Skocz do zawartości

rumpibum

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez rumpibum


  1. witam

    Motionflow mam nastawiony na Standardowy bo dla mnie jest tak najbardziej naturalnie i tak polecał Pan Maciej Koper

    jeśli chodzi o cenę tv to zrozumiałem z odpowiedzi fachowców z tego forum że nic lepszego w HD się już nie wyprodukuje niż ta półka, a HD miały być lepsze jakościowo od UHD, a cena normalna za ten tv to było 6-7 tys. a 4500 na przecenach :)

    jak w temacie widać, do samego tv nie mam wielkich zastrzeżeń chociaż na pewno nie jest to obraz wzorowy, natomiast mam do powiedzmy dekodera w tv.

    absolutnie moduł CAM z tym dekoderem to jest porażka na całej linii. telewizor się zawiesza i potrafi po prostu wyskoczyć z zastopowanego programu na czas rzeczywisty. przewijanie nie funkcjonuje w mniejszych odstępach niż 20 sekund do przodu i do tyłu. nie da się nagrywać i oglądać innego programu jednocześnie. większości programów nie nagrywa, i mam listę błędów 2 x większą od nagranych programów. nagrane programy prawie nigdy nie są nagrane w normalnym czasie, tylko przez 4 godziny nagrywa program. oczywiście zdarzają się błędy w nagraniach i kilka sekund z nagrania / zatrzymania ucieka. nie ma możliwości nagrania serii. nie ma możliwości prześledzenia opisu nagranego programu, ani segregacji nagranych programów na zasadzie jakiejś własnej biblioteki, żeby sobie to pogrupować. w efekcie nagrywasz przykładowo serię, nie wiem powiedzmy Apokalipsa II Wojna Światowa i na 90% nie dowiesz się która to część, jak się nazywa odcinek, chociaż kiedy planowałeś było to w opisie - w nagranych nie ma. nie wiesz więc nawet co masz nagrane! nie ma też automatycznego domysłu że program który oglądam jest nagrywany na dysk jak to jest w Nce, i mogę go sobie zawsze cofnąć, dopiero jak włączysz mu nagrywanie to pamięta. w Nc można było przewijać o 2/3 sekundy, tu jest to 20. nie dość że kupujesz dysk to w zasadzie nie masz żadnego pożytku z nagrywarki. tak więc nigdy więcej nie zdecyduję się na moduł CAM.

    co do reszty, no można by było zrobić jednak wyjście stereo a nie tylko jakieś słuchawkowe na MAŁYM JACKU, jak podpiąć normalny sprzęt audio? kino domowe to kino domowe, a audiofil ma porządny zestaw stereo.

    co do samego obrazu, oczywiście powyższe spostrzeżenia się nie zdezaktualizowały, natomiast największym mankamentem dla mnie jest nierówne podświetlenie które widać pod kątem od obrazu i takie kolumny światła jakie głównie idą od dołu co oczywiście też oznacza nie za bardzo czerń. chociaż na wprost za bardzo nie widać takich efektów. gdyby nie moduł za tą cenę bym dał 4+, ale moduł to tragedia.

    a, no i na GUIDE większości programów nie ma programu tv i żadnych nagrań nie można zaplanować, przez co praktycznie z 3/4 abonamentu się nie korzysta, bo mam program na max godzinę do przodu.


  2. witam

    porządkując ze swojej strony :)

    witam Piopio :)

    jeśli chodzi o to czego oczekiwałem od TV to oczekiwałem że po kalibracji będzie najlepszy w swojej klasie czyli zadawałem na tym forum pytania dotyczące tego jaki telewizor wybrać którego obraz będzie sumarycznie maksymalnie korzystny do ceny i jest taki wątek na forum. cena chyba była 5 kilo. nawet nie wiem czy nie dawałem szan na więcej początkowo. zarówno Pan Maciej ze Skalibruj TV jak i chyba większość osób polecały Samsunga H7000 który był droższy i mniejszy albo tańszego Samsunga 6400 (jeśli dobrze pamiętam cyferki) Samsunga zakrzywionego H8000 (jeśli dobrze pamiętam cyferki) oraz Sony W8 a ten był najpopularniejszy z serii. nie wybierałem telewizora po obrazie w sklepie ale po poleceniach i to uwzględniając obraz już po kalibracji. dodam ewentualnie żeby rozwiać wątpliwości że nikt nie mówił że jakikolwiek z tych tv jest wyraźnie lepszy po kalibracji - chyba trochę słabszy miał być ten H6400 Samsunga, a korzyść na rzecz H7000 Samsunga miała być symboliczna i niekoniecznie warta ceny.

    i co do samego obrazu jako takiego (obraz mam zrobiony według zaleceń Pana Macieja który testuje tu telewizory - jedyne co zmieniłem to ustawienie "wszystkie piksele" z "normalny" na obrazie z kanałów HD) np na displayu tv zastrzeżeń nie mam, to czego się ewentualnie obawiałem - czerń, kąty, jest ok. z odległości 2.5 metra nie widzę żadnych problemów z kątami a czasem zerknąłem z powiedzmy pół metra od krawędzi telewizora, ale też to nie ma dla mnie znaczenia bo i tak oglądam tv na przeciw jeśli oglądam coś z zaangażowaniem :)

    na razie oglądam tylko tv, dekoder Nki jest gdzie indziej a ja gdzie indziej bo się wyprowadziłem stamtąd gdzie był dekoder Nki. a zanim się wyprowadziłem nie odpakowywałem jeszcze telewizora.

    natomiast wszystkie powyższe uwagi podtrzymuję i zapewne w głównym stopniu albo mają one się do nadawcy czyli Polsatu albo raczej tego jak tuner telewizora panuje nad obróbką obrazu, i to co powiedział Piopio jest być może tu kluczowe, jeśli dekodery niektóre poprawiają obraz w jakiś sposób, a być może ten wbudowany w TV nie.

    oglądam obraz z 2 metrów z hakiem, można nawet dać 2 metry równe ale na pewno nie jest to poniżej, mam odmierzone gdzieś 2,10 i przed wyborem telewizora mówiłem że taka będzie odległość 2-3,5 metra z przewidywaniem około 2,5 jako najbardziej prawdopodobnej, przy czym dodam że po pierwsze przy doborze tv raczej byłem namawiany na jak największy TV :), a nie patrzeniem na cyferki i numerki produkcji, oraz sam uważam że przy materiale np tvn24 hd, tvn hd, national geo hd itp ta odległość jest ok, gdyby nie wyczuwanie tych odbić które czasem się zauważa a czasem nie. niestety odbicia jakie się zauważa w programach SD są hardcorowe i kilometrowe i tego się oglądać już nie da. przy tej odległości miałem polecany telewizor FHD a nie 4K bo nie zauważę różnicy :)

    z nowości muszę dodać jeszcze

    8) jeszcze dodam że w czasie przesuwania się paska Tvn24 (wtedy najbardziej widać) widać takie migotanie i drganie jakby tych literek co wydaje mi się że odnosi się do szerszego zjawiska ale na pasku to widać zdecydowanie mocniej. na obrazie statycznym nic nie drga. takie jakby migotanie - jarzenie

    czasami też ten pasek jak by nie poruszał się płynnie - jeśli bym w przyszłości dostrzegał brak tej płynności o czym to może świadczyć?

    niestety z przyczyn hm... no nie ważne :), dla tenisa muszę mieć Polsat jako dostawcę sygnału, bo inaczej w Polsce nie mogę oglądać ważnych turniejów męskich rozgrywek, a oglądanie jest ich dla mnie ważne. przed zamówieniem usługi próbowałem dopytać o różnicę między dekoderem a modułem (chodziło mi o jakość obrazu) i wchodził w grę Sagencom, jako dekoder albo ten moduł. podobno moduł na tv z dobrym dvbs odbiera lepiej od Sagencoma aczkolwiek to są pojedyncze opinie jakie udało mi się zgromadzić, no i po tym jak instalatorzy anteny powiedzieli mi że mój tv odbiera lepiej niż polsatowskie dekodery stwierdziłem że pozostanę z modułem... co nie znaczy że powyższe uwagi nie zostają aktualne.

    tym bardziej, jeśli nie rozwiązywalne?




  3. witam, więc trochę już użytkuję ten model i mam po wstępnych wyjaśnieniach kilka ciągle niezadowoleń wynikających z tego tv (być może większość związana jest z źródłem sygnału)


    1) zarzut nie wiem czy rozwiązywalny to odbicia jakie mam mimo cyfrowego sygnału w tak dobrym telewizorze z anteny satelitarnej. coś mi się obiło o uszy ale widocznie źle pamiętam że przy sygnale cyfrowym takich odbić być nie powinno. pamiętam takie odbicia kiedyś jak miałem w tv kablowej, ale potem miałem z 2 lata Nkę i odbicia jakby znikły. z tym, że tv był mały (32 cale) i może dlatego nie były zbytnio widoczne. w tej chwili mam Cyfrowy Polsat oraz moduł cam a jednak na programach HD mam przezroczyste odbicia od kształtów czego nie dostrzegałem jeszcze pierwszego dnia. jest to max irytujące jeśli kupuje się tv za 4 tysiące, płaci za kalibrację a potem jeszcze i tak obraz ma takie defekty. odbicia kształtów są przecież od każdego kształtu przez co się nakładają i obraz na tym sporo traci. mam bdb kabel, i antenę 90tkę nie żadną Polsatowską, wydaje mi się że Konwerter też za to chyba nie odpowiada? no HDMI anteny z tv chyba nie podłączę. dekoder jest wbudowany... czy ktoś wie czy, i jak można się pozbyć tych odbić? jeśli zauważa się nieczysty obraz z 2 metrów na np napisach to jest na prawdę żadna satysfakcja z takiego obrazu. to są oczywiście takie przezroczyste odbicia wokół krawędzi - w sumie dostrzegalne na napisach najbardziej.


    2) nie można jednocześnie nagrywać i oglądać innych programów na module cam, można nagrywać coś co się ogląda albo cokolwiek jak nic się nie ogląda. w sumie dziwne rozwiązanie bo chyba wystarczy zrobić miejsce na 2 dysk czy coś tam dodać w dekoderze tv żeby można było oglądać i nagrywać co innego.


    3) nie działa funkcja Guide z modułem Polsatu. tzn można zobaczyć program tv ale potem trzeba wyłączyć tv żeby wrócić do jego oglądania. tv po przejrzeniu przycisku Guide nie widzi modułu Cam Polsatu.


    4) nie można podłączyć zwykłym interkonektem tego tv z wzmacniaczem audio, można tylko poprzez mały czincz z wyjścia słuchawkowego co dla ludzi z dobrym sprzętem oznacza raczej gwarancję nie najlepszego źródła sygnału z telewizora więc wielkiej jakości dźwięku tą drogą nie uświadczymy. oczywiście dziś większość ludzi łączy optykiem z kinem domowym, ale dla takiego klasycznego stereofila jak ja, z dobrym klasycznym wzmacniaczem audio stereo w którym nie ma wyjścia cyfrowego to nie jest rozwiązanie.


    5) bardzo zła jakość odbioru programów SD - praktycznie nie da się oglądać z bliska. mam 55 cali ale pisało że już z 1.5 metra jest to normalna odległość do oglądania tv w jakości HD, ja oglądam mniej więcej z 2 z plusem. nie da się jakoś tego ekstrapolować czy coś? na 32 calach ale odbiorniku CRT więc SD :), miałem dużo czystszy obraz a teraz tragedia.


    6) to nie wiem czy jest u mnie jakaś sprawa indywidualna ale na programie Eurosport mam częste (co kilka minut średnio) problemy z płynnością obrazu, najpierw obraz jakby przyspiesza do przodu - jakby był o kilka klatek przewijany, potem się zatrzymuje i cofa i robi to 2 razy - nie wiem o czym to świadczy i czym to może być spowodowane?


    7) co do samego obrazu mam wrażenie że mimo kalibracji obraz generalnie ma tendencję do takiego bardziej jakby matowego, ciepłego - zastrzegam jednak że odnosi się to póki co tylko do materiału tv i nie mówię że jest to obraz zły. być może jest to też charakter produkcji i realizacji. czyli określiłbym go bardziej jako charakter papierowy a nie krystaliczny i przezroczysty laserowy :) wydaje mi się że tv ma jakiś problem z kolorem czerwonym, ale może to tylko moje oczy :) - tzn mam wrażenie że to co ma czerwoną barwę traci jakby precyzję na tle innych - ale to może być tylko moje wrażenie, też nie mam idealnych oczu niestety



    w zasadzie większość dylematów sprowadza się do jednak tv z modułem i gdyby nie opinie o złej jakości obrazu z dekoderów Polsatu raczej powinno się z tak przygotowanego do użytku modułu nie korzystać. w PVR ma się wszystko w jednym pudełku i można nagrywać przynajmniej w niektórych dekoderach 2 na raz i jeszcze oglądać coś trzeciego, połączenia z sprzętem audio są niezawodne, dźwięk dobry z np dekoderów Sagencoma, przewodniki po kanałach nie są raczej problemem. do tego PVR jest gratis a tak wydajemy na dysk. zanim się zorientowałem to wydawało mi się że podstawowa wartość z własnego dysku to nagrania na własność, ale w sumie, i tak są one przypisane do jednego telewizora. oczywiście mamy taki dysk dopóki nie padnie, dobry tv postoi kilka lat... ale w sumie przewagi modułu nie widzę, a jak obraz jest lepszy z odbiciami niż z dekodera to znaczy że te dekodery mają na prawdę bardzo słabe...



    generalnie póki co najlepiej chyba wyglądają kanały National Geographic i History na tym tv, ale za mało oglądam. oczywiście HD




  4. to może jak ten wątek już jest i nikt go nie skasował pokontynuuję na stan dzisiejszy jak to jest

    mam moduł Cam Polsatu i pewnie przy nim zostanę (decyzja podyktowana tym że jutro najdalej mija termin "polsatu na próbę" :), a poza tym ludzie którzy instalowali moduł instalowali wielu ludziom Polsat i uznali że przy tej jakości obrazu najprawdopodobniej z modułem będzie wyraźnie lepiej niż z dekoderem co nie zawsze się zdarza w zależności od tv)

    mam jednak niestety problemy wynikające z modułu :

    a) brak możliwości póki co bezawaryjnego korzystania z Guide niestety, po próbie wyjścia z opcji Guide, tv nie widzi modułu Cam i trzeba zresetować telewizor.

    B)tego co do tej pory mi się wydaje nie da się niestety naraz oglądać i nagrywać z tą opcją różnych programów - jeśli ktoś wie jak to ominąć chętnie się dowiem :)

    mam nadzieję że mimo wszystko będzie można z dyskiem zewnętrznym i modułem Cam realizować funkcję timeshiftu, oraz normalnie planować nagrania, a problem z niewidzeniem modułu Cam jakoś się w końcu rozwiąże, czekam póki co na odpowiedź z Sony Support

    na temat dysku zewnętrznego natomiast mam takie pytania:

    a) czy dysk musi mieć jakiś standard, czy ma jakieś limity dotyczące terabajtów, czy jakiś jest preferowany do działań z telewizorem?

    B) czy taki dysk ma jakąś przewagę nad innymi dyskami? na czym polega jego dedykowanie do TV?

    http://www.mediamarkt.pl/dysk-zewnetrzny-wd-my-passport-av-tv-1-tb,id-964510

    czy można zamocować dysk np taki na telewizorze?

    i czy taki dysk realnie różni się we współpracy z tv czy nie ma to znaczenia i ewentualnie jeśli taki dysk byłby preferowany do tv, to czy macie wiedzę jak jest z dostępnością tych dysków o większej pojemności?

    jak dalej taki dysk skonfigurować? :) wejścia, ustawienia...

    o


  5. tak też myślałem, będę musiał dokupić przejściówkę do wyjścia słuchawkowego na mały czincz bo mam interkonekty normalny czincz i oczywiście podwójne, i będzie strata sygnału przez tą przejściówkę niestety

    dla mnie to powinno się telewizor kupić - i już działa, a tv jest, a tu trzeba ciągle coś wokół niego jeszcze robić...

    jest przełączenie z słuchawek na zestaw audio i to już odnalazłem, po prostu nie sądziłem że tv nie ma normalnych coaxiali na wzmacniacz audio stereo. nie mam optycznego bo to stary dobry wzmacniacz audiofilski bez żadnych gadżetów nowej ery :), przystosowany do obsługi odtwarzaczy i adapterów, nie żaden amplituner czy coś takiego...

    czyli reasumując robimy tak:

    kupujemy porządną przejściówkę minijack męski oraz dwa jacki żeńskie i idzie to do wyjścia słuchawkowego na tv.

    ustawienia robimy głośnik tv na zestaw audio

    wyjście słuchawkowe zmieniamy na zestaw audio

    na razie nie mam przejściówki więc obracam się w warstwie teoretycznej :

    1) czy głośniki będą grały z tv i wzmacniacza czy tylko wzmacniacza czy się gdzieś to reguluje (można wybrać opcję bez telewizyjnych?)

    2) czy poziom głośności się zmienia w wzmacniaczu czy regulacja idzie z tv? tzn wzmacniacz pewnie na gałce skręconej na 0 nie zagra, ale czy np na godzinie 9 będzie zawsze grał tak samo czy źródło czyli tv będzie regulowało?

    3) czy warto zmieniać jakieś specjalne ustawienia w szczegółach?

    4) rozumiem że te wszystkie tryby dźwięku będą też decydowały o charakterze brzmienia ze wzmacniacza typu kino sport czy ustawienia indywidualne itp?

    ustawienia dotyczące w tej chwili mam dokładnie takie:

    i czy takie mam zachować

    słuchawki/wyjście audio - wyjście audio

    wyjście audio - stałe (zamienne jest regulowane)

    sterowanie kinem domowym chyba w takiej opcji mnie nie dotyczy

    ustawienia cyfrowe - nie będą mnie dotyczyć? w każdym razie mam audiodeskrypcja - wyłączony, zakres dynamiki - standardowy, poziom dźwięku mpeg - 0, poziom dźwięku he-aac - 0 czyli w obu przypadkach max.

    a jak podłączę to tylko wezmę zamienię GŁOŚNIK - SYSTEM AUDIO i tyle?

    pozdrawiam


  6. witam, mam problem z podłączeniem tego tv bezpośrednio za pomocą kabli analogowych ze wzmacniaczem stereo. mam bdb sprzęt audio więc nie potrzebuję żadnego kina domowego itp

    połączyłem audio na tym wyjściu

    http://www.sferis.pl/pictures/Q2/W4/273431-134879-product_original-tv-55-led-3d-sony-kdl-55w805-b-tuner-cyfrowy-400hz-smart-tv-tryb-3d-usb-lanwifi-kdl-55w805b.jpg

    r i l ze wzmacniaczem ale tv z nim nie gra. czy ktoś wie co należy zrobić żeby tv widział wzmacniacz albo raczej puścił na niego sygnał?

    pozdrawiam


  7. mam

    tu jest zdjęcie :

    http://www.sferis.pl/pictures/Q2/W4/273431-134879-product_original-tv-55-led-3d-sony-kdl-55w805-b-tuner-cyfrowy-400hz-smart-tv-tryb-3d-usb-lanwifi-kdl-55w805b.jpg

    wygląda na to że jest L i R czyli RCA interkonektem połączę sobie dźwięk z wzmacniaczem stereo i wyjście analogowe mamy. w takim układzie mam tylko pytanie dyletanta, czy dźwięk tak poprowadzony i ewentualnie obraz z modułu może czymś ustępować w kontraście do jakiegoś dekodera Polsatu?

    dlaczego dekoder Polsatu? bo okazuje się że tylko w Polsat jest Polsat Sport Extra, a to dla mnie najważniejszy kanał :), i w NC+ go nie mam. pozostaje więc Polsat Cyfrowy,

    jeśli nie to pozostaje mi moduł Polsatu

    http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/modul-cam-ci-plus.cp

    i dźwięk idzie na R i L(mono) interkonektem. czy dobrze myślę?


  8. witam!

    w zasadzie na tym etapie kluczowe jest dla mnie potwierdzenie czy Sony w 805 B 55calowy ma wyjście analogowe audio RCA pojedyncze, czy ma 2 sztuki na to żeby stereo połączyć sobie stereo ze wzmacniaczem tranzystorowym? bo jeśli nie można podpiąć interkonektu do telewizora, to pozostaje w sposób oczywisty dekoder który już do wzmacniacza interkonektem podepnę. póki co telewizor mam w kartonie na strychu i nie wiem jak to jest, a chcę zamówić dostawcę sygnału przed odpakowaniem :)

    jeśli jest pojedyncze wyjście RCA liczone jako jedna sztuka to pozostaje mi zdecydowanie tylko dekoder z nagrywarką. chyba że jest lepszy bez i dokupić sobie dysk? w tym momencie chyba odpowiedź się sama nasuwa, po tym co pamiętam z poprzednio zasłyszanych opinii że lepszy dekoder w sensie obrazu daje zawsze NC+? i byłoby ewentualnie pytanie który...

    jeśli jest wyjście stereo RCA z tv i dźwięk będzie z niego nie gorszy, to wtedy moduł, i pytanie od którego dostawcy i który :)


  9. witam

    dysponuję tym modelem który został skalibrowany przez Pana Macieja :)

    niedługo mam zamiar zainauguować odpalenie telewizorka w nowym lokalu do którego się wprowadzam i mam pytanie może trochę nie na ten dział ale nie wiem który wybrać:

    czy wybrać dekoder wbudowany - Pan Maciej raczej sugerował że chyba tak, przy założeniu że kupuję pakiet od NC+ albo Cyfrowy Polsat i chcę nagrywać programy?

    czy wybrać ich dekoder - który będzie dawał lepszą jakość? z nagrywarką?

    mam takie dylematy a nie mam czasu czytać całego forum...

    a) podstawowy czy jakość obrazu i dźwięku może się różnić od platformy cyfrowej, czyli czy wybieram NC+, czy Cyfrowy Polsat?

    B) czy wybrać ich dekoder i wtedy już na pewno z nagrywarką, i będzie to ta sama, bądź lepsza jakość obrazu?

    c) czy wybrać dekoder wbudowany i co najlepiej do niego kupić, i z której firmy czyli NC+ i Cyfrowy Polsat, oraz, w takim wypadku jak się sprawdza i czy nie jest zbyt skomplikowane logistycznie, nagrywanie na dysk zewnętrzny przez dekoder wbudowany w telewizor? jak tam wtedy jest z timeshiftem na przykład, można planować nagrania, i jak to idzie?

    d) do tv będzie też podpięty analogowy w sensie łącza sprzęt hi -fi stereo :), i nie mam na niego spdif czy coś takiego czyli będą kable RCA, czy dekoder wbudowany i NC+ bądź Cyfrowy Polsat mają wyjścia RCA analogowe prowadzące sygnał dźwiękowy na wzmacniacz tranzystorowy? :)

    nie wiem czy to najlepszy dział ale trudno i taki znaleźć dla tego pytania, w razie czego proszę o przeniesienie do lepszego :)

    poproszę o odpowiedzi nagłe, ponieważ najdalej w przyszłym tygodniu przeprowadzam się na głęboką prowincję i muszę wszystko gotowe do działania i instalacji kupić!!!

    pozdrawiam!


  10. rumpibum - kompletnie Cię nie rozumiem, gdzie nóżka a gdzie zaczynający się ekran, jak może cokolwiek przysłaniać :), jak Ci kolor nie pasuje to można nie wiem zakleić czarną taśmą albo dać do lakiernika żeby przemalował.

    Najwidoczniej jesteś zbyt mocno na tym punkcie przewrażliwiony i zamiast skupiać wzrok na obrazie patrzysz na nóżkę czy jest :), ja rozumiem kolorowe mocno świecące diody po oczach ok mogą rozpraszać ale nóżka w modelach W80/85C ciekawe, tym bardziej ze grubość rurki jest mała i dużo mniej odbija np. refleksy świetlne niż nóżka w W905 która była mocno chromowana.

    Przecież logiczne ze każda noga pod TV musi wystawać przed ekranem mniej lub bardziej, im bardziej będzie wystawać tym lepsza stabilność konstrukcji, jakby nie wystawała w ogóle to jaką miałbyś wtedy stabilność ekranu do przodu ?

    Wiesz jak dla mnie najważniejsze aby generował jak najlepszy możliwy obraz, na pewno bym nie poświecił ani grama gorszego obrazu kosztem "lepszej" nóżki w moim mniemaniu.

    no nie zgodzimy się, i tyle :). w CRT który mam w salonie do tej pory 32 cale Thomsona, nie ma nic przed ekranem. jest ekran, z frontu, pod nim idealnie dopasowany stolik, cały tył siedzi na stoliku, i nie jest "pod wyświetlaczem", tylko za. ta filozofia mi się dużo bardziej podoba. akurat ten Thomson ma rzeczywiście grubsze ramki bo tam są głośniki czyli "uszy" telewizora, i w ogóle był srebrny a nie czarny ale mimo to, wkomponowuje się w całość jako mebel. taka nóżka jak zaprojektował Sony to właściwie na żaden stolik nie pasuje, bo się odróżnia od tv, już lepsze są te rozwiązania z łukiem z tyłu jakie ma np LG. chociaż też nie piękne!


  11. no to nie zgadzamy się niestety. jeśli kupuję coś na co patrzę to nie chcę widzieć żadnego elementu który bi mi "przesłaniał" obraz. wyświetlacz ma wyglądać tak, żebym nie widział obudowy, i żeby nie zakłócała mi projekcji którą obserwuję (stąd ideałem dla mnie jest telewizor w całkowicie kinowym pomieszczeniu w mroku gdzie widać sam obraz zawieszony w przestrzeni a do tego służy stolik dzięki czemu po "wygaszeniu" ramek wyświetlacz rzeczywiście ma mrok przed sobą, obok siebie i ZA SOBĄ). wszystkie dzisiejsze modele "płaskich" ekranów mają nachalną podstawę która WYSTAJE PRZED TELEWIZOR i przeszkadza w widzeniu "czystej ramki". wolę lekko słabszy wyświetlacz, zwłaszcza jeśli te różnice są na prawdę nie tak widoczne gołym okiem, ale oglądać wyświetlacz bez zakłóceń niż mieć świecące diodki dookoła wyświetlacza czy metalowe obręcze które agresywnie wysuwają się przed obraz czyli nawet nie są pod, nad, obok ale przed obrazem który chcemy oglądać, czyli w jakimś sensie przestrzennie rzecz ujmując, wysuwają się przed ekran. o ile to jeszcze nie przeszkadza tak kiedy widzimy tv z góry na stojąco, kiedy ten tv jest obserwowany na półce sklepowej na wysokości 0,5 metra, o tyle jeśli siedzimy na kanapie czy fotelu na tej wysokości, a ekran mamy dokładnie na poziomie głowy, podstawka która absorbuje wzrok, jest nie do przyjęcia, bo psuje nawet najlepszy obraz, po prostu przeszkadza w oglądaniu. dla stojącego tv płaskość nie przedstawia żadnej pozytywności, jeśli ceną za tą płaskość ma być spód wystający przestrzennie przed ekran. a jeśli ten spód wystaje, to tym bardziej nie powinien tego robić innym kolorem, innym wzorem niż "ramka" telewizora. dlatego noga w 905A która była kółeczkiem w punkcie centralnym, i która zwężała się ku górze, w zasadzie nie gryzła się z poziomem ramki. nóżki po bokach serii X też są praktycznie niewidoczne. a klamry Samsungów H7000, które są całe kilometry przed ekranem, kurze łapki tychże marek, czy też Sony W805B, to agresywna ingerencja w obraz który prezentuje wyświetlacz. nie są one tuż pod ramką, równe z ramką, czy wystające tylko na poziomie samego stolika, ale wychodzą i przed ramkę na samym dole, i nie równo z ramką boczną ale w 2/3 telewizora, i jeszcze rosną do góry przez co zawsze będą się rzucały w oczy kiedy będziemy oglądać tv z dołu, z centrum czy nawet z góry w dół patrząc na ekran. pozostaje zawieszenie na ścianie, ale jeśli ściana nie jest czarna, a przynajmniej ciemna, łączy się to z oglądaniem tv nie jako wyświetlacza obrazu zawieszonego w przestrzeni, a na ścianie która staje się "przedłużeniem" obrazu. myślę że nie tylko ja zwracam uwagę na taką "geometrię". cóż, zły moment dla mnie na telewizory, 4K za mocne na komputer, FHD nie prezentuje odpowiedniej dysproporcji cenowej a do tego nie pociąga pod względem designu.


  12. witam

    przeszedłem się jeszcze raz na spokojnie po sklepach (wyposażenie się zmienia z tygodnia na tydzień), i zauważyłem że żaden z obecnych telewizorów mi się nie podoba co do designu, a zwłaszcza w modelach nie większych niż 65 cali i kwotach nie większych niż 7 tysięcy.

    jedyne modele które tak na prawdę mi się podobały do tej pory to Sony, ale te których nie mogę kupić!!! seria W9 z roku 2013, której już nie ma, oraz seria z roku tego a więc Sony W9 z tymi nóżkami pod narożnikami... niestety Sony W8 z poprzedniego roku ma ten leżakowy podstawek który jest antyreklamą firmy, robiony tylko na ścianę.

    mam pytanie więc od znawców, przede wszystkim jaki WYGLĄD Sony przygotowuje na ten rok, bo TV pewnie wejdą niebawem do sprzedaży, sądząc po poprzednich latach (kwiecień pewnie?). nie zakładam nawet, że te Sony będą lepsze (byleby nie były gorsze) pod względem obrazu, ile chodzi mi o to żeby podstawa była np taka jak w tych z tego roku, albo z 2013 okrągła. no i jakie za FHD się będą kształtować ceny? bo już powoli czas spuszczać z tonu za rozdzielczość która w tej chwili prawie we wszystkich nowych modelach zastępowana jest przez 4K.

    jeśli cena byłaby jakaś zaporowa czyli powyżej 5 tys. za 55 cali to chyba pozostaje mi pogodzić się z tym 805 B, albo 829, może i jeszcze stanieje na ostatniej wyprzedaży. no ale tv kupuję gdzieś na 5, może więcej lat, więc dobrze żeby nie trzeba było na siłę zapominać na jakiej podstawie on leży, patrząc na telewizor :). aha, kolor interesuje mnie TYLKO CZARNY gładki. 55 cali, min 50, bo odkąd chodzę po sklepach to jednak widzę że 55 to takie optimum, nie za dużo, nie za mało, 50 to taki nr za mały, ale da się przeżyć, natomiast wszystko mniejsze to jednak przesada po co takiego małego wyświetlacza kupować.


  13. witaj

    jak znajdziesz gdzieś ten telewizor to od razu napisz w pierwszym odruchu tutaj na forum albo od razu mi na priva bo też go szukam a nigdzie nie mogę dostać.

    jak jesteś kobietą to Sony W805B na pewno nie kupisz bo jego nóżka wygląda jak podstawka pod leżak na plażę produkowany w głębokim prlu na kartki, a nie jak jakiś porządny fundament pod tv za kilka kilo złotych, do tego z wysokiej serii renomowanej firmy Sony! tylko nie sugeruj się obrazkami w internecie, bo one robią złudne wrażenie. na początku mnie też się wydawało że to taki neutralny rodzaj podstawy, a potem jak to zobaczyłem w sklepie to nie mogłem uwierzyć własnym oczom. oni chyba tam w tym Sony mają nas za głęboką prowincję i myślą że ludzie pójdą do sklepu i kupią każdy plastik i każą blachę dla marki. tak jak masz tych ludzi biegających po Arkadii, kupują markowe ciuchy dla nalepki a co pod nią już nie patrzą a lepszy gatunkowo towar można kupić w ciuchlandzie i potem porządni obywatele na tym muszą cierpieć. jak można wyprodukować telewizor z nóżką wychodzącą przed telewizor?????????????


  14. witam

    no więc jest tragedia.

    Sony uniemożliwiło wymianę podstawy w serii W8. a seria W9 już jest praktycznie nie do dostania, a żebym "powystawowe" 46 kupił to bym musiał wiedzieć że jest PRZYNAJMNIEJ tak samo dobry jak W8. a tak wygląda że jest nienaturalny, i co teraz zrobić?

    pozostaje mi chyba poczekać aż będę coś wynajmował, i wtedy do wnętrza dopasować tv, zobaczyć czy będzie jakoś wyglądał na tej ścianie. albo pochodzić po sklepach i najpierw popatrzeć na wygląd, i dopiero potem pytać ale to jest bez sensu, bo większość modeli jest bez podstawy więc wszystko jest bez sensu. ewentualnie pozostaje ten 8000 Samsunga, ale on jest za drogi, gdyby kosztował te 3-4 tysiące to bym może wziął. ale nie za 5.


  15. nie wiem jakie karty graficzne podołają zadaniu, mnie mówiono że bez kart od 2 tysiące nie podchodź do 4K :). więc dałem spokój bo wiadomo że musiałoby wszystko jechać na full detalach, a dla mnie bardzo ważne jest chłodzenie pasywne, którego te karty nie przyjmują :).

    ja tam wolę Sony od Samsunga, ale widzisz, jeden model zrobili z dobrą nóżką, a ten drugi zrobili z jakimś stelażem który do tego wystaje niemal na całej długości telewizora - przed telewizorem. poszukuję tego modelu Sony z ładniejszą nóżką, ale W905A nawet w 46 calach nie "powystawowego" nie ma. poza tym nie wiem jak to w nim jest z tymi kolorami. jak blisko do komputera to ja bym na Twoim miejscu nad 4K się jednak zastanowił, jeśli akceptujesz chłodzenie aktywne. ja nie chcę szumów, więc zostałem z gorszej jakości rozdzielczością, bo wolę komp niesłyszalny także w nocy, od szumów jakości odkurzacza nawet w dzień ;). Sony wypuściło niby w tym roku nowe telewizory, tylko zrobiło je tak żeby dodatkowo zarobić na tym co wcześniej zrobiło. bo ludzie jak zobaczyli tą nóżkę jak stelaż od plecaka, to od razu w popędzie polecieli do sklepu żeby tylko mieć telewizor z ładną nóżką, a potem żeby wypchnąć te z brzydszą nóżką zrobili serię W9 na ten rok ale z IPSa a to mówią że złe matryce do oglądania tv są. no więc zawsze coś jest nie tak, i co najgorsze żaden tv jak go sobie wyobraziłem w moim salonie mi się nie spodobał, bo wszystkie mają fatalne podstawy.


  16. bo nie chce mi się tego szukać w ciemno sto lat w itnernecie

    konkretne pytania idą, a nie chcę zakładać nowych wątków:

    rozważamy różnicę między SONY W9 s Sony W8

    z czego wydaje się że są tylko w tej chwili już modele W905A oraz liczy się SonyW805B/W827, sprawdziłem w między czasie tyle że inne są szare albo, są to telewizory z IPS i generalnie słabszym obrazem.

    interesuje mnie przede wszystkim fundamentalna sprawa czy diodkę turkusową można pod telewizorem wyłączyć? zdążyłem wyczytać że diodka w W9 była wyłączalna więc biorąc pod uwagę że mi się design podoba, W905A chyba było czarne, gdyby jeszcze dało radę ten tv powyżej 48 cali wyrwać skłaniałbym się.

    ale z tego screenu, który znajdował się też na recenzji portalu na którym się znajdujemy:

    http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

    wynikałoby że jest coś takiego w menu gdzie jest opcja wyłącz. chciałbym się upewnić czy w modelu W805B/827 można wyłączyć diodę pod tv i koniec? nie będzie świecić?

    no i porównać te modele. z jednej strony czytałem gdzieś świetne recenzje samej serii W9, z tamtego roku ale nie wiem czy był to tv W905A czy jakieś inne. z drugiej, z tej recki by wypadało że jednak nie jest to równy obraz co co jakości (przekłamania istotne barw przynajmniej)

    http://hdtvpolska.com/topic/29925-mega-test-2013-sony-bravia-kdl-46w905-triluminos-display-sony-w905-w900-nastepca-hx850/

    w stosunku do W805B/827?

    nie ukrywam że mam dylemat, bo wziąłbym najchętniej podstawę z W9 i górę z W8 z opcją wyłączenia diodki, wtedy nawet logo Sony może być. bardzo nie podoba mi się na żywo ta podstawa pod SonyW8, bo widziałem w praktyce, wiele modeli już tych widziałem, a całkiem przypadła mi do gustu ta z W9, natomiast jeśli w jednym obraz byłby naturalny, a w drugim sztuczny, to jednak nie chciałbym dawać 4 czy ile tam patyków za sztuczny obraz bo nie za to płacę...czy ta różnica jest widoczna tylko w porównaniu między tymi modelami, czy generalne Sony W905A mocno odstaje od reszty modeli w tej klasie? cokolwiek ma W905A lepsze od W805B/827?

    jeszcze wydawałoby się że istniałaby opcja, kupienia W805B/827 i dokupienia sobie samej podstawy oddzielnie, ale czy to jest na rynku i czy będzie kompatybilne? to rozwiązanie może byłoby najlepsze, tym bardziej że nie wiem czy nie używaną W905A czy inne tej klasy W9 dostanę teraz powyżej 46 cali w jakimkolwiek sklepie...z kartonu a nie z wystawy.

    teraz myślę o tych modelach (albo jakimś lepszym do 5kilo jak się urodzi), poproszę o ostateczne doradzenie.


  17. no to niech spór rozstrzygnie jakiś użytkownik albo recenzent, bo przecież takie elementarne rzeczy powinny być uwzględniane w recenzjach sprzętu. ja wiem tylko że jakiś właściciel któregoś z Sonych właśnie długi wątek na ten temat pisał na tym, albo konkurencyjnym forum, opisujący jakiego szału dostaje że ta dioda miga i nie może jej w jakikolwiek sposób wykręcić a ona świeci wprost bezczelnie.


  18. no więc widziałem w końcu wszystkie modele które były mi polecane NA STOJAKU.

    pierwszy problem: niestety Sony wszystkie świecą, dzisiaj sprzedawczyni w sklepie powiedziała że nie da się wyłączyć diodki dziwiąc się mojemu pytaniu? poza tym jakość wykonania i tak tych stojaków pod W8 jest karygodna i i tak chyba bym nie dał rady za to płacić, ale diodka turkusowa przesądza.

    drugi problem: niestety Samsungi generalnie mi się nie podobają, tzn całkowicie odpada ten pręt przy H7000 na żywo, im bardziej tv będzie na poziomie głowy tym bardziej optycznie ten pręt wystaje, kuriozalny design i jeszcze świecił będzie, do tego tv ma srebrną ramkę.

    trzeci problem: Curved H8000 Samsunga, jest najbardziej do przełknięcia ale wystająca chociaż subtelniejsza metalowa noga, też nie jest taka jaka być powinna. tzn w zasadzie wszystko co wystaje przed ekran telewizora dla mnie jest trudne do przyjęcia, i niby tak się wszyscy cieszyli na płaskie telewizory tylko okazuje się że nie ma ich teraz na czym postawić, i kiedyś tv siedział na '[beeep]ie' i można go było pod stolik skroić, i na stoliku telewizory sprzedawali i taki mam do tej pory, z fabrycznym stolikiem sobie stoi. a teraz jest taka ramka jak z obrazka, gibnie się to pod byle pchnięciem, i robią stabilne tzw. stojaki a taki musi wystawać przed ekran co psuje cały efekt i trudno tu cokolwiek sensownego wymodzić. H8000 nie był najbardziej polecany i jest najdroższy.

    znalazłem rozwiązanie samej nogi, jest to tzw sense of quartz spotykane w Sony z serii W9, czyli taka metalowa obrączka na której stoi sobie telewizor, i to wygląda już całkiem całkiem. niestety po pierwsze, nie jestem pewien czy tam też nie jest obligatoryjna diodka, oraz czy istnieje telewizor który byłby poniżej 5 tysięcy, miał czarną ramkę, i był przynajmniej równoważny temu co polecacie w serii W8? tylko wtedy bym kupił ten telewizor.

    powyższe rozważania

    http://www.neonet.pl...dl_46w905a.html

    dotyczyły tv 46 cali. niby nie jest to tragedia, ale najchętniej brałbym od 50, tzn 50 mnie nie boli, mniej niż 48 bym nie chciał dawać.

    jest trochę tych tv ale większość znalazłem SREBRNYCH czego nie chcę, tak jak świecącej obligatoryjnie diodki, albowiem dla mnie kwintesencją oglądania tv jest oglądanie go tylko w nocy przy zgaszonym świetle i chcę wtedy widzieć sam ekran bez "otoczenia", czyli taki obraz zawieszony w przestrzeni.

    bardzo prosiłbym teraz już o konkretne ustosunkowanie się jakiegoś znawcy czy te telewizory: Sony W905A, albo Sony W805A, bądź jakikolwiek inny Sony z interesującym mnie designem, ma zarazem:

    tej samej jakości obraz co seria W805B, W827

    nie ma obligatoryjnej diodki w kolorze tej czcionki, czyli jak chcę to nie świeci

    ma czarną ramkę po całości

    i wtedy do 5 tys. kupuję a Pan Maciek w wolnym czasie kalibruje

    gdyby tak było z poniższymi to by w zasadzie kompromis został znaleziony ale trudno się zorientować jaki kolor jest tej ramki (z jednej strony szara, z drugiej czarna)

    http://www.agdrtv.biz/Telewizory/KDL55W805A-1114861.htm?kat=n/Telewizory&ID=1114861&prodtit=KDL55W805A

    http://www.mediamarkt.pl/warszawa-bemowo/telewizor-sony-kdl-55w805a,id-861598?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml#specyfikacja

    http://www.krsystem.pl/telewizor_3d_sony_kdl55w805__polska_dystrybucja-item-28046.html

    http://www.solpol.pl/pl/kdl-55w802-gwarancja-sony-polska-dostepne-wkrotce.html

    jeśli nie, to mam problem, i pozostaje chyba tylko H8000, a ten jest najdroższy i też się jego wyglądem nie zachwycam...

    podsumowując prosiłbym o znalezienie tv ze stojakiem "obrączką" Sony klasy W827 czy lepszej, poniżej 5 tys. z czarną ramką, bez diodki, i najlepiej od 50 cali, nie mniej niż 48, chyba że cena 3 tysiące albo mniej ale minimum to 46.

    na tym etapie z mojej strony to chyba tyle?

    pozdrawiam...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...