Skocz do zawartości

Vatazhka

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Vatazhka


  1. Ja mam co prawda L110, ale to ta sama platforma, więc problem może być istotny także dla autora wątku.

    Mianowicie mam problem z materiałami posiadającymi ścieżkę wielokanałową - na wyjście analogowe (stereo) przekazywane są tylko wybrane kanały, np. w filmach z dźwiękiem 5.1 słyszę tło dźwiękowe bez dialogów.


  2. Zauważyłem, że nowsze egzemplarze L110 wyposażone są w wentylator. Czy ktoś posiadający nowy model może opisać, jak bardzo hałaśliwy jest wentylator, czy obroty są stałe/zmienne itp.? Czy istnieje możliwość wymiany mojego egzemplarza (bez wiatraczka) na nowszy (z wiatraczkiem), ponieważ do szewskiej pasji doprowadza mnie postawiony pionowo odtwarzacz przewracający się z powodu niestabilnej podstawki?


  3. sprawdź jak bardzo grzeje się odtwarzacz. możliwe że w tym jest problem.

    Grzeje się bardzo (obudowa parzy w dłonie), chociaż stoi na wierzchu i ma zapewniony przepływ powietrza.

    Update #1: Podczas oglądania materiału HD po pojawieniu się pierwszych artefaktów postawiłem odtwarzacz pionowo (niestety, podstawka dołączona przez producenta nie sprawdza się w tej roli, bo jest za lekka i przez to niestabilna), tak aby dolna powierzchnia miała należytą wentylację i pomogło - artefakty zniknęły! Potestuję dłużej i doniosę o wynikach. Czy też macie taki problem, gdy odtwarzacz ustawiony jest poziomo, czy dotknął on tylko mój egzemplarz?

    Update #2: Po dłuższych testach okazało się, że odtwarzacz ustawiony poziomo przegrzewa się.

    Piszesz o konfiguracji sieciowej. Czy odtwarzasz te pliki przez sieć z serwera NAS?

    Jeżeli tak, jakie to dokładnie pliki (kopie BD, m2ts/mts czy mkv), jaki mają bitrate?

    Do sprawdzenia bitrate można użyć programu MediaInfo

    Odtwarzam z NAS-a przez CIFS.

    Problem dotyczy wszystkich plików, które posiadam - zarówno MP4, jak i MKV, bitrate nie gra roli.


  4. Podczas wyświetlania większych plików HD pojawiają artefakty video, a nawet audio. Efekt ten nasila się wraz z czasem, pierwsze artefakty widać zwykle po 20-30 minutach, po 40-50 minutach nie da się już w zasadzie oglądać, bo "zacięcia" są co kilka sekund. Artefakty pojawiają się w przypadkowych miejscach, nie tylko w scenach, gdzie szybko zmienia się obraz. Przewijanie pliku powoduje szybsze pojawienie się tego efektu.

    Mój L110 ma najnowszy firmware (wersja 750) i podłączony jest do NAS-a poprzez łącze Ethernet, w sieci w zasadzie nie ma innego ruchu.

    Czy zaobserwowaliście podobne objawy u siebie? Czy ktoś wie, jak się ich pozbyć?


  5. Wziąłem i rozpakowałem HyundaiEllion_SW_GPL.zip, a tu taki kwiatek:

    builder@localhost:/tmp$ tar xfz Ellion_1283_DTV_Release_20090913.GPL.tgz 
    
    gzip: stdin: unexpected end of file
    tar: Unexpected EOF in archive
    tar: Unexpected EOF in archive
    tar: Error is not recoverable: exiting now
    

    Czy można prosić o opublikowanie nieuszkodzonego archiwum?


  6. masz szczęście że nic nie spaliłeś. Do łączenia karta-karta potrzebna jest inna skrętka. Do łączenia Router/switch - karta jest skrętka zwykła.

    Spalić nic nie spalisz, co najwyżej nie uzyskasz połączenia. Dobre karty sieciowe potrafią wykryć, że połączenie jest nieskrosowane i odpowiednio zamienić pary TX/RX.

    Wujek google pomogą jaka jest kolejność kabelków w skrętkach łączących dwa komputery/karty sieciowe

    Poszukaj tzw. kabla skrosowanego.


  7. Na serwisie MHDWorld proszą o przyłączenie się do petycji skierowanej do producentów sprzętu opartego na realteku oraz do samego realteka.W petycji proszą o udostępnienie kodów żródłowych.Przyłączenie się do tej akcji nic nas nie kosztuje a może coś pomoże.Ja się dołączyłem-artur z częstochowy.

    Ja postulowałem jedynie uwolnienie kodu jądra, bibliotek i aplikacji systemowych. Petycja, o której piszesz, dotyczy kodu źródłowego aplikacji DVDPlayer, czyli tak naprawdę "serca" odtwarzacza. O ile warunki licencji są zachowane (np. biblioteki na licencji LGPL są dołączane dynamicznie), producent ma prawo zachować źródła oprogramowania w tajemnicy. Logika podpowiadałaby, że tak zrobi, bo inaczej po wgraniu zunifikowanego firmware'u nasze odtwarzacze różniłyby się jedynie obudowami, złączami i ceną.

    Dlaczego? Patrząc na ten rynek, rozpiętość cen jest ogromna i zależy od funkcjonalności odtwarzacza. Przy tej samej platformie sprzętowej, funkcjonalność to złącza i oprogramowanie. W związku z tym nie wierzę, żeby którykolwiek z producentów był zainteresowany ubijaniem dojnej krowy (tj. otwarciem źródeł aplikacji DVDPlayer).

    Proponuję przyjrzeć się rynkowi domowych (SOHO) routerów WiFi, a zwłaszcza jak wpłynęło nań pojawienie się projektów DD-WRT i OpenWrt. Bezpośrednim bodźcem było upublicznienie źródeł platformy, w szczególności sterowników WiFi, a nie aplikacji frontendowych. Gdybyśmy wiedzieli jak skorzystać z układów dekodujących audio/video, można byłoby pomyśleć o dostosowaniu gotowych rozwiązań (np. XBMC).


  8. Link do toolchaina (MIPS SDK v6) jest w tym wątku. Zasadniczo wszyscy producenci udostępniają ten sam pakiet od RealTeka, posiekany na większe bądź mniejsze kawałki i uzupełniony o narzędzia do budowy obrazu firmware'u.

    Do tej pory udało mi się zbudować zarówno moduły jądra, jak i zewnętrzne aplikacje. Żeby było na 100% dobrze, do kompilacji modułów jądra powinienem użyć toolchaina z gcc-2.95 - plącze się po pakietach innych producentów jako MIPS SDK v5.


  9. Toolchain, czyli narzędzia i procedury do skompilowania instalacyjnej wersji firmware. Pliki udostępnione przez producenta, niestety bez dodatkowej dokumentacji i wsparcia. Kilka podstawowych informacji znajduje się w plikach TXT.

    Pliki do pobrania (ZIP 174MB)

    Żadnych rewelacji, te pliki już były w sieci. Teraz czekam na źródła, żeby mieć co kompilować - chociaż wątpię, żeby zawierały coś więcej niż standardowy zestaw od Realteka, o ile zostaną udostępnione. Mimo wszystko, dobrze, że Hyundai dąży do zgodności z licencją, chociaż ma jeszcze wiele do nadrobienia...

    Toolchain jest na tyle stary, że Buildroot nie chce z nim współpracować. Jako ciekawostkę dodam, że do budowy jądra i opcjonalnie userlandu używany jest jeszcze starszy toolchain, oparty o gcc-2.95, którego używałem w czasach Pentium II!


  10. Nieprawda, nie ma tam (ani na stronie Hyundaia) kodu źródłowego oraz narzędzi służących do generowania obrazu firmware - stąd ten wątek.

    Ja mam trochę szczęścia, bo Hyundai MBox L110 to jedynie rebrandowany Ellion L110, dla którego dostępny jest kod źródłowy i narzędzia.

    Proponuję wysyłać e-maile z żądaniem opublikowania kodu źródłowego dystrybuowanego na licencji GPL oraz wszelkich narzędzi pozwalających wygenerować obraz firmware na adres supportu Hyundaia. Trzeba także także zgłosić tę sprawę do GPL Violations.


  11. Czy Hyundai udostępnił kod źródłowy komponentów dystrybuowanych na licencji GNU? Mam na myśli przede wszystkim źródła jądra i biblioteki uClibc ze wszystkimi niezbędnymi łatami oraz cały toolchain do wygenerowania działającego firmware (kompilator, konsolidator, asembler, narzędzia do tworzenia systemu plików itp.)?

    Jeżeli nie, to Hyundai łamie warunki licencji GNU i należałoby mu o tym przypomnieć. Więcej informacji znajduje się na stronie GPL Violations. Czy można liczyć na wsparcie polskiego dystrybutora w tej sprawie?

    Wiele osób byłoby zainteresowaniem dostępnością takiego środowiska, co pozwoliłoby rozszerzać funkcjonalność urządzenia niezależnie od producenta. Wiem, że istnieją nieoficjalne wersje tworzone z SDK udostępnionego przez innych producentów sprzętu opartego na tej rodzinie SoC (Venus/Mars) Realteka, ale Hyundai ma obowiązek udostępnić źródła, z których sam korzysta.


  12. Dlaczego jest taka rozbieżność w wadze wersji firmware.

    Wersja C729SP_CR10E_101105a_110HD miała 37,6MB

    Wersja C739SP_CR10E_101231a_110HD ma 137 MB

    Zupełnie jakby od serca ktoś dokładał 100MB które de facto nic nie wnosi i jakoś nie ufam wersją softu sztucznie powiekszonym lub poprostu błędnie skompilowanym.

    Czy ktoś zwrócił na to uwagę?

    Jako przykład podałem soft do R3150S, którego sam używam.

    Rozpakowałem odowiednie pliki dla L110 i przyczyna od razu jest widoczna - starsza wersja korzysta ze squashfs (który jest kompresowany), nowsza z yaffs2 (który nie jest kompresowany). Porównanie zawartości systemów plików wykazuje jedynie zmiany w aplikacji frontendowej (DvdPlayer) i jej zasobach. Jądro, biblioteka C i inne binarki są dokładnie takie same.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...