i stacja dostała jeszcze master 4:3 (bo wersji 16:9 nie było wtedy jeszcze). Dlaczego nie wymienili sobie mastera - tego nie wiem, ale zakładam, że chodzi o pieniądze.

    W przypadku filmów Barei zdecydowano się na ten krok również dlatego, żeby są to komedie i warstwa wizualna nie jest tak bardzo istotna jak w przypadku "cięższych" filmów (czy takich jak "Potop" ze spektakularnymi zdjęciami).

    Na płytach Blu-ray powinny być raczej wydawane wersje z oryginalnym kadrowaniem.


  10. Po jakies rekonstrukcji? To jest jakiś master zrobiony w PALu z jakiegoś pozytywu (wysoki kontrast i czarne brudki to sugerują). Coś tam z tym zrobili, ale nie nazwał tego bym rekonstrukcją nawet wstępną.

    Prawdopodobnie to ten sam master co na DVD wydanym przez TVP (16:9 to sugeruje).

    TVP pracuje nad Panem Wołodyjowskim, ale jeszcze chwilkę im to zajmie.

    • Lubię 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...