Skocz do zawartości

olafo

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez olafo


  1. Ma się rozumieć ;) Poczytałem trochę testów takich platform i wychodzi na to, że cały zestaw bez dodatkowych kart rozszerzeń pobiera niecałe 60W w stanie pełnego obciążenia. W przypadku wolniejszego i3 2100T wychodzi niecałe 45W. Więc spokojnie styknie kostka 90W, nie mam zamiaru katować tego procka primem tylko korzystać z niego normalnie, czyli do internetu, oglądnia filmów itp. Niedługo premiera ivy bridge i zastanawiam się czy nie poczekać trochę bo ta nowa generacja ma być jeszcze bardziej oszczędna a tym samym łatwiej będzie ją schłodzić pasywnie. I pojawi się w dodatku pierwszy desktopowy czterordzeniowiec intela z TDP 45W.


  2. Faktycznie, teraz zauważyłem, że jest na tej płycie gniazdo zasilania dla dysków SATA. To w takim razie płyta jest niczego sobie. Można jeszcze pomyśleć o kupnie karty wifi na mini pcie i mamy w pełni funkcjonalny komputer o wysokiej wydajności :) Planuję budowę takiego pasywnego malucha, nie będzie to stricte HTPC tylko komputer ogólnego użytku. Ta płyta wraz z niskonapięciowym procesorem idealnie się do tego nadaje.


  3. Witam wszystkich forumowiczów :)

    Troszkę chciałbym odświeżyć temat tej płyty intela bo mam pewną wątpliwość. Bardzo fajne jest zintegrowanie pico psu w płycie bo nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na ten wynalazek jak w przypadku tradycyjnych mobo z gniazdem ATX 24 pin. Ale jest jedno ale, mianowicie jak zasilić dysk SSD mając taką płytę? Wiem, że można kupić SSD intela 40GB na mini pcie ale ja chciałbym kupić normalny 2.5" SSD podłączany pod serial ata. I tutaj pojawia się problem jak taki dysk zasilić? Jak to rozwiązali posiadacze tej płyty? W szczególności user andsie1, który korzystał z SSD OCZ.

    I druga sprawa, czy ktoś próbował chłodzić całkowicie pasywnie cpu intela z TDP 35W na tej albo podobnych płytach? Jest to możliwe? Jeśli tak to jakie chłodzenie wchodzi w grę?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...