Skocz do zawartości

golan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez golan


  1. Ok to inaczej - jakie sa maksymalne odleglosci projektorow od sciany w przedziale cenowym 4000 zl? Ekran mozliwie najwiekszy ale tutaj moge dostosowac oczekiwania bo na ta chwile mieszkanie jest w stanie surowym wiec moge popuscic wodze fantazji i sie dostosowac robiac to co nalezy (odleglosc, kolor sciany, kompletne zaciemnienie itp.)

    Adaptacja - rozumiem ze przystosowanie? Bedzie totalne - czyli na czas uzytkowania bedzie kompletnie zaciemnione bez zadnego swiatla - jesli bedzie potrzebne to tez dostosuje.

    Prosilbym o odpowiedz a w miedzyczasie poczytam watek (dzisiaj po pracy).


  2. Witam,


    Mam sporą zagwozdkę związaną usadowieniem projektora pod ścianą. Chciałbym uzyskać możliwie największą przekątną przy projektorze oddalonym dosyć daleko od ściany (projektor będzie schowany w aneksie kuchennym).


    Jako że nie mam zielonego pojęcia na ten temat byłbym wdzięczny za wyrozumiałość.


    Projektor będzie podwieszony ok 30-40 cm pod sufitem w odległości 620-630 cm od ściany. Zgodnie z tym co mam powyżej plus:


    - 275 cm - wysokość ściany

    - 630-620 cm - odleglosc od sciany


    Obliczyłem:


    - ok 210 cm wysokość poszukiwanego obrazu

    - ok 373 cm szerokość obrazu (przy proporcji 16:9)

    - przekątna 428 cm (169 cali)


    Co daje współczynnik projekcji 1.66 (odległóść/szerokość obrazu).


    I teraz moje zasadnicze pytanie - czy to jest wykonalne? Dużo naczytałem się o projektorach o bardzo niskim współczynnikowi projekcji i szczerze jestem zagubiony lekko. Projektora nie kupiłem (celuję w przedział 2800-3600), nie usadowilem go jeszcze na wysiegniku.


    Moje pytania:


    1. Zasadnicze - Czy taka odleglosc (ponad 6m) nie zaburzy proporcji? Obraz jest skalowany w obie strony, nie bedzie za duzy pod sciane ~2m?


    2. Czy wchodzi w gre kupno projektora o wysokim wspolczynniku projekcji czy moge rowniez wybierac z tych modeli o niskim?


    3. Prosilbym o jakies modele godne polecenia (spelniajace te kryteria)


    Bylbym wdzieczny za rozwianie watpliwosci.


  3. Witam,


    Nabyłem lokum i chciałbym zainwestować w projektor. Wydaje mi się iż mam bardzo dobre warunki do wyświetlania obrazu na ścianie (6.5 m x 2.75m) więc najbardziej interesującą mnie formą jest zestaw projektor na wysięgniku/uchwycie pod sufitem (około 6-8 m od ściany na której będzie wyświetlany obraz - jeśli będzie potrzeba doprecyzować odległość to zmierzę) oraz sama ściana (tutaj nie chce się bawić w jakieś rolety opuszczane na czas seansu).


    Teraz kilka pytań kompletnego laika:


    - malowanie ściany pod projektor - słyszałem że są specjalne farby (odcienie szarości, stalu, bardzo jasnego grafitu) których używa się do malowania powierzchni na której będzie rzucany obraz. Czy to ma sens? Jestem nawet skłonny zrobić taki sam odcień ściany na pozostałych ścianach lub nawet pomalować wszystko pod projektor (wariant bardzo stronniczy, powiedziałbym nawet że fanatyczny)


    - ściana biała/bardzo jasna - czy rzeczywiście ma to aż tak diametralne znaczenie dla rzutnika? to jest wg mnie najczesciej wybierana opcja pod rzutnik, praktycznie nieinwazyjna dla pozostalej czesci pokoju. A dużo ludzi pisze o odcieniach bieli, które negatywnie wpływają na wyświetlany obraz.


    - pomalowanie czesci sciany pod rzucany obraz - dodawanie czarnych pasow w celu polepszenia kontrastu itp. Wg mnie wiesniackie rozwiazanie, totanie nieprzydatne, to juz chyba wolalbym za pare stów kupić opuszczaną roletę.


    - projektor - celuję w przedział 3000-4000 zł, Full HD, nie bawiłem się w wyliczanie ogniskowych itp. ale czy da się wyświetlić projektorem z takiej półki cenowej rozmiar około 130-140 cali?


    Wyliczenie:


    Zakładam iż z 275 cm poleci jakieś 200 cm na wysokość obrazu co przy proporcji 16:9 i przeliczniku 1 cm - 0.39 cala da mi wielkość obrazu (przekątnej) jakieś 134 cale. Jest możliwe wyświetlenie takiej wielkości obrazu przy takim pułapie cenowym? Jeśli to idiotyczne pytanie to miejcie na uwadze moją niewiedzę.


    - Jakieś sugestie cenowe co do uchwytu? Celowałbym w przedział 300-400 zł. Jakieś uwagi przy doborze?


    - Rozumiem że technologia projektorów jest tak zaawansowana iż kąt nachylenia projektora do ściany oraz odległość to nie są czynniki które trzeba brać pod uwagę?


    O wszystkim innym (zaciemnienie pomieszczenia, rodzaje kontrastów w projektorach, oddzielna gwarancja na lampę) jestem chyba świadom.


    Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady przede wszystkim co do ściany oraz modelu rzutnika. Czytanie poradników to jedno a opinie użytkowników (szczególnie tych którzy mają projektor w pokoju dziennym a nie oddzielną salę kinową) to drugie.


    Dzięki za pomoc.


  4. Witam,

    Mam pewien dziwny problem z wyświetlaniem pliku 3D mkv z komputera. Po uaktywnieniu opcji 3D w telewizorze (46' F6500) obraz tak jakby nakłada się całkowicie nieprawidłowo (jeden z obrazów jest sporo niżej niż powinien być).

    Z plikiem/komputerem/TV wszystko jest w jak najlepszym porządku. A mianowicie:

    1. TV odtwarza plik prawidłowo podpinając pod USB

    2. Komputer jest zdolny do wyświetlania filmów 3D (2 rdzenie AMD, 4 GB DDR3, ATI 4890 1 GB DDR3, Win 7 64-bit, KMPlayer)

    3. Plik ma dwa obrazy nałożone poziomo które śmigają aż miło

    Widziałem podobny tego typu problem który został rozwiązany:

    http://www.3d-forums.com/threads/problem-with-side-by-side-mkv-files.462/

    Aczkolwiek sposób tam podany nie jest applicable z moim, gdyż zmiana formatu obrazu w TV nic nie zmienia po włączeniu 3D.

    Mam wrażenie że problemem może być konfiguracja Catalysta.

    Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.

    Dołączam mój screen:

    http://postimg.org/image/aenr8y3k7/

    Tomasz

×
×
  • Dodaj nową pozycję...